Strach z lidí

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
03. Červen 2024, 14:41:23

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Strach z lidí
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 ... 5  Vše Tisk
Autor Téma: Strach z lidí  (Přečteno 63796 krát)
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« kdy: 20. Květen 2008, 18:00:29 »

Mám asi nějaký podivný psychický blok či co,se spolužáky dokážu občas promluvit,se spolužačkami je to nepoměřně těžší.Ale prostě nevím,jak to mám překonat.A extrémní to je,když mám jít někam mezi lidi,to je pro mě hodně krizová situace.Nevíte,co s tím?
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
stegy
*


Karma: 11
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Pardubice
Příspěvků: 146


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 20. Květen 2008, 18:07:10 »

Tohle se dá změnit jenom tréninkem, jinak asi ne. Měl jsem podobnej problém. V 8 .a 9. třídě jsem nemohl ani promluvit s holkou a když už jsem se s ní bavil přemýšlel jsem nad každým pohybem, abych se neztrapnil atd. Pak po přechodu na střední to nějak vyznělo do ztracena - velký podíl na tom mělo to, že ve třídě máme 19 holek.
Zkus nejdřív něco jednoduchého, popros nějakou holku jestli ti něco nepujčí ( sešit, gumu, tužku..) odbouráš nějakej počáteční strach..
Zaznamenáno
L1ST3r
**


Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: někde u Prostějova
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 20. Květen 2008, 18:42:26 »

no já taky pořád nedokážu z holkou promluvit na ulici i když to zkoušim občas Mrkající .
A tohle co máš ty měl aji kamoš, prostě mluvil tak akorát se mnou a řikal mi já pujdu mezi lidi a mám divnej pocit jakobi na mě všichni koukali. Že sleduji každý jeho pohyb co udělá a tak... A prostě já jsem mu dokola řikal choĎ mezi lidi a nevšimej si jich prostě chce to čas halvně Mrkající a teď je z toho miho kamoša kluk co je obklopenej holkama nedělá mu problem bavit ze z kimkoliv. Já jsem na tom pořád stejně dá se říct. No je to trochu lepši ale on mě předběhl. Tak prostě se vykasli na to co ti říká sebevědomí nebo coto je za hlas kterej ti brání v komunikaci a proste to musiš překonávat
Zaznamenáno
Luky
*
Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 21. Květen 2008, 14:01:59 »

Tak to vypada, ze mas male sebevedomi. Dela ti napriklad problem si o prestavce ve tride sjednat klid a vystoupit pred tabuli a neco pronest? (Napriklad "odpada posledni hodina".)
Zaznamenáno
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 21. Květen 2008, 14:55:49 »

To většinou nedělám,ale určitě by mi to dělalo problém.A taky se chovám hrozně blbě.Většinou,když něco řeknu,tak se strapním
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Luky
*
Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 21. Květen 2008, 16:37:01 »

Strapnis? :shock:Tak to musis rikat bud strasne kidy, anebo te lidi psychicky sikanuji tim, ze se ti smeji...
Zaznamenáno
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 21. Květen 2008, 17:39:38 »

Citace
Tak to musis rikat bud strasne kidy, anebo te lidi psychicky sikanuji tim, ze se ti smeji...

když to vezmu podle sebe v prváku a druháku na střední, tak to určitě není tím že bys říkal "kidy"
je to tím, že třeba spolužáci vycítili že nemáš sebevědomí a snaží se tě třeba dostat do úzkých, ten problém jsem měl já... nikdy mi nebavilo vyhledávat konflikty, byl jsem introvert, taky jsem se s nikým moc nebavil, o přestávce jsem pořád seděl na židli...prostě mi to tak vyhovovalo...ale prostě spolužákům jsem asi přišel "jinej" tak se bavili úplně vším co jsem udělal (i když to byli úplně normální věci): zasmál jsem se - "Ty se směješ jak blbeček", měl jsem jinej účes - "POdívejte se, jak to má krásně na stranu" taky mi deptali třeba tím že mi říkali zdrobnělinou jména schválně, abych se cítil trapně.....pak se to zlepšilo, protože zjistili, že už se necítím po těch jejich narážkách tak nesvůj a přestali....

postupem času jsem pochopil že se mi nesmáli kvůli tomu, že jsem byl tak trapnej, ale kvůli tomu, aby viděli, jak trapně si připadám, jak jsem nesvůj z jejich narážek....jen tak pro zajímavost, chodili tam se mnou kluci co měli naprsoto strašný účesy, oblečení, keci, a byli borci, nikdo se jim nesmál....
všechno je to jen o tom, jak ty vidíš sebe, jakmile ostatní zjistí, že nejsi v pohodě, začnou toho zneužívat třeba, nebo tě ignorovat.....chce to postupnými krůčky získávat pozornost.....držim palce
Zaznamenáno
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21. Květen 2008, 19:32:48 »

Jo tak to bude trvat hodně dlouho,než se z toho nějak dostanu
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 22. Květen 2008, 05:46:23 »

to je individualni a vetsinou to zalezi na tobe. Musis se psychicky obrnit, nejsi prece zadna cukrova panenka. Nerikam, ze se musis stat ze dne na den tridnim bavicem, ale zkus si davat postupne cile. Pro zacatek ignoruj vysmech nekterych spoluzaku, nemas prece zapotrebi aby si nekdo na tvuj ukor zvysoval svoje sebevedomi  Mrkající Dalsim krokem muze byt komunikace s okolosedicimi jedinci, zacni necim nenarocnym - pujc si poznamky, mluv o skole, o knizkach co ctes, o muzice co poslouchas atd. Dalsi faze - verejne mluveni. Vem si treba referat a mluv pred celou tridou, podpora tech spoluzaku s kterymi ses bavil ti zvedne sebevedomi.
proste prestan premyslet kdy uz se ti nebudou trepat kolena, protoze to samo neprejde, musis na sobe pracovat sam. Nerikam ze musis veci hned lamat pres koleno, ale trochu sebezapreni to asi vyzadovat bude
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 22. Květen 2008, 09:21:32 »

ještě jednu věc, ono v partě lidí, kteří už tě mají v určitý škatulce, se to pak dá změnit docela těžko, ale dá se..... koukám je ti 18, to za chvíli budeš určitě maturovat, a jestli plánuješ třeba vysokou, tak tam se od začátku můžeš prezentovat jinak a lidi tě taky budou brát jinak.....
Zaznamenáno
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 22. Květen 2008, 11:38:23 »

no jo ale tezko se clovek prezentuje jinak, kdyz ho jiny lidi znervoznuji... to je totiz strasne poznat  Mrkající
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 22. Květen 2008, 12:19:25 »

to je pravda, ale:
já když jsem chodil na tu střední, tak jsem jen každej den pak čekal kvůli čemu se mi zas budou smát, tak jsem byl taky strašně nervozni, jenže jsem si řekl při nástupu na výšku, že s tím něco udělám:"Nikdo mi tu nezná, tak se uvedu jinak" hned od prvního dne jsem se začal bavit se spolužačkama (je to dobrý na začátku, nikdo nikoho nezná, žádný party, kam by se člověk musel snažit zapadnout), ptát se jak na tohle, jak na tamto, kde je jaká učebna...a tím jak jsem plno lidí najednou znal, tak jsem cítil, jak roste zájem o mě, všichni mě měli za toho, co zná plno lidí, se všema se baví atd.....taky to pro mě nebylo lehký, pořád mi není dobře když musím vystoupit před třídou s referátem, nebo když se mám začít bavit s uzavřenou skupinou lidí....ale změna tam je.....
Zaznamenáno
Luky
*
Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 22. Květen 2008, 14:23:17 »

Tak ctete lidi:

henry: To, co se ti delo na stredni (spoluzaci se ti smali) se nazyva psychicka sikana a podle trestniho zakona Ceske republiky SE JEDNA O TRESTNY CIN! Vykřičník Vykřičník Vykřičník Je to tak. Neutrální Kazdy vychovny poradce ti to potvrdi! Taky muzes nalistovat trestni sbirku zakonu...

larry flint: S tebou nesouhlasim v jedne veci. alda66 MUSI NA POSMESKY SPOLUZAKU VZDY REAGOVAT. ZA ZADNOU CENU SI JICH NEMUZE NEVSIMAT! TO JE TA NEJVETSI CHYBA, KTERE SE MUZE DOPUSTIT! (A ZREJME TAKY JIZ DOPUSTIL.)

alda66: Tobe bych doporucoval ihned zajit za skolnim psychologem. Jedna se o sympatickou osobu ktera ti neuveritelne poradi. (Za to, ze jdes k psychousovi se nemusis stydet. Desitky lidi se s nim radi o vsemoznych problemech. Ja tam byl taky.) Jeho rady jsou nad zlato. Ver mi! Se sikanou mam zkusenosti. NIKDO NEMA PRAVO BEZDUVODNE KOHOKOLIV PONIZOVAT! Pokud se nejedna o sikanu, jak jsem na 90% presvedcen, za skolnim psychologem bys mel zajit taky. Tvuj strach z lidi se mi totiz nezda normalni a mel by ses sverit nekomu povolanejsimu nez uzivatelum tohoto fora. Hlavu vzhuru chlape! Drzim ti palce!
Zaznamenáno
L1ST3r
**


Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: někde u Prostějova
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 22. Květen 2008, 17:02:06 »

taky sem chodil k psichologovi je to dobrá věc ale kvuli něčemu jinymu Znepokojený..
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 23. Květen 2008, 23:14:35 »

A vynechal bych toho "školního psychologa" protože to se prostě neututlá a jeho pověsti by to zrovna nepřispělo. Normální psycholog bude IMO lepší.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 25. Květen 2008, 19:25:14 »

mě se ve škole jako neposmívají a dokážu komunikovat,ale spíš bez vlastní iniciativy,spíš jenom reagovat a právě mimo školu skoro vůbec nechodím ven,jsem taková putka dománcí bohužel.A tady je asi ten nejhorší psychický blok.Taky nedokážu mluvit s holkama,s klukama celkem jo,ale s holkama to už nejde.
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Bobo
****


Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Příspěvků: 685


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 25. Květen 2008, 21:47:00 »

Potrebujes sa dat hlavne do pohody. Za kazdych okolnosti, nech sa deje, co sa deje, hlavne ty ostan v pohode. Ono to zo zaciatku pojde tazko, ale pokial vytrvas, vyhras.
Taktiez by si mohol zacat chodit trochu medzi ludi. Zo zaciatku sa mozes len prechadzat po vonku, pozorovat ludi, nadvazovat s nimi ocny kontakt. Nic viac. Potom mozes postupne skusat aj ine veci. Pozdravit niekoho a nic viac. Spytat sa na cestu, kolko je hodin, proste hocico. A zakazdym, kym postupis na vyssiu uroven (cize kym nezacnes napr. pytat sa na cestu), tak si skus niekolko krat ten predchadzajuci level. A neboj sa po spytani hned odist, pokial ta nenapadne, ako pokracovat.

A ten psycholog nie je zla moznost. Verim, ze to dokazes a stratis tento strach s ludi.

Ja som bol na tom podobne ako ty. Ked som mal 16, bol som v USA. S ludmi som skoro nekomunikoval. Vecer som si vacsinou pripravoval temy, na ktore by som sa mohol s ludmi zo svojho okolia bavit. Ked prisiel nasledujuci den, aj tak sa nic neuskutocnilo, lebo som sa proste neodhodlal a povedal som si, ze snad zajtra. Lenze potom som to videl, ako sa bavia ludia okolo mna a postupne som to skusal. Zelal som si jedno, aby som sa dokazal niekedy porozpravat s hocikym. Mozem povedat, ze po par rokoch sa mi to podarilo. Je to beh na dlhu trat a je len na tebe, ci sa chces nan vydat alebo nie.
Zaznamenáno
Luky
*
Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 26. Květen 2008, 13:48:52 »

A vynechal bych toho "školního psychologa" protože to se prostě neututlá a jeho pověsti by to zrovna nepřispělo. Normální psycholog bude IMO lepší.

Ja jsem chodil ke skolnimu psychologovi a nikdo krome me, jeho a uzivatelu tohoto fora to nevi. Kazdy psycholog je navic zavazan zakonem, ze bude mlcet. Nemuze bez tveho svoleni vyzradit tarka nic. Pokud si myslis, ze hned, jak se u nej objevis kontaktuje tve rodice a tridniho ucitele, tak se hluboce ptetes. Mohl by za to jit sedet. Nemuze ani vyslovit jmena svych "pacientu". Na to jsou paragrafy. Jinak ja si myslim, ze je lepsi jit ke skolnimu psychologovi. Pokud jsi student, nemusis nikde slozite chodit a mas to zadarmo. Proste mu zaklepes na dvere. Pokud nejsi hlupak, tak tam samozrejme pujdes po vyucovani a ne o prestavce, kdyz jsou plne chodby tvych spoluzaku. Chodit k psychousovi je navic uplne normalni vec za kterou se nemusis stydet. Je to jako chodit k doktorovi. A pokud se prece jen provali, ze alda66 chodi k psychologovi (to je samozrejme, pokud to sam nekomu nerekne, nemozne) je to mensi ztrata na jeho povesti, nez kdyz s nikym nekomunikuje a na posmesky svych spoluzaku nereaguje, sklopi hlavu a odejde jak spraskany pes. Neutrální
Zaznamenáno
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 26. Květen 2008, 21:40:55 »

Ja bych to už neviděl tak černě,ale pro mě je hrozně těžký,když třeba někam jedem,tak si zvyknout na to,že jsem mezi lidma.A při komunikaci prostě neumím začít,iniciativa chybí.
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 27. Květen 2008, 10:50:35 »

A pokud se prece jen provali, ze alda66 chodi k psychologovi (to je samozrejme, pokud to sam nekomu nerekne, nemozne) je to mensi ztrata na jeho povesti, nez kdyz s nikym nekomunikuje a na posmesky svych spoluzaku nereaguje, sklopi hlavu a odejde jak spraskany pes. Neutrální
OK, zdá se že jsi tenhle problém nikdy neměl. Když jsi dole tak poslouží cokoli Úsměv A ohledně provalení - jistě že enbude blbej, ale u mě vždycky spolehlivě fungovalo, že se na všechno takhle přišlo. A moh sem se snažit sebevíc.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 27. Květen 2008, 11:17:58 »

nejsem blbej
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Luky
*
Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 27. Květen 2008, 13:52:31 »

Neni blbej Šťastný
Zaznamenáno
Mr. F.

Karma: 0
Věk: 33
Příspěvků: 19


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 27. Květen 2008, 15:35:29 »

Trestna muze bejt psychicka sikana jak chce, ale bohuzel je vsude. Na kazdy skole, vsude.

Ten prestup na vysokou je opravdu velmi velka a docela jednoducha sance jak zacit znovu, jinak, lépe.

A skolni psycholog? U nej by to nic neresilo a "kamosi" by meli jen dalsi terc posmechu.

Pokud nechces cekat, tak na tyhle lidi nejlip plati, kdyz je nejak "ohromis". Udelas neco, co by bud sami nesvedli a nebo ceho si velice ceni. Nevim. Treba nejakymu propadlikovi pomuzes s testem ve chvili kdy cejti ze ho za tu sikanu muzes totalne utopit nebo tak. Je to tezky, neco takovyho najit, ale pomaha to, vlastni zkusenost. Úsměv
Zaznamenáno
Luky
*
Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 27. Květen 2008, 19:13:07 »

Mr. F.: Jednim slovem vystihnu tvuj prispevek - LOL! Nic ve zlem. Sikana je sice vsude, ale tim, ze polezes do p****e tem, co te sikanuji jen celou vec zhorsis. Kdybych byl ja sikanovanym, tak bych rozhodne necekal a netrapil se, az budu na vysoke a zacnu novy zivot. Precti si prvni vsechny prispevky a pak neco pis. ("A skolni psycholog? U nej by to nic neresilo a "kamosi" by meli jen dalsi terc posmechu.") To, ze chodis k psychousovi se nikdo nema jak dozvedet (To uz sem tady psal!). Ano, sikana je vsude, protoze velka vetsina lidi se sikanovat necha a nic s tim neudela. Nijak se nebrani. K teto skupine lidi bych uprimne a sprominutim (podle tveho prispevku) bohuzel zaradil i tebe...
Zaznamenáno
Luky
*
Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 124


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 27. Květen 2008, 19:14:11 »

Alda66 se ale vyse zminil, ze sikanovany nejspis neni.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 5  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS