Nevyrovnaný souboj

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 12:56:14

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Nevyrovnaný souboj
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Nevyrovnaný souboj  (Přečteno 6298 krát)
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« kdy: 11. Leden 2011, 21:47:16 »

Zdravím vás. Nenapadlo mě lepší umístěn í(moderátor kdyžtak napomene popř. přemístí Úsměv )...
Poslední dobou mne napadá a potýkám se lehce s problémem, o kterém nevím, jak jej řešit. Jde o nevyrovnaný souboj vzhledem ke mně, jakožto "docela" ještě mladému klukovi. Je mi 19 a bude mi 20. Mojí přítelkyni už 20 je. (je o necelý měsíc starší) A když se jde ven, tak jsou lidi kolem mě často o nějaký ten pátek starší. Obzvláště, když jdeme společně ven něco zapít nebo oslavit i s bráchou, kterému bude 27. S jeho kámošema se znám a je jim taky přes 25. A v tom je ten háček. Možná to jsou pouze moje žárlivé představy nebo opravdový fakt. Hlavou mi létá "Jsou starší, tudíž pro přítelkyni lepší". Je známo, že holky jsou na starší kluky. Někde jsem dokonce tady na forku četl, že holka chce kluka, který je jakoby o "úroveň výš", takže když jsme oba na vysoké škole, měla by ona chtít kluka, který už bude mít velmi brzo vystudováno nebo dokonce pracuje. Jak se těmto lidem rovnat? Dokáží pobavit, dokáží si lépe držet konverzaci a já mám pocit, že se svým věkem jsem v postavení, kdy můžu maximálně přihlížet. Samozřejmě je takový člověk pro holku mnohem atraktivnější... má zážitky, práci, někteří z nich už i děti. Jsou "více dozrálí". Rozdíl mezi 25tiletým a 30tiletým není podle mě až tak citelný, jako 20ti a 25tiletí. Dokonce mívám někdy pocit, že když jsme připití, tak to přítelkyni víc tíhne k těm starším...jakoby mohli více nabídnout. Je to z mého pohledu nefér souboj a ptám se na radu, jak s tímto bojovat. Roky a zkušenosti si člověk nepřikouzlí... někdy bohužel a někdy bohudík.
Neexistuje nějaký trik? Nenapadá někoho nějaké řešení, jak se vyrovnat s tímto mojim problémem, nebo jak se vyrovnat s těma lidma?
Předem děkuji za přečtení a odpovědi. Buchy Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 13. Leden 2011, 18:15:01 »

První a nejdůležitější: Neřešit. Nebo se aspoň tvářit, že je ti to jedno.

Podle mého si to konstruuješ v hlavě Úsměv Ona si s nima rozumí a normálně jak to bývá, tak protože je nemá furt u sebe, tak jsou pro ní zajímavější, než ty. A ty to svádíš na to, že ti jí balej protože jsou starší.

Rozhodně nesmíš dát znát, že ti to vadí. Tím se děsně shodíš Mrkající Pokud máš pocit, že je to "za hranicí", tak můžeš vstoupit do hovoru a "reclaim territory" Úsměv Jakože ukázat, kdo je tu pánem. Občas to dělám, že když vidim, že někdo na tu mojí něco zkouší, tak k ní třeba přijdu zezadu a chytnu jí kolem pasu a přátelsky se přidám do hovoru Úsměv Nemá cenu dělat scény a házet na týpky přísný pohledy Úsměv Jí připomeneš, že tam furt jsi, tak ať nic nezkouší a ostatním ukážeš, že ona je zadaná. Nejvíc fail je, když se ti to nepodaří a ona se začne nějak ošívat a tak Mrkající Ale mě se to nikdy nestalo.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Atto
*


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. Leden 2011, 18:31:10 »

Tak to otoč, pokud se budou bavit o něčem, co tě zajímá, ale nejseš v tom světa znalej, tak řekni něco v duchu "Páni, to vypadá že se v tom fakt vyznáš, jakto že když tam nadrtim chilli tak to získá tu jemně nasládlou chuť?"
Snad i Carnegie psal, že pokud se nevyznám tak je daleko lepší pro kontrolu situace se zeptat a vyjádřit dotyčnému obdiv, že se "vyzná" než ho vyzývat na souboj na ostří nože  Mrkající

Ze staršíma je to vždycky těžký, znám to s fotbalu, byl sem ten nejmladší co to vždycky vodsral  Úsměv Ale dělal sem dobře svojí práci, získal si jejich respekt a zapad mezi ně, nikdo už na věk nehleděl. A věř mi, starší kolektiv ti může dát hrozně moc, tak se "přerámuj" a na tyhle srazy se těš  Mrkající
Zaznamenáno

Don’t follow, lead.
Don’t copy, create.
Don’t start, finish.

or even,

Don't sit still, move.
Don't fit in, stand out.
Don't sit quietly, speak up.

Not all the time, sure, but more often.

Seth Godin
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 13. Leden 2011, 21:54:10 »

Díky za názory Úsměv Nejspíš si to vážně konstruuju v hlavě. A to "reclaim territory" je dobrá věc... Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS