Zůstat sám sebou?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
20. Duben 2024, 08:20:35

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Zůstat sám sebou?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Zůstat sám sebou?  (Přečteno 4222 krát)
Chrizofilax
Host
« kdy: 15. Červen 2010, 09:24:14 »

Dostal jsem se do prekérní situace. Většina lidí v mém okolí nesdílí mé zájmy a já jsem pak za mimoně. Nedokáží pochopit, že rád čtu, píšu nebo chodím do divadla a podobné věci. Celkem si mě začínají i dobírat, což mě celkem štve, i když se nikdy nenechám vyprovokovat. Žiji v malém městečku, tak moc na výběr nemám a potkávám pořád stejné lidi. Hodně lidí prostě sklopilo hlavu a radši se přizpůsobilo. To se mi však ani trochu nelíbí. Copak bych se měl za své zájmy stydět a hrát si na něco co nejsem?
Zaznamenáno
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 15. Červen 2010, 10:33:43 »

Tobě může být úplně jedno, co si o tobě ostatní myslí - zvlášť když se jedná o tvoje zájmy. Takže jestli si tě dobíraj kvůli zájmům, tak je můžeš poslat do patřičných míst a být v pohodě a klidně si pokračovat ve svých zájmech. Mimochodem, tipuju věk (tvůj i jejich) tak 14-17, že?
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 15. Červen 2010, 10:44:30 »

Na to není úplně jednoduchá odpověd. Je jisté, že v mladším věku bývají jedinci s dospělejšími zájmy vždycky tak trochu za exoty. Můžeš si ale být jistý, že čím budeš starší, tím víc se to bude vyrovnávat a tím spíš potkáš někoho, s kým si budeš mít co říct. A teď jestli se měnit nebo ne. Já jsem toho názoru, že život je příliš krátký na to, aby ho jednotlivec vyplýtval na dělání věcí, které ho nebaví a nejsou mu vlastní. Rozvíjej sám sebe, dělej to, co chceš, co se ti líbí a co si o tom myslí okolí už není tvůj problém. Na nějaké škodolibé reakce je nejlepší lék ten, nebrat se příliš vážně. Protože čím víc budeš sám sebe považovat za "nedotknutelného", tím spíš to bude druhé pokoušet k nějakým poznámkám.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15. Červen 2010, 11:51:52 »

No, ono to nikdy není jen kvuli tomu, že čteš a chodíš do divadla Úsměv

Ono je to spíš, že se s lidma moc nebavíš a prostě jsi sociálně "nepoužitelný" a pak se do tebe strefují proto Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Chrizofilax
Host
« Odpověď #4 kdy: 15. Červen 2010, 12:23:46 »

Věk těch lidí je kolem 20. Sociálně nepoužitelný snad nejsem. Dokážu se bavit, ale nemusím moc chodit do hospod. Jednou za čas to samozřejmě nevadí, ale vysedávat tam každý druhý den mě nějak netáhne. Zdá se mi, že většina lidí, co si mě dobírá jsou si sebou nejistí a potřebují získat sebedůvěru na takových lidech, do kterých se dobře trefuje. Asi nedokáží překousnout to, že mám svůj životní cíl a jdu si pevně za ním. Jen nechápu, proč jim tak vadí kultura a nějaká aktivita v sebezdokonalování. (Když je člověk nula, tak ho lidé ignorují. Pokud se mu, ale začne dařit v tom, co ho baví. Tak je to najednou problém.)

Jednoduše jsem si asi nevybral cool aktivity Úsměv. Kdybych poslouchal muziku jako oni, koukal na filmy jako oni a vysedával v hospodě nebo běhal bezcílně po parku, byl bych jistě mnohem váženější. Prostě to nedokáží pochopit, tak je to špatné a tečka. Jde mi spíš o tolerování mích aktivit, já se s nimi o nich bavit nemusím.
Zaznamenáno
Varg
**


per aspera ad astra

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 162


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15. Červen 2010, 17:22:46 »

Ja si tiež myslím, že to nie je len kvôli tvojej kultúrnej úrovni a aktivitám, na ZŠ i keď aj možno hej, tam sa ľudia združujú hlavne na základe podobných záujmov by som povedal, ale to nie je tvoj prípad.

Je bežné čítať veľa kníh, veľa študovať, písať poviedky, chodiť do divadla, proste zaujímať sa o kultúru a zároveň byť obľúbený okolím, aj napriek tomu že ich záujmy sa diametrálne odlišujú  Úsměv

K názvu topicu - áno!
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 15. Červen 2010, 17:30:56 »

Sociálně nepoužitelný sem nemyslel doslova, ale v kontextu skupiny. Prostě s nima moc nemluvíš, nedáš s nima nic, straníš se jich.... tak jsi divnej... a proč jsi divnej (musí se najít důvod) - no protože děláš ty divný věci. (příčina vs. následek)
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 15. Červen 2010, 20:00:19 »

Pokud to chceš zastavit, budeš si muset vybrat zákeřnou techniku osvědčené manipulace.  Provokatér
Něco si o tom přečti a máš to v hrsti. Existuje hodně metod.
Zní to jednoduše, ale to moc není.  Mrkající
Třeba tě to bude i bavit.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 15. Červen 2010, 20:31:29 »

Ze zkušenosti můžu říct, že za exota tě bude považovat ta část třídy, která je ráda, že si může o víkendu vychlastat a vyhulit mozek z hlavy a dát fotky na Facebook... A koho tyhle lidi zajímaj? Jenom 5 lidí ze 100 dosáhne toho, čeho chce dosáhnout - svejch snů. To je 5%. Nenech se ovlivňovat těma, co na to nemaj... Mrkající
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 16. Červen 2010, 18:32:55 »

Přesně tak, nemá cenu měnit svoje aktivity, abys měl uznání jiných lidí. Srovnej svoji inteligenci a tu jejich. Kdo má větší ambice v životě ? Ten kdo se většinu času ožírá, hulí a místo knížek čte statusy na facebooku, nebo ten kdo si plní svoje stanovené cíle ?
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS