Strach z lidí

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
04. Květen 2024, 21:15:39

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Strach z lidí
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5  Vše Tisk
Autor Téma: Strach z lidí  (Přečteno 63402 krát)
alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #75 kdy: 11. Září 2008, 17:31:23 »

Tak strach z lidí zdá se odešel na věčnost,komunikace ze zlepšuje každým dnem,bavím se zatím jenom s některýma holkama,ty co nejvíc znám,ale nějaké seznamování zatím ne.Nedávno jsem viděl 2 holky,chtěl jsem za nima jít,ale nevěděl jsem co bych řekl.No nevadí,to se časem s(z)praví
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
Di-X
*


Be ready for anything.

Karma: -6
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Praha
Příspěvků: 82


Zobrazit profil
« Odpověď #76 kdy: 31. Prosinec 2008, 22:09:05 »

Tak strach z lidí zdá se odešel na věčnost,komunikace ze zlepšuje každým dnem,bavím se zatím jenom s některýma holkama

Tak to gratuluju, jestli se ti opravdu podařilo odbourat stres a strach z tý komunikace a vypracovat se zatim do týhle fáze, tak je to super a hlavně velký úspěch!!! Úsměv
Zaznamenáno

alda66

...To je frajer!

Karma: -4
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Místo: Chornice - okres Svitavy
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 11. Leden 2009, 17:25:53 »

Tak dobrý to zase není,dobrá nálada přichází sporadicky a jen v malých dávkách,takže pro komunikaci nejsou dobré podmínky
Zaznamenáno

Přece se z toho nepose*u
http://cz-midgar.myminicity.com/ naše město
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #78 kdy: 11. Leden 2009, 18:19:23 »

Tak dobrý to zase není,dobrá nálada přichází sporadicky a jen v malých dávkách,takže pro komunikaci nejsou dobré podmínky

i presto je vzdycky skvely mit trochu strach. vic te to zahreje a vic premyslis co placnes:-)
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
pulse
*


Karma: -2
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Příspěvků: 74


Zobrazit profil
« Odpověď #79 kdy: 12. Leden 2009, 15:25:29 »

psal si že máš problémy se sebevědomim ... tohle by ti mohlo pomoct (copy ze SD) http://www.edisk.cz/stahni/02387/okamzite_sebavedomie.mp3_31.94MB.html
btw jen nevim jestli by sis to měl pouštět víckrát jak jednou
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 12. Leden 2009, 15:28:59 »

i presto je vzdycky skvely mit trochu strach. vic te to zahreje a vic premyslis co placnes:-)

Nesouhlasím. Není dobrý mít strach, nejenom v balení. Strach tě brzdí. Když budeš mít strach, nedáš do toho všechno, budeš se zbytečně držet zpátky a bude to k ničemu. Navíc s holkou je to stejný jako se psem, moc dobře pozná kdy máš strach
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #81 kdy: 12. Leden 2009, 16:34:06 »

i presto je vzdycky skvely mit trochu strach. vic te to zahreje a vic premyslis co placnes:-)

Nesouhlasím. Není dobrý mít strach, nejenom v balení. Strach tě brzdí. Když budeš mít strach, nedáš do toho všechno, budeš se zbytečně držet zpátky a bude to k ničemu. Navíc s holkou je to stejný jako se psem, moc dobře pozná kdy máš strach

ale ja myslim spis tu spravnou nervozitu, ktera vybudi tvuj mozek k daleko vetsi praci. to je hold valka hormonu
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #82 kdy: 12. Leden 2009, 18:29:33 »

hele jak u koho. jsou lide co na mirny prisun adrenalinu reaguji pozitivne. tem mirny strach pomuze a vybicuje je k lepsim vykonum. ja treba patrim k te druhe skupine, staci mala nejistota a jsem totalne v haji. obzvlast pri zkouskach mi toto delalo sakra potize Úsměv

je dulezite vedet jaci jsme a co na nas plati a podle toho se zaridit. nikdo jiny za nas tohle neudela - coz teda plati celkem obecne na aplikaci jakekoliv rady odsud z fora.
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #83 kdy: 12. Leden 2009, 20:20:03 »

...A není určitá dávka strachu zdravou sebeochranou? Kdybych se nebál ohne, mohl bych do něj strčit ruku a spálit se...


K tomu, abyste se vyhnuli zbytečnému nebezpečí, nepotřebujete strach - potřebujete minimum inteligence a zdravého
rozumu. V takových situacích se řídíte svou zkušeností. Kdyby vám někdo hrozil ohněm nebo fyzickým násilím, mohli byste mít strach, ale to je instinktivní reakce, nikoli trvalý psychologický stav strachu, o němž hovořím. Psychologický stav strachu není závislý na konkrétním bezprostředním nebezpečí. Psychologický strach můžeme pociťovat jako stav úzkosti, nervozity, napětí, hrůzy, fobie atd. Tento druh strachu vždycky předjímá něco, co by se mohlo stát, není to strach z něčeho, co se děje teď. Zatímco vv jste tady, vaše mysl je v
budoucnosti. Tato rozpolcenost ve vás probouzí pocity úzkosti. A jestliže se většinu času ztotožňujete se svou myslí a nevnímáte přítomný okamžik, tato úzkost bude vaším stálým společníkem.
Přítomný okamžik můžete zvládnout, je však nemožné zvládnout něco, co
neexistuje - nemůžete zvládnout budoucnost. Jak už jsem řekl dříve, dokud se ztotožňujete se svou myslí, váš život je ovládán vaším egem,
které je velmi zranitelné, neboť se domnívá, že je v neustálém ohrožení. Tak je tomu i v případě, že se navenek chová sebejistě. Nezapomínejte, že emoce jsou reakcí vašeho těla na vaši mysl. Co slyší vaše tělo od vašeho falešného já, které si vaše mysl vytvořila? Jsem v
neustálém nebezpečí. A jakou emoci tato informace vyvolává? Strach, samozřejmě. Strach má mnoho příčin. Bojíme se ztráty, neúspěchu, zranění atd., ale veškerý strach je v podstatě strachem našeho ega ze smrti a neexistence. Naše ego věří, že smrt čeká za každým
rohem. Jste--li ztotožněni se svou myslí, strach ze smrti ovlivňuje všechny aspekty vašeho života. Dokonce i něco tak triviálního, jako je potřeba prosadit vlastní názor - to jest obhájit něco, s čím se ztotožňujete -, je důsledkem strachu ze smrti. Jestliže se ztotožňujete se svým názorem, vaše falešné já je vážně ohroženo, kdykoli se mýlíte. Proto si nemůžete dovolit nemít pravdu. Mýlit se znamená umřít. Z toho důvodu se hroutí mnoho partnerských vztahů, proto vznikají války. Jakmile se přestanete ztotožňovat se svou myslí, bude vám lhostejné, zda máte či nemáte pravdu, neboť to neohrožuje integritu vašeho já. Můžete jasně vyjádřit svůj názor, aniž vás
něco nutí být agresivní. Totožnost vašeho já vychází z hlubší úrovně vašeho nitra, nikoli z vaší mysli. Pozorně sledujte, co se snažíte obhajovat. Iluzorní totožnost, představu ve své mysli, fiktivní entitu. Jakmile si to uvědomíte, přestanete se s tím ztotožňovat. Tím se vyhnete všem konfliktům, které narušují vztahy mezi lidmi. Moc nad druhými je slabost převlečená za sílu. Skutečnou sílu máte v sobě a je vám vždy dostupná. Takže strach je stálým společníkem každého, kdo se ztotožňuje se svou myslí, a proto ztratil
spojení se svým hlubším já, zakořeněným v Bytí. Jen velice málo lidí se neztotožňuje se svou myslí, takže téměř každý, koho znáte nebo potkáte, žije v neustálém strachu. Rozdíl je pouze v intenzitě. Na jedné straně spektra je neurčitý pocit ohrožení a na druhé úzkost a hrůza. Většina lidí si svůj strach uvědomí, teprve když se začne projevovat v akutní formě.

Geniální knížka Moc přítomného okamžiku...
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
pulse
*


Karma: -2
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Příspěvků: 74


Zobrazit profil
« Odpověď #84 kdy: 14. Leden 2009, 19:46:54 »

ten úryvek je zajímavej,dá se ta knížka někde stáhnout ?
Zaznamenáno
henry
****


Kdo chce hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod!

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Plzeň
Příspěvků: 951


Zobrazit profil
« Odpověď #85 kdy: 14. Leden 2009, 21:31:08 »

pulse: je ke stažení v prosbách o e-knihy tady na foru...
Zaznamenáno
Nozka

Karma: 0
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #86 kdy: 04. Květen 2009, 21:33:18 »

Zdravím, mám problém mluvit s lidma, ne že bych neměl odvahu, ale vždycky to řeknu strasne rychle a přeříkávám se, že se pak cítím trapně, navíc když člověk odpoví "cože?!". Kvůli tomu radsi moc nemluvím a když ano tak použiju co nejmíň slov. Jsem vietnamec, takže mě taky znervózňuje to, že si začnu myslet že si lidé myslí že co dělám v čr, když neumím česky. V čr jsem se narodil a dokonce mě do 6 let vychovavali češi. Když se opiju, tak mluvím srozumitelně, ale nebudu snad pořád pít, abych si normálně pokecal. Mezi vietnamcema v mým věku se tak nervózně necítím, jako když jsem mezi čechy, bo jsem prostě "vidět" a mám pocit že mě pozorují a pomlouvají, ikdyž to tak většinou není. Cítím se i líp, když jde se mnou kamarád, bo se pak necítím tak nervózně, ale jakmile jsem sám tak jsem nesvůj. Nevíte co by mi pomohlo? Zkoušel jsem mluvit pomaleji, ale vždy znervózním, bo je to nezvyklý a zase zrychlim... dost mi to vadí, protože pak nemůžu navázat kontakt, ikdyž se pokusím, tak mi nerozumí a mě je blbý opakovat něco dokud ten člověk nerozluští co chci říct.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #87 kdy: 04. Květen 2009, 22:49:42 »

Nozka: Nauč se mluvit pomalu. To tvůj problém vyřeší. Nic jinýho se ti poradit nedá. A vlastně dá - druhou možností je naprosto ignorovat to co si myslí tvoje okolí Mrkající Ale myslím, že bude jednodušší začít mluvit normálně pomalu. Nevidim jjediný důvod proč by si měl mluvit rychle Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Nozka

Karma: 0
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #88 kdy: 04. Květen 2009, 23:01:43 »

Nozka: Nauč se mluvit pomalu. To tvůj problém vyřeší. Nic jinýho se ti poradit nedá. A vlastně dá - druhou možností je naprosto ignorovat to co si myslí tvoje okolí Mrkající Ale myslím, že bude jednodušší začít mluvit normálně pomalu. Nevidim jjediný důvod proč by si měl mluvit rychle Šťastný
já jsem takhle rychle zvyklý mluvit a lidé mi to nějak do gymplu nevyčitali
Zaznamenáno
king666
****


Názor je jako zadek. Každý má nějáký...

Karma: 51
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 667


Zobrazit profil
« Odpověď #89 kdy: 04. Květen 2009, 23:05:47 »

není až tak důležitý kdy sis uvědomil že je to problém... důležitý je, že by ses měl snažit ho vyřešit Mrkající porozumění ostatních tomu co říkáš je docela důležitý prvek komunikace...
Zaznamenáno

Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno. (Cato)
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #90 kdy: 04. Květen 2009, 23:33:06 »

já jsem takhle rychle zvyklý mluvit a lidé mi to nějak do gymplu nevyčitali
Njn. Změna je život Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Karel000



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Místo: Plzeň
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #91 kdy: 06. Březen 2010, 12:34:17 »

Ahoj
Je mi 15 let a ještě jsem nechodil s žádnou holkou.Většinou trávím čas u PC.
Můj největší problém že nejsem schopný mluvit s holkou, začnu mluvím takovým holčičím hlasem koktám, nebo mluvím potichu .
To se mi neděje jenom z holkou ale když znejistím když mám říci něco důležitého hlavě před cizími lidmi

Přiklad který se mi stal Pátek


Spolužačka (třeba jménem Petra), která se mě , před rokem snažila sbalit,
Do tet' toho lituji,že jsem do toho nešel. Petra tet' má kluka.

řekla: Ahoj
já jsem neřekl nic
Petra řekla: znovu ahoj
já jsem řekl ahoj
řekla :Karel se mnou mluví ,to si zapíšu do deníčku
několikrát říkala: ahoj
chtěla abych to zopakoval
Petra  začala se smát ,prý jsem zněl jako holka

Položila mi další otázky
většinou jsem na ně neodpověděl.

Poslední dobou kamarádi naznačují jestli nejsem náhodou gay.To mi docela vadí.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #92 kdy: 06. Březen 2010, 12:51:04 »

tak zkus nesáhnout měsíc na PC a uvidíš, že se to zlepší, choď mezi lidi, čel strachu, zkus si najít brigádu, kde budeš dělat dotazníky a zastavovat lidi na ulici. skoč do toho po hlavě, zaplaví tě adrenalin!
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #93 kdy: 06. Březen 2010, 12:54:00 »

Musíš ve svym životě udělat zvrat.
Ukonči vysedávání u kompu a běž ven(hned jak skončí to hnusný počasí Úsměv ),do kina,do posilky,do mekáče,najdi si brigádu,zavolej známýmu....je toho spoustu co se dá dělat.
Po čase zjistíš, že přestáváš být pasivní, a že tvůj život začíná být zajímavější. S tim ti naroste sebevědomí a můžeš se pustit do komunikace s lidmi a do balení holek.
Nikdy neni pozdě začít, tak do toho.
Good luck
Zaznamenáno

Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #94 kdy: 06. Březen 2010, 12:54:43 »

Souhlasim s joeim v plnym rozsahu. Možná bych dodal, aby sis nevšímal těch hovad, co do tebe rejpou a holky nebral jako bohyně... Mrkající

Mimochodem, ta brigáda je dobrej nápad Mrkající nevíte někdo o něčem takovym? Díky
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #95 kdy: 06. Březen 2010, 13:01:40 »

Rend: zkus www.jobs.cz 
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #96 kdy: 06. Březen 2010, 17:35:05 »

Karel000: Stačí chtít. Velmi pravděpodobně nechceš. Jen sníš o tom, jaký by to bylo kdybys chtěl. Bojíš se toho, že by ses moh ztrapnit. Zamysli se a uvidíš, že víc než teď se ztrapnit nemůžeš. Cokoli. A to opravdu cokoli co teď uděláš bude o mnoho méně trané, než to co předvádíš teď. A až si tohle uvědomíš, tak se to začne zlepšovat. Ale samo od sebe to nepůjde Mrkající Musíš CHTÍT a NĚCO TOMU OBĚTOVAT.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Karel000



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Místo: Plzeň
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #97 kdy: 06. Březen 2010, 21:23:10 »

Všem děkuji, dost mi to pomohlo.
Zaznamenáno
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #98 kdy: 07. Březen 2010, 04:01:33 »

Takže už je z tebe novej člověk?  Šťastný
Vyrážíš kalit, balit holky, sportovat a vést zajímavej život počínaje dneškem? Myslím, že tak rychlý to nebude, ale poradil bych ti, abys byl aktivní a nebál se trochu vyčnívat z šedi průměru. Mě třeba všichni říkají, že jsem moc akční, že organizuju nějaký akce, dělám na projektech a kdykoli můžu vyrážím někam ven. Sami přitom sedí doma na prdeli a sledují televizní seriály.

A říkej často ANO. Když budeš váhat, jestli jet na nějakou akci, nebo přijat nějaké pozvání či náročnou nabídku, řekni ANO. Pak už prostě nebudeš moct couvnout a zmákneš to. Nepřemýšlej co by kdyby, ale prostě jdi do toho, časem se naučíš nebát se nových věcí a bude to čím dál lepší.

Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
0hax

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #99 kdy: 14. Březen 2010, 08:52:04 »

Citace
A říkej často ANO. Když budeš váhat, jestli jet na nějakou akci, nebo přijat nějaké pozvání či náročnou nabídku, řekni ANO. Pak už prostě nebudeš moct couvnout a zmákneš to. Nepřemýšlej co by kdyby, ale prostě jdi do toho, časem se naučíš nebát se nových věcí a bude to čím dál lepší.

Minule sa mi stalo ze zamnou prisiel kamarat este s jednou kamaratkou(on tak zamnou niekdy zaskoci len tak ma pozdravit cez okno a tak) a medzi recou sa ma spytal ze ci nechcem ist snimi do mesta, chvilu som vahal(tiez mam taketo problemy podobne s ludmi atd.) ale spomenul som si tiez na ten film Yes man Šťastný , tak reku ze hej...tak hadajte co sa stalo...isiel som snimi do mesta a zbalil som tam tri kocki a spoznal som hordu novych ludi a super som sa bavil.... Šťastný Šťastný nie nie, robim si prdel...kamarat sa stoho ze ma niekde zavolal rychlo vymotal, takze sa ma to spytal iba preto lebo si bol skoro isty ze nepojdem Šťastný prca co? zase som sa raz citil ako chuj haha.....

takze c tym chcem povedat? aby ste neboli znechuteni ked vam takeho sladke rady nebudu vychadzat, iked ono to je niekedy tazke ked ani neviete co vlastne presne chcete od tych ludi a tak..
takze ja to skusam zatial takym sposobom ze analyzujem moj zivot a hladam si vlastne pravdy s vlastnych skusenosti. takze asi tak ze inak sa vam do pameti nieco vrije ked si to precitate s nejakej motivacnej knihy pri pocitaci a snazite si to naprat do hlavi a inac sa vam vrije do hlavi nieco ked nato pridete sami po tazkom dni
aspon ja to takto vidim mno(iked ja by som este radsej nikomu nic radit nemal lebo sa nato este necitim) ale pisal som to hlavne preto aby nas tu bolo viac co ,,mame problemy,,
toto dost pomaha ked vidim ze niesom sam co take problemy ma...
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS