Jak být středem pozornosti?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
27. Duben 2024, 15:45:31

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak být středem pozornosti?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak být středem pozornosti?  (Přečteno 8459 krát)
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« kdy: 10. Duben 2008, 11:16:37 »

Možná by nebylo od věci si vyměnit zkušenosti na téma: Jak být středem pozornosti? Výhody jsou jasné, nesouvisí to jen s balením, i když taky, ale celkově s respektem, který člověk budí, a když ho lidi kolem berou, zajímá je, co řekne, váží si ho atd., má celkově lepší pocit sám ze sebe. Takže jak na to? Jak to děláte vy, jak to dělají lidé z vašeho okolí, kteří dokáží být středem pozornosti, co naopak zabraňuje tomu, aby člověk byl dlouhodoběji (pozitivním) středem pozornosti, tj. co naopak nedělat?

Několik prvních podnětů:
to není o tématu, spíš o tom zůstat pořád ve středu dení, nemusíš říkat nic zajímavého, hlavní je říkat aspon něco, být ve středu skupiny, dívat se do očí hlavně lidem které považuješ za další důležité body a s nimi se hlavně bavit. Neřekl bych že jde o to co říkáš, ale spíš komu a jak. Vždycky mluv sebevědomě a řečí těla vyjadřuj otevřenost a chu't se bavit s těmi dalšími dominantními osobnostmi a ti ostatní tě pak budou automaticky respektovat. Důležité je vždycky se bavit s těmi, kteří na tebe působí, jak alfasamci a s těmi nastoli minimálně něco jako souřadný vztah. Ostatní tě potom budou poslouchat jako ovečky....(pokud správě odhadneš s kým že se to máš bavit)
Spousta užitečných tipů je taky v Qarkově trochu jinak zaměřeném článku Jak se skvěle začlenit do společnosti.
Zaznamenáno

Happiness under construction!
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 10. Duben 2008, 22:12:55 »

Důležité je mít ve společnosti funkci ve které jsi nezastupitelný a bez tebe to nejde (není to samé, jako se nechat využívat na nějakou otročinu). V tu chvíli jste ve společnosti nepostradatelní a to je první krok - nic se nestane a neproběhne bez vás Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
j4c0p
Host
« Odpověď #2 kdy: 14. Duben 2008, 17:41:28 »

jednoducho....velakrat ide aj o publikum Super! ake je zrele ,kolko ma skusenosti atd.
neviem ci to plati aj pri ludoch 18+ ale 18- to funguje.
ja sam som sa niakou nahodou dostal do anglickeho campu ,ano tak tomu hovoria, a tam som sa za 10 dni vypracoval na vrchol uznavania..
mal som 16 a ostatny mali 15 a nizsie.tym ze som bol uz na strednej a oni akurat vychadzali zakladnu som mal navrch ,pretoze zoznamenie s novymi ludmi na strednej mi dodalo odvahu komunikovat s novymi ludmi o novych problemoch ,co mi naramne rozsirilo obzori a znicilo komunikacny blok.
sam som nechapal ako sa mi to darilo ,proste som sa snazil byt sam sebou a komunikoval som s co najviac ludmi .Kazdeho som sa snazil aspon trocha rozosmiat , alebo nanho posobit co najviac sympaticky.Boli tam aj taky co sa snazili o podobnu vec ale na vrchu moze stat len jeden .Ak narazite na ludi co chcu byt tiez na vrchu tak si poriadne rozmyslite ci sa im oplati liezt do cesty...ten vystup navrch by mal byt spontanny a nie krcovity alebo nuteny.
Zaznamenáno
Sagi
Host
« Odpověď #3 kdy: 14. Duben 2008, 19:22:04 »

Hlavně si musíš myslet, že ty bys měl být tím nejvíce dominantním jedincem skupiny... dále neuškodí v ní vynikat i v jiných ohledech, získáš respekt (např. ve fotbalovém družstvu bude asi těžko bossem ten, který skoro ani neumí běhat...).
Zaznamenáno
Varg
**


per aspera ad astra

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 162


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 10. Prosinec 2009, 19:50:47 »

No tak som sa rozhodol že vás skúsim trochu využiť na praktické rady do života  Šťastný

S názvom témy sa moc nestotožňujem, ale nerád zakladám kvôli všetkému novú tému, nemám to rád.

Ide skôr o tú komunikáciu v skupine. Takto. Od začiatku  Smějící se Omnoho ľahšie sa mi komunikuje s holkami ako s chalanmi. Mám v triede veľmi (veľmi veľmi) veľa báb, takisto ako na celej škole a v celej budove školy. Zistil som že ženské pohlavie je omnoho komunikatívnejšie, náklonnejšie, priateľskejšie, občas aj rozumnejšie, a tak ďál..
Takže. Zajtra vyrážam na akciu. Poveternostné a celkovo životné podmienky budú asi trochu sťažené, keďže sa chystáme na vianočné trhy (drglotanie zubami s vareným vínom v rukách a utieraním si červeného zasopleného nosu.. kto by po tom netúžil) - v prípade núdze chystám všetkých zatiahnuť do nejakého podniku.
Presne polovicu tvoria moje spolužiačky s ktorými mi komunikácia ide super. Druhá polovica je prevažne mužská - kamarát, priateľ, brat.. S jednou babou + jej frajer.

Teraz by mi bodli nejaké tipy na komunikáciu, ako preniknúť do druhej polovice skupiny, so všetkými komunikovať, zapôsobiť.
Jediné čo ma zatiaľ napadlo je nejako využiť moje spolužiačky a prevziať vedúcu úlohu tým už spomínaným strategickým presunom na teplejšie miesto kde sa dá sedieť a slopať ako človek..
Díks  Šťastný
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS