Vyrovnanost v názorech

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 14:10:56

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Vyrovnanost v názorech
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Vyrovnanost v názorech  (Přečteno 3924 krát)
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« kdy: 09. Červen 2011, 20:01:12 »

Ahoj,

sice asi blbě nazvané téma, ale nic jiného mě nenapadlo. Řekněme, že jsou témata, na která mám poměrně vyhraněné názory a snadno se dokážu naštvat. Což není dobře. Jsou to samozřejmě vesměs blbosti, jak jinak. A řeším jak v tom být trošku vyrovnanější. Nejlepší by asi bylo to neřešit vůbec, ale to někdy dost dobře nejde.
S tím souvisí další problém, že o tom vím. A např. s někým, koho znám málo, to raději neřeším. Protože si myslím, že by to mohlo mít negativní dopad. Ale jsem schopný to zuřivě řešit s někým bližším a to se mi nelíbí, protože se nemusím úplně slovně ovládnout.

No a teď co s tím? Zkusit se ovládnout a neřešit? Každopádně za to asi může nějaká moje emoční nevyrovnanost, či co.

Zkuste mi k tomu něco napsat, poradit. Možná to nic není, ale možná je to nějaký problém. Co já vím, jsem si zas něco vymyslel.  Smějící se

Díky.
Zaznamenáno
Jedenáctka

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Brno
Příspěvků: 29


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 09. Červen 2011, 20:41:14 »

Já bych to řešil. V klidu. Prostě bych o tom klidně s kýmkoliv v klidu debatoval. S někým inteligentním samozřejmě. Pokud najdeš s někým vhodný téma o který se oba zajímáte tak se může stát že si budete sympatičtí i když máte třeba diametrálně odlišný názory. Ale rozumíte si.

Nauč se přijímat cizí pravdu. Ona všeobecná pravda neexistuje, každej má svoji relativní. Každej má svuj názor. Měl jsem s tím taky problém, ale pak sem si uvědomil že každej život je každýho boj. a ty je nemusíš přesvědčovat o tom že máš pravdu, nemusíš tím ztrácet čas když vidíš že to nemá cenu. Ale pokecat si o tom můžete. Třeba přijdeš na jinej pohled na věc. Což je vždycky fajn.

A trénovat trpělivost. Na to jsou dobří důchodci. Kdekoliv Úsměv
Zaznamenáno

Neexistuje tu žiadne, že nedá sa, nič neni nemožné pre toho, čo nevzdá sa.
arnysv
*
Karma: -108
Příspěvků: 136


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 16. Říjen 2011, 11:04:52 »

onsad stůj si za svými názory. Je dobré bojovat za své názory.
Rozhodně lepší než být bez páteřní krysa.
Ale pravda je ta že když se bavíš s inteligentním člověkem
Co má rozdílné názory. Tak ty ani nepřijdou tak odlišné.
A lidé by měli hledat věci co je  spojují  ne ty které je rozdělují.
Zaznamenáno
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 16. Říjen 2011, 13:18:59 »

Nauč se mít i trošku jiný pohled na věci, který tě naserou Úsměv Já třeba nenáviděl Hip Hop a když sem viděl ty frajírky v kalhotech a tričkách o dvacet čísel větších, popadal mě vztek. Pak sem se překonal a poslechl si od kámoše, který hipec poslouchá (ale obléká se normálně), pár písniček. Zjistil jsem, že některé nejsou vůbec špatné a hip hop se mi začal sem tam občas i zamlouvat. Teď už to, jak se ti pózeři oblíkaj, neřeším. Je to jejich věc. Důležité je, že má každý právo na svůj vlastní názor a jsou jen dvě možnosti. Buďto jeho názory okolí příjme a nebo nepřijme. Rozčilování je zbytečné.
Je dobré stát si za svými názory, ale je špatné býti vůči jiným názorům uzavřený.
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Dredwerkz



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Kladno
Příspěvků: 29


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 16. Říjen 2011, 21:24:55 »

Můžeš uvést nějaký příklad těch blbostí, co tě dokážou tak rozzuřit? Nějak si to neumím představit. Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS