Zamyšlení nad způsobem života a budoucností

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 16:49:12

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Zamyšlení nad způsobem života a budoucností
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Zamyšlení nad způsobem života a budoucností  (Přečteno 7444 krát)
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« kdy: 30. Listopad 2009, 16:35:49 »

Zdravím Úsměv

Poslední dobou jsem hodně přemýšlel nad rozdílností mého způsobu života a života mých vrstevníků (15 - 18 let). Čím víc jsem nad tím bádal, tím víc se mi to jeví přinejmenším zajímavé. Rád bych řekl, že zde nežádám o radu, jen bych rád znal váš názor na tuhle věc Mrkající

Představte si průměrný život průměrného českého kluka, řekněme ve věku 17 let. Přijde ze školy, hodí tašku do kouta a jde k počítači, nebo ven s kamarády chlastat a hulit. Společenský život a jiné důležité osobní statusy a ohodnocení ho naprosto nezajímají. Nezajímá ho, jak žije a jak by žít mohl. Nemá svůj cíl. Neví, co bude dělat v budoucnosti. Zajímá ho jen zábava, na kterou si často ani není schopen vydělat.

Oproti tomu si ale vezměte kluky, co se ve stejném věku zajímají o Pickup a témata s tím spojená (dále pickupeři). 17ti letý pickuper, co se zajímá o balení holek, psychologii, řeč těla, společenské chování a dokáže si na svou zábavu dokonce vydělat peníze. Má svůj cíl, za kterým si pevně jde, a ví přesně co chce v budoucnosti dělat.

V tomhle věku sice nejsou rozdíly až tak ohromné, protože pickupeři se v tomhle věku zatím vše učí. Učí se komunikovat, ovládat a rozpoznávat řeč těla a tak podobně. Ale ti průměrní se nezajímají o nic. Proto mě napadlo - jak to bude vypadat za tři čtyři roky? Pokud si dobře vzpomínám - i Mystery začínal s pickupem někdy kolem 22 let. Style ještě později. Světoví psychologové, hypnoterapeuti, odborníci na nonverbální komunikaci a jiní... ti všichni s těmito věcmi začali (když jim hodně uberu) kolem 25ti let.
Jak to bude vypadat, když pár lidí z ČR s těmito věcmi začne o 10 let napřed? Na jaké úrovni budou, když budou mít 10 let "náskok"?

Já například chodím do třídy plné WoWkařů Podivený Každý přijde domů a zasedne ke kompu. A podle toho už to taky vypadá a rozdíly začínají vyplouvat na povrch. Díky tomu, že už mám za sebou celou řadu knih o mluvení, řeči těla, NLP a jiných věcech o psychologii, mé výsledky jak v osobním životě tak ve škole se začínají zvyšovat. Zatímco průměrní kluci neumí moc mluvit a vyjadřovat se, mě nedělá problém postavit se před třídu a 15 minut mluvit (a jako skoro jediný mít za 1). Díky publikační činnosti napíšu diktát za 1, zatímco ostatní mají 5. Když narazíme někde na skupinu holek, mě nedělá problém se s nimi bavit, zatímco ostatní nevydají hlásku. A mohl bych jmenovat dál...
Proto se ptám - proč všem takovým klukům přijde divný, když se zmíním, že se zajímám o psychologii? Proč na mě koukají jak na magora? Jak byste takovou situaci řešili vy?

Možná si toho všimli i ostatní. Budu rád za vaše zajímavé názory a příspěvky do diskuze. Super!
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 30. Listopad 2009, 16:51:38 »

Nemůžu než souhlasit, sám sem byl takovej, ale dneska si nedokážu představit sobotu doma u kompu! Mám cíle jak v životě tak v pickupu, jdu si za nima, vydělávám si na ně. Pickup a věci s ním spojený mi daly za rok víc než cokoliv jinýho, změnil sem se a to kompletně. To že umím sbalit holku je jen špička ledovce, podstatnej je ten základ. Jinak to s tím vývinem - imho dřív nebo později (na vrchol svejch schopností se dostaneš tak za dva tři roky řekl bych) tě přestane bavit spát pokaždý s jinou, si to vem - ojedeš tisíc holek, uvidíš tisíc kund, ale prakticky zjistíš že je to furt to samý. Zezačátku cool protože to je něco novýho, ale pak se to ohraje. Třeba Mystery už má dneska děcko Úsměv.
Mimochodem kluci ze třídy mají jednu úplně normální lidskou vlastnost - závist.
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
bezradnej
*
Karma: 9
Příspěvků: 83


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 30. Listopad 2009, 17:11:06 »

A proč Tě zajímá, co si oni myslí? Proč bys to měl nějak řešit? Není to jedno? Pokud se jim něco nezdá, je to jejich problém, ne Tvůj Šťastný
Následek bude ten, že nejspíš kompletně obměníš kamarády, protože ti, který máš teď, Tě jednoduše přestanou bavit, jelikož budeš už úplně někde jinde.
Zaznamenáno

Je nezvratitelným právem každého člověka, udělati ze sebe vola.
Nam0Nk

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 31


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 30. Listopad 2009, 18:15:01 »

za 1)ja bych chtel mit tridu plnou wowkaru a muzu se s nima o wowku bavit. protoze ted mam tridu plnou vochlastu a zhulencu
2)prd na ne co si mysli  o tom ,ze studujes psychologii a nebo jim to vubec nerikej
A potom taky mam svoje cile jak v pickupu,zivote nebo ve sportu a jdu si za nima a je mi jedno co si o tom ostatni mysli,kdyz mi nekdo rekne: na to proste nemas!Tak si reknu "dalsi blbecek" a proste do toho pak dam vic ,nez normalne a dokazu mu pravej opak
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 30. Listopad 2009, 18:58:32 »

Tohle mi připomíná mojí úvahu nad tím, jak to mají jednoduší (jako první stupeň podle vz. mladý - ne jednodušší) lidé snadné. Stačí jim ke štěstí velmi málo a absenci nějakých dalších hlubších hodnot vůbec nevnímají jako problém. Protiargument je, že tihle lidé přicházejí o spoustu úžasných věcí, které život přináší. Tnehle argument se však trhá na kousky ve chvíli, kdy si uvědomíme, že ty všechny věci nejsou víc než stimulanty pocitu štěstí, který dotiční mají "levně" z obyčejných věcí jako "sex, pivo a televize/PC" Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 30. Listopad 2009, 20:00:08 »

A proč Tě zajímá, co si oni myslí? Proč bys to měl nějak řešit? Není to jedno? Pokud se jim něco nezdá, je to jejich problém, ne Tvůj Šťastný

Já vím. Nemyslel jsem to tak, že mi to vadí. Jen to není nejpříjemnější Úsměv Mimochodem - o tomhle mluví Ivo Toman ve svých motivačních programech... doporučuju Mrkající
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 30. Listopad 2009, 20:59:03 »

... a dokáže si na svou zábavu dokonce vydělat peníze. Má svůj cíl, za kterým si pevně jde, a ví přesně co chce v budoucnosti dělat...
Někdy je to docela velkej oříšek ... sám si vydělávat na zábavu. Celkově - najít si brigádu. Navíc vem si to tak ... Přijít ze školy ve čtyři a učit se na druhej den, udělat úkoly a zbývají ti max tři hodiny volna - co mám tedka dělat? Vždyť se mi už ani nic nechce pořádně po tom dni dělat, tak si sednu ke kompu, najím se, sprchnu se a jdu spát ... abych další den mohl to samé zopakovat vstáváním v šest ...
A co když člověk prostě neví co má dělat? Na co, proč, kvůli čemu tady na tom světě je? ... Pak si zapne WoWko a ejhle ... vidí svět, kde je všechno jinak. Může umřít a zkusit to znova, vylepšuje si postavičku ... snadno si obstará trochu respektu, lidi ho najednou uznávají - Prostě tu ten TANK na BOSSe musí být - hrál jsem wowko 3 roky, už nehraju, ale chápu lidi, kteří tomu propadli ... Ano, každý svého štěstí strůjce, ale co má dělat, když neví, kudy se má vydat? A nebo co má dělat, když něco chce, ale nemá na to (jak už o finanční, fyzické nebo psychické stránce) ?
Co když je nědko takovej prostě "pesimista" a "antispolečenský" a pro vás ostatní takový "podivín u wowka" od přírody? NEdokáže se bavit s holkama a třeba o to ani nestojí, protože neví, co ten druhý život je zač, nikdo mu to neukázal, on o té možnosti neví ...
Neůtočím ... pouze ukazuju druhý názor na věc ... Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 30. Listopad 2009, 22:41:43 »

Jenže já to píšu hlavně proto, že já na té druhé straně byl Mrkající Já seděl u wowka 25 hodin denně, dokonce jsem jednou "zatáhl" týden školy, abych mohl s kamarády zabíjet nepřátele... A co je nejhorší - připadalo mi to, že je to super život a že se mám báječně. Díky bohu, že přišel někdo, kdo mi otevřel oči.

S tou brigádou a penězi - to sem myslel hlavně na ty, kteří místo 8mi hodin práce (nebo pokusu o práci) sedí u wowka, nebo dělají něco podobně prospěšného. Samozřejmě je to můj zcela subjektivní názor, ale vychází z mojí osobní životní zkušenosti Mrkající Netvrdím, že vydělat si je lehké - ale rozhodně bude prospěšnější snaha, než tankování bosse Úsměv

Nikdo není podivín u wowka od přírody Úsměv Všichni to v sobě přirozeně mají - někteří víc, někteří méně - jen to všichni neví.
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 01. Prosinec 2009, 10:15:48 »

eh... jedna zásadní věc:

Každej si myslí, že se dívá na svět jinak než ostatní...
Zaznamenáno

rua
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Ostrava
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 01. Prosinec 2009, 11:00:46 »

Mě příjdu PU jako fajn nástroj na zdokonalení, ale nežeru to třeba tak, že bych pořád něco četl (prakticky kromě Jak se stát Alfou a metody od DavidaX a Badboye jsem toho v ucelené literatuře moc nečetl). Beru to jen jako zábavu ne styl života.

Některé knihy jsou ztráta času, ale co třeba udělat nějaký seznam zdrojů, které považujete za fakt kvalitní, které vás někam posunuli?
Zaznamenáno

Padáme proto, abychom opět vstali!
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 01. Prosinec 2009, 15:41:20 »

Nejvíc tě neposunou žádný knihy, ale překonávání sama sebe. Když uděláš něco na co dřív neměls koule, příště už ti to příde jednodušší. Potom jako běžná rutina. Občas se omlátíš, daleko častějc z toho nevznikne nic nepříjemnýho. Tohle všechno ti dá dohromady takovou osobnost že tě jen tak nic nerozhází. To je přístup nad všechny rutiny, příručky, poučky a vůbec celej pickup.
Dobrej příklad tohoto je ve filmu Best friend's girl...
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 01. Prosinec 2009, 18:08:28 »

Já se třeba z wowkoa dostal tak, že mě to prostě přestalo bavit, uninstnul sem to ... a pak se mi jednoduše nechtělo všechny  ty datáče zase instit ...  Smějící se Taky jsem zase nikdy neodsouval ostatní věci kvůli wowku ... Bylo to spíš vyplněn ívolně chvíle - přesto jsem se na něho vždycky těšil Šťastný ...
Ještě by mě zajímalo, jak se z takové fakt ITáka nebo WoW maniaka může stát nový člověk ... společenský, kterého lidi najednou začnou brát atd ...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 01. Prosinec 2009, 18:10:19 »

To je ta moje druhá strana, na které jsem byl Úsměv Já byl wowkař - už nejsem. Ale taky jsem byl ITák a to pořád jsem. Co je na tom špatnýho? Nevidím důvod, proč by lidé neměli ITáky brát... Super!
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Nam0Nk

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 31


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 01. Prosinec 2009, 18:22:32 »

co je IT?Šťastný
To ja jsem se z wowka dostal tak ,ze me to tez prestalova bavit, ale rozhodne jsem to neuinstnull.jinak ted si instaluju WOLTK a budu hrat, takze se tesim... ale bude to jen na dlouhe zimni vecery u krbu:-)
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 01. Prosinec 2009, 18:51:24 »

Ještě by mě zajímalo, jak se z takové fakt ITáka nebo WoW maniaka může stát nový člověk ... společenský, kterého lidi najednou začnou brát atd ...

Sis odpověděl sám - protože se nechová jako typickej IT, je společenskej, rád si povídá a začne bejt oblíbenej.
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
swot



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Česká Lípa
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 18. Prosinec 2009, 19:07:40 »

Řeknu to takhle, jsem u PC většinou od doby co přijdu ze školy, a buď hraji (WoWko, RCT), nebo brouzdám po netu a tak. Sice osobně vím že je to blbý, a že bych mohl něco dělat jiného, jenomže na to balení holek asi fakt zatím "nemám koule".   Smutný Například včera -> Byli jsme v Praze, už dva dny předtím si říkám že musím zkusit aspoň ty holčiny oslovovat, byl jsem dokonce oblečenej hezky, šli jsme večer do národního divadla, a co myslíte, oslovil jsem nějakou ? Ne. A ani nevím sám proč Smutný Spíš na to fakt nemám ty správný kulky...
Zaznamenáno

"Volí si stezku chodec nebo stezka chodce ?" Konec knihy Mrtvých
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 18. Prosinec 2009, 19:27:16 »

Stačí to zkusit, pak zjistíš, že to o ničem není. Mně se třeba líp holky balej, když se do toho nenutim a nejdu nikam cíleně sargovat - prostě si jdu něco koupit do obchoďáku a při tom využiju příležitosti a zeptám se, co pro sestřenici k Vánocům Úsměv Je to mnohem víc nenucený a nemusíš mít ani žádný koule, protože přeci jen chceš znát její názor Super!
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
swot



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Česká Lípa
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 18. Prosinec 2009, 19:30:51 »

No špatnej tip to není Šťastný Jenže jak se znám tak to stejně nikomu neřeknu Smutný stydlín no Šťastný a ještě trpím Jednolitýdou Smutný Šťastný
Zaznamenáno

"Volí si stezku chodec nebo stezka chodce ?" Konec knihy Mrtvých
rua
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Ostrava
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 18. Prosinec 2009, 23:05:17 »

Tak se s někým domluv a jdi s ním, je to jednodušší  Mrkající
Zaznamenáno

Padáme proto, abychom opět vstali!
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 19. Prosinec 2009, 11:10:54 »

Četl jsem sice všechno, ale ve WoW se neorientuji. Takže odpovím stručně na úvodní příspěvek.
Eclips tady už zmínil jméno Ivo Toman. Tenhle chlápek je na tom ve vyšší společnosti stejně tak, jako mnozí z nás ve škole. Je úspěšný a se svou prací spokojený. Jak sám Toman říká, u spousty lidí to vyvolává závist. Jedna skupina lidí ji projevuje formou úcty a obdivu, kdežto ta druhá skupina opačně. Doporučuji poslechnout si jeho přednášky, které mohou posloužit jako velmi pozitivní afirmace.

A ještě jedna věc k úvodnímu příspěvku. Literaturu kterou čteme, píšou dospělí lidé a je určena dospělým. A i to nás posouvá od naší generace dál.
Zaznamenáno
bezradnej
*
Karma: 9
Příspěvků: 83


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 19. Prosinec 2009, 12:09:47 »

Literaturu kterou čteme, píšou dospělí lidé a je určena dospělým. A i to nás posouvá od naší generace dál.
Nenazval bych to dál, ale spíše "jinam". Dospělí jsou totiž často ti největší pitomci, protože na rozdíl od mladých, kteří jsou pitomci taky, ztrácejí ještě svý sny a elán. V mnoha knížkách a článcích je to jasně patrný.
Zaznamenáno

Je nezvratitelným právem každého člověka, udělati ze sebe vola.
Midar
*
Karma: 8
Příspěvků: 85


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 19. Prosinec 2009, 15:26:43 »

To je ta moje druhá strana, na které jsem byl Úsměv Já byl wowkař - už nejsem. Ale taky jsem byl ITák a to pořád jsem. Co je na tom špatnýho? Nevidím důvod, proč by lidé neměli ITáky brát... Super!
Zapusobil tak na me uz prvni prispevek a tenhle mi to tak nejak potvrdil. Chces byt jiny nez oni, na tom neni nic spatnyho, ale nemuzu se zbavit pocitu, ze je odsuzujes na zaklade toho, ze jim tobe cesta nevoni. Vyhovuje ti to? Tak neres, co si o tobe mysli a nesud je, ze povazuji za spravne neco jineho.
Co se IT tyce, asocialni jedinci to dneska v ani v tyhle branzi nemaji jednoduchy. Pokud k tomu dokazes naopak pridat nejake softskills, mas daleko jednodussi zivot a sirsi moznosti.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS