Manipulace

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 16:54:29

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Manipulace
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Manipulace  (Přečteno 14568 krát)
M-O

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« kdy: 11. Leden 2008, 17:01:55 »

Manipulace
Někde tady ve fóru jsem četl, že jsou lidi co umí manipulovat s ostatními. A právě to mě zajímá. Osobně jsem měl za to jsem měl za to, že je to spíše ta špinavější cesta k dosáhnutí svých cílů. Ten samý pocit jsem měl, i když jsem si o manipulaci přečetl na wikipedii. (nejdříve čtu, a až potom se ptám  Šťastný). A tam taky píšou: Manipulátor -Využívá morálních zásad druhých k naplnění vlastních potřeb

 Proč zrovna toto? Protože když jsem se pak zamyslel nad svým dětstvím a dalšími prožitými lety. Tak jsem si vzpomněl na situace manipulováni se mnou. Byl jsem vychován v rodině kde, prostě něco udělat pro druhého není nic neobyčejného. A vzpomínám, že když mě nějaký známý třeba o něco požádal, (většinou šlo o maličkosti) zaskočilo ho, že jsem to ochotně udělal. (Asi vyrůstal v jiném prostředí  Velmi smutný) Ještě abych se trochu popsal: Vždycky jsem byl vyšší než ostatní, hlubší hlas, když jsem mluvil všichni poslouchali, dá se říct, že jsem měl respekt. A proto se vyskytlo hodně lidí, kteří se pokoušeli se mnou manipulovat. Když si mysleli, že se jim to povedlo, tak na nich bylo vidět, jako by vyhráli zlatou medaili. Pravděpodobně vystoupali v očích ostatních, kteří byli přítomni.

Možná jsem to celé špatně pochopil. Spíše jsem technický typ  Podivený. Tak mě klidně opravte. A ještě mě zajímá, jestli nemáte někdo nějaké konkrétní případy, když se vám povedlo s někým „skutečně“( Ne to co jsem popsal výše) manipulovat. Neumím si to pořádně představit.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 12. Leden 2008, 21:34:26 »

Poslední dobou rád manipuluju s ženami a dívkami. Samozřejmně v mezích slušnosti a morálky. A hlavně taky tak, že jim dělám manipulací dobře. Přečet sem na to několik článků a docela se to daří. Především citová manipulace, kdy se v situaci, která začíná v ženě probouzet negativní emoce nějak nenápadně vytahnu vzpomínu na čas, kdy zažívala pozitivní emoce. Jsem docela překvapen jak je to často lehké a jaký to má efekt - produkcí pozitivních emocí když sem poblíž získávají ženy pocit, že jsem mnohem lepší, než ve skutečnosti sem. Ale myslim, že toho nijak nezneužívám.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
M-O

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. Leden 2008, 18:44:56 »

hmm zajímavé, jdu si o tom něco přečíst  Šokovaný
Zaznamenáno
Christ

In trance we trust.

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 13. Leden 2008, 19:24:17 »

Myslim si,ze kazdej clovek umi manipulovat s kazdym.Dulezity je si najit vlastni cestu ale hlavne to NEVYUZIVAT ke zvyseni svyho ega.
Cestu k manipulaci najdes tak,kdyz zjistis jaky mas svoje hodnoty,a cim se lisis napr. od ostatnich kluku.
Zaznamenáno

Otestuj si své IQ, a zjisti jak na tom jsi!
Live for the music,live for the moment,live for the weekends,live for the trance thats what we trust in.
www.di.fm/mp3/trance.pls
www.di.fm/mp3/vocaltrance.pls
marcus
*


Karma: 2
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 13. Leden 2008, 19:38:39 »

...ale hlavne to NEVYUZIVAT ke zvyseni svyho ega.
Tiez si myslim. Ked tak je dobre mat z toho aj nejaky uzitok a hlavne si to manipulovany nesmu uvedomit.  Provokatér
Zaznamenáno

Pane, daj mi pokoru prijať veci, ktoré neviem zmeniť, odvahu zmeniť všetko to, čo zmeniť môžem, a múdrosť, aby som dokázal jedno od druhého odlíšiť. - František z Assisi
Sagi
Host
« Odpověď #5 kdy: 05. Únor 2008, 21:48:23 »

Mohl bych doporučit knížku Umění pesvaze od Andrzeje Batka. Autor tam popisuje působení různých větných konstrukcí, zvláštních slovíček (ne, ale, zkusit...) jak to působí různě na vědomí a jinak na podvědomí. Vědomí si to přebere nějak, ale zároveň působíme na podvědomí a to při správném používáme přesvědčuje o naší pravdě, našem postojí atd. Je to hodně nenásilné, žádná negativní manipulace. Snad to i využívá nějaké principy NLP (autor je trenér NLP).
Zaznamenáno
konovohlava

Karma: -11
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Červen 2009, 10:14:52 »

Nemůžete mi prosim napsat pár odkazů o manipulaci s lidmy.Poslední dobou mě to zajímá.Bohužel sem si vybral školu kde se nevyučuje ani psychlogie.
Zaznamenáno
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Červen 2009, 11:43:54 »

"manipulace" to si jde vybavit pod několika pojmy  Kroutící očima  jako že holku zhipnotizuju?provedu na ní sugesci že je opravdu do mě zamilovaná?Probouzím v ní emoce? Kroutící očima
Právě stímto si hraje přece qark....pokud vím vyvolává u druhých nějaké emoce,ruzně používá komunikační triky,prostě manipuluje?
To se tady snažíme naučit ne? Podivený
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07. Červen 2009, 17:09:33 »

konovohlava: jasný, mrkni na tyhle odkazy a určitě něco najdeš:

www.google.com
www.google.cz
www.vygooglisitokurva.cz

a nebo zkus knihkupecství.
pokud se nepletu, manipulace = NLP = neurolingvistické programování a tak hledej tyhle výrazy.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07. Červen 2009, 17:39:27 »

Já jsem měl za to, že manipulace jsou nečestné způsoby využívání lidí. V psychologii jsme se o tom učili. Ale možná máte na mysli něco ve stylu Derren Brown.
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07. Červen 2009, 18:08:17 »

Kenichu, dneska tě manipuluje uplně každej, spíš jde o to, jestli úmyslně nebo neúmyslně. úmyslná maniplace je často nečestná:-)
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 07. Červen 2009, 18:24:40 »

joei: spíš je vždycky nečestná... protože kdyby byla čestná, tak by nebyla potřeba
Zaznamenáno

king666
****


Názor je jako zadek. Každý má nějáký...

Karma: 51
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 667


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 07. Červen 2009, 22:46:35 »

Imho jádro manipulace spočívá v tom, že člověka přesvědčíš o správnosti pro tebe (tvůj záměr) výhodného řešení, přestože by se bez tvého přispění (eventuelně při znalosti některých "vhodně" zatajených informací atp.) takto nerozhodl... Největší nebezpečí manipulace spočívá v tom, že je poměrně obtížné ji rozpoznat se stoprocentní jistotou, nebo aspoň vytušit...
Zaznamenáno

Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno. (Cato)
konovohlava

Karma: -11
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 08. Červen 2009, 09:36:21 »

Diky za odpovedi Úsměv.
Zaznamenáno
Fuujin



Jsem chlap, jen mate obrázek

Karma: 2
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 11. Červen 2009, 21:47:24 »

Když sem se trochu začal pohybovat v tomhle PUA směru, nejenom qark ale třeba Mystery, objevil sem v tom hodně velký potenciál.. Jenže nejsem od přírody zlý a po moci tolik netoužím, takže to používám jen abych navodil co nejlepší dojem u těch holek.
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 31. Říjen 2009, 23:01:07 »

V tomhle je mistr Derren Brown - Magie a manipulace mysli
To byl taky dobrej manipulátor, ale v dobrym slovasmyslu, nezneužíval lidí ale dokázal přesvědčit váš mozek abyste třeba prohráli v kámen nůžky papír a podobně.
Zaznamenáno

Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 31. Říjen 2009, 23:21:32 »

On nepřesvědčí mozek, abys prohrál, ale vsune ti do podvědomí myšlenku (třeba papír) a ty ho pak dáš, a on se zachová podle toho co chce (výhra = nůžky).

Navíc Derren je ukázka toho, pro co by se manipulace využívat neměla. Přišel do obchodu a koupil si prstýnek za 4000 liber - až na to, že nezaplatil pravými penězi, ale jen prázdnými papírky. Dokonale zmanipuloval prodejce a krásně mu to vyšlo.
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 17. Listopad 2009, 22:32:31 »

Borec, ale v tom videu pak vyšel ten obchodník ven a hledal Derrena.

Jinak souhlasim, Derren by něco takovýho dělat neměl - to bylo něco jako krádež. Naduhou stranu nás přesvědčil co všechno je možný.
Zaznamenáno

r@da

Karma: 1
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 19. Listopad 2009, 14:38:45 »

neni manipulator jako manipulator. Jsou dva typy manipulatoru, prvni jsou manipulatori jako je brown, maji neco nastudovane, vyzkousene aplikuji to a dokazou okamzite vyhodnotit jak se druhy clovek zachova.
Pak jsou manipulatori, kteri se s tim vetsinou narodi a to ze s nekym manipuluji jim ani nedojde. Vetsinou se snazi na druheho cloveka svalit pocit viny a ten pak vyhovi s tim ze je vsechno jeho chyba. Takovy manipulatori byvaji na mistech reditelu, sefu apod.
Zaznamenáno
Nam0Nk

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 31


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 19. Listopad 2009, 16:34:06 »

vite jak Carnegie pise ve sve knize (Jak pusobit na lidi a ziskavat pratele) jak mu majitel ty kavarny nebo kde to bylo propujcil tu mistnost na jeho besedy pak mu prijde dopis, ,ze mu naviší pronajem tak sel za tim sefem a rikal mu (samozrejme bez jakychkoli hadek) ,ze to chape atd. pak mu prisel dopis ,ze mu vrati to najmne na sumu kde byla predtim... Myslite, ze on toho reditele zmanipuloval tema recma nebo to bylo neco jineho?
Zaznamenáno
bumprassk

Karma: 0
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 19. Listopad 2009, 16:57:00 »

tím, že pro toho ředitele tam byla nějaká ta reklama
Zaznamenáno
Samuel
*


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 128


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 19. Listopad 2009, 23:01:47 »

Nam0Nk: no možná to zavánělo manipulací, ale musíš brát v úvahu že mu tam dělal reklamu jak říká bumprassk a ta mu vynesla taky nějakou sumičku, díky níž se mu to vyplatilo, co si budem povídat kdo by toho nevyužil, navíc je to v zájmu obou, oba měli prospěch tak nevidím problém
Zaznamenáno

Morálka je poslední baštou zbabělce!
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS