Manipulace při rozchodu? aneb Když si chlap protiřečí...

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 09:31:27

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Manipulace při rozchodu? aneb Když si chlap protiřečí...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Manipulace při rozchodu? aneb Když si chlap protiřečí...  (Přečteno 7579 krát)
naeternis

Shanti. Vnitřní mír rules!

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Věk: 40
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« kdy: 03. Únor 2008, 00:07:41 »

Ahoj všem.

1. díky za fórum a celý web. Pomáhá.
2. Vylíčím stručně, co se mi stalo, protože jsem tu nikde nenašla nic podobného. Nejsem moc zkušená, takže se  nevyznám. Stydlivý

Přítel se se mnou rozešel před 2 měsíci. Byli jsme spolu rok, z toho 4 měsíce na dálku (1000km). Nebudu zacházet do detailů, jen tomu chci porozumět

Vztah na dálku pro něj nadále frustrující, ptal se, kdy přijdu bydlet do B. Nevzdala jsem se svých povinností. On se rozejít asi nechtěl (etrémní řešení),ale nechtěl ani takto pokračovat (kompromis na dálku). Zpanikařila jsem a předložila návrh (akce). Na základě mého pozměňovacího návrhu Úsměv (pokud mi pomůže, mohu přeložit své povinnosti do B. Je to komplikace i risk, ale udělám to, protože je mi s ním dobře - tj. extrémní řešení) se se mnou rozešel definitivně (reakce) s těmito argumenty:

1. Nemám klást druhé nad sebe samu, ale mám pomáhat jako dobrovolník .
2. Miluje mě dost na to, že nedovolí, aby mi zničil život, kdyby nám to nevyšlo
3. Nemiluje mě dost na to, aby po mě mohl chtít přijít k němu bydlet (žádné spontánní řešení totiž nebylo).
4. Mám být jeho kamarádka, ak když říkám, že nemůžu, protože ho miuju, chce, abych ho přestala milovat.
5. Nesmím za ním přijít do B, a pak se ptá, kdy přijdu (ve skypu)
6. Nebudeme mít žádný kontakt, ale po týdnu už mi píše.
7. Mám žít vlastní život, ale pak se ptá (2x) jestli si svůj život bez něj dokážu představit. když odpovídám, že ano, mlčí.
8. V den, kdy se rozejdeme, píše, že měl skvělý relax day.
9. Má vynikající život (podle něj), baví se, ale pak prohlásí, že můj život je lepší.
10. Jsem na něm závislá (napsal), ale vždycky předtím chtěl, abych s ním počítala, abych se rozhodovala pro něj/nás, zrazovala přátele kvůli němu a kašlala na školu. Udělala jsem to několikrát, abych ho neztratila. Prohlásil, že žiju jeho život.
11. Až přijdu do B přirozeně, kvůli sobě, ne kvůli němu, můžeme to zase zkusit.
12. Byla to jen zábava (fun), ale od začátku věděl, že ho miluju. To, že on mě miluje, prohlásil (po roce známosti) asi měsíc před rozchodem a že to prý už nebude nebude opakovat. Opakoval.

Rozešli jsme se klasickými dopisya přes skype.

On je 32, citlivý, složité rodinné zázemí a komplikovaná povaha, neurotik. Nevím, jestli manipuluje sebou i mnou a donutil nás oba uvěřit tomu, že jsem závislá, protože ho miluju, nebo jestli je to opravdu ryzí charakter, který se rozhodl nekomplikovat mi život?  Nebo baba, která mi neřekla, že se bojí vázat se, a sehrála to na moje nedostatky (mám sklony k závislosti)? Je možné, že se lekl mé zbrklosti a citů?

Nyní nekomunikujeme. Mám svou hrdost a on taky. Při občasném kontaktu odpovídá velmi jemně . Já se s ním spontánně bavit nedokážu . 

Setkal jste se někdy někdo s někým takovým??? Nevím, jak si to mám vysvětlit. Co s ním? Díky za názory. Fandím všem, chce to jen vnitřní  klid. Všechno přijde.  S jazykem

Peace
n.
Zaznamenáno
Kiruy
***
Karma: 16
Příspěvků: 528


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 03. Únor 2008, 09:44:31 »

Podle toho, co píšeš, byl pro tebe rozchod jednoznačně výhrou.
On sám se zdá jako psychicky velmi nevyrovnaná osoba, možná je v tom i něco hůř než neurosy.
Nebyl schopen navrhnout, že by přijel do tvého města a tam byste zkusili žít?
Doporučoval, abys pro něj zrazovala přátele, udělal pro tebe to samé?

Takže - nejsi na něm závislá, to spíše je závislý on na tobě. ryzí povahu bych v tom nehledal, ta by se projevila jinak. Ty se bez něj bez problému obejdeš, chce to jen chvilku času, vyjít si někam ven, najít si nového přítele. Nebyli jste spolu příliš dlouho na to, aby se rozchod nedal ustát.
V jednom má pravdu - nenič si kvůli němu život. Ostatně to vypadá, že si tě ani nezaslouží, do vztahu by měl být schopen i člověk něco obětovat, nejen brát a o vztahu na dálku to platí několikanásobně. A věř mi, se vztahem na dálku mám velké zkušenosti.
Zaznamenáno
larry flint
****


Karma: 40
Věk: 40
Místo: jak kdy, obvykle na lince Praha Brno
Příspěvků: 668


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03. Únor 2008, 10:06:17 »

Tak na vek 32 je ten pan hoodne nevyrovnany a bud rada, ze to takhle dopadlo. Zrejme se vyziva v zasadnich rozhodnutich, ale neni schopen jit do hloubky, takze ve vysledku pro nej nejsou rozhodujici.
To pako ani nevi, jestli s tebou chce byt ... rekl ti,ze te miluje, pak zas, ze to byla jen zabava, pak zas, ze te muiluje. Chce aby ses pro nej obetovala, ale tak, aby on na tvem rozhodnuti nenesl zadny podil, nedejboze zodpovednost, protoze kdyby to nahodou nevyslo {z jeho strany} tak abys mu nevycitala, ze ses kvuli nemu vseho vzdala. Protoze ruku na srdce, on se kvuli tobe nevzda niceho.
taky je tu jedno prozaicke reseni ... v tom B. se mu naskytla prilezitost pro novy nekomplikovany vztah a on to mozna zkousi, ale s tim, ze tebe chce mit jako pojistku pro pripad, ze by to nevyslo.
Zaznamenáno

nekdy jsou vyznamy schovany, snadno je neslysis. ten, kdo to ma v hlave srovnany, hleda, hleda... mej oci otevreny, usi otevreny, srdce otevreny ze vsech stran
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 03. Únor 2008, 12:47:12 »

Souhlasim s Kiruy. Bud rada, ze to takhle dopadlo.
Prvni co me napadlo pri cteni Tvych radku bylo, zda chlapec nekdy zauvazoval nad tim, ze by se on prestehoval k Tobe (neco o tom dobrovolnikovi pro ostatni jsi tam mela, ne?).
Co je schopen on obetovat.
Kdyz jsi napsala jeho vek, dost me to prekvapilo, cekala jsem max. lehce pres 20.
Se vztahem na dalku ma zkusenost. Neni lehke, neni to idealni, ale kdyz se chce, vsechno jde...
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
tralali



Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 03. Únor 2008, 22:50:12 »

Hmmmmmmmm................ co na tohle rict. Je to klasika. Neví co chce. Teda ve vztahu. Je jedno kolik ma let, proste ješte nedozrel, nema to ujasnený. Pokud možno a pokud to zvládneš, ruce od nej pryč. Usuzuju podle toho co si tu popsala. Nech to na nem, on se musi rozhodnout. Jestli ti bude volat jen občas a mlet neco co te bude zranovat , tak mu rekni at ti už nevolá. Tady mysli na sebe. Jinak se z toho nikdy, anebo až po dlouhe dobe dostaneš. No a ta zavislost je blbá pro tebe. Ale jak píšeš máš svou hrdost a s tou prekonáš i zavislost. Nenech aby druzi rozhodovali o tvem štestí. To že ho miluješ , neznamená že on tebe a teda že k sobe patrite. Odpoutej se od nej a zjistíš že je kolem tebe spousta jinech kteri si zaslouži tvou lásku a budou ti ji opetovat. Hodne štestí ti preji. At si brzy slobodná.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS