Pozdravy cudzych ludi v rovnakom veku...

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
25. Duben 2024, 22:17:39

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Pozdravy cudzych ludi v rovnakom veku...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Pozdravy cudzych ludi v rovnakom veku...  (Přečteno 23565 krát)
crazy12345
*
Karma: -10
Příspěvků: 98


Zobrazit profil
« kdy: 04. Květen 2009, 19:47:21 »

zdravim mam jeden problem mam 17r.ale ked pridem do obchodu a vidim tam peknu predavacku priblizne v mojom veku  co jej mam povedat : dobry   alebo  ahoj Šťastný
robi mi to dost problem Šťastný rovnako ako ked mi chlapcek povie dobry den a ja poviem napr : AHOJ :0 ale z tou babou je to tak no,,,alebo pridem napr do pc shopu a vidim predavaca ktory je priatelsky tak mu nepoviem asi ze cau ale dobry  potreboval by som .... Šťastný



inac nikdy nehovorim dobry den ale len [dobry]  ten dobry den sa mi zda take nemoderne v dnesnej dobe Šťastný
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 04. Květen 2009, 19:49:35 »

Tak tý mladý prodavačce řekni dobrý den nějak ve srandě, ale podle mě pokud je v tvý věku tak normálně čau/ahoj.
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 04. Květen 2009, 21:46:24 »

Tak jí řekni: "Ruku líbám"
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 04. Květen 2009, 22:47:59 »

Oslovení určuje osoba společenský významější:

Žena je významnější než muž.
Starší je významnější než mladší.
Nadřízený je důležitější než podřízený - i významnější.
Slavná či významná osoba je důležitější.

Ve vybrané společnosti se má "bytí ženou" prioritu před všemi, avšak v běžné komunikaci rozhoduje IMO na čí straně jich je víc. A protože ty jsi ve vztahu k prodavači zákazník, tedy významější, tak bych volil cokoli co ti přijde OK, pokud není výrazně starší.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
blub
Host
« Odpověď #4 kdy: 07. Květen 2009, 13:39:14 »

Starsim hovorim vzdy klasicke "Dobry den",ak vidim nejaku mladu holku,tak sa rovno usmejem a hovorim "Ahoj,..." .Skoro vzdy sa objavi usmev aj na druhej tvari Úsměv  Zatial sa mi stalo jedinykrat,ze mi dotycna odsekla nieco v zmysle "My sa nepozname" alebo tak nejak.Nijak ma to nerozhodilo,proste som len nahodil bezny denny znudeny ksicht a sucho jej zopakoval poziadavku,ked to teda ma takto v oblube Úsměv
Zaznamenáno
Twistik



Alone in the Darkness

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 11


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. Květen 2009, 17:43:54 »

ja vetsinou pouzivam neutralni "Zdary" nebo "Zdravim"
Zaznamenáno
Raydeeen
Host
« Odpověď #6 kdy: 08. Květen 2009, 11:58:48 »

***mlčet***  Šťastný
Zaznamenáno
:)

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 24


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 27. Červen 2009, 22:08:17 »

tak ja vetsinou zdravim "Dobrej"... a az pri dalsim setkani bud "ahoj" pokud jsme si predtim povidali, anebo zkratka zdravim formalne tak dlouho, nez to tomu druhymu prijde blby a navrhne sam tykani... to ale jenom, pokud je to clovek starsi, pokud je mladsi... tak rovnou neformalne Úsměv zalezi ale pochopitelne na situaci...
Zaznamenáno
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 28. Červen 2009, 09:22:09 »

pokud jí chceš sbalit, tak by bylo vhodnější tykat. Pokud chceš jenom nakoupit, tak to neřeš.
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
cassies
***


Karma: 8
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 548


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 29. Červen 2009, 16:40:51 »

Vzdycky zasadne zdravim dobry den, i kdyz je to brigadnice o nekolik let mladsi. Prijde mi to normalni a vhodne.
Zaznamenáno
DanielHlas
Host
« Odpověď #10 kdy: 29. Červen 2009, 19:53:58 »

Já taky dobrý den...ale záleží kolik je let i vám...přece nebude zdravit 15 let kluk 15letou brigádnici dobrý den Překvapený))
Zaznamenáno
Fuujin



Jsem chlap, jen mate obrázek

Karma: 2
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 30. Červen 2009, 07:15:16 »

Cassies a kdyby to byl trošku mladší roztomilý brigádník ?

Jinak já jak se mi chce, když je to první člověk s kterým mluvim nedostanu ze sebe ani "dobrý den" někdy, já se potřebuju vždycky nějak rozkecat, ale občas když vidim že nemáme věkově daleko tak hodim ahoj, je to podle reakcí ok
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 30. Červen 2009, 07:48:19 »

Ve vybrané společnosti se má "bytí ženou" prioritu před všemi, avšak v běžné komunikaci rozhoduje IMO na čí straně jich je víc. A protože ty jsi ve vztahu k prodavači zákazník, tedy významější, tak bych volil cokoli co ti přijde OK, pokud není výrazně starší.

zase bacha na společnost, kde třeba příjdeš na párty tvojí firmy se ženou nebo přítelkyní a představuješ jí svého šéfa, kterému je třeba 50 let... potom je on ten společensky významnější:-) je to takový složitější, ale o co jde:-) při nejhoršim se stane nějakej trapas...

a k tomu tématu:-) myslíš, že ti 17 letá holka řekne na "čau" něco jako "co mi tykáte?". zdrav tak, jak ti příjde vhodný.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 06. Červenec 2009, 20:57:28 »

Tak to je průšvih  Šťastný ja když oslovuju holky i o 2-3 roky (to je 18-19 let) starší,tak většinou tykám... Šťastný...
Neumím si představit že přijdu k 17 a řeknu, "Dobrý den,prosímvás paní,nevíte kolik je hodin?"
Ale mohl by to někdo zkusit,zajímala by mě reakce  Smějící se Šťastný
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
cassies
***


Karma: 8
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 548


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 06. Červenec 2009, 21:55:07 »

Cassies a kdyby to byl trošku mladší roztomilý brigádník ?

Vzdycky dobry den, kdyz se u toho patricne usmejes, tak to neni nijak odmerene, ale proste mi to prijde vhodne. Nepasli se mnou kravy, abych jim tykala, i kdyz jsem mladsi, ten status - pracujici - je pro me proste nastaven tak, abych aspon pri zdraveni vykala.
Zaznamenáno
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 07. Červenec 2009, 06:18:26 »

Ať řekneš cokoli, záleží na tónu, jakým to říkáš. Já například, když sem ráno chodil do školy, šel jsem do naší třídy a ráno tam byly jen holky (kluci chodili až přesně na osmou). Vždycky sem rozrazil dveře a hlasitě řekl: "Dobrý den" (takový ten tón, co používají prvňáčci - dlouhý a poctivý Smějící se) a vždycky sem ty holky trošku rozesmál (né, že by se smíchy válely po zemi, ale trochu se usmály a mě to stačilo). Rozhodně to bylo lepší než nějaké tiché nevýrazné "Ahoj". Ale záleží na situaci.
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 07. Červenec 2009, 08:48:08 »

Já když přijdu do třídy,taky tam jsou jen holky (ty jediné mě pozdraví)...řeknu čau,a slyším sborové "čau"... Úsměv
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 07. Červenec 2009, 10:34:35 »

Zkus přijít a říct "Chci tě" třeba uslišíš sborové "chci tě" Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 07. Červenec 2009, 11:00:59 »

Příjdu tam řeknu Chcitě: A všechny udělají sborovou sebevraždu skokem z okna  Velmi smutný
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
DanielHlas
Host
« Odpověď #19 kdy: 24. Červenec 2009, 10:51:03 »

Já jsem si všiml, že hodně lidí (aspoň v mém okolí) říká čau kamarádům, které moc neznají nebo je moc nemusí...zatímco Ahoj říkají lidem kteří jsou jim sympatičtí. Jinak používám ještě ,,Zdravím" což se hodí například když jdu do skate shopu kde je 22letý kluk, mně je 17 tak mi příjde čau nebo ahoj takové moc osobní ale dobrý den zase moc formální. Ale je pravda že hodně záleží na tonu a tohle by se nějak extra asi řešit nemělo no Úsměv
Zaznamenáno
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 27. Červen 2010, 00:34:18 »

Já mám obdobný problém, ale s oběma pohlavími. Pracuju jako řidič busu a tím pádem zdravím denně několik set lidí. Dopoledne to neřeším a zdravím každého (i malé děti) "dobré ráno" s patřičným úsměvem - oni to lidi po ránu ocení. Ale odpoledne nevím jak zdravit zejména mladší (jak kluky, tak holky). Zatím to praktikuju tak, že borce přibližně stejného věku zdravím "zdarec" a holky s úsměvem "dobrý den", výrazně mladší zdravím "ahoj".
Jinak mi přijde supr úsměv a "ruku líbám slečno" Šťastný
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 27. Červen 2010, 14:02:04 »

Když je ten věk na pomezí a nevíš, jestli říci "Ahoj" nebo "Dobrý den", tak to řeším tím, že řeknu "Zdravím". Ale to se hodí spíše pokud jdeš někam ty, ne když ty lidi chodí za tebou.
Zaznamenáno
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 27. Červen 2010, 16:31:23 »

Já mám obdobný problém, ale s oběma pohlavími. Pracuju jako řidič busu a tím pádem zdravím denně několik set lidí. Dopoledne to neřeším a zdravím každého (i malé děti) "dobré ráno" s patřičným úsměvem - oni to lidi po ránu ocení. Ale odpoledne nevím jak zdravit zejména mladší (jak kluky, tak holky). Zatím to praktikuju tak, že borce přibližně stejného věku zdravím "zdarec" a holky s úsměvem "dobrý den", výrazně mladší zdravím "ahoj".
Jinak mi přijde supr úsměv a "ruku líbám slečno" Šťastný


aha, tak to jsi ty  Úsměv
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 03. Červenec 2010, 23:21:47 »

Co co? Už jsme se potkali? Šťastný
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 03. Červenec 2010, 23:57:03 »

 Smějící se
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS