Vaše druhé jméno

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
18. Duben 2024, 14:18:09

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Vaše druhé jméno
0 uživatelů a 4 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Anketa
Otázka: Otázka na vaše jméno:  (Hlasování ukončeno: 09. Listopad 2009, 14:28:57)
Jsem s ním spokojen(a). - 8 (42.1%)
Nechám si říkat jinak. - 1 (5.3%)
Uvažuji o změně či přidání druhého křestního jména. - 0 (0%)
Už jsem si jej změnil(a)/přidal(a) druhé. - 1 (5.3%)
Své jméno neřeším. - 9 (47.4%)
Celkem hlasů: 18

Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Vaše druhé jméno  (Přečteno 16210 krát)
Samuel
*


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« kdy: 13. Srpen 2009, 14:28:57 »

Určitě každý z vás přemýšlel o významu svého jména a jak ovlivňuje jeho život, ale určitě netuší jak moc. Minulý rok jsem si nechám připsat druhé jméno Samuel, jednoho dne jsem se probudil a věděl jsem že je mou součástí. Hodně lidí nechápalo co si tím chci dokázat, ale neměli na vybranou a museli se s realitou smířit. Od doby co se pod tímto jménem představuju, tak téměř vždy slyším jak je to pěkné jméno a další poklony především z ženského osazenstva.

Tudíž to lze považovat za další posun kupředu v zaujetí targetu. A především tam kde příjdu si mě hned vybaví, jelikož toto jméno není tak používané jako mnohá jiná. Nechci se tu nijak vychloubat, jen jsem chtěl poukázat na to jak hodně je vaše jméno důležité. Možná je bláznovství mít 2 jména, ale po mé zkušenosti je to v pohodě, a známí lidi to moc neřeší a pokud jo tak to brzo řešit přestanou. Ačkoliv nejtěžší je přiznat si své rozhodnutí sám sobě, najednou jste někdo jiný!  Smějící se doteď na to nejsem úplně zvyklý! Ale rozhodnutí nelituju, ač to byl docela velký zásah do mého života jako takového.
Zaznamenáno

Morálka je poslední baštou zbabělce!
DanielHlas
Host
« Odpověď #1 kdy: 13. Srpen 2009, 15:25:56 »

To by mě zajímalo, jaký to má ve skutečnosti význam...určitě tím můžeš někoho zaujmout, že si tě zapamatuje.  Úsměv Ale já myslím, že výrazné osobnosti na sebe upoutají pozornost i s normálním jménem a šedé myšky nevytrhne změna jména, ale spíše studium psychologie, pick upu apd.  Úsměv A když už chceš, aby ti ostatní říkali třeba nějak jinak, tak stačí přezdívka ne?  Super!
PS: Jak se vlastně zařizuj přesně změna jména, jak je to na dlouho, kolik to popřípadě stojí, to mě vždycky zajímalo  Šťastný
« Poslední změna: 13. Srpen 2009, 15:30:52 od Keri » Zaznamenáno
Tomba88
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 172


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. Srpen 2009, 16:27:08 »

Pokud vim, tak jméno si můžeš změnit pouze v případě pokud je legrační,nebo urážející. Zajímalo by mě ale, kdo to posuzuje.
Zaznamenáno

Don´t say it, live it!
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 13. Srpen 2009, 17:01:10 »

Myslím,že v tomto případě ne,jenom pokud chceš změnit příjmení,ale to už není tak složité...druhé jméno by ti měli dat...pokud třeba myslíš jako "např" Franta Samuel Vomáčka,tak myslím že by to neměl být problém
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
cassies
***


Karma: 8
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 548


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 13. Srpen 2009, 17:01:47 »

No tohle teda moc nechapu...prece jsme kazdy osobnost a nezalezi, jestli se jmenuji pepa nebo honza. Jmeno netvori charakter cloveka...A jestli ti trochu nezname jmeno pridava na sebevedomi?...zase nepobiram, je to moje jmeno, tak i kdybych se jmenovala Matylda, tak je to pekne jmeno uz proto, ze je moje, a ze mi tak uz od detsvi rikaji, ne? Staci to akceptovat, mit se rad a nevymyslet voloviny.
Zaznamenáno
Samuel
*


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 13. Srpen 2009, 17:31:07 »

Keri: na matrice, za druhé jméno se neplatí, rodný list vydají do 14dnů, a občanku tu snad každý vyřizoval takže taky tak nějak. Jo přezdívka je to sice fajn, ale používal jsem to pár měsíců jen tak a přišlo mi že těm lidam vlastně lžu, jistě že je možné to brát jako přezdívku ale já jsem raději upřímný a žralo mě to tak jsem si jej nechal připsat. Jistě že záleží na charakteru člověka, ale nikdo mi nemůže upřít že zajímavě znějicí jméno ihned neupoutá a snáze se zapamatuje.

cassies: jo možná že to je volovina, ale teď už to tak lehce nezměním, vlastně nemám potřebu to měnit. Taky mi to přišlo trochu přehnaný ale já často jednám impulzivně a šel jsem do toho. A jestli mi to nějak přidalo na sebevědomí? Toho jsem si nějak nevšiml, beru to už jako mou přirozenost. Jinak jsou pěkná jména a ještě pěknější!  Smějící se ale to asi každý zažívá jinak, kdybych si jej nepřidal tak bych to nikdy nepochopil v plném znění. Ale tak co tohle si může vyzkoušet každý nějakou přezdívku, ale já nikdy přezdivku která by se tolika lidem líbila jako Samuel neměl, tudíž proto mě to dostalo.
Zaznamenáno

Morálka je poslední baštou zbabělce!
Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 13. Srpen 2009, 18:44:13 »

Souhlas s cassies. Ale pokud Ti to pomohlo ke zvýšení sebevědomí, tak proč ne Úsměv
Zaznamenáno
DanielHlas
Host
« Odpověď #7 kdy: 13. Srpen 2009, 19:25:01 »

Zajímavý pohled na věc: Přezdívka = lhaní. To by mě nenapadlo  Šťastný
Ale přesně jak říká Augi, když ti to zvýší sebevědomí...mně třeba stačí koupit si nové tričko a taky mi to dočasně zvýší sebevědomí  Šťastný
Zaznamenáno
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 13. Srpen 2009, 19:31:02 »

No,já nemusím ani vrážet prachy do triček...mě stačí otevřít holku  Mrkající
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
DanielHlas
Host
« Odpověď #9 kdy: 13. Srpen 2009, 20:02:12 »

To byl příklad  Super! A když chceš někam s holkou jít tak stejně potřebuješ peníze..je to na pytel
Zaznamenáno
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 14. Srpen 2009, 20:42:39 »

Nepotřebuješ právě...záleží na tom jaký jsi...vem si takoveho Joiho s přátel (ne z fora  Šťastný) taky mu sice nic vážného nezustalo ale...
Stejnak nemusíš holku zvat hned do restaurace...mužeš procházku atd...ikdyž přijde doba kdy je to vhodné no  Šťastný
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 14. Srpen 2009, 21:29:56 »

OT: joey z přátel se píše s tvrdým:-)

každopádně o změne jména jsem nikdy neuvažoval. I když se mi moje jméno moc nelíbí.
Je to zvláštní. Znám jednoho člověka, který se přejmenoval na Augustina, protože se mu to líbí. Proč ne. Je to možné pojmout i jako nový start s čistým štítem.

OT2: Btw, na rande s holkou fakt nepotřebuješ ani korunu. jo, i když třeba koupit pití po cestě občas potřebuješ, ale nemusíš do restauračky za 30 0,3 litru, ale koupit normal minerálku nebo cokoliv jiného
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 15. Srpen 2009, 09:03:19 »

Dovolím si nesouhlasit s cassies o tom, že jméno netvoří charakter člověka. Tohle totiž neni pravda. Jméno charakter člověka tvoří uplně stejně jako třeba jeho vzhled, inteligence nebo jiný vrozený atribut. Představte si např. situaci, že by rodiče dali dítěti jméno třeba Pinďour (samozřejmě se tak nikdo asi nejmenuje, jen to chci ukázat na extrémním příkladu, aby to bylo nejlépe vidět). Takovej kluk bude po celou dobu dospívání terčem výsměchu, pravděpodobně i šikany. Některá normální jména, která jsou v kalendáři, po výsměchu uplně volají, spoustu z nich jste určitě nikde neviděli, protože je nikdo raději nepoužívá...
Já si tedy myslím, že vybrat dítěti dobré jméno je hodně důležité a já osobně se budu snažit vymyslet svýmu dítěti takový jméno, který mu nebude ztěžovat život, a popř. mu ho i ulehčí.
Zaznamenáno

Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 15. Srpen 2009, 09:20:26 »

Sice máš pravdu ale ne tak uplnou...dítě muže být tečem šikany,nebo i ten kdo ji bude vyvolávat...protože bude "king" že se jmenuje pinďour,a bude velet třídě...
Ale ve většině případů to bude spíš naopak...

Jinak jak jsi myslel že mu to jmeno ještě život ulehčí?To mu chceš dát jméno Bratt,nebo Arnold? Otázka
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
aerth

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 21


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 15. Srpen 2009, 12:28:01 »

já se jmenuju Christian a jsem s nim naprosto spokojeny (ač to zni pokrytecky, tak "K"ristian se mi fakt vubec nelibi, připada mi až trošku moc přitepleny Šťastný )

popravdě bych nechtěl mit takove to tuctove jmeno typu Jan, Petr atd ale zase ty extremni připady stylu Ana Marie, Beáta Alexandra, Šourkoslava.. za to bych taky fackoval Úsměv
Zaznamenáno

D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 15. Srpen 2009, 13:27:18 »

Hox: přesně tak, v tomhle smyslu... prostě dát mu jméno, kterým bude výjmečný, ale zároveň ne odstrčený...
Zaznamenáno

Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 15. Srpen 2009, 14:04:39 »

Počkejte... řekněme, že si budu chtít taky udělat něco takového.

1.) Musím být plnoletý?
2.) Bude to jen druhé jméno za tím prvním, ale první se nezmění? Dá se případně nějak změnit první jméno?
3.) Je pak možný to první jméno "nepoužívat" (na úřední věci a tak, používat jen to druhé)?
4.) Je možné si jako druhé jméno dát jakékoli jméno, co není české? Třeba americké, nebo tak... nevím, jestli existují přesně americká jména, ale myslím tim neobvyklá jména, nebo prostě něco ze zahraničí...
5.) Stojí to něco? Je to rychlý proces, nebo se to táhne dlouho?

Mě se třeba hodně líbí Kamil. Nevim proč, ale Kamil mi přijde super jméno.
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 15. Srpen 2009, 15:27:22 »

nojo, nicméně nevim jak u vás, ale u nás se všichni oslovujeme "vole" Úsměv

Jasný já vim jak jste to mysleli, já to řekl jen s nadsázkou
Zaznamenáno
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 15. Srpen 2009, 15:36:55 »

Každopádně mě napadá... kdybych se chtěl jmenovat Matthew nebo Andrew (jakože chci Smějící se), jde to, nebo by mi to na matrice neuznali? Jde mi o to jestli to musí být jméno typu David, Honza, Daniel a podobně, nebo jestli to může být Matthew, Andrew, Terenc apod. Díky Úsměv
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 15. Srpen 2009, 15:38:37 »

Počkejte... řekněme, že si budu chtít taky udělat něco takového.

1.) Musím být plnoletý?
2.) Bude to jen druhé jméno za tím prvním, ale první se nezmění? Dá se případně nějak změnit první jméno?
3.) Je pak možný to první jméno "nepoužívat" (na úřední věci a tak, používat jen to druhé)?
4.) Je možné si jako druhé jméno dát jakékoli jméno, co není české? Třeba americké, nebo tak... nevím, jestli existují přesně americká jména, ale myslím tim neobvyklá jména, nebo prostě něco ze zahraničí...
5.) Stojí to něco? Je to rychlý proces, nebo se to táhne dlouho?

Mě se třeba hodně líbí Kamil. Nevim proč, ale Kamil mi přijde super jméno.



1)Ano musíš
2)První křestní se nemění,jenom se přidá druhé.Ano první jméno změnit jde taky,na matrice
3)Tak to nejde myslím,teda vím.Musíš používat oboje,ale pokud se představuješ holce,mužeš říct to druhé.Na uřední jméno musíš používat celé.Akorát nevíc co napsat jestli napíšou jméno a pak příjmení.To se asi napíše jenom to první?
4)Ano,lze to.Kdosi se jmenuje We trust in got (nebo jak) a znamená to věříme v boha,ale je to příjmení.Cizí křestní jméno bude trochu komplikovanější,nicméně to lze.
5)Tak v tomto ti neporadím
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 15. Srpen 2009, 15:53:17 »

Teď jsem to četl a plnoletý prý být nemusíš, jen to chce souhlas zákonných zástupců (a to není problém Úsměv). Takže by to mělo být vlastně v pohodě, jen si nejsem jistý s tím jménem Matthew - jestli projde Podivený Snad jo... Ale tenhle nápad se mi hodně líbí. Já jsem člověk co vždycky vyčnívá z davu (byste se divili, ale já mám extra ICQ, extra číslo na mobil, extra email... já prostě nejsem v ničem obyčejnej Smějící se).
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 15. Srpen 2009, 16:05:53 »

(byste se divili, ale já mám extra ICQ, extra číslo na mobil, extra email... já prostě nejsem v ničem obyčejnej Smějící se).

v čem extra Romane? povídej  Super! 
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 15. Srpen 2009, 16:27:45 »

Mattew je český matěj, Andrew český Ondra, Eugene je český Evžen, John je český Honza, Georege český Jirka. Proč to potřebuješ upravovat? Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
cassies
***


Karma: 8
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 548


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 15. Srpen 2009, 16:41:51 »

Mattew je český matěj, Andrew český Ondra, Eugene je český Evžen, John je český Honza, Georege český Jirka. Proč to potřebuješ upravovat? Úsměv
No přece, aby byl něco extra...
Zaznamenáno
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 15. Srpen 2009, 16:51:47 »

No já nevim, Matthew se mi prostě líbí, ještě nevím no...

(byste se divili, ale já mám extra ICQ, extra číslo na mobil, extra email... já prostě nejsem v ničem obyčejnej Smějící se).
v čem extra Romane? povídej  Super! 

ICQ mám sedmimístné (viz vlevo). Číslo na mobil mám VIP (něco jako pro firmy, takový hezký čísla). Email ja@taky.cz  Smějící se Líbí se mi mít něco, co jen tak někdo nemá... stejnak s tím jménem. Ještě nejsem uplně rozhodnutej, ale přemejšlel jsem o tom už dřív, a tohle ve mě probudilo tu myšlenku...
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS