Nová škola

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
16. Duben 2024, 19:39:13

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Nová škola
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Nová škola  (Přečteno 11461 krát)
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« kdy: 28. Srpen 2010, 18:59:09 »

V září nastupuju na novou školu (gympl). Vím, že přijdu do školy s čistým štítem, a tak se Vás ptám jak se nejlepe začít.

P.S. Nějaká témata jsem na téma škola našel, ale starých a je tady od tý doby dost nových lidí co určitě rádi poradí  Super!
Zaznamenáno
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 29. Srpen 2010, 00:58:41 »

príď v prvý deň nahý!
Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 29. Srpen 2010, 02:45:04 »

Pripada mi ze kazdy kdo tu na foru chvili je a kdo nejake ty knizky cetl ma uplne jasno v tom jak by se mel clovek chovat aby ziskal maximalni social value v libovolnem socialnim prostredi, a vubec pak neni potreba mit clanky specificke pro jednotlive prostredi (skola, pracoviste, klub, vlakove kupe)

Tzn. rada jak vstoupit na novou skolu bude jenom parafrazovat Mysteryho poucky jak vstupovat do klubu, pouze v pomalejsim tempu.
- socializovat od prvniho okamziku otvirat sety, navazovat s nimi libovolne povrchni interakce a hooking, vyuzivat je k infiltraci do jinych setu a pro ziskani social proof .... rozehrat spolecneske interakce s tolika lidmi tak rychle ze ani nestaci poznat ze te vlastne nikdo nezna pred tim nez budes znamy vsech, a iniciovat akce ..... byt maximalne otevreny k moznostem interakce a vyuzivat nabidnute prilezitosti = nemit predsudky a pozadavky na to jakou interakci chces od dotycneho ziskat ...... bla bla bla ......

Pouze zatimco do noveho klubu/metra muzes vejit 10x za den, na novou skolu prijdes parkrat za zivot, takze vstup na novou skolu neni zrovna nejlepsi prilezitost jak se zlepsit sve socialni schopnosti

v teorii problem neni
PROBLEM JE TO JENOM REALIZOVAT

(to je moje domenka, zajimal by me komentar / zpetna vazba jestli uvazuju spravne )
Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 29. Srpen 2010, 12:06:42 »

Pouze zatimco do noveho klubu/metra muzes vejit 10x za den, na novou skolu prijdes parkrat za zivot, takze vstup na novou skolu neni zrovna nejlepsi prilezitost jak se zlepsit sve socialni schopnosti
(to je moje domenka, zajimal by me komentar / zpetna vazba jestli uvazuju spravne )

Hmm.... chce to len vhodnú príležitoť sa predviesť a je to. Pametám si, źe soc, status mojich spolužiakov sa v priebehu ćasu značne menil, tý, ćo boli na začiatku celkom mimo boli na konci prominenti.

Iba taký drobný typ: aj keď to tak vyzerá, ganjou si moc skutoćných kamarátov nenarobíś, skús byť proste tým, ćomu sa hovorí správny chclap - uć sa, śpotruj, buď spoločenský, bal koćky a nesnaž sa zaujať nezmyslami - drogy / alkohol ešte ide/, fajćenie, priveľmi výstredná móda, a pod. ALe byť zdravo pridrzlý na ućiteľov je skvelá vec, v tom ti možem dať paŕ uźitoćných rád  Mrkající .
Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
Varg
**


per aspera ad astra

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 162


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 29. Srpen 2010, 12:37:13 »

Hlavne to moc nerieš, s tými ľuďmi pravdepodobne stráviš aspoň 4 roky (?), budeš ich vídať niekoľko hodín denne. Buď prirodzený.
Prinajhoršom máš dosť času na to, upraviť ich domnienky o tebe.

Ja som bol prvý deň za hanblivého blbečka, vlastne aj prvý mesiac, možno dlhšie. Teraz to je úplne inak. Takže pohoda  Mrkající
Zaznamenáno

Zambrota



Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 29. Srpen 2010, 18:24:27 »

Citace
lavne to moc nerieš, s tými ľuďmi pravdepodobne stráviš aspoň 4 roky (?), budeš ich vídať niekoľko hodín denne. Buď prirodzený.
Prinajhoršom máš dosť času na to, upraviť ich domnienky o tebe.

Dovolil bych si reagovat
"Buď přirozený" Někdo má ve svojí přirozenosti být negativní, s nikým se nebavit apod. Nedoporučuji, bejt tebou, tak se řídím jednoduchými pravidly od Carnegie: Jak získávat přátele a působit na lidi.
První dojem je dost důležitej. Určitě si nehraj na frajera, na frejmy a podobný chujoviny, ty lidi to za ty 4 roky prokouknou že si je ze začátku lakoval.

Jestli budeš chtít můžu ti vypsat základní body jak si získat druhé a jak s nima vycházet.
Zaznamenáno
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 29. Srpen 2010, 21:35:28 »

príď v prvý deň nahý!
Vyzkouším, ale jestli mi to nepomůže, tak si tě najdu.  Šťastný

....... ALe byť zdravo pridrzlý na ućiteľov je skvelá vec, v tom ti možem dať paŕ uźitoćných rád  Mrkající .
Za to bych byl rád, abych to nepřepísknul jako jednou na základce.  Provokatér


.....Nedoporučuji, bejt tebou, tak se řídím jednoduchými pravidly od Carnegie: Jak získávat přátele a působit na lidi.
První dojem je dost důležitej. Určitě si nehraj na frajera, na frejmy a podobný chujoviny, ty lidi to za ty 4 roky prokouknou že si je ze začátku lakoval. ......
Ty body by bodly. Tu literaturu určitě přečtu.
Zaznamenáno
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 29. Srpen 2010, 23:17:25 »

No, neprepísknuť ťo bude ťažšie.... Šťastný

Hlavne ako všade musíš dodržovať najzákadnejšie pravidlá - žiakovi, čo sa dobre učí alebo v niečom zvlášť vyniká odpustia vyučujúci mnoho - ak si napr. obzvášť dobrý v športe, alebo v nejakom predmete, alebo sa proste dobre učíš.

Zo strednej som už nejaký ten pátek preč, musím sa rozpomenúť.... Hlavne sa musíš právne typnúť do osobnosti učiteľa. Napr. mal som jedného "zásadového chlapa", u ktorého bola veľká frajerina vytknúť niečo / myslel si, že vďaka jeho "vojenskej charizme" si na to nikto netrúfne ale ja áno, a keď som mu napindal pred všetkými za vyťatie stromu pred školou, uvidel, že nie som ľahostajný blbećek a získal som si u neho trochu úcty, pričom nikto nikdy sa mu neopovážil doposiaľ odporovať... na úrovni.

na mladé učiteľky samozrejme ako na kočky obecne - drzo a s humorom. Mal som tam jednu neskutočne sexi chemikárku...asi by som ju mal navštíviť... Kroutící očima

Potom som tam mal jednu nafúkanu kariéristku, "pani riaditeľovú" / jej manžel bol/ a keď človek vedel skvele anglinu, mohol si dovoliť nejaký ten výstrelok

Potom sme tam mali večne opitého telocvikára - na neho familiárne a frajersky, všetci to sú celkom pekní burani, takže s agrumentmi ani rebéliou moc neobstojíš, správaj sa ako by si bol v hospode a získaš rešpekt. Žiadny slušňáčik tam neobstojí. Rovnako ako na zákaladke, nie?

Triedna bola milá dobrá pani ućiteľka ktorej robiť opičiny nebolo vobec cool, takže tam treba byť proste len vtipný a nikoho neurážať.

No a potom sme mali sekeru v bielom plášti, ktorý dával mínusové body za chybné odpovede / takže si mohol kľudne dostať 2 peťky z edného testu, ak si mal napr. - 20 bodov  Smějící se / Na neho neplatí nić, to je neľútostný stroj, ktorého z budúcnosti poslali k nám, pretože tam ho nemohli strpieť. Skloniť hlavu a držať zobák je najlepšia stratégia  Smějící se .

Čo sa týka spolužiakov, tak to je kapitola sama o sebe, parta adolescentných harantov...To je veda, kámo. Dospelí sú jednoduchší.

proste pozoruj ľudí a uč sa. Nemusíś byť hajzlík hneď prvý deň, daj si takticky čas a byť tichá autorita je tiež cool.
Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
Varg
**


per aspera ad astra

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 162


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 30. Srpen 2010, 08:06:58 »

Hovorím z vlastnej skúsenosti. V prvý deň keď som došiel do školy bol som celkom vyklepaný, pretože som zistil že mám iba jediného spolužiaka s ktorým si však moc nepokecám, to som videl už na začiatku, nechcem byť zlý ale bol na tom horšie než ja. Prvý mesiac som iba došiel do triedy, sadol si, pretrpel to tam a išiel domov. Kým sa asi dvadsať báb okolo mňa zhlukovalo do skupiniek a zoznamovalo. Až po nejakej dobe som si zvykol a rozkecal sa.
Lenže ide mi o toto - prvý dojem bol úplne hrôzostrašný, ale aj napriek tomu dnes komunikujem so spolužiačkami v škole aj po škole, stýkame sa, majú ma radi a myslím že aj ja ich, a už ma rozhodne nepovažujú za toho tichého čudáka.

Pokiaľ neplánuješ ostať celý život taký, akým som bol ja prvý mesiac v škole, tak to podľa mňa vôbec nemusíš tak hrotiť.
Nerozumiem teda na čo je potrebný prvý dobrý dojem v škole, keď ho prinajhoršom môžeš otočiť o 180 stupňov.

Teda komunikuj, zoznamuj sa, buď kľudný a usmievaj sa, ale to máš robiť predsa stále a nebrať to iba ako pravidlá v určitých situáciach.
Život nie je o pravidlách.
Zaznamenáno

joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 30. Srpen 2010, 09:15:21 »

protože první dojem se láme daleko hůř a zabere to hodně času.
Daleko lepší je zapůsobit hnedka dobře.

Ale hrát si na něco? to nemá cenu, buď budeš zajímavý nebo nejsi a musíš na sobě pracovat.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Barzini de Tutto
****


Karma: 200
Pohlaví: Mužské
Místo: LA, Milano
Příspěvků: 1 121


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 30. Srpen 2010, 10:27:55 »

Jasny, buď přirozený...a co zmínit ještě => nepraktikuj pickup na spolužačky. Když to totiž posereš, budeš se z toho
hrabat jako já  Smějící se (kdybych já tu radu poslechl). Ne hele, humor, přátelskost, aktivita. To všechno ti zaručí úspěch.
Zaznamenáno
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 30. Srpen 2010, 18:24:27 »

Hlavne ako všade musíš dodržovať najzákadnejšie pravidlá - žiakovi, čo sa dobre učí alebo v niečom zvlášť vyniká odpustia vyučujúci mnoho - ak si napr. obzvášť dobrý v športe, alebo v nejakom predmete, alebo sa proste dobre učíš.
Teď jsem si vzpoměl na informatiku jak jsem popichoval naši učitelku. Nám třeba říkala jak nemáme mít moc zástupců na ploše a já jsem si po nějaké době, když si připojila notebook na projektor, zahlásil, "Co to je za bordel na tý ploše!" To mi prošlo, protože jsem ji kolikrát pomáhal s PC v celý učebně. Šťastný
na mladé učiteľky samozrejme ako na kočky obecne - drzo a s humorom. Mal som tam jednu neskutočne sexi chemikárku...asi by som ju mal navštíviť... Kroutící očima
To mi připomíná naši angličtinářku. Sice toho moc nenaučila, což mě štvalo, protože z angličtiny vím hovno, ale pokecali jsme o její vinným sklípku a vinařství obecně. Můžu říct, že kdyby jsme něco probrali, tak bych se na ty hodiny těšil víc jak na informatiku.
No a potom sme mali sekeru v bielom plášti, ktorý dával mínusové body za chybné odpovede / takže si mohol kľudne dostať 2 peťky z edného testu, ak si mal napr. - 20 bodov  Smějící se /
Jo to my jsme mohli u jednoho učitele dostat za neudělané okraje v sešitě za 5 a pokud nebyly ani příští týden tak znovu. Nutno dodat, že jsem to obešel tak že jsem si vzal kámošův sešit, bílou izolačku, napsal svoje jméno, slepil a vrátil. Šťastný
Hovorím z vlastnej skúsenosti. V prvý deň keď som došiel do školy bol som celkom vyklepaný, pretože som zistil že mám iba jediného spolužiaka s ktorým si však moc nepokecám, to som videl už na začiatku, nechcem byť zlý ale bol na tom horšie než ja. Prvý mesiac som iba došiel do triedy, sadol si, pretrpel to tam a išiel domov. Kým sa asi dvadsať báb okolo mňa zhlukovalo do skupiniek a zoznamovalo. Až po nejakej dobe som si zvykol a rozkecal sa.
Lenže ide mi o toto - prvý dojem bol úplne hrôzostrašný, ale aj napriek tomu dnes komunikujem so spolužiačkami v škole aj po škole, stýkame sa, majú ma radi a myslím že aj ja ich, a už ma rozhodne nepovažujú za toho tichého čudáka.

Pokiaľ neplánuješ ostať celý život taký, akým som bol ja prvý mesiac v škole, tak to podľa mňa vôbec nemusíš tak hrotiť.
Nerozumiem teda na čo je potrebný prvý dobrý dojem v škole, keď ho prinajhoršom môžeš otočiť o 180 stupňov.

Teda komunikuj, zoznamuj sa, buď kľudný a usmievaj sa, ale to máš robiť predsa stále a nebrať to iba ako pravidlá v určitých situáciach.
Život nie je o pravidlách.
Já jich mám sice víc(5), ale doufám, že mi novej začátek nebudou chtít nijak zkazit. Pvní dojem sice neudělá moc, ale jakmile budu dlouho praktikovat tichého chudáka, tak to pak nezměním. Na základce jsem byl za takového chudáka do 6-7 třídy a ten dojem se mi pak už otočit nepodařil.
Zaznamenáno
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 30. Srpen 2010, 20:52:30 »

Na základke jeden náš učiteľ  tiež kontroloval okraje. Ošulul som ho tým, že som si kúpil zošit s okrajmi.
Raz sme hrali vodnú bitku / proste sme po sebe rozlievali vodu koľko sa dalo z čoho sa dalo/, keď v tom vošiel náš triedny a zavrieskal/ bol to  50 ročný šedivý neurotický starec/: Hovadá! Všteci ste obyčajné hovadá! Novák / spolužiak/! MÁŠ DVOJKU ZO SPRÁVANIA! MÁŠ DVOJKU ZO SPRÁVANIA!

Steny triedy boli mokré od podlahy až do výšky 1,5 metra - všetky, vrátane nástenky atď. a na jednu spolužiačku sme vyliali asi vedro vody. Inak ja so spolužiakom sme si ustavične liali vodu do rozkroku, takže sme stále vzerali, akoby sme sa pocikali. Sranda bola, keď sme s tým musili ísť pred tabuľu - nosili sme pred sebou knižku. Inak celú tieto vodné manévre som vymyslel a inicioval ja  Provokatér .

A to sme boli celkom vzorová trieda! Źiadne drogy, násilie, alkoholu len troška. V 6. triede som priniesol na kuchynky rum, ktorý sme spočiatku tajne popíjali na záchode. Keď sme už mali pod čapicou, tak i na hodine pred účou. Ale bola to mladá kočka / akrásna/, takže v poho.  Šťastný

Na strednej som mal jednu krásnu chemikárku, ako som už spomenul. raz som jej celú hodinu bez prestania čumel na kozy, ja pako!  Zelenáč Tá sa ale ośívala! Ale nemohol som odtrhnúť zrak, fakt!  Kroutící očima
Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS