Rodičovské vězení?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
16. Duben 2024, 04:50:36

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Rodičovské vězení?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Rodičovské vězení?  (Přečteno 4442 krát)
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« kdy: 18. Říjen 2010, 21:10:48 »

Ahoj,
Chtěl bych se s Vámi podělit o svůj problém.
Začnu od začátku, rodiče jsou rozvedení, dříve to bývalo týden-týden. U mámy jsem měl svobody dostatek, bohužel u ní už jsem přes rok nebyl (je po autonehodě, a budu u ní nejdříve po silvestru), tedy jsem už rok jen u táty.
Největší problém je, že mě táta tahá každý víkend na chalupu. Nenechá mě samotného v Praze ani náhodou. Většině kamarádům co jsem to říkal, tak mají společný názor, že by asi zešíleli Smutný.. a já asi začínám šílet.
Pořád poslouchám jak mají kalby, chodí do clubů a já? Já se dívám na chatě s babičkou na televizi.
Např. Joudu co jsem pochytil nechávají samotného každý víkend rodiče doma, tak proč sakra nemůžou i mě (stačilo by i jen jednou za 14dní)?

Jde o to, jak jsem asi pochopil, že největší problém je: Táta se bojí že se něco stane (srazí mě auto, ožeru se ..) a bude z toho mít problémy on (údajně je to praxe, že pokud se něco stane dítěti, zákonný zástupce může dostat i podmínku, vzhledem k tomu, že táta pracuje jakoby částečně u Policie, měl by asi i vyhazov). Samozřejmě jsou tu další věci jako, že jsem podle něho nezodpovědný atd.. (u mámy jsem se o sebe někdy musel starat i pár dní a nikdy no problem..).
Ještě taky problém, jak poslední dobou chodím na SG, táta si myslí, že chodím .. vlastně nevim co si myslí, 2x jsem mu řekl popravdě, že chodím běhat za holkama, ale ani jednou mi nevěřil.
Asi takhle prostě řekl že dokud mi nebude 18, tak mam smůlu. Co s tím?
Kámoši mi řekli, ať se na něj prostě vyse*u, ale tudy cesta nevede..
Pokuď se máma vrátí do normálního života, už to nebude takový problém (budu zas u ní atd..) , jenže těžko říct kdy a jestli vůbec se vrátí.

Možná kdybych měl holku, tak by mě nechával, ale já nemám .. Šťastný. Jak si jí asi můžu najít když všichni chodí do clubů o víkendu? Další věc, SG už je o ničem, chci CG ale jak?
Samozřejmě chápu i jeho pohled na věc atd., ale tohle je prostě moc, opravdu se někdy cítím jak ve vězení .. Smutný.

Takže se ptám Vás co by jste mi poradili (nebo co si o tom myslíte) Podivený..
« Poslední změna: 18. Říjen 2010, 21:16:29 od Daidalos » Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 18. Říjen 2010, 21:30:14 »

Zkus postupný přesvědčování. Dohodni se s ním, že tě jednou pustí do klubu třeba do půlnoci (ano vím že o půlnoci se všechno teprve rozjíždí, ale o to teď nejde). Když přijdeš opravdu před půlnocí a budeš v pořádku (ne ožralej), začne ti ohledně tohohle trochu důvěřovat. Příště můžeš zopakovat a postupně se budeš snažit prodloužit čas, jak dlouho můžeš.

Jinak chápu že se o tebe jako táta bojí, ale zkus mu to rozumně vysvětlit - že si seš vědomej všeho co bys mu mohl způsobit a proto se budeš chovat slušně a tak.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 18. Říjen 2010, 21:36:07 »

Právě že není kdy ani.. o víkendu jsme pryč a v týdnu je škola   Podivený
Už jsem to párkrát zkoušel si s nim o tom i docela rozumně promluvit, ale on je prostě jako skála (je fakt, že jsem v minulosti měl pár problémů Šťastný).
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 18. Říjen 2010, 21:40:47 »

No, tak možná to bude těmi problémy v minulosti. S jazykem V tom případě argumentace, argumentace a zase argumentace. A když to nepomůže, tak budeš muset znova počkat a pak opakovat argumentaci.

Jinak u nás v Hradci se hodně chodí pařit ve středu večer, protože většina mladých lidí je o víkendu někde jinde v jejich městech. Neexistuje nějaký podobný pravidlo i v Praze? To by taky šlo namísto toho víkendu.

A jestli všechno zklame, tak opravdu chvíli počkat.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 18. Říjen 2010, 21:49:46 »

No já sem zas nějaký větší problémy neměl, spíš je to o tom, že třeba něco neudělám a oni se hned můžou zbláznit jak jsem nezodpovědný..

Asi jedině ta argumentace, ale pochybuju, že povolí  Podivený
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 19. Říjen 2010, 14:55:07 »

A kdyby tě nechal táta přes víkend doma, tak budeš dělat co?
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 19. Říjen 2010, 19:08:04 »

Seznam ho s kamarádama (s těma, co jsou normální a nevypadaj jak vyhulové). Párkarát se sejděte v týdnu doma pod nějakou záminkou.

A pak hned můžeš nadhodit, že "v pátek je sraz s kámošema a že bys moh přespat u XY" s tim, že XY je ten, kdo u vás byl a koho táta zná... Třeba to párkrát nevyjde (určitě to párkrát nevyjde). Ale za čas se to IMO zlomí. Podle mého je problém ta psychologická bariéra toho, že netuší s kým tam jsi Úsměv A jestli myslíš, že to táta zvládne, tak se někdy natočte a pochlub se mu se streetem Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Steamfox
*


Čím jsme, víme jenom my sami.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 122


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. Říjen 2010, 13:41:13 »

Nezávidím. Bydlím jen s tátou a ten je tak 6 měsíců / rok pryč z domu, a každý takovýhle narušení osobního prostoru mě absolutně ničí. Natož tohle.

Prostě s ním zkus nějak chytře promluvit, vysvětlit mu (v dobrým), že už nejseš malej a klidně se o sebe postaráš přes víkend sám, že s mámou to tak dělals taky a tak dále. A počkej až bude mít dobrou náladu Úsměv
Zaznamenáno

Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 26. Říjen 2010, 17:21:53 »

To Joei : No asi bych se bavil Mrkající
To Ava: Díky, tohle zní jako super nápad, rozhodně bych to mohl zkusit (za to nic nedám Mrkající )
Steamfox: No taky že mě to ničí..  Podivený Právě, že jsem se mu to pokoušel už několikrát vysvětlit a stejně nic.
Nejde ani tak o to, že se o sebe neumím postarat (on ví, že umim), spíš o to, že by nademnou neměl kontrolu (hold se policajt v něm nezapře)
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 26. Říjen 2010, 18:37:06 »

Jestli je to policajt, tak na něj argumenty platit nebudou Šťastný

Btw, tak mu řekni, že máš holku, když si myslíš, že by ti dal pak víc prostoru...
Zaznamenáno

Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 26. Říjen 2010, 18:55:47 »

Je bývalý policajt, ale pořád to má v sobě Šťastný..

Už jsem nad tím dost přemýšlel, ale aby to neprokouk, když už jsem ho před tím přemlouval a tak..  Neutrální
Budu o tom ještě uvažovat.. protože je to docela schůdné řešení Mrkající (nebo se pokusim opravdu si nějakou najít Šťastný)
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS