Velký problém s rodičmi

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
19. Duben 2024, 23:27:41

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Velký problém s rodičmi
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Velký problém s rodičmi  (Přečteno 8043 krát)
Ranzy

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« kdy: 23. Listopad 2008, 10:07:19 »

Takže ahojte všetci...píšem tu,pretože by som chcel pomôcť vyriešiť môj trápny problém.
Neviem ako to napisať a opísať,ale ide o to,že mam 16rokov(vo februáry 17),som jedináčik a rodičia sa o mna chorobne boja(hlavne mama).
Ja sa chcem spod ich kontroly vymaniť,ale nejde to.
Tento problém ma štve,pretoze mi to zasahuje do života.Neradi ma puštaju von,a ked ma aj pustia tak na hodinu maximálne dve a to ma este sústavne kontorujú telefónom.
Snazil som sa to nedvihat,ale mal som s toho iba dalsi zarach a pod.
Vonku,ked mam štastie mozem byt max. do tej 8-9tej.Ked idem von musim povedat vsetko kde idem,skym a tak...Ked pridem pytaju sa ma to isté.
Je to hrozne a na nevydržanie.Nemozem chodit na diskoteky,s babami von(mozem ,ale je trapne ist za 1-2hodiny domov a navyse mi ktomu vyvolava mamka),s priatelmi,na chatu,na koncerty...Von ma puštaju na dlhsie iba ked idem na trening do susedneho mesta (asi 4-5 hodin som tam),lenze to sa nezaobide bez telefonatov od mamky kazdu chvilu
Mamke aj spapulujem,ale ked sa do toho obuje tatko tak mam zarach...a mamke davam dajavo,ze mi to robi zle ako sa ku mne sprava(ju).Takze mamka je na mna hrozne naviazana a tatko ked ma vypite neni s nim rozumna rec...kazdu chvilu bezdovodne alebo za malickosti pouziva dost hrube slova a vulgarizmy ci na mna alebo na mamku...
Dava mi bezdovodne zarachi...doma sa o domace prace musim starat ja(asi 2-3 hodiny denne),pretoze rodicia sa stazuju ze pridu unaveni z roboty a ja mam za povinnost aspon to...pritom by take prace mala robit mamka...
Babka,dedko,blizky pribuzny chapu co prezivam a snazili sa im dohovorit,lenze bezuspesne.
Mamka s vyhovorkami,ze sa o mna boji a ze to mam chapat,tatko s recami o drogach a pod...
Lenze ja uz s tym nedokazem zit,chcem si uz začať zivot konečne uzivat a nie sa len divat na ostatnych.
Som zufaly a jedine riesenie,ake vidim je utiect z domu,pretoze som uz toho vela skusil ale nejde to a neviem su s tim poradit.
Prosim vas nevedel som kde s tim tak to pisem sem.Budem hrozne stastny ak mi tu odpisete a skusite dat rady Smutný
Zaznamenáno
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 23. Listopad 2008, 10:52:29 »

Presne viem, co zazivas. Ja som mal nieco podobne, hoci nie az tak ako ty, ale sralo ma to tiez. Zatial si nic v zivote takeho prevratneho nedokazal, si na nich hlavne financne zavisly. Byt tebou tak pre zaciatok sa porozhliadnem po nejakej brigade, nech vidia, ze sa zacinas osamostatnovat a mas aj nejaky vlastny prijem. A hlavne, ked budes na brigade, tak sa budes mat vzdy na co vyhovorit, ze preco nemozes dvihat telefon. Jednoducho ti to zamestnavatel zakazal, proste sa venujes praci.

A samozrejme, co sa tyka spracovavania rodicov, tak na to ist postupne. Rozumne im stale vysvetlovat, ze uz nie si maly. Hlavne ostat s chladnou hlavou a mat trpezlivost. Nehadat sa s nimi, tym iba potvrdis to, ze ta to rozhodi.
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 23. Listopad 2008, 12:29:19 »

Som zufaly a jedine riesenie,ake vidim je utiect z domu,pretoze som uz toho vela skusil ale nejde to a neviem su s tim poradit.

To je řešení hodně zoufalé. Ono takhle když se to napíše "utéct z domu" to zní drsně a jako dobrej nápad. Hádám ale že na ulici bys vydržel řádově pár dní, možná ani to ne. Co se zkusit domluvit s dědou nebo někým kdo je mírnější, že bys u něj občas byl a mohl tak chodit ven dýl?
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 23. Listopad 2008, 12:48:36 »

já si myslim že někdo, kdo to nezažil a nebo neni psycholog nebo někdo takovej ti neporadí. Takže já bych asi skusil nějaký výchovný poradkyně ve škole a nebo takovýhle lidi, který ti maj pomoct, poradit v takovýhle chvílích...

To co radil Bobo mi přijde dobrý, ale pravděpodobnost, že tě nechaj brigádničit když se o tebe takhle bojej.....Ale držim ti palce
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 23. Listopad 2008, 13:05:19 »

Máš pravdu, tohle není normální. Takže podle mě je na řade odborník  Mrkající
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Ranzy

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 23. Listopad 2008, 13:09:40 »

vďaka vsetkym za prispevky...Bobo to je super napad,predchvilou som sa o tej brigade rozpraval s mamkou a ona suhlasila,este sa spytam otca,ked sa vrati domov...
//takze uz mam suhlas aj od otca Šťastný takze od pondelka zacinam vybavovat brigadu zatial aspoň na vikendy
a viem,ze je to az moc s tymi mojimi rodičmi,ale nechcem to zatial riešiť cez odbornikov,preto sa chcem poradit tuna na fóre
a ten útek z domu...viem že to nieje dobrý nápad,ale zúfaly unik z reality,takže budem bojovat  Úsměv
« Poslední změna: 23. Listopad 2008, 13:37:01 od Ranzy » Zaznamenáno
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 23. Listopad 2008, 13:38:24 »

Takže podle mě je na řade odborník  Mrkající
Souhlas...a hlavně žádný blbostě jako útěky z domova...tim by sis akorát tak nas*al do bot Podivený
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. Listopad 2008, 15:01:54 »

...ale zúfaly unik z reality...
Kdyby jsi utekl na ulici, tak by jsi teprve poznal co je to realita.
Zaznamenáno
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 23. Listopad 2008, 15:49:57 »

Nejjednodužší by bylo si o tom s nimi promluvit, ale to jsi zřejmě zkoušel a u takhle tvdohlavých rodičů to stejně moc nezapůsobí. Pak je možnost je ignorovat a dělat si věci po svém, ale to se ti akorát vymstí. Pak zbývá to co ti radili jiní-brigády. Postupně se začni osamostatňovat, buď pryč co možná nejdéle a postupně to prodlužuj.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS