Tomáš Baránek o upřímnosti a dalších fatálních..

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 09:52:00

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Tomáš Baránek o upřímnosti a dalších fatálních..
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Tomáš Baránek o upřímnosti a dalších fatálních..  (Přečteno 8351 krát)
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« kdy: 10. Listopad 2011, 19:18:49 »

Ahoj všeci,

taky tedy přidám něco na oživení. Konkrétně tuto přednášku od Tomáše Baránka: http://vimeo.com/31543308

Hned ze začátku tvrdí, že upřímnost nemůže přinést nic dobrého.
Další věc co se mi nelíbila je jak prezentoval "attraction" (ten vzorec), vysvěstluje, že se nemáme holce ozývat a tím se v podstatě začneme té holce líbit, ale podle mého je nutná nějaká určitá míra attraction, jinak té holce bude u zadku že jí nějakej pošuk ignoruje..

Tak.. vyjádřete se  Úsměv

P.S.: Já osobně knihu "Jak sbalit ženu" od Baránka nečetl, stojí za to se do toho pouštět?
« Poslední změna: 10. Listopad 2011, 19:40:25 od Daidalos » Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Matth3w
**


Life lover

Karma: 34
Pohlaví: Mužské
Věk: 28
Místo: Maloměst o/a
Příspěvků: 265


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 10. Listopad 2011, 20:02:19 »

Ta kniha je pro začínající v podstatě něco jako Qarkovův web takovej know how seznámení se sváděním Úsměv Třeba ti to přinese inspiraci a začneš něco dělat lenochu ;D ale nečekej nic extra novýho.Na tý knížce je pěkný že to píše čech z česka a o češkách.
Zaznamenáno

Jak se můžete bát něčeho co vás osvobodí ?
Na světě existuje jen jedno hrdinství : Vidět svět takový, jaký je a milovat ho.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 10. Listopad 2011, 23:57:35 »

No, ale to v tom vzorci je Úsměv Ono už někdo řešil, že ten vzorec funguje jen pro bezrozměrné jednotky - někdo tam řikal, že se ta přitažlivost měří v [Brk] (barancích), jenže to by nefungovalo, protože by to bylo [Brk] = [Brk] x [Brk] = [Brk^2] Úsměv

Ale pointa je, že to co potřebuješ je mít nenulovou tu Bazální přitažlivost (Pb). A na tom můžeš stavět dál tim, že se neozveš. Pokud jí máš limitní k nule, tak bys musel mít tu získanou nějak obrovskou, aby z toho něco bylo.

A s tou upřímností má naopak IMO pravdu. Pokud holce budeš bez filtru říkat cokooli co cítíš a jsi normální kluk (tj. bez pickup terninku), tak na to dojedeš velmi brzo (fieldtested). Je potřeba hrát nějaké hry. Radical honesty tady v tom případě fakt nefunguje Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11. Listopad 2011, 21:22:18 »

S tim vzorcem máš pravdu, nedošlo mi, že musím mít tu Bazální ..

A vlastně s tou upřímností taky, on to prezentuje tak, že říct že je krásná je pitomost, chce to trošku nějak obarvit, jak říká Qark, každá žena je v něcem speciální, jen to najít a pochválit Úsměv

Edit: Teď to poslouchám znova, a ta přednáška vlastně není nejhorší Úsměv
I když poradit chlapovi v letadle, který za 5s spadne nic nedělat.. no nevim Šťastný
« Poslední změna: 11. Listopad 2011, 21:35:33 od Daidalos » Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 11. Listopad 2011, 21:50:13 »

Mně se ta přednáška moc líbí teda. Pobavil jsem se a změnil jsem na Baránka názor (zlepšil)
Zaznamenáno

Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 11. Listopad 2011, 22:24:27 »

Popravdě na konci mi to názor zlepšil o dost, ze začátku to bylo více méně proti všemu (což jsem si myslel), ale nakonec paráda Úsměv
Jak píšeš, bylo to pojaté i zábavně, takže rozhodně doporučuju Mrkající
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 14. Listopad 2011, 16:57:59 »

Pustil jsem si pár minut a vypnul jsem to, ale jak vidím, udělal jsem chybu. Jdu ji napravit!
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 14. Listopad 2011, 20:27:43 »

Osobně mi jeho projev přišel spíše podprůměrný, tak jsem zhodnotil, že se na to dál dívat nechci. Stejně tak uvažovat o vztazích pomocí nějakých rovnic a ještě uvažovat limity... to se pak nedivím, že už je chudák ženatý Smějící se
« Poslední změna: 14. Listopad 2011, 20:37:59 od puzzle » Zaznamenáno
Richard
***


Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: FC Boby Brno
Příspěvků: 527


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 15. Listopad 2011, 15:02:37 »

co sem z toho videa pochytil je že se snaží dělat vědu z toho že holky zrovna neprahnou po zoufalcích...

a je tam náznak takovýho vodítka pro ty zoufalce.. což si myslim že je špatně pokud je člověk zoufalec tak to nespraví tim že se bude snažit ze sebe zoufalce nedělat..

takže brát si to co tam říká k srdci neni nejlepší nápad..

vůbec nejlepší věc co člověk může udělat je zbavit se veškerejch rad a návodů jak by se měl chovat.. protože takhle pěstovat vztahy je jako lízat zmrzlinu přes cihlu
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 15. Listopad 2011, 16:37:14 »

Richard: však samozřejmě, že přirozenost je nejlepší, ale v případě, že ta přirozenost holky odpuzuje, tak se jí člověk musí zbavit... buď jí změnit nebo jí popřít, a to druhé je jednodušší, proto si to lidé vybírají spíš
Zaznamenáno

spinkos
*
Karma: 10
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 17. Listopad 2011, 22:47:31 »

Přirozenost? Na poli osobnostních charakteristik Baránek popisuje extrémy jako narcisty, zdrojmi plýtvající masochisty a zoufalce se sebenaplňujícími proroctvími (předem si aranžující své selhání) - ano, ženy se jim vyhýbají - ani jedna sorta těchto defektních mužů se v dlouhodobém hledisku nemůže ukázat jako spolehliví partneři.

Baránek nepřednáší nic nového pod sluncem! Že člověk, resp. žena není deterministický automat, od toho názoru (S-R modelu) se v psychologii opustilo v první polovině minulého století (Skinnerovy děti, vychovávané jako automaty, skončily jako citoví mrzáci).
Zato ale mluví hezky, dokáže své sdělení předat lidsky. A to je důležité.

Nejistoty při vytváření vztahu a testování obou poloviček navzájem mezi sebou můžeme chápat jako výherní strategie.
 Směrovka nemohu investovat příliš mnoho úsilí do nečeho, co se mi nevrátí (zprostředkovaný pohled muže na vytváření vztahu se ženou).
 Směrovka nemohu se založit "obchodní společnost" se společníkem, který nedokáže rozumně naložit se svými zdroji (zprostředkovaný pohled ženy na muže)
(i když obojí by už mělo být přítomno v podvědomí těch mužů i žen, kteří doufají mít někdy potomky)

Mě se to video nakonec i líbilo.

Toto mě ještě trklo, jako cihla do hlavy:
vůbec nejlepší věc co člověk může udělat je zbavit se veškerejch rad a návodů jak by se měl chovat.. protože takhle pěstovat vztahy je jako lízat zmrzlinu přes cihlu
Jenže samotné tvé tvrzení je určitou formou rady a návodu.
« Poslední změna: 17. Listopad 2011, 22:52:45 od spinkos » Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS