Techniky budování soc. circle

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 21:28:34

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O komunikaci a komunikačních tricích (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Techniky budování soc. circle
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Techniky budování soc. circle  (Přečteno 14069 krát)
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« kdy: 13. Srpen 2010, 14:20:06 »

Cim dal si uvedomuju ze moje problemy s holkama nejsou ani tak probemy s holkama jako spise s kamarady

Zajimaly by me proto nejake jasne hmatatelne techniky ktere by se daly trenovat na ziskavani/udrzovani kamaradu. Nejde mi ted o ziskavani "dobrych pratel" (tech dejme tomu par mam), ale o budovani soc. circle ktery dava dve moznosti
1] Social proof (resp. to ze ho nemam je negativni social proof)
2] Spolecneske prilezitosti pri kterych se da trenovat (tj. mit skym jit na spolecneskou akci, byt zvany)

Dalsi s tim souvisejici vec jesu nejake techniky jak se dokazat ve spolecnosti bavit (zabava). Protoze ono ten social-circle a social proof fakt pozkozuje kdyz uz me nekdo pozve do hospody a ja tam pak (mezi peti dalsima lidma) pusobim uplne cize, nema co rict a je na me videt ze chci odejit. Uplne ultimatni je pak tanec - me se tanec extremne libi a pritahuje me, ale nikdy me nenapada co mam pri nem delat, a pripadam si blbe.

Jako ano - z velke casti je to o sebeduvere/strachu/sebekritice. Alkohol nepomaha (vyzkouseno - po nem jsem jeste pasivnejsi), myslim ze podobne by pusobily i prasku-porit uzkosti co nabizela psycholozka. Totiz. ono to neni jenom o tom ztratit zabrany ale taky o tom "vedet co delat", nebo alepson "mit napad co delat". Jakoze kreativni napad. Ja jsem obecne dost kreativni clovek (doma), ale ve spolecnosti me moc podnety nenapadaji ani kdyz sem bez zabran. Napalo me ze treba jak jsou rutiny "jak zabavit HB" ze budou i nejake rutiny jak zabavit spolecnost. Napr. Alpha se projevuje z velke casti tim ze je aktivni a iniciuje veci a dava podnety do diskuze, potreboval bych se naucit jak davat podnety ktere jsou pro spolecnost pritazlive. Prtoze i kdyz me nejake podnety napadaji, jsou vetsinou hned odsouzeny nebo ignorovany, asi jsou trapne, nebo se spolecnost radeji bavi jinak.

Jedinou knizku kterou jsem na to tema cetl (nebo spise poslouchal z nahravky) je - "Neil Carnegie: Jak ziskat pratele a pusobit na lidi"   Ale ta je tematicky velmi daleko od toho co bych potreboval. Tyka se toho jak pusobit prijemne v obchodnim styku, nebo na nejakych "snobskych" dychancich dospelych a 1-na-1. To mi ani problemy nedela. Umim si prijemne popovidat se znamou moji ucitelky a podobne. Problem mi delaji spolecnekse akce mladych lidi kde je "Hi-energy" zabava, kde je tech lidi vice, a delaji casto silene veci. (Je tomu rozumet?)

Jinak jasne ze to je hlavne o Inner-Game, ale inner game se ovlivnuje primo velice obtizne. Casto tu lidi radi ze inner game se nejlepe ovlivni tak, ze clovek napred dela outer-game pomoci nejakych rutin/postupu/technik az se mu postupne stanou prirozene a prejdou v innergame. Tj. v pripade baleni holek jit za cizi holkou, oslovit ju a skusit na ni nejake rutiny - i kdyz ti to z prvu pripada uplne neprirozne. Tj. potreboval bych neco podobneho ne na holky, ale na kamarady a spolecneksou zabavu.

Proste kdyz Mystery rekne "Befriend the boys" .... nebo "Become leader of man"... tak rozvest nejake techniky jak alepson na kratky cas tuhle pozici zaujmout a udrzet. (Je jasne ze dokud se to nedostane do innergame tak se ta pozice neda udrzet dlouho, ale aspon docasne by melo byt mozne lidi oblbnout pretvarovanim se a naucenou technikou)
« Poslední změna: 13. Srpen 2010, 14:35:20 od 0254 » Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 13. Srpen 2010, 14:42:42 »

začni se stýkat s takovejma lidma, jakým chceš být. zkus okoukat nějaký základy... pokud jde o tanec, vezmi si hodiny tance.

každého může bavit něco jiného. pokud to pro tebe nejsou hospody, může to být společnost, která ráda hraje bang, kdo hraje twister, kdo rád fotí.... máš nějaký koníčky? tak najdi lidi se společným zájemem... social proof není to, že umíš kecat s lidma v hospodě, když bys vlastně byl radši uplně jinde
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. Srpen 2010, 15:02:53 »

jo, to mas pravdu, proto jsem taky pred rokem zacal chodit do kresleni. A jeste zacnu chodit do nejakeho bojoveho umeni (akorat si nemuzu vybrat).

Nicmene, diskoteky a hospody jsou mista primo urcene k seznamovani s holkama. Tzn. mit si soc. cicrcle a social proof v hospode nebo na diskotece je mnohem uzitecnejsi z hlediska pick-up nez ho mit v kurzu kresleni nebo kendu.
Navic hospody a kluby jsou univerzalni spolecnekse desticnace - napr. kdyz mam nejake zname ( at uz jsou to fyzici, informatici, archeologoce, nadsenci historie wwII, kresliri, airsoftaci .....) tak cas od casu nabidnou jit do hospody. Kdyz se neumim v hospode citit/bavit/pohybovat, tak to
1] Zhorsi moje vztahy s prateli ktere uz mam (zhodi me to v jejich ocich, nebo alepson usoudi ze me radsi uz nikde nebudou zvat, kdyz mi to pak dela takovy problem)
2] Nevyuzita prilezitost. Nemuzu efektivne vyuzit existujici soc circle k zvetsovani / zkvalitnovani soc. circle a spoclecenskych schopnosti a social value.

Dalsi vec je, ze hospdy a diskoteky jsou nezavazne - muzes tam kdykoli prijit kdyz mas cas. Zatimco zajmove krouzky maji presne casy a neni dobre moc vynechavat. Tzn. nemuzu chodit do moc krouzku zarovene se skolopu / praci, abych mel jeste cas na delani zvojich zajmovych veci doma (protoze spousta zajmu ktere mam nejde delat ve spolecnosti)
Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
Marshal
*


Life's game...

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Místo: Trutnovsko
Příspěvků: 132


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 13. Srpen 2010, 21:37:53 »

Jestli můžu poradit nějakej bojovej sport, zkus třeba Muai Thai Úsměv Můj kamarád (mimochodem on dělá taky airsoft, už patnáct let, já jenom 4 Šťastný ) ho dokonce vyučuje. Když jsme se s ním o tom bavil, není to prý moc těžké a vypadá to zajímavě, hlavně je to le účinný. Taky jsem koukal na videa ruský spetsnaz - "Systema" se to jmenuje, ale je to spíš jen na obranu před útokem nožem nebo zbraní, což se sice může hodit, ale že bys to někdy potřeboval není moc pravděpodobný Úsměv Já osobně jsem chtěl dělat box. Můj kamarád (zase další sofťák) ho dělal závodně. Na jeho výšku si fakt dává. Sám jsm to chtěl taky dělat, protože když se náhodou něco semele, nemám tolik síly na to abych se dokázal ubránit Smutný - nejsem totiž vůbec ten typ co by se chtěl prát. Box se hodí hodně na takový ty rvačky bez pravidel - třeba na ulici. A hlavně si při tom vybiješ zlost...
Nevím k jakému účelu to ale chceš? Spíš jako koníček, jestli správně hádám? V tom případě to asi moc velkou roli nehraje... jestli ti ale můžu ještě něco poradit, nejdi di ničeho kde se hodně kope! Tam se učíš třeba jenom první dva roky udržet rovnováhu  Mrkající
 
Zaznamenáno

Chybami se člověk stává člověkem. Čím víc naděláš chyb, tím víc budeš společensky žádanější.
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 14. Srpen 2010, 01:21:47 »

Marshal > Jo taky mi prijde skoro jedno jaky, spise mi jde o to jakym zpusobem to bude vedene (kdyz se to bere moc vazne, nebo naopak malo tak me to odradi). Jinak sem spise uvazoval o necem se zbranema - Sportovni serm, historicky serm, Escrima, kendo ... nejake kung-fu se zbranema.


NICMENE ZPET K TEMATU
> Prosim piste jsem pokud sami znate "synteticke" techniky jak se ucit bavit s lidmi na spolecenskych akcich a ziskavat nezavazne pratele

Tj. techniky (stejne jako jsou v mystery method na holky Openery, negy, DHV, kino ....) tak podobne konkretni a umele techniky jak ziskavat kamarady a prizen spolecnosti, a jak se sam zacit bavit na spolecenskych akcich

+ linky na dobre clanky / literaturu na toto tema

Nevim jestli je to vylozene jen muj problem? To tu nejsou jini lidi kteri maji problem bavit se ve spolecnosti? Nechce se mi verit ze vsichni lidi co maji problemy s holkama je maji jen proto ze jsou "hodni kluci" a ne proto ze jsou "nespolecensti"
Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
Ondris

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15. Srpen 2010, 19:56:23 »

Nejlepším řešením mi přijde to co už tu zaznělo. Najít si koníčky a kontakty vytvářet na nich. Když s těma lidma půjdeš do hospody tak se stejně polovinu času budeš bavit o té společné věci. Dobrým řešením je to zmíněné tančení. Když to bude nějaký moderní styl (v tomhle se fakt vůbec nevyznám) tak se se známýma z toho klubu dá zajít i na disko a na dobrý tanec se dá i dobře balit, takže zabiješ dvě mouchy jednou ranou.

Jinak se můžeš začít zajímat o celospolečenský 'chlapský' témata: fotbal, baby, jak si kde zakalil, rychlý auta, možná trochu politiku (tady záleží na věku) a určitě se ještě něco najde. Předplať si playboy a maxim, připrav se na pořádnou nálož bullshitu a čti Šťastný . Je to stejný jako když holky zajímá věštění z ruky a podobný bláboly.
Zaznamenáno

mým cílem je vybudovat si harém
spinkos
*
Karma: 10
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 15. Srpen 2010, 22:37:50 »

Ja jsem obecne dost kreativni clovek (doma), ale ve spolecnosti me moc podnety nenapadaji ani kdyz sem bez zabran.
Bez zábran? Nikoliv ...
Jsi v cizím prostředí. Přesto, vymýšlet podněty lze, stačí nebýt fixován na domácí prostředí a vnímat dění v přítomnosti.

Napalo me ze treba jak jsou rutiny "jak zabavit HB" ze budou i nejake rutiny jak zabavit spolecnost. Napr. Alpha se projevuje z velke casti tim ze je aktivni a iniciuje veci a dava podnety do diskuze, potreboval bych se naucit jak davat podnety ktere jsou pro spolecnost pritazlive. Prtoze i kdyz me nejake podnety napadaji, jsou vetsinou hned odsouzeny nebo ignorovany, asi jsou trapne, nebo se spolecnost radeji bavi jinak.
"Společnost"? Potřeba uvážit, že každá společnost je sestavena z určitých individuí, z nichž každý disponuje určitým charakterem; i celá společnost má svůj charakter - definovaný těmi, kteří se na společnosti podílí. A daná společnost může být více či méně zdravá/nezdravá, či snad vhodná/nevhodná tvému stylu osobnosti. Tím chci říci, že exsitují společnosti, ve kterých budeš v porovnání s jinými společnostmi větším přinosem pro ostatní a ostatní přínosem pro tebe.

Proto doporučit urč. zájmovou činnost vždy závisí na typu osobnosti. Obrýlený, vážný muž koketující se stereotypními šedými myšemi ve fakultní knihovně je špatná volba společnosti, protože obě zůčastněné strany si evidentně nemají v emocionálním spektru co nabídnout (pasivně racionální - pasivně racionální interakce). Pokud však do knihovny příjde nějaký zvláště veselý pouťový klaun, následující mezilidská interakce bude mnohem zajímavější. (no to jsou příklady Úsměv )

Ad "jak se projevuje Alpha": s touto kulturněcentrickou teorií mezilidských interakcí, založenou na ideji draní se na výsluní spol. žebříčku, mám problém. Dominance nejde ruku v ruce s činěním rozhodnutí a ovládat ostatní osoby je ošemetné, nemožné ("skoč z okna"), a v případě výskytu jiných, dominantně založených jedinců vytváří tenzi, dysfunkční společnost (nic, čeho být členem). Mít obrovské ego není nutně a výhradně pozitivní skutečností.
Zaznamenáno
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 16. Srpen 2010, 02:39:57 »

Tzn. ok chapu - rikate ze soc circle se zaklada na spolecnych zajmech. To je jiste pravda z velke casti. Ale myslim ze to neni cela pravda a ze prave to co tam chybi tvori muj problem. Protoze ja mam docela dost zajmu, a ve svych zajmech jsem docela dost dobry, ale to ze jsem v nich dobrych ze me nedela oblibeneho v kolektivu lidi dany zajem provozuji a ani ne vudce. Naopak ve skupinach (treba priklad s kreslenim, ale i vsude jinde) jsou lidi kteri danou vec priliz neumi a neberou ji moc vazne (tj. neoplyvaji uplne "hard skillem") ale zato proste bavi spolecnost, organizuji, zdruzuji lidi .... tohle je tzv. "soft skill" ktery je univerzalni spolecenskost, at uz je to skupina kresliru, airsoftaku, nebo chemiku tak tenhle skill vypada a funguje vsude stejne, a prave tenhle skill zajistuje spolecenskou oblibenost, pratele a v idelanim pripade i vudcovstvi. Firmy taky neridi inzenyri ale manazeri.
Ted si ale predstavte opak - ze jsem v techto soft-skilech opravdu velmi spatny. I kdyz mam par kamaradu, kteri si ceni moji erudice a schopnosti v konkretnich koniccich / oborech, stejne me neberou moc vazne (moc se mnou nepocitaji) kdyz se de do spolecnosti, protoze prave tyhle obecne (soft) skilly mam naprosto nevyvinute. Kdyz teda prijdem treba do hospody, tak se vsechno obrati proti me, protoze tam uz je quest jiny (uz nejde o to jaky by melo byt tvarovane predstavne pacerovani tanku, ale o to vypadat cool a zbalit nejake holky). Tzn. at uz se seznamim s kymkoli, na zaklade svych zajmu, na to abych mel "socilane relevantni SC" je stejne potreba abych pro sve pratele vypadal i spolecnesky schopny. Tzn. potrebuju techniky jak suplovat / dohnat svuj obrovsky lack v socilanich dovednostech (soft skillech)


Citace
Ad "jak se projevuje Alpha": s touto kulturněcentrickou teorií mezilidských interakcí, založenou na ideji draní se na výsluní spol. žebříčku, mám problém. Dominance nejde ruku v ruce s činěním rozhodnutí a ovládat ostatní osoby je ošemetné, nemožné ("skoč z okna"), a v případě výskytu jiných, dominantně založených jedinců vytváří tenzi, dysfunkční společnost (nic, čeho být členem). Mít obrovské ego není nutně a výhradně pozitivní skutečností.

jo s timhle uplne souhlasim, hlavne mi to prijde neudrzitelne. V celku nechapu jak se tu automaticky prijma doktryna, ze kazdeho vitaji s otevrenou naruci aby se stal picuper a alpha male. Pokud to neni nejaka hra typu letadlo, tak je to dost absurdi, kdyby se naucil kazdy jak byt alpha nebo pickuper tak by to melo leda ten efekt ze kazdy by mel jeste nesrovnatelne tezsi obstat v konkureci ostanich aplha picuperu, protste protoze tu neni dost setu a HB kterym se da "vladnout", a alphove by se zurive prali o sve dominium. Nebyli by to dva kohouti na jednom hnojisti, ale desitky.  Mrkající Proste elit muze byt zakonite jen malo
« Poslední změna: 16. Srpen 2010, 02:44:33 od 0254 » Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
Marshal
*


Life's game...

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Místo: Trutnovsko
Příspěvků: 132


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 16. Srpen 2010, 13:01:47 »

A když jsi ve společnosti, povídáš tam taky lidem o chemii, tancích a airsoftu? Tohle byl totiž můj problém (hraju totiž taky airsoft) - všude ve společnosti jsem o tom dříve mluvil. Mluvil jsem o tom skoro pořád (o upgradech, maskáčích, co bylo na jaký akci...) a ani jsem si nevšímal jestli mě někdo poslouchá. Kdo nemá společný zájem tak tomu může těžko rozumět. Teď, když jsem si to uvědomil tak jsem o tom mluvit přestal. Řeknu třeba, že to hraju, ale nemluvím o tom dál. Jenom když se mě na to zeptá a opravdu to vědět chce. A když už o tom mluvím tak se třeba po několik větách zeptám, jestli to někoho nenudí. Mě totiž taky vůbec nezajímá, když někde s někým jsem a poslouchám řeči o motorech, počítačích nebo jak se kdo ožral Šťastný Nezajímá mě to. Tyhle věci jdou mimo mě.
Zkus mluvit o zajímavých tématech (o adrenalinových sportech, nevšedních zážitkách...). Roztahuj se. Buď relaxovanej. Nedělej příliš prudký pohyby a nemluv rychle. Může ti to tady říct každej.  Já nejsem žádnej guru, ani jsem toho ještě moc nepředvedl. Já se tyhle věci naučil a hned jsem se i před neznámou partou lidí dostal mezi ty "hlavní mluvčí" Úsměv
Zaznamenáno

Chybami se člověk stává člověkem. Čím víc naděláš chyb, tím víc budeš společensky žádanější.
nerevar



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Místo: Trnava
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 16. Srpen 2010, 19:04:15 »

Keď som si prečítal tvoj príspevok, prvé čo ma napadlo, bolo: wow, akoby som to písal ja... Ibaže som sa vďaka zopár spolužiakom, ktorý ma začali brávat na akcie naučil za posledné 2 roky komunikovať s neznámymi ľuďmi - keď sú na nejakej akcii ľudia, ktorých nepoznám, ale zoznámia ma s nimi, nemám problém komunikovať. Horšie je to s úplne neznámou skupinou, tam nedokážem len tak sám prísť, ale to zase dokáže málokto. Tiež mám strašne malý Social Circle a s tým súvisí problém, že by som rád chodil von častejšie, ale nemám s kým. S tým ako si rozšíriť  Social Circle ti nepomôžem, ale keď je tu niekto, kto má nejaké nápady, aj ja by som bol vďačný.

Jediné čo môžem povedať z vlastnej skúsenosti, že mi v poslednej dobe pomohlo je, že: buď aktívny, volaj aspoň tých kamarátov a známych čo máš von, oni budú radi a častejšie budú volať teba von. Píšeš, že keď ťa napadne nejaký podnet, ako zabaviť spoločnosť, je to hneď odsúdené alebo trapné. Na to nesmieš myslieť. Keď to bude pripadať trapné tebe, bude to aj ostatným. Ja som tiež býval radšej ticho, aby som nič nepokazil. Potom som ale skúšal sem tam povedať niečo vtipné, skrátka som vedel, že je to vo mne dávať vtipné hlášky... a aj keď sa mi zo začiatku nedarilo (to bolo tak pred 4 rokmi), teraz si vďaka tomu ľahšie získam neznámych ľudí. A aj keď stále nie som najzhovorčivejší zo skupiny, začal som si v spoločnosti veriť, vďaka tomu, že občas hodím hlášku na ktorej sa všetci nezadržatelne rozosmejú.
Zaznamenáno
onsad
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 37
Příspěvků: 252


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 30. Září 2010, 12:57:19 »

Něco málo k témetu jsem našel: http://bojoceny.cz, snad vám to pomůže. Protože mám podobný problém. A pokud byste to rádi vyřešili, ještě znám prijdapotkej.cz Mrkající
Zaznamenáno
warez man

Karma: 0
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 12. Únor 2011, 21:02:47 »

zdravim,

pod články uživatele "0254" bych se mohl také podepsat. Mám zcela stejný problém, který navíc umocnuje ještě to, že obecně neumim tak dobře komunikovat (tj, vyslovování, hlasitost, občas se rozjedu a začnu mluvit příliš rychle...) což je způsobené zejména mojí nesmělostí a malou účastí na "akcích". Už si nevím rady, rok se snažím zlepšit; jsem teoreticky dobře "vybaven" ale praxe neprosto NULOVÁ.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 13. Únor 2011, 10:56:29 »

warez man: tvůj problém pramení jen z nedostatku sebevědomí, či-li se zkus zaměřit na to Úsměv
Zaznamenáno

Term757



Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Brno
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 11. Listopad 2012, 14:20:50 »

Zdravím všechny,
předem upozorňuji, že je to jen a pouze můj osobní názor.

- vezmeme v potaz nástup do neznámého prostředí (třeba SŠ, holky/ kluci ve vyrovnaném počtu) Pokud nikoho neznáš. Nejlepší je ze začátku nezviditelnovat se a spíše sledovat lidi okolo sebe, doporučuji sednout si za jedním člověkem s kterým by ses chtěl do budoucna stýkat (později přes něj budovat oc. circle) představení, výměna pár slov, pohoda...během krátké doby co se už znáte e zkus seznámit s dalším člověkem stejným způobem. Toho představ tomu prvnímu, můžeš se představovat novým lidem Ahoj jmenuji se XX, jem lovec lidí Šťastný co děláš za koníčky ty? Teda vážně, ty pleteš? Dost dobrý vždycky jsem to chtěl umět. Jak se k tomu dostal?... Nevím ale přes koníčky se seznamuje uplně samo  Andílek

druhá možnost kterou využívám aniž bych si to uvědomoval Šťastný :
 - je jedno co je to za člověka, skupinu,... prostě dojdu, sednu si a poslouchám. Občas se usměju zapojím do hovoru a pronesu nějákou vtipnou poznámku. Sám pokud něco o dané věci vím, řeknu svůj názor at je jakýkoliv- upřímnost nadevše! Za to si tě všichni budou cenit. Dobré je taky mít pro skupinu co nabídnout (pokud pečete ukažte jim to a doneste ochutnávku jestli je to dobré! Umíte říci vtip tak že se mu všichni zasmějou? Mějte zásobu vtipů a když dojde řeč vytaste je. Jste informatik a děláte webové stránky? Jasně, taky se pochlubte. Přece kolik lidí může říct že vlastní kousek místa na internetu)  Super!

řekněme že už jste v prváku nějáký ten měsíc. Lidi už se znají. Vidíte jasně skupinky. Co dělat? Doporučuju pokaždé když je čas být aspon v jedné z těch skupinek a snažit se mluvit se všemi!!! Je jedno jestli vám sednou či nesednou. Důležité je ted pro vás vytvořit si okruh lidí kteří vás budou brát. Staňte se součastí každé skupiny co to jen pude a uvidíte jak budete vysoko na úrovni až se budou jednotlivé skupinky slučovat díky vám. Provokatér Pokud o vás budou mluvit nepříjemně, nedělejte si z toho hlavu. Umějte se a odejdě te třeba za jinou skupinkou. Příště už si rozmyslí takové věci říkat Úsměv

Myslím si, že zvaní na akce pokud jste ve skupině je samozřejmostí. Pokud ne tak je vytvořte a budte pánem párty.

Na akci pokud se nudíte, přestává vás to bavit (to mně taky často chytá) je nejlepší nechat to být a jít si užívat něco cokoliv. Nudím se v hospodě a nemám co říci? Je tam kulečník, šipky nebo fotbálek? Výborně čas na turnaj a hned je vám fajn. Lidé vá budou milovat. Myslím že vítězové by měli zaplatit cenu útěchy v podobě frťana Smějící se
Pokud se necítíte na akci vůbec dobře a fakt to asi nespravíte(vypral se vám plyšák a srazil se) Doporučuji jít domů a zabalit to, však zítra taky den Úsměv

Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS