Oblek (suit up)

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
25. Duben 2024, 00:38:43

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Oblek (suit up)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Oblek (suit up)  (Přečteno 11218 krát)
Chrizofilax
Host
« kdy: 08. Únor 2010, 20:58:53 »

Zdravím
Mám jednu technickou otázku. Prosím o radu především zkušenější lidi, jak se mladší lidé (18-20 let) dívají na člověka v saku. Myslím tím složení: Jeany, Košile nebo tričko a přes to sako. Takový trochu odvázanější styl. Případně, zda je vhodné tuto kombinaci nosit na střední a zda brát košili či tričko.
Předem díky za odpověď a případné rady.
Zaznamenáno
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 08. Únor 2010, 23:03:35 »

Mám za to, že už se to tu řešilo. Cokoliv co je stylový a vypadá dobře ti pomůže být cool. Sako tě určitě odliší, ale musí ti to slušet a sedět to k tvý osobnosti. Myslím, že Comanch ti k tomu řekne víc, nebo si najdi ten thread, kde už se to řešilo.
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 09. Únor 2010, 20:51:16 »

no hlavně nenos společenský sako k jeansum. kup si sportovni nekde v CA nebo tak.. sezenes pekne vypadajici za par korun
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 09. Únor 2010, 22:04:55 »

V saku jsem strávil víc hodin, než tři průměrní lidi dohromady (v mým věku), tak se rád vyjádřím Úsměv
Taneční, divadlo, svatba, pohovor, společenské akce jo, tam si sako vem.
U míst jako škola bych dost váhal. Běžný to není, snad leda na VŠ ekonomické nebo podnikatelské fakultě a to když už, tak při zkouškách apod. Do školy se dá obléct i jinak, aniž bys měl na sobě oblek za tisíce a nevypadal jak skejťák. Takže pro běžný nošení do školy maximálně toto: elegantní košile, jeansy nebo tmavé kalhoty, kožené boty. Kup si nějaký módní časopis nebo projdi internet a tam se určitě inspiruješ. Ale sako a kravatu fakt asi ne Úsměv, to budeš na SŠ spíš za blba nebo šprta. A to, aby ti to ladilo k osobnosti je taky dost důležitý. Jedno co můžeš změnit je účes, tak buď se oblékej podle něj, nebo změň účes ke košili.
Zaznamenáno
Chrizofilax
Host
« Odpověď #4 kdy: 10. Únor 2010, 13:19:19 »

myslel jsem spíš takovouhle kombinaci Úsměv http://images.fanpop.com/images/image_uploads/Dr-House-dr-gregory-house-717168_1310_1920.jpg
Zaznamenáno
Steamfox
*


Čím jsme, víme jenom my sami.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 122


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 10. Únor 2010, 15:10:53 »

http://camelaught.pbworks.com/f/1230657217/barney.jpg
Barney poradí Úsměv

Řekl bych, že je to stylový, ale jen v tom případě, že se v tom citíš sám dobře a nemáš to kvůli tomu, aby ses odlišil. Potom by to působilo spíš jak pokus o to bejt jinej za každou cenu. Pokud teda nejseš hodně dobrej v hraní "cítím se v pohodě".

EDIT: Na ŠŠ ale rozhodně ne, pokud nejdeš k maturitě Úsměv
Zaznamenáno

Chrizofilax
Host
« Odpověď #6 kdy: 10. Únor 2010, 15:37:42 »

Cítím se v tom bezvadně. Jsem hold na tyhle společenský oblečky ulítlej a hlavně mi celkem sedí. Při nejhorším zkusím a v případě neúspěchu nebo blbého pocitu odložím na sváteční chvilky. (na maturitu má své speciální a klasické sako, to co chci nosit je spíše plátěné sáčko na běžné nošení)
Zaznamenáno
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 10. Únor 2010, 18:16:29 »

Já říkám proč ne. Dr. House jsem ti chtěl taky poradit. Na denní nošení spíš světlejší saka - sport jacket. Třeba šedá vypadá dost dobře.


Pak nám pošli foto, jak v tom vypadáš.

Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
Chrizofilax
Host
« Odpověď #8 kdy: 11. Únor 2010, 17:17:33 »

Test ve škole:
Tak jsem se ve svém rádoby sáčku vyskytl ve škole. Sebevědomí se mi zvětšilo protože jsem prostě věděl, že vypadám dobře :-D. Takže v něm nemám nepříjemnej pocit a příjemně se i nosilo. Reakce okolí byla vcelku pozitivní. Nikdo mi neřekl nic hrozného ani na mě nezíral jako na mimoně. Větší pozornost jsem sice vzbuzoval, ale jen u dámského publika což mi i celkem vyhovovalo. Prostě Suit up!
Zaznamenáno
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 11. Únor 2010, 20:00:18 »

Pokud jsi neměl klasickej oblek, tak by to možná šlo, ale na SŠ bych si to já nevzal Úsměv
Jen mě napadá, že na VŠ jsem párkrát přišel v obleku, protože jsem večer někam šel. Reakce byly ok, spíš se všichni podivovali, kam se chystám a jestli nejdu přednášet. Ale do školy to pro mě není moc pohodlné.
Kdyby ses nám chrizoflaxi vyfotil v čem jsi přišel, bylo by to fajn
Zaznamenáno
Chrizofilax
Host
« Odpověď #10 kdy: 11. Únor 2010, 21:32:45 »

Až seženu nějaký foťák tak se pokusím Úsměv. Je to dost podobné té fotce s Housem.
« Poslední změna: 11. Únor 2010, 21:37:37 od Chrizofilax » Zaznamenáno
Blaueminence
***


Přicházím z temnoty, já, FANTOM tohoto FÓRA!!! :D

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha (alias Blaughriox - Deskaëlbah)
Příspěvků: 461


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 11. Únor 2010, 21:40:54 »

I na gymplu to může jít Úsměv jednou sme se dohodli jako celá třída, vzali kvádra, kravaty a černý brejle a chodili tam jak chyba v Matrixu, mělo to úspěch... ale jakákoli kravina chce asi víc lidí, jednotlivec by tak působil blbě. Jinak, teď jsem na VŠE a tam je to běžný..
Zaznamenáno

Axor cotumolmavar ilcuvar anaressë!!!!! Undulavuvalmet' mahtessë!!!!!!!
Chrizofilax
Host
« Odpověď #12 kdy: 11. Únor 2010, 21:45:50 »

Na druhou stranu asi nebudu největší exot na škole. Pár lidí v sáčku chodí a když občas vidím nějaké výkřiky módy tak jen kroutím hlavou. Asi jsem moc konzervativní osoba. Vždy jsem nosil košile a kalhoty, za to můj brácha neváhá přijít do školy stylem alá metalista (myslím tím opravdu hardcore). Možná je nejdůležitější, že se v tom cítím dobře a dokáži nahodit i trochu sebevědomou auru. (Nebojte, nechovám se jako namyšlenej magor, jen se dokáži víc odvázat a komunikovat.) Hold moje droga Úsměv
Když jsem se byl podívat na mé vysněné VŠ tak byl společenský oblek naprosto běžný. (Nebe existuje)
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 12. Únor 2010, 12:33:11 »

Ohledně toho, že "jakákoli kravina chce víc lidí", tak doporučuji těm co rozumí anglicky tohle: http://sivers.org/ff
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 12. Únor 2010, 17:59:05 »

Ava: Hodně dobrý  Smějící se
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
Velorex



Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Místo: Severni cechy
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 27. Březen 2010, 19:58:52 »

taky sem teď začal nosit sako přes košili/tričko a myslim, že je to v pohodě, dost lidi mi to i pochvalilo Úsměv musíš se v tom ale cítit dobře, jinak to bude mít opačný učinek
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 28. Březen 2010, 07:49:25 »

Ava, docela se mi líbí, jak mluví o tom, že pokud chceš být leader, musíš následovat a ideálně pokud následuješ hned jako první po "crazy nut", či jak ho označili.
je to docela k zamyšlení a když si vybavím situace ze života, potvrzuje se to. na druhou stranu si stejně myslím,ž e leader je ten první, ten druhý už je pro něj jen social proof...

a tady stejně hrál roli alkohol nebo drogy:-D
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Princ



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Praha
Příspěvků: 31


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 30. Březen 2010, 00:16:18 »

Já sako určitě doporučuji, taky jsem ho párkrát měl a cítil jsem se dobře. Hlavní je to dobře sladit... Jako u každýho oblečení, ale tady si dát větší pozor.
Pokud chceš mít pod sakem tričko, tak volit podobnou barvu trika jako to sako
-> tj. černé sako = černé triko, tmavě hnědé, tmavě modré atd.. nejlépe jednobarevné
-> světlé sako = světlejší triko a tady si taky dát pozor na barvu bot
Pokud budeš dávat košili
-> u černého saka skoro jakákoliv košile, ale hlavně ať má dlouhý rukávy
-> svetlé sako, tady se to hůře kombinuje, ale zase pozor na rukávy

Jinak džíny a košile je pod sakem je elegantnější. Džíny a triko pod sakem spíš sportovnější.

To co jsem tu napsal, je jen dost hrubý nástřel a je to více složitější. Zkus si projet nějaké fotky celebrit nebo modelů..

P.S. Jednou jsem šel do Zlatého stromu v neděli o prázdninách a měl jsem džíny, úplně černé triko, černé sako a vystrčený stříbrný řetízek na tom triku. Když jsem přišel k molu pro striptérky, tak tam na mě jedna tanečnice (HB8,5) pořád koukala a usmívala se a nakonec na mě mávla a poslala mi pusu. Všichni chlapi se na mě otočili, aby věděli kdo je ten šťastnej. Byl to příjemnej pocit Úsměv Než dotancovala, tak jsem zkoušel barmanku, kterou jsem teda sbalil a tím pádem už se nedostalo na striptérku :-D

No nic, to je asi na jiný téma Úsměv))
Jen chci říct, že může tohle oblečení hodně zapůsobit ;-)
Zaznamenáno
Chrizofilax
Host
« Odpověď #18 kdy: 30. Březen 2010, 14:44:46 »

Je to něco netradičního a svým způsobem i odvážného. Dle mého názoru je to lepší než mikina nebo bunda a vypadá mnohem elegantněji. U triček bych se nebál volit i odvážné barvy, ale všeho s mírou! Také nedoporučuji klasické společenské sako. Vypadá to divně.
Když jsem byl se sakem na diskotéce (sako, košile a jeany), potkal jsem několik lidí co byly oblečení podobně. Tento styl se celkem poslední dobou rozmáhá a už není brán tak formálně. Hlavní je se v tom cítit dobře. Lidé snadno poznají když má člověk pochyby a ubírá mu to na atraktivitě.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS