Žito 44

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
16. Červenec 2024, 09:27:18

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Žito 44
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Žito 44  (Přečteno 12752 krát)
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« kdy: 28. Listopad 2012, 10:17:50 »

Co si myslíte o projevu kouzelníka Žita na Slavících?
https://www.youtube.com/watch?v=KwXPJiCCAoY

Já na to mám svůj názor, ale nechci ho tu zatím prezentovat.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Atto
*


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Praha
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 28. Listopad 2012, 11:36:19 »

V nepříznivé národně-politické situaci vyrukovat se zastrašováním a výhružkami... To už jsem někde viděl a nedopadlo to dobře. Momentálně si nejsem jistej, esli je Landa (jeho žito hru hrát nebudu) příznivcem demokracie, nicméně prosazovat ji násilím je zcela mimo mísu, stejně tak myšlenka, že násilný revolucionář se po vyčištění politiky od zlejch živlů zmírní, uklidní a navrátí do republiky demokracii.

Ať už jsem podle jeho měřítek slušnej člověk nebo ne, je to pro mě potenciálně velmi nebezpečnej člověk, kterej je schopnej pomocí demagogie získat masu lidí a pokud to dotáhnu do konce, tak si klidně střihnout nějákej převrat ve stylu Adolfa a Benita. (Ne)pravděpodobné, leč ne nemožné. Dokud byl umělcem, bylo to oukej. Jestli se teď chce dát na dráhu politicky aktivní persóny, budu bedlivě sledovat jeho kroky.
Zaznamenáno

Don’t follow, lead.
Don’t copy, create.
Don’t start, finish.

or even,

Don't sit still, move.
Don't fit in, stand out.
Don't sit quietly, speak up.

Not all the time, sure, but more often.

Seth Godin
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 28. Listopad 2012, 12:04:05 »

Nechápu moc ty negativní názory vůči němu.... Landa složil spoustu nádhernejch písní, je to velmi kreativní člověk, a vysoká kreativita čas od času bejvá provázena s jistou výstředností... Po tom projevu všichni říkali, že se zbláznil, přitom mně to tak vůbec nepřišlo. Naopak, vidim jen demotivovanýho člověka, kterýho už všechno sere a říká to otevřeně tak, jak to on vidí. Jeho konec s hudbou bych ale bral trochu s rezervou, podle mě ho to skládání baví, či-li časem mu to bude chybět. Co se týče kouzelníka Žita, doporučuju si přečíst článek na idnes, kde je s ním rozhovor, kterej neni tak zmatenej jako ten projev a vypadá to logičtěji.

Mně osobně se např. v tom projevu hrozně líbila ta část o opeře Úsměv.

A sry, ale nebezpečnej fakt neni ani trochu Úsměv možná to tak vypadá, ale on se tak Landa vždycky rád prezentoval, přitom na koncertech hlásá, aby se lidi měli trochu víc rádi, atd. Nic nebezpečnýho bych od něj vážně neočekával.

Ono se to má takhle: V podstatě každá veřejná osobnost, která má hodně fanoušků, může na určitý úrovni ovládat masy. Může jim předávat svoje postoje, názory, atd. A Landa je jedinej, o kom vim, kterej se toho rozhodl využívat pro dobro země. A fakt nevim, co je nebezpečnýho na tom, aby se lidi měli rádi a zamysleli se nad sebou, nekradli, atp.
« Poslední změna: 28. Listopad 2012, 12:07:56 od D9 » Zaznamenáno

Atto
*


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Praha
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 28. Listopad 2012, 14:44:14 »

Netvrdim, že se zbláznil. Vidim člověka, kterej si vytyčí cíl a jde za nim - přes překážky, přes nepřízeň, přes pochyby - dokud ho nedosáhne. Zmínka o opeře, vyjadřování médií, pálení cds... To je v pořádku.

Zmínkou a Janečkovi a o tom, že ublíží lidem, co proti němu půjdou, se jemně dotýká politiky. Pokud se jako megaloman a proklamovaný vlastenec rozhodne někdy založit politickou stranu, a vyloučit to nemůžeme, bude to "ten Landa, co hlásí, aby se lidi měli rádi, nekradli, co je pro potírání korupce." Ideál. Fanoušci z koncertů, znechucená veřejnost hledající novej maják, za kterym se ze současnýho bahna vydat a pár chytlavejch hesel. Průraznej člověk, osobnost. Kolik současnej politiků je skutečně osobností? Je to ideální recept na úspěch. Ale kde by případně skončil?

Důrazně pohřbívá koncept Daniela Landy a prezentuje Žita. Vytvořil si nový alter ego, o kterym prakticky nic nevíme. Je nevypočítatelnej. Má obrovský cíle. Radši budu skeptickej. Pokud se nic z toho, co sem psal výše nestane, budu jenom rád. Pravděpodobnost je malá, nicméně o to větší může být dopad. Jak jsem psal, má potenciál bejt nebezpečnej a silně radikalizovat ovzduší na český scéně. Jeho vystoupení je pro mě varovnym světlem, abych do budoucna jeho vyjádřením, proslovům a činům věnoval zvýšenou pozornost.
Zaznamenáno

Don’t follow, lead.
Don’t copy, create.
Don’t start, finish.

or even,

Don't sit still, move.
Don't fit in, stand out.
Don't sit quietly, speak up.

Not all the time, sure, but more often.

Seth Godin
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 29. Listopad 2012, 01:57:38 »

Landa neni vlastenec. Landa je nacionalista - "národovec" (a nemyslím to až tak pejorativně, jak by se mohlo zdát) - on bere čechy jako "lepší" národ, lepší než "ostatní národy". On je ten kdo by mohl čechům vrátit hrdost. Ale podle mého špatným způsobem jako vymezení se proti "nečechům". Ohledně Žita - myslím, že je to stejně špatně jako zbytek - jestli to správně chápu, tak je založený na ne-úplně slovanské tradici (finty s runama - typicky germánské, nordické), mimo to nevim co tim konkrétně chce říct. Resp. v čem je to jiné a převratné. Málem bych zapomněl zmínit jeho předchozí akci - nevim jestli jste jí zaznamenali - ORDO LUMEN TEMPLI, což mělo být jakési společenství templářů, které mělo směřovat k obrodě společnosti. A podařilo se mu do toho naverbovat i docela zajímavé lidi. Výsledek byl ale prakticky nula - snad krom skvělé reklamy na Neofolk Úsměv Očekávám, že se nad Žitem zavře voda velmi podobně.

A ohledně jeho podpory KJ - každý si může podporovat koho chce. A to, že někomu vyhrožuje je mi ze srdce jedno. Pro mě za mě ať se třeba nastříká na zeleno. I don't care.

Ohledně KJ obecně - mam neblahý pocit, že si to velmi dobře promyslel a má to smysl, ale vychází to z nereálných premis. Především toho, že existují "hodní" a "zlí" ne ve smyslu zákona, ale ve smyslu URČITÉ KONKRÉTNÍ morálky. A to je zcela určitě špatně. Protože podle toho se snadno někdo může stát najednou "zlým", aniž by se objektivně něčím provinil. Jeho volební program je čístá naivita. Iluze, že lidi negativními hlasy budou vyškrtávat populisty a korupčíky je naprosto lichá. Primárně budou vyškrtávat opozici jejich názoru (tj. levičáci hlavní pravičáky a naopak). Mimo to to povede k armádě šedých myší typu Fischera, protože negativní systém bude zásadně škodit výrazným osobnostem, které budou jejich odpůrci vyškrtávat a místo nich půjdou nahoru "průměrní a nekonfliktní", kteří nikomu nevadí.
Nadační fond proti korupci je chvályhodný počin a fandím mu. Je to dobrý způsob jak zajistit, aby snaha posunout něco k lepšímu nebyla limitvána tím, jestli na to člověk má nebo ne. Snahu KJ o nějakou morální obrodu vnímám také více méně pozitivně (myslím vlnyevoluce.cz), ale nevim jestli si jako filosof nevzal moc velké sousto. Problém je, že lidi si to přečtou, olikujou to a stejně jsou schopní to hned obratem porušit. Kdo se podle toho choval tomu to nepomůže a kdo se podle toho nechoval, tak to nebylo proto, že by o tom nevěděl, ale protože v sobě nemá ten morální imperativ, Kantův "mravní zákon ve mně". Když už jsme u toho Kanta - myslím, že právě z některých jeho myšlenek (nebo aspoň citátů) se lidi dozvědí +/- to samé, co hlásá Janeček, akorát k tomu není tak hezký web a nedá se to sharovat na Facebooku. Ale je k tomu narozdíl od KJ rozsáhlý argumentační aparát, který to potvrzuje a někdy zas vyvrací - ale každopádně to kriticky hodnotí a není o výkřik do tmy.
A ono,  když už jsme u toho, je přibližně to samé napsané i v Bibli, shrnuté hezky do deseti bodů, které jdou poměrně snadno aktualizovat na dnešek: 1 1) a 2) chovej se tak jako kdyby na tebe někdo dohlížel  3) Nežij jen prací, ale taky někdy odpočívej a užívej si plodů své práce 4) cti své rodiče a v přenesenám smyslu slovo tedy své předky - nezapomeň odkud pocházíš (tj. vlastně vlastenectví) 5) Nezabiješ 6) Nebudeš krást 7) Nebudeš zahýbat své partnerce Super! Nelži 9) a 10) Nezáviď druhým to co mají Úsměv
Kdyby lidi dodržovali aspoň těhle pár věcí, tak by to na obrodu společnosti úplně stačilo.

Takže když to úplně shrnu - "reklamní kampaň na morálku" vidim jako pěkné gesto, ale určitě to není cesta jak změnit společnost. Ty věci a myšlenky jsou tu s námi už pěkně dlouhou dobu a nikdo o ně neprojevoval zájem. Nadační fond je správná cesta.

Ale aby se něco změnilo, tak musí každý začít sám u sebe nehledě na to, co dělají ostatní. Změny musí pocházet z vnitřního přesvědčení o tom, co je správné a že nechci konat nesprávné věci. Ne z nějakého společenského appelu. A na to, se obávám, takováhle akce nestačí.
« Poslední změna: 29. Listopad 2012, 02:13:25 od Av4 » Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Sirion

Karma: 0
Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10. Prosinec 2012, 22:12:03 »

Av4: S tím hodnocením/kritikou Janečkového navrhovaného volebního systému zcela souhlasím. Byť jinak mi je jeho snaha docela sympatická.

A souhlas taky s tím, že každý by měl jaksi trochu začít u sebe. Spousta lidí si stěžuje na ty grázly nahoře, na korupci a tak, ale co mají vlastně chtít, když pak oni sami považujou za zcela přirozený ukradnout z práce papíry nebo cokoliv jinýho, u čeho si toho nevšimnou, u všeho jen hledají skuliny, jak to co nejvíc ošulit, a razí heslo, že z cizího krev neteče. Podle mého na tom tvrzení, že lid má takovou vládu, jakou si zaslouží, asi fakt něco bude. Eh?
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 13. Prosinec 2012, 22:31:49 »

Sirion: Problém je, že každý má morálku jinak. A ne všecho, co přijde špatně tobě, přijde špatně i jiným. Já třeba nemám příliš velký morální problém s tím, že stahuju filmy a hudbu (byť jeto formálně legální, tak je to morálně takové na hraně), prostě proto, že si myslím, že ti které připravuji o zisky mají milion možností, jak se snažit mě motivovat k tomu, abych to nedělal a prdí na to a místo toho jen hrozí. Ale to nic nemění na tom, že to, že se mi to nelíbí mě opravňuje porušovat pravdila. A tím pádem se emůžeš pak zlobit na někoho, že nosí z práce papíry do tiskárny, protože pro něj je to třeba stejný případ Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 14. Prosinec 2012, 00:12:29 »

Av4: je hezké, že máš tuhle útěšnou verzi, ale skutečný důvod, proč stahuješ hudbu a filmy je jiný.... ČR je jedna z nejvíc pirátských zemí na světě, a je to způsobeno kromě absence morálky také nízkou životní úrovní většiny lidí.

Zní to zdánlivě směšně, ale lidi tu prostě na to, aby si všechno, co je jen trochu zajimá, kupovali, nemaj prostředky, a řekl bych, že je to i tvůj případ (stejně jako můj a všech ostatních). Jinak v jedný věci se přímo mýlíš a sice, že je připravuješ o zisky. Ve skutečnosti veškerá tržba v zábavním průmyslu (kina, DVD, CD, atd.) každej rok stoupá, či-li to, že nárůst ilegálního stahování a sdílení připravuje autory o zisky, je tak trochu hoax.

V USA např. je spousta funkčních způsobů, jak si stahovat hudbu za peníze na internetu, a ta životní úroveň je tam taková, že se lidi prostě neobtěžujou s tim to stahovat ilegálně (resp. v mnohem menší míře)
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS