Silvova metoda kontroly mysli

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 07:46:57

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Silvova metoda kontroly mysli
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Silvova metoda kontroly mysli  (Přečteno 12919 krát)
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« kdy: 10. Leden 2012, 21:11:12 »

Na stole mi ležela knížka José Silva : Silvova metoda kontroly mysli , říkám si, co to je. Začínám listovat. Už je to nějakej pátek ale předevčírem jsem to znova otevřel, v kapitole, která mě zajímala " jak správně meditovat" . "zavřete oči a za zavřenými víčky se podívejte nahoru pod uhlem 20°...." Tohle jsem si musel znovu přejet.

Co to je? Mozek pracuje na 4 hlavních frekfencích. Alfa,Beta a Théta a Delta ( duležitá je Alfa). Jsou to určité frekvence, na kterých pracuje mozek, teda rychlost a intenzivita rychlosti práce - řečeno laicky. Alfu zná víceméně každý znás, jste v ní téměř každé ráno po probuzení. Abyste se dostali z Théta, hladiny spánku, do Beta, bdělého stavu jdete přes Alfu. Takovej ten pocit, když ráno vstanete a je vám užasně.

Alfa je hladina, ve které jste tak nějak v  "transu", cítíte se uvolněně, je vám dobře a pomalu zapomínáte na špatné emoce ( mozek je tam nepustí, pokud jsou ale "kruté" tak vás to vyhodí z Alfy a postup opakujete a později se tam nedostanou vůbec.)..  Také ve vás donutí zavzpomínat do detailu vzpomínky, třeba když něco nemužete najít, lepšíte si mysl, celkové soustředění apod.


Pokud budete někdo chtít, sepíšu to detailněji a podrobněji. Spokey
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 10. Leden 2012, 21:13:59 »

Chci
Zaznamenáno

Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 10. Leden 2012, 21:31:27 »

Takovej ten pocit, když ráno vstanete a je vám užasně.

Co? Kroutící očima Můžu spát klidně 14 hodin a stejně jsem ráno mrtvej .. Smějící se
Taky bych prosil o delší zpracování Úsměv
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 10. Leden 2012, 22:03:46 »

Jo, zkus něco sepsat. Přiznám se, že těmhle věcem ohledně meditování příliš něvěřím... možná je to spíš tím, že nemám trpělivost to dlouhodobě zkoušet než se dostaví nějaký výsledky.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 11. Leden 2012, 12:37:52 »

Takovej ten pocit, když ráno vstanete a je vám užasně.

Co? Kroutící očima Můžu spát klidně 14 hodin a stejně jsem ráno mrtvej .. Smějící se
Taky bych prosil o delší zpracování Úsměv
Jj, přesně to jsem taky nepochopil
Zaznamenáno

Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 11. Leden 2012, 14:47:42 »

Čekal jsem ted mín ohlasů. Zmáknu matiku a ruštinu a k večeru sepíšu.


Ono, není to vždycky, Někdo se prostě dostane hned a někdo pomaleji. Občas si to ani neuvědomíš.
Zaznamenáno
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 03. Únor 2013, 21:11:34 »

Do delší odmlce, teda hooodně dlouhé sem se dokopal do dopsat.

Jak jsem psal výše, je to o kontrole mysli a něco říznuté z meditace. Na internetu kolujou semináře, materiáli at videa či text. formátu.  Google → Silvova metoda.

Takže Step One - Já jsem začínal večer. Před spaním. Zašel jsem se vychcat, napít a zalehl do postele. Pokud spíte se dvěma a více polštářema, vyhoďte je a mějte jeden. Lehněte si tak, aby jste měli poštář i tak zhruba kousek pod ramenama, ono to pak pomáhá k uvolnění, protože nenamáháte krčí a zádové svaly ( Nemáte hlavu podloženou pouze pod krkem ).
Ležte uvolněně, má to být příjemné né pocit mučení!  Mrkající . Zavřete oči, nohy dejte mírně od sebe a ruce uvolněně podel těla, dlaněmi nahoru. Nádech. Já se nadechuji 3krát pořádně nejlépe do břicha a pomalu vydechnout. Myslete na to, jak vás opouští napětí, potíže, stress. Tady je na vás, co chcete dále. Já si před tím, než se pustím do počítání projedu seznam přání, představím si to.


Počítání. Ono se všude uvádí jinak. Pokud jste na tuto metodu naučení, tak někomu stačí od 10 k 0 a spí.
Počítejte třeba od 25. Nádech a při výdechu 25, Nádech a výdech 24 ... U 10 si řekněte, jsem za polovinou. Nádech a výche 9 .

U 5 si řekněte: Blížím se k hladině Alfa. Ono to má fungovat jako nabuzení mozku, že se blížíte k vámi požadované úrovni.
0 - slovy Jsem v hladině alfa vydechněte a zhluboka dýchejte. Znova si představte co chcete.

Až budete chtít, tak vylezte s Alfy - Počítejte od 1 do 5 a u 5 - Vycházím z hladiny Alfa otevřete oči.

Upřímně, ten konec jsem dělal jen přes den. Tohle je fajn, pokud chcete usnout. Z druhého hlediska mozek večer odmítá pracovat pokud víte, že jdete spát...

Zaznamenáno
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 03. Únor 2013, 21:12:20 »

Tohle je takový základní manuál. Hodně informací je bud v knihách a těch je dost, nebo na netu.
Zaznamenáno
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 05. Únor 2013, 16:33:58 »

1Taky z tohohle tématu budu dělat určitou práci do určitého předmětu. Takže budu připisovat nové věci..  Držte pěsti at je za 1! Šťastný
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS