Paranoia

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 21:05:09

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O chlapech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Paranoia
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Paranoia  (Přečteno 17946 krát)
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« kdy: 22. Květen 2008, 17:22:01 »

Zdravím ... snad jsem to zařadil dobře (bo jsem kluk ...).
Jedná se mi tu o takový problém ... dost blbej problém, ale pro lidi, kteří tím trpí, je ten problém celkem závažný. Existuje taková psychická nemoc zvaná "Paranoia"... Tato nemoc má mnoho variant, mě ale zajímá pouze varianta, při které si člověk myslí, že ho okolí jen pomlouvá, že je proti němu spolčen celý svět a že se proti němu všichni, které zná, tajně za zády domlouvají. Takový člověk pak nikomu nevěří... Nejdřív se to spíš projevuje tím, že hůř věří a pak se to vyvíjí v paranoiu ... K dotazu - Zajímá mě, jestli s tímto nemá někdo zkušenosti (Ať už osobní, tak i "z vyprávění" nebo zda-li se nesetkal s touto nemocí u známých)??? Pokud ano, nevíte, jak toto podchytit v základech, dokud nemoc není plně rozvinutá ? ...Dokud člověk ví, že se s ním něco děje a že by proti tomu měl něco dělat?
Nejhorší kombinace je upřímný paranoik .... to pak ten svůj názor upřímně říká a slovo "Nevěřím Ti" je u něj na denním pořádku, stejně jako z toho vyplynuté každodenní ztrácení přátel a kamarádů...
Nebojím se přiznat, že cítím, že toto na mě právě leze ... proto se obracím na toto fórum a na vás a prosím o radu... Nebo mi za chvilku rezervují postýlku v tom "pěkném velkém bílém domě plném lidí v bílém oblečení a s jídlem a pitím zdarma"...
Předem díky za vše ...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 22. Květen 2008, 18:29:53 »

muj kamarad trpi psychotickou paranoiou, coz je neco v tom smyslu, co ty pises, ale vylepsene o utkvele predstavy a bludy, v kterych zije ... treba ze vsichni kolem nej, co ho maji radi, jsou jen tajni agenti, kteri se ho snazi dostat...anebo si jeden cas dost intenzivne myslel, ze spolu uz dlouho chodime a jeste ted, kdyz na nej prijde ataka, tak ma tendenci planovat "nasi" spolecnou budoucnost atd  Mrkající Uklidnenim pro tebe muze byt, ze na to existuji leky (nemusis do blazince). takze se pekne seber, zajdi za psychologem, hod s nim rec a on ti povi, nakolik jsi nebo nejsi normalni a co se s tim da pripadne delat  Úsměv
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Květen 2008, 18:38:30 »

K psychologovi chodím pravidelně ...  Šťastný Ale zatím sem s ním řešil pocit, že jsem schyzofrenní ... nakonec se z toho ukázalo něco jinýho ... Ale aspon vím na co se ho zeptat na příští návštěvě... Tak když sou na to prášky, tak to jsem rád ... stejně je tu dost možný, že si zase o sobě myslím něco co nění pravda ... jako s tou schyzofrenií ... třeba to je tím, že fakt nevím, kde je ten základní problém....tak ho hledám už v takových kokotinách...
Tedka se třeba směju, když si tak vzpomínám, jak jsem před pěti lety měl pořád pocit, že jsou všude kamery a všichni ví co dělám ...  Smějící se...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. Květen 2008, 20:25:32 »

Tedka se třeba směju, když si tak vzpomínám, jak jsem před pěti lety měl pořád pocit, že jsou všude kamery a všichni ví co dělám ... 
Tenhle pocit mam furt Šťastný
Zaznamenáno

Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 23. Květen 2008, 05:14:15 »

...
Já ten pocit chytl, když sem poprvý viděl film jménem Trueman Show (nevím, jestli sem to napsal správně). Je to ten film s Jimem Carrym, jak celej život žije v té show jako hlavní hrdina a ani o tom neví ...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
stegy
*


Karma: 11
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Pardubice
Příspěvků: 146


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 23. Květen 2008, 10:07:37 »

Moc se v tom nevyznám, tak do toho nechci moc kecat (kdyžtak neberte můj příspěvek vůbec v úvahu), ale příjde mi že máš strašně nízký sebevědomí a tohle se od toho odvíjí.. Dalo by se říct, že jsem na základce trpěl něčím podobným, ale pak jsem si na střední uvědomil, že když oni tě pomlouvají, tak upoutáváš jejich pozornost a zabývají se tebou -> jsou vlastně na nižší úrovni než ty, protože ty se o ně nepotřebuješ starat a pomlouvat je. I když ty tady vlastně píšeš, že si to jen představuješ... no to je jedno, třeba si z toho něco vemeš.
Zaznamenáno
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 23. Květen 2008, 14:48:59 »

...
Tak to s tím sebevědomím je dost možný a asi to bude aji kvůli tomu... Právě teď mě to chytlo hodně ten pocit paranoii, protože se ke mě dostalo co si o mě šuškaly holky na výletě, na kterým sem nebyl (školní výlet do Prahy - po tom fakt netoužím). Že prej tam o mě říkali, že to zkouším na všechny holky a tak ... dělali ze mě uplnyho kurevníka ... mě to nasralo a zamrzelo ... a dostalo me že té debaty proti mě se účastnily i holky, kterým jsem věřil ... celkem to se mnou otřáslo ... Možná to časem pomine ...
Ale díky stegy za info Úsměv berou každou myšlenku Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. Květen 2008, 17:31:10 »

Buchy: to je špatně??? buď rád, že se o tobě ty holky baví!!
Zaznamenáno

Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 24. Květen 2008, 15:46:29 »

...
No to je sice hezký že se o mě baví, ale když tam třeba jedna říká, že mě stačí poslat do prdele a dám jim pokoj (prý to říká z vlastní zkušenosti, ale trochu se sekla, ptže na ni sem to fakt jako nezkoušel...) ... Ale já sem si řekl, že na ně prostě seru ...
Vždycky sem si myslel, že jde vycházet za dobře se všema, ale čím víc se člověk snaží s ostatníma vycházet (obzvláště s holkama), tím víc proti němu něco mají... člověk jim věnuje pozornost a důvěru a ty kur*y toho dokáží jen zneužít...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
SpeedMaster
*
Karma: 6
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 12. Červen 2008, 22:50:52 »

Takhle na dálku ti nikdo nestanoví diagnósu. Nejlepší je navšívit psychiatra, který ti odebere anamnézu, a na základě svých klinických zkušeností zhodnotí jestli jde o patologický stav, čili o nějaký druh poruchy osobnosti - např. o tebou zmíněnou paranoidní psychózu
v případě, že ano, nasadí medikamentózní léčbu. A ty si tím ušetříš velká trápení.
V případě, že nejde o nic vážného, budeš aspoň uklidněn.
 
Zaznamenáno
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 13. Červen 2008, 05:34:57 »

speedmaster udelej si jasno v pojmech ... diagnozy se neodebiraji, diagnozy se stanovi (to neni invektiva, jen dbam o to, aby tva povest odbornika nebyla narusovana tak nepatrnymi detaily  Smějící se )
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 13. Červen 2008, 07:31:41 »

Larry Flint: pokud dobře čtu, tak Speedmaster neodebírá diagnosu, nýbrž ji stanovuje. Horší je to s odebíráním anamnesy, ta se spíše zjišťuje.
P.S.: nemůžeš si změnit avatara? pořád na něj musím koukat...
Zaznamenáno
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 13. Červen 2008, 09:46:36 »

a jo, anamneza .,,, nj to je tak kdyz pisu posty takhle brzy po ranu ....  Super!

tak na to nekoukej, stejne uz vis, co tam je, ne?  Smějící se
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 16. Červen 2008, 17:19:06 »

...
Pravidelně chodím k psycholožce ... a ta mi vysvětlila, že by to na mě už dávno poznala kdybych byl paranoik ... takže nejsem ... byl to jen chvilkovej pocit kvůli těm pomlouvám ... už jsem se nad to povznesl a jen se jim směju jak jsou ubohé ... psycholožka mi na to řekla svůj názor, kterému opravdu silně věřím ...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
SpeedMaster
*
Karma: 6
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 16. Červen 2008, 18:27:32 »


Pravidelně chodím k psycholožce ... a ta mi vysvětlila, že by to na mě už dávno poznala kdybych byl paranoik ... takže nejsem ...

Tím je vše v naprostém pořádku.
Nějaké řeči a pomluvy moc řešit nemůžeš. To je přirozená součást jakékoli společnosti. Např. já se také dostávám občas do řečí,
především kvůli ženským, ale vůbec to neřeším, nemá to smysl.
Zaznamenáno
2fast
**
+99

Karma: -14
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 157


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 23. Září 2008, 19:14:50 »

zkus zacit pouzivat afirmace tipu *sem jedinej kdo o me premysli*.....esi nevis co sou afirmace,tak google...
Zaznamenáno
Scorpio
**


Ippen, Shinde miru? - Jigoku Shoujo

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Čelákovice - Sedlčánky
Příspěvků: 276


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 08. Říjen 2008, 13:39:58 »

Já teda lidem nevěřim už vůbec. I když slibujou, stejně to nedodrží a když jim řekneš nějaké tajemství je to hned venku. Nevěřim lidem a pokaždý když někomu svou důvěru dám, stane se to zas... Takže já už nevěřim lidem automaticky.
Zaznamenáno

Možná bude lepší, když mi budete říkat "Ruki", už se to dostalo do širšího vědomí a mě se ta přezdívka líbí.
j4c0p
Host
« Odpověď #17 kdy: 18. Říjen 2008, 08:34:14 »

ako bolo povedane vyzsie, pokial sa bavia o tebe si na tom lepsie ako keby na teba kaslali....
btw spytam sa ta tak ze premenim akterov: Vravel si ze ta holky medzi sebou preberaju a nazyvaju ta chlapskou "pobehlicou", ktora to skusa na kazdu...hm...a ked chlapi preberaju to iste o zenach ake su pobehlice? kazdy na tu jednu nadava ale keby mohol tak to s nou skusi  Provokatér

podla mna to mas podobne...ked su spolu tak ta ohovaraju ale je dost velka sanca ,ze medzi nimi su aj take co len prikivuju ze si suknickar ale keby mohli tak to s tebou skusia

hmm dufam ze som povedal to co som chcel povedat  Úsměv
Zaznamenáno
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 18. Říjen 2008, 17:09:17 »

jo jasný ... chápu Úsměv ... Mn otedka už to ej celkem dávno a je to minulostí ... proto prosím moderátora, aby toto téma přetáhl "ke smazání" nebo ho uzamkl, kdyby si ho chtel rpecist nekdo s podobným problémem ... mě už radit nemusíte ... děkuji všem za tipy, názory a příspěvky  Mrkající
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS