Spolecnost a jeji smer !

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 12:17:53

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Spolecnost a jeji smer !
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Spolecnost a jeji smer !  (Přečteno 14056 krát)
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« kdy: 05. Říjen 2009, 00:48:23 »

Ahoj,

   Mam zde volny prostor a tak bych si chtel trosku zareferovat a svoje myslenky dat na "papir".
Jako tema jsem si zvolil "Vyvoj spolecnosti a jedincu jako celku".
   V soucasne dobe se pohybuji mezi vekovym rozmezim 15-27 let. Z toho bych mohl ocekavat,
ze ti nejstarsi uz dospeli a ti nejmladni zacinaji. Opak je pravdou. Kdyz jsem ve 13ti letech zacinal
se svymi vrstevniky popijet alkohol a kourit travu, delal jsem to z nudy a z rozmazlenosti.
Mozna taky proto ze to delali vsichni kolem mne.
   Jak uz to tak byva, po nejakem case mne to prestalo bavit, a v 14-15ti zacly nad alkoholem
prevysovat divky. Do hospody uz jsem nechodil kazdy druhy den, ale jednou za 14 dni s kamarady.
Zde nastal pravdepodobne zlomovy okamzik, protoze holkam zaclo byt k patnactce coz bylo pro
spoustu mych kamaradu signalem pro "sukacku". Dobrou prilezitosti se ukazali diskoteky, kam se za tim
ucelem v podstate troufam si rict i chodi. Holky povolny a opity, kluci nadrzeny jak telata. Z dalky jsem
na to pohlizel a cekal az se najde nejaka normalni holka pro kterou nebude prioritni disko hudba, alkohol a sex.
Clovek by cekal ze se to bude nekam vyvijet co? Ze i ty diskoteky je prestanou bavit a zacne se dit neco noveho.
Ono vsak nikoli.
   Jednou za 14 dni jdu "z povinosti" s kamarady do hospody a jednou za pul roku na diskoteku pozdravit spoluzacky
jinde nez ve skole. Roky bezi a ja se menim, Bohuzel a to s velkym B, mi pripada jako kdyby se vyvoj kolem mne zastavil.
neni 25 let uz vhodna doba hledat nekoho na vaznejsi vztah nez prilezitostni sobotni sex? Pulka kamaradu alkoholici, tretina
disko samponi a tretina hospodsti povaleci. Kdy se to zacne menit? Zacne vubec? Citim se nejak dal ode vseho a neskromne si rikam:
"Proc ja jsem jenom nepil vic, abych byl vypity, hloupy a spokojeny", protoze tak jak jsem ted, nejsem schopen videt veci vyse
uvedene jako naplnujici. Jedinec se chova podle spolecnosti a spolecnost je utvarna jedinci.
Nekdo z nas se zblaznil a ja cekam kdy to tem lidem dojde a pokud nedojde, obratim se na psychiatra !-_-! .

Ulrich
Zaznamenáno
Samuel
*


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 05. Říjen 2009, 09:23:09 »

Čtu to podruhé a stále mi nedochází na co se ptáš, na to proč sis více neužíval, proč si více nechlastal abys nemusel myslet nad sebou a nebo nad tím co dál?
Jsem rád že jsi nezačal pít jak ostatní, opravdu být závislým není sranda, vídám to všude kolem sebe a ti lidi nemají příliš dobré vztahy a pokud ano tak alkohol omezili.
Je mi 19nact a dívám se na to podobně jako ty, že už je čas vyhledávat vztahy, ono není nad věci se do toho angažovat dřív, než bude pozdě, pak se už těžko někdo bude učit jak se k holce ve vztahu chovat. Nevím kde je tvůj problém, ale z toho co píšeš mi příjde jako by jsi měl málo příležitostí k pokecu s holkama, proto by nebylo od věci situace, kdy se s nimi budeš bavit vyhledávat. Za druhé najít si jiné kamarády, nevím odkud jsi ale všude je dost příležitostí, já většinou doporučuji najít si bojový sport, tam většinou bývají lidé kteří jsou dobře orientovaní, hlavně se příliš nepotloukat s huliči atd, to ti v osobním rozvoji příliš nedá.
Zaznamenáno

Morálka je poslední baštou zbabělce!
Typson
**


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 170


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05. Říjen 2009, 09:52:23 »

Ulrichu, asi přišel čas víc hledat nové přátele, věř, že ne všichni jsou takoví jako tvoji kamarádi.
Zaznamenáno

"Každý dělá chyby. Proto se vyrábí tužky s gumou na konci." Carl Carlson
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05. Říjen 2009, 14:18:33 »

Nevím kde je tvůj problém, ale z toho co píšeš mi příjde jako by jsi měl málo příležitostí k pokecu s holkama, proto by nebylo od věci situace, kdy se s nimi budeš bavit vyhledávat.

Jenze problem je v tom ze vsechny chodi na ty stupidni diskoteky a jinaj sedi na prdeli doma, netouzi po vztahu delsim nez tyden. Poohlizec se v jiny spoloecnosti? Ale jak se k ni mam dostat? Kde je jina spolecnost? Nikoho jinyho neznam
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 05. Říjen 2009, 14:45:07 »

Ulrich: Bullshit. Lidí je všade kotel. A ne všichni chodí na disko. A i kdyby, tak ne všichni tam chodí za stejným účelem. Mám pocit, že máš něco, co jsem nazval "společenský paradox" Úsměv Tzn. obecně si nevěříš a nemyslíš si o sobě, že jsi něco extra. Ale pokud jde o porovnání ty vs. společnost, tak jsou všichni výpitky, zhulenci a ku*vy Úsměv Vrať se na zem. Jasně, že když chodíš na disko jednou za čtvrt roku, tak ti to přijde, že tam jsou holky nic moc. Ale já můžu odpřísáhnout, že znám minimálně 4 holky, které na disko chodí, je jim +/- 18 a chodí tam za jíným účelem než sebotní sex Úsměv Tři z nich mají LTR (rozuměj stálou známost, tedy tak půl roku min.). Tzn. minimálně jedna z nich může čekat právě na tebe Mrkající

Krom toho se zdá, žew máš úplně špatný social-circle. Začni ho budovat jinak. Lidi z práce. Lidi ze školy. Lidi co znáš z netu. Setkávej se s nima. Nemusíš z nich hned dělat nejlepší přátele ale pouznávej je a rozšiřuj si SC za hranice toho, kde ho máš teď.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 05. Říjen 2009, 15:29:54 »

Tzn. obecně si nevěříš a nemyslíš si o sobě, že jsi něco extra. Ale pokud jde o porovnání ty vs. společnost, tak jsou všichni výpitky, zhulenci a ku*vy Úsměv Vrať se na zem.

Dovolim si nesouhlasit s polovinou. Je pravda ze si co se seznamovani a socialnich kontaktu tyce neverim a nejsem v nich nic extra, nicmene sou oblasti ve kterych si verim a myslim si ze nejsem k zahozeni. Pokud se mam porovnavat se spolecnosti rozhodne odmitam tvrzeni ze v podtate sem "srac" co si leci koplexy tak ze "shazuje" ostatni a dela neco vic nez je. Alespon tak jsem tvoji reakci pochopil Šťastný
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 05. Říjen 2009, 15:33:31 »

...rozhodne odmitam tvrzeni ze v podtate sem "srac" co si leci koplexy tak ze "shazuje" ostatni a dela neco vic nez je...
No, takhle ostře jsem to nemyslel. Ale spíš, že děláš hodně snadno soudy nad lidmi, které neznáš Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 05. Říjen 2009, 16:03:37 »

Nevím kde je tvůj problém, ale z toho co píšeš mi příjde jako by jsi měl málo příležitostí k pokecu s holkama, proto by nebylo od věci situace, kdy se s nimi budeš bavit vyhledávat.

Jenze problem je v tom ze vsechny chodi na ty stupidni diskoteky a jinaj sedi na prdeli doma, netouzi po vztahu delsim nez tyden. Poohlizec se v jiny spoloecnosti? Ale jak se k ni mam dostat? Kde je jina spolecnost? Nikoho jinyho neznam


Nějaké nové koníčky? Sbírej známky, hraj poker, tuninguj si auto... s lidma se nejlépe seznámíš při nějaké činnosti
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 05. Říjen 2009, 16:04:13 »

Ulrich:
myslim že vim, co myslíš a řeknu ti to tak, že to vidim dost podobně. Na druhou stranu, mám partu kámošů kteří to vidí podobně (většinou to nejsou nějací introvertní, sociálně negramotní nazdárci), taky pár kámošek a moje mladá to taky tak vidí. Plno mých vrstevníků (16-18) každej pátek a sobotu popíjí, hledají každou příležitost kdy si chlastnout. Diskotéky, kluby, ...nevim, já osobně timhle pohrdám (nejsem abstinent, přípitky nebo s pivem ke guláši nemám problém). Znám hodně lidí co na ty diskotéky choděj a podle nich jsem si udělal obrázek. Ortel zní tak, že diskotéky prostě smrděj Šťastný Ale na druhou stranu, je to věc těch lidí, když je to baví....

Abych zabránil bombardování mé osoby, tak mi přijde normální když parta (samosebou ze předpokladu že jsou plnoletí)  jde jednou za čas pokecat do hospy a při tom si daj pár piv (a už je jedno jestli dvě, čtyři nebo osm) ale mluvim tady o tom přístupu jít se zlejt...
Zaznamenáno
Pecullus
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 05. Říjen 2009, 16:14:06 »

Chapu tenhle pristup. V podstate se jedna o lidi co nemaji co delat.
:-D to ja s pivem ke gulasi pronblemy mam, za prve nemam rad gulas, preferuji italskou, thajskou, nebo cinskou kuchyni a za druhe jsem vinar takze pivo maximalne kdyz se na grilu dela prasatko.
Na diskotece sem nebyl ani nepamatuju, podle meho je to zabava pro decka.

Najdi si konicka, jezdi na larpy, hraj Draci doupe, chod na serm....neveril bys kolik peknejch holek ma rado kone a chodi jezdit.  Šťastný A ma to jeste jeden klad, jizda na koni jim dela moc pekne a vytrenovane nohy.
 Mrkající Kasli na diskoteky a vyraz neco delat. Ja preferuji biliar...u toho neni problem postavit nekam sklenku vina.
Zaznamenáno
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 05. Říjen 2009, 18:26:51 »

...rozhodne odmitam tvrzeni ze v podtate sem "srac" co si leci koplexy tak ze "shazuje" ostatni a dela neco vic nez je...
No, takhle ostře jsem to nemyslel. Ale spíš, že děláš hodně snadno soudy nad lidmi, které neznáš Mrkající

Netvrdil bych ze nad lidma, ale je pravda ze jejich chovani soudim pomerne rychle. Ja nevim jaci jsou "uvnitr" jako jedinci ale spolecnost je na facky Úsměv
Zaznamenáno
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 05. Říjen 2009, 18:34:10 »

Kazisvet a Pecullus :

Absolutni souhlas az na to ze nemam rad holky co maj radi kone, pac mi pride ze je ma rada kazda a ma to spis jako moderni zalezitost  Provokatér

Jinak "chozeni na diskoteky je vec lidi kdyz je to bavi" - Bavit je to muze, otazkou je co jim to dava v dlouhodobejsim pohledu nez jeden vecer srandy a jedno rano nesrandy... Překvapený
Zaznamenáno
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 05. Říjen 2009, 19:01:22 »

Lidé jsou různí, mají různé zájmy i různé priority. Každý víceméně dělá to, co sám pokládá za vhodné, a co by chtěl. U tebe tenhle přístup trochu postrádám. Ať už k sobě samému nebo k druhým lidem. Proč? Protože pokud budeš žít skrz jiné lidi, tak ti vždycky bude něco chybět. Ostatní ti možná můžou být vzorem v pár věcech, ale nikdy ne ve všech. Mám trochu dojem, že v tobě převládá přesvědčení, že tě ostatní táhnou s sebou, a ty nad tím nemáš kontrolu. Věř mi ale že máš. Nikdo není tak slabý a zároveň tak silný jako ty sám. Na tvoji otázku kdy se to začně měnit, ti zkusím navrhnout odpověď. Až ty sám to začneš měnit.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 05. Říjen 2009, 19:36:37 »

Ulrichu, nejde o to, že ochlastové jsou v hloubi duše čestní Úsměv Jde o to, že skupina ožralů, feťáků a huličů bude vždycky nejvíc vidět, i kdyby to bylo třeba jen 20%. Stejně jako část těch nejhorších cikánů ničí pověst těm slušnejm (o tom v jakém poměru jsou pomlčme).

Šel jsi na diskotéku a zkusil oslovit alespoň 1/4 lidí co tam byli a popovídat si s nima? Ne? A kolik si jich oslovil? 3? Jen tvoje kámošky a cizího nikoho? Tak co se divíš! Úplně vidím, jak ti o každé holce přišlo hned jasné, že se tam přišla nechat pozvat na panáky a jak chce kvuly jen využít a každej týpek si tam přišel jen zašukat.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 05. Říjen 2009, 20:52:51 »

Moby: 

A co fakt ze Clovek je tvor spolecensky a lidi kolem sebe potrebuje? Ja se musim prizpusobit vetsine a nebo mensine (kdyz ji najdu) kazdopadne vetsine ve ktere jsem. Pokud by se meli lide prizpusobovat me to bych musel byt sakra charakter.

Avarang3r:

Pravda, ja souhlasim s tim ze jsou v pohode na pokec. Dokonce mezi nimy mohou byt dobre kamaradky, vzdyd sam jich mam nekolik. Ale zkusil jsi se takove holky zeptat jestli chce deti? Vim ze to je samozrejme unahlene a predcasne ale ciste teoreticky. Co ti odpovi? ja to zkusil,.. Temer nikdo nechce deti - nekdo nevi proc, nekdo uda duvod (obcas jsou to duvody vskutku zajmave  Šokovaný). Ale smysl diskotek je zabavit se. Tento druh zabavy respektuju, ackoli ho sam nemam rad. Mozna bych na sebe mohl prasknout ze v soucasne dobe jsem v cizine (Velka Britanie) na nejaky cas. Pride mi ze zde je to snad jeste horsi. Sam sem na diskoteky chodim, abych ziskal nejake kontakty. Nemohu si pomoct ale jeste jsem tu nevidel par ktery by se na disko seznamil a vydrzelo jim to dele nez 3tydny... Mozna se spatne koukam,..  Provokatér


Kazdopadne je velmi zajmave pozorovat chvilkovou zmenu spolecnosti a zmenu sebe sama a hlavne zmenu lidi se kteryma jsem v konraktu jen okrajove (z CR) ale jsou to de facto my nejlepsi kamaradi, mozna pritel.  Super!
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 05. Říjen 2009, 21:21:11 »

Hele, ženský neví co mluví - to je stokrát omílaná pravda ! Sem měl takovouhle kamarádku. Věčně někde v prachu, s kámošema, chlastat, ... Teď (rozuměj takovejch 20měs. zpátky) si našla fajnovýho kluka a je vdaná a brzo má termín porodu.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
swot



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Česká Lípa
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 18. Prosinec 2009, 20:39:09 »

Hele, ženský neví co mluví - to je stokrát omílaná pravda ! Sem měl takovouhle kamarádku. Věčně někde v prachu, s kámošema, chlastat, ... Teď (rozuměj takovejch 20měs. zpátky) si našla fajnovýho kluka a je vdaná a brzo má termín porodu.

Zajímavej konec...

Jinak k diskuzi, mám podobnej problém, na diskotéky nechodim, pít totiž nesmím ->epileptik.. A většinu lidí co znám tak jsou to totálně vygumovaný huliči, chlastači a "šukací mašiny" (nebo to aspoň tak tvrděj ostatní.. i když to asi úplná pravda nebude...) Dneska jsem jel autobusem a nějakej malej harant (malej je relativní pojem, bylo mu tak 13) přišel k nějaký holce (tak 18+) a regulérně jí řekl ať si to s ní jde rozdat jinak si povolá na ní cikány... Šťastný Měl smůlu, vedle ní seděl její přítel (asi 25+) tak mu hned spadl hřebínek.. Ale jako co je tohle za výchovu ? Když někdy přinesu spolužačce bonboniéru nebo kytku k narozkám (pokud si na ně vzpomenu Šťastný ) koukaj na mě jak na blázna že se to dneska už nedělá.. normální ? Šťastný
Zaznamenáno

"Volí si stezku chodec nebo stezka chodce ?" Konec knihy Mrtvých
rua
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Ostrava
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 18. Prosinec 2009, 23:23:43 »

Sice to je staré téma, ale musím si rýpnout.

Ulrich ty akorár naříkáš, ale skutek utek. Jestli to chceš změnit něco dělej. Naprosto souhlasím s tím sociálním paradoxem co popsal ava, který vystihuje další lidi co znám. Jednoho takového kámoše jsem zkoušel napravit, ale pak jsem toho nechal. Člověku příjde, že se v tom vyžívá, může si naříkat a pořád miluje svojí holku kterou nemá a je pro něj jediná na světě (pozor ten můj kámoš si vlastně našel i jinou, ale čekal tak dlouho až ji sbalil někdo jiný a zase akorát může naříkat...)

Kazisvět: nechápu proč chceš pít až od 18. V některých zemích se pije od 16, navíc to je ten pravý adrenalin když děláš něco nezákoného, potom už budeš chodit pít jen do hospody s partou chlapů, aby jsi si odpočinul od manželky  Šťastný. Řekl bych že tady taky platí čáštečně ten sociální paradox...

swot: na diskotéce se nemusí jenom pít  Mrkající
Zaznamenáno

Padáme proto, abychom opět vstali!
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 21. Prosinec 2009, 22:44:52 »

rua: Epileptici nesmí na disko kvuli těm světlům, protože blikání s vyšší frekvencí jim může vyvolávat záchvaty.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
rua
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Ostrava
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 21. Prosinec 2009, 22:49:36 »

A je něco co nevíš?  Šťastný
Zaznamenáno

Padáme proto, abychom opět vstali!
swot



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Česká Lípa
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 22. Prosinec 2009, 19:43:13 »

TO světlo... to mi asi zase takovej problém dělat nebude protože u pc vydržim klidně 24hodin tahem a nic mi není, záchvat taky tak před rokem naposled.. ale spíš že na těch diskotékách nemám co dělat, ale teď mě kámoš pozval do prdele, tak asi půjdu 'Šťastný
Zaznamenáno

"Volí si stezku chodec nebo stezka chodce ?" Konec knihy Mrtvých
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 22. Prosinec 2009, 20:59:45 »

Vem si baterku ... prý je tam tma ... Úsměv
Osobně se na diskotékách taky nehorázným způsobem nudím - tančit mě baví, ale to je tak všechno ... Úsměv Stejně se člověk, když se chce pořádně vytančit, zpotí jako hovado a má z toho prd ... jen hlad Šťastný
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 22. Prosinec 2009, 22:08:45 »

TO světlo... to mi asi zase takovej problém dělat nebude protože u pc vydržim klidně 24hodin tahem a nic mi není, záchvat taky tak před rokem naposled.. ale spíš že na těch diskotékách nemám co dělat, ale teď mě kámoš pozval do prdele, tak asi půjdu 'Šťastný

něco jiného je sedět a pročítat fora,a něco jiného je pařit nějaké rychlé hry.Epileptické záchvaty mohou hry/filmy vyvolat taky.Je to proto,že od určitého stupně frekvence přerušovaného nebo rychlého programu/videa,(říkejme pokud to "bliká"),to pro epileptika vyvolává záchvaty.Jinak mužeš si ještě všímat škubavého pohybu,zmatenosti,omdlévání...(pokud omdlíš není něco v pořádku  Šťastný)Nudil jsem se tak jsem to trošku popsal.Jo a bacha,ono je to zrádné (protože muj bratranec má epilepsii) rok se neukáže,a když už zjistíš že ti diskotéky nic nudělají,dostaneš záchvat u spouštění systému windows.Takže to že ti to ted nic nedělá,neznamená,že ti to nemusí dělat příště,za měsíc,za rok.Ale nic mi do toho není no  Super!
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 23. Prosinec 2009, 00:44:18 »

google kamarád povídá: (což jsem nevěděl)
* Diskotéky - tato běžná aktivita mladých lidí není u epilepsií zakazována, pokud to není fotosenzitivní epilepsie (vyvarovat se diskoték se stroboskopickými světly) a zásadně nekozumovat alkohol a dodržet časový režim.
* Jako spouštěcí mechanismus epilepsie mnohdy také slouží velmi ostré a střídavé světlo, které se vyskytuje na různých diskotékách
* Kombinace spánkové deprivace, fyzické zátěže, blikajících světel a možná alkoholu či jiných látek může být přímou cestou k záchvatu.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
swot



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Česká Lípa
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 23. Prosinec 2009, 11:12:47 »

Ono je to se mnou spíš tak že nikdo neví co mi je a tak mi hodili kartičku epileptika, aby se mě zbavili Šťastný
Jinak, hraju pořád wow a podobně Šťastný Takže mi to asi dělat nic nebude Úsměv Ale díky za strach Šťastný Úsměv
Zaznamenáno

"Volí si stezku chodec nebo stezka chodce ?" Konec knihy Mrtvých
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS