Obrana

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 20:40:43

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O chlapech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Obrana
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Obrana  (Přečteno 15042 krát)
Chrizofilax
Host
« kdy: 21. Září 2009, 19:43:39 »

Mam bratra, který by se dal považovat za Alfa samce. Prostě hodně přátel a extrovertní chování. Problém je, že si často upevňuje nebo vylepšuje pozici tak, že mě před svými kamarády (občas i mými) ztrapňuje. Jde o ten styl, že já jsem pán a všichni kolem mě jsou lepší než ty.
Nevíte jak ho usměrnit, protože se mi zdá, že se to hodně stupňuje a lidé jeho chování vůči mě začínají napodobovat což je docela problém když jsem s ním ve třídě. Sebevědomí to určitě taky nezvedne. Vím, že kdybych chtěl mohl bych ho i fyzicky přeprat, ale jsem hold pacifista a nerad se peru navíc ještě s bratrem  Andílek
Zaznamenáno
Neferu
***


Karma: 16
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Praha
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 21. Září 2009, 19:56:45 »

Nejlepší by bylo rychle vymyslet něco, čim ho hned sundáš. Nějakou vtipnou, ale takovou "slušnou" poznámku Mrkající
Zaznamenáno

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.
Chrizofilax
Host
« Odpověď #2 kdy: 21. Září 2009, 20:20:08 »

To mě taky napadlo jen nejsem v tomhle ohledu moc kreativní jedinec. Kdyby to nesnižovalo můj společenský status tak by mě to ani nevadilo, ale už to podle mě začíná být vážné a mohl by jsem se dostat na okraj kolektivu a z toho by jsem se už nemusel dostat.
Zaznamenáno
Neferu
***


Karma: 16
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Praha
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 21. Září 2009, 21:03:35 »

Tak jak tě třeba snižuje? Nebo mu to zkus říct, někde mimo ostatní. Je to brácha, ne? Úsměv
Zaznamenáno

Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká.
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 21. Září 2009, 23:11:13 »

Přesně tak, AMOGovat můžeš cizí chlápky v baru, ale s bráchou se snad můžeš domluvit  Kroutící očima
Ale shodit ho by taky nemuselo být špatný. Možná by jsi trochu stoupnul na ceně. Zkus si promluvit s bráchou a pořeš s ním to samé co tady řešíš s námi. Když se přizpůsobíš a zamakáš na sobě, tak tě může brácha vytáhnout mezi smetánku.

Good luck
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 22. Září 2009, 06:37:30 »

Jako bráchové byste měli držet spolu ... Problém je možná v tom, že jste ve stejný třídě atd ... (asi dvojčata ne? ...) ... u sourozenců s malým věkovým rozdílem... popř. když jsou oba ještě ve školním věku (do těch 20ti) ... je viditelné soupeřnické chování .... nemají se až tak rádi atd ... Já mám bráchu o 7 let staršího a vycházíme spolu až moc dobře ... chodíváme spolu ven, na pivo atd ... Od doby, co mu bylo 20, jsme nejen bratři, ale i hodně dobří kámoši .... mají to všichni bráchové v sobě ... toto pouto ... Myslím, že by neměl být problém ho po nějaký řeči získat k sobě a můžete být taky nejen bratrama, ale dobrýma kámošema ... GL Mrkající
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 22. Září 2009, 13:35:46 »

Já myslim, že jedinej problém by moh bejt v tom, že on je in, pracuje na sobě a buduje si social circle a ty si outsider, a tak trochu ňouma. Sice je to brácha, ale neni úplně blbej, aby "ničil" svojí práci tim, že se tě bude snažit dostat do smetánky, když jsi úplně mimo Úsměv (no offense)
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Chrizofilax
Host
« Odpověď #7 kdy: 22. Září 2009, 14:50:29 »

Přátel mam dost, ale spíš mezi staršími lidmi. A těch pár vrstevníků s kterými kamarádím on nenávidí tak se s nimi stýkám spíš tajně a za jeho zády. Navíc upřednostňuje rodinu před přáteli a to hodně. Nejsme v tom úplně sám na matku je občas taky zlí i když si to možná neuvědomuje. Furt se to snažím brát, že trochu divočí a časem se to srovná i když není úplně dobře že chodí za školu a není se schopný o nic postarat.
Když mu člověk něco vytýká tak nakonec skončí v pozici, že se cítí špatně on a brácha se tváří jako člověk, kterého nikdo nechápe. Promluvit si s nim rozhodně nikam nevede navíc se jeho chování neustále mění a přizpůsobuje společnosti. Nemá vlastní názor nebo se lehce nechá zblbnout.
Působí na mě spíš nejistě a proto si pozici upevňuje tím, že někoho musí shodit aby ukázal jak je úžasnej. Mam ho moc rád, ale kopat do sebe rozhodně nechci nechat i když by to mělo znamenat, že mě bude ve společnosti ignorovat.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 22. Září 2009, 18:24:36 »

tak zkus používat větičku: "Ale notak, brácho!" pokaždý, když tě něčím schodí:-) pronést to lehce s úsměvem. on si aspoň pokaždé uvědomí, že jsi jeho brácha a že by se k tobě mohl chovat jinak. uvidíš, že časem se to srovná, ale to tvůj problém neřeší
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 22. Září 2009, 18:49:26 »

odstěhuj se do jiný školy...
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
Chrizofilax
Host
« Odpověď #10 kdy: 22. Září 2009, 18:56:19 »

Tak ten poslední ročník na střední už snad dam :-D .
Zaznamenáno
rua
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Ostrava
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 22. Září 2009, 19:29:18 »

Když by mě urážel brácha i když bych mu řekl co si o jeho chování myslím a byl bych v pozici silnějšího (fyzicky) klidně bych mu jednou držku rozbil. Jestli se tak chová k více lidem, tak mu jednou někdo stejně ubalí a jestli se tak chová jen k bráchovi tak je to sráč.
Zaznamenáno

Padáme proto, abychom opět vstali!
Chrizofilax
Host
« Odpověď #12 kdy: 22. Září 2009, 19:36:04 »

Upřímně si myslím, že kdybych se uchýlil k fyzickému násilí tak bych prohrál boj se svým přesvědčením. Takhle se chová jen k nižším členům rodiny (já,matka,pejsek :-D). Bojovník to moc velkej není spíš umí tahat za nitky. 
Zaznamenáno
Nikass

Karma: 0
Příspěvků: 12


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 26. Září 2009, 09:49:52 »

Mě tvůj brácha teda docela připadá jako hajzl. Bejt hnusnej na mámu a na psa?! Na ženskou, která ho miluje ze všech lidí nejvíc a na němé zvíře? A tebe využívá protože ví, že na něm vysíš.
Rodina nerodina, proč sakra dáváš přednost zrovna jemu před kámoši? Nejlepší je mu dát otevřeně najevo, že ho nepotřebuješ. Začni se otevřeně stýkat se svými přáteli a dej mu najevo, že ti nezáleží na tom, co si o nich myslí. Dělej si co chceš ty a ignoruj jeho kecy.
Je to, jako bys ty pobral všechnu dobrotivou povahu a na tvojeho bratra zbyla jen potřeba zvyšovat si na ostatních své ego. Podle mě by ses za ním měl přestat tahat jako ocásek a vybudovat si svou vlastní skupinu. Já vím, že je to těkžý, taky mám dva bratry a jednoho ignoruju a na tom druhým, je to hnusný, ale pro mě lepším, docela vysím a občas se taky tvářím, že jeho názor je můj, i když si myslím něco jinýho. Nidky bych ale sebou nenechala takhle zametat.
Najdi si svůj vlastní svět a ukaž mu, že je ti ukradenej, i když to třeba není pravda. Třeba pak začne mít potřebu být úžasnej i pro tebe Mrkající
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 26. Září 2009, 20:03:38 »

vracej mu to Ironickými poznámkami s lehkým nádechem humoru,
dávej pozor při tom když mluví, ber ho zaslovo udělej z toho vtip a kolektivně se tomu zasmějte (pokud se třeba přeřekne nebo pokud bude mít to co řekl možné dva významy)
nechováš se tim jako ,,sráč,, ale jen mu to inteligentně a s humorem vracíš.
  K získání kreativity ohledně ironického humoru ti pomůžou třeba sitcomy - např. Dva a půl chlapa....

přeju hodně štěstí Mrkající
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS