Spolecne bydleni

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 00:26:54

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Spolecne bydleni
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Spolecne bydleni  (Přečteno 9393 krát)
User34
*


Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« kdy: 26. Březen 2008, 00:11:45 »

Kdy je podle vas cas na spolecne bydleni?
Jsem se slecnou.... hm, uz hodne dlouho (od leta) ......a nejak to zacina byt z jeji strany aktualni tema .....

Co mam delat?
Zaznamenáno
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 26. Březen 2008, 07:04:22 »

Čas nastává v momentě, kdy se na tom partneři dohodnou.
A co dělat? Co máš proti případnému společnému bydlení?
Zaznamenáno
ten největší smolař
*
Karma: -2
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 26. Březen 2008, 08:30:05 »

Společné bydlení - taky bych rád věděl jak to řešit - já proti němu nic nemám, ale kdy je vhodná doba se otom zmínit to je otázka? Nebo se nezminovat a nechat to na partnerce?
Zaznamenáno
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 26. Březen 2008, 10:36:03 »

Záleží na tom jak ten vztah bereš , pokud je to pro tebe jen holka se kterou jsi teď momentálně , protože není jiná na skladě a nepřikládáš tomu vztahu váhu - nemáš myšlenky na společné mnohaleté partnertství , tak v tom případě nebydlet společně , ale pokud je to slečna se kterou chceš být , jsi s ní spokojen , nechceš měnit a dovedeš si ten vztah představit i za deset let a současně jsi samostatný finančě a neživí tě rodiče - nejlépe jste oba finančně samostatní tak spolu začněte bydlet okamžitě , nejlépe ihned .
A proč ? Protože v kině , na lavičce v parku anebo v bytě rodičů zavřený v dětském pokoji poznáváš jen část charakteru toho druhého člověka -  podle mě řekněme polovinu , dokud nemáte společné trable , složenky , praní špinavých ponožek , vaření , zubní pastu na zrcadle a ostatní "banality" všedního života nemáš šanci poznat tu druhou - podle mě pro život zásadnější polovinu charakteru .
A ať si o tom vy mlaďoši myslíte co chcete , tak každý jediný rok , den , minuta i vteřina života stráveného s tím NEpravým partnerem tě jednou bude děsně mrzet a jediné čím se budeš moct chlácholit je žes získal draze vykoupené zkušenosti .

Smolaři - sakra jak na partnerce ? Tak snad jste pár - dva lidé - nebudeš furt s něčím čekat na partnerku ne ? Až ona se rozhodne , až ona bude chtít , až ona si bude myslet , že je správná chvíle hlavně se o ničm nezmiňovat , být nenápadný vše si jen myslet v duchu nic neříkat nahlas , aby si náhodou nemyslela ... zvláštní krédo - aby si nezačla myslet , že nemáš vlastní názory , touhy a postoje .

« Poslední změna: 26. Březen 2008, 10:48:05 od barbarela.trust » Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 26. Březen 2008, 10:39:20 »

...spolu začněte bydlet okamžitě , nejlépe ihned .
A proč ? Protože v kině , na lavičce v parku anebo v bytě rodičů zavřený v dětském pokoji poznáváš jen část charakteru toho druhého člověka -  podle mě řekněme polovinu , dokud nemáte společné trable , složenky , praní špinavých ponožek , vaření , zubní pastu na zrcadle a ostatní "banality" všedního života nemáš šanci poznat tu druhou - podle mě pro život zásadnější polovinu charakteru.

 Potlesk Potlesk Potlesk
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
ten největší smolař
*
Karma: -2
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 26. Březen 2008, 11:08:16 »

2 barbarela.trust :  Potlesk Potlesk Potlesk je to fakt dobře řečeno. Jen je problém v té finanční samostatnosti - dohromady bychom finančně měli kolem 30000 Kč měsíčně - což není málo ale ani hodně. Ale dá se za to sehnat slušné bydlení - pokud budu uvažovat hypotéku. Jenže moji rodiče jsou závyslí i na části mého platu - splátky za dům a auto. Což v té chvíli je problém jelikož část svého platu bych musel stejně dát rodičům. A to znamená že bychom s přítelkyní neměl k dispozici oněch 30000Kč. Ale něco přez 20000. Což si přiznejme je málo. Trochu jsem se informoval a v Praze je např splátka na byt přes hypotéku kolem 10000. což je půlka toho co bychom měli k dispozici. Docela by mě zajímalo jak byste to řešili vy?
Zaznamenáno
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 26. Březen 2008, 11:17:52 »

pro zacatek podnajem?  Znepokojený
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 26. Březen 2008, 11:29:11 »

Hele smolaři o tomhle je reálný život , hledat řešení - společně - a najít ho .
To že přispíváš rodičům tě v mých očích šlechtí , jenže splátky na auto a hlavně na dům nejsou na měsíce , ale na roky , jsi smířený s tím , že budeš ještě spoustu let takhle omezený ?
V Praze je splátka ... vy pracujete v Praze dva a vyděláte 30 tisíc ? (Já dělám na ostravsku mám víc než vy dva a nemám VŠ a vlastně nic neumím  Přemýšlím)

Nebo si vemte nějaké stavebko upravte dům tvých rodičů tak aby tam vzniklo druhé PLNOHODNOTNÉ bydlení (mnoho mladých takhle začíná) .
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 26. Březen 2008, 11:35:19 »

dohromady bychom finančně měli kolem 30000 Kč měsíčně

pracujete v Praze dva a vyděláte 30 tisíc ?

Otázka je, zda v tomto případě jeho mít k dispozici znamená to samé co vydělávat Přemýšlím


(Já dělám na ostravsku mám víc než vy dva a nemám VŠ a vlastně nic neumím  Přemýšlím)
No...takoví lidé většinou právě berou nejvíc Smějící se Mrkající joke... Kroutící očima S jazykem
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
ten největší smolař
*
Karma: -2
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 26. Březen 2008, 12:08:23 »

No jasně že s takovým stavem nejsem spokojený - splácení auta bude ještě 3 roky. Pokud jde o finanční možnosti - 30 000 beru částku orientační. Přítelkyně splácí auto, do toho pojištění, spoření atd - takže nám zbyde oněch 30000,

pokud jde o plat barbarely - že máme vyskokou neznamená že máš vysoký plat, ani v praze. Ono dělat v ekonomice či stavebnictví je trochu rozdíl. Kamarád má jen střední a vydělává si 4x víc než já. Takže takhle to nemohu posuzovat. No jelikož rodiče obou nás bydlí v paneláku tak odpadá ta přestavba. No a k pronájmu - co jsem se tak nějak díval po praze tak pronájem je dost drahý - to radši vezmu hypotéku.
Zaznamenáno
Aldamir
**


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 297


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 26. Březen 2008, 12:24:16 »

ten největší smolař: jo, podnájem je možná drahej, ale zas si nejsem jistej, jestli uvrtat se hned do hypotéky je to pravý, když jak říkáš, navíc přítelkyně splácí auto a ty vypomáháš finančně rodičům... to bych možná počkal, až tyhlety závazky doběhnou... abyste toho pak neměli až nad hlavu...

na druhou stranu bych se nebál, že s tou sumou, s kteoru tu operuješ, ve dvou nevyjdete... pro začátek vám stačí 2+1, možná i do 1+1 byste se vešli, a to zas tak šíleně drahý neni... navíc ve dvou se životní náklady dost snižujou, já bydlim sám a z patnáctky měsícně si žiju jako král a ještě tak trojku každej měsíc dám stranou...

barbarela.trust: to je vidět, jak má zbytek republiky zkreslenej pohled na platy v Praze... jasně, v průměru jsou tu platy mnohem větší než třeba u vás, jenže v průměru, kterej dělaj kravaťáci, manažeři a prostě celá ta vyšší třída. Pokud berou dva takhle maldý hned po škole (nebo ještě při škole, nejsem si jistej, ale potom by to platilo dvakrát) 30 litrů čistýho (navíc po odečtení závazků smolařovy partnerky, jak sem pochopil), tak myslim, že je to docela slušnej příjem...
Zaznamenáno

Aldamir strikes back!
barbarela.trust
***


Karma: 27
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 559


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 26. Březen 2008, 12:27:02 »

No psals - splátky za dům a auto tak mě z toho připadalo , že rodiče bydlí v domě  Znepokojený

No a pokud máte 30 po určitých odečtech tak z toho se určitě vyžít dá i s hypotékou (spousta rodin s dětmi nemá ani tolik) , ono se ale musí chtít .

A o tomhle to celé je , žít spolu je taky o odříkání a o tom co jsem pro to schopný obětovat , protože chci být jednak s tou svou vyvolenou a druhak na světě sám za sebe .

A k mému platu - jsem tady šest let a jsem strašně šikovná  Mrkající
Zaznamenáno

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí světlo na konci tunelu. Realista vidí světla vlaku. Strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
ten největší smolař
*
Karma: -2
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 26. Březen 2008, 12:50:40 »

rodiče bydlí v paneláku - blbě jsem to napsal.
Zaznamenáno
User34
*


Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 26. Březen 2008, 22:08:02 »

Ty jo, ze ja dycky terfim takove tema kde se hodne pise....

Z meho pohledu ... asi bych do toho i sel ... holcina je to fajn, sice jevyspitatelna X-nactka, ale je fajn...
Zaznamenáno
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 26. Březen 2008, 22:26:49 »

sice jevyspitatelna X-nactka, ale je fajn...

Mno...tak to si to pořádně zvaž a dej bacha, abys pak sám nesplakal nad vejdělkem...respektive nad hypotékou či nájmem Podivený
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
User34
*


Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 26. Březen 2008, 23:49:13 »

Tak v nejhorsim bych se odstehoval od rodicu (coz mam stejne v planu) a najem nebo hypoteka je docela zanedbatelna polozka, aspon z moje pohledu....

Spis bych tezce nesl, ze me opustila....
Zaznamenáno
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 27. Březen 2008, 18:41:37 »

Brát hypotéku hned na první bydlení? To snad ne, měli byste si být jistí, jakým způsobem budete chtít žít, zda spolu budete chtít být po dalších x let života, zda budete chtít bydlet právě v tomtot městě, na této lokalitě.
Je to závazek, v určitém ohledu stejný jako děti.
Zaznamenáno
Marti
*


Karma: 2
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Liberec
Příspěvků: 89


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 03. Duben 2008, 13:58:07 »

do hypotéky bych určitě nešla, to jenom v případě, že si seš jistej, že je to ta pravá a ona to vidí stejně- jste spolu dlouho a máte zdravej normální vztah-- jenže, jestli jste spolu půl roku, tak to může bejt všelijak- kdyby vám to nevyšlo, budete dělit nábytek, byt vybavení- a bude to jako chobotnice z čertovky, všechno napůl  Znepokojený
Zaznamenáno
BouncyCastle
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Londýn
Příspěvků: 114


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 03. Duben 2008, 14:04:03 »

Brát hypotéku hned na první bydlení? To snad ne, měli byste si být jistí, jakým způsobem budete chtít žít, zda spolu budete chtít být po dalších x let života, zda budete chtít bydlet právě v tomtot městě, na této lokalitě.
Je to závazek, v určitém ohledu stejný jako děti.

Presne tak.

Nejlepe se odstehovat do Mostu za vlastivednym poznavanim - http://www.brux-radicalboys.tk/  Úsměv
Zaznamenáno

O msn/Skype/ICQ si napište.
Tomassimo
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Pomalý bar
Příspěvků: 240


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 10. Duben 2008, 13:51:49 »

tak pokud je hypotéka zanedbatelná položka, tak není o čem mluvit. Pak jde o to, jestli chceš nebo ne...Zatím mi to přijde, že se jaksi vymlouváš...proto bych do toho nešel...
Zaznamenáno

Life is outside!
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS