Nečakany rozchod po 18 rokoch

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 17:04:55

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Nečakany rozchod po 18 rokoch
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Nečakany rozchod po 18 rokoch  (Přečteno 17357 krát)
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« kdy: 12. Říjen 2008, 14:16:12 »

pred rokom som sa dozvedel že manželka sa stretava s mojim kamaratom,tak sme si to vysvetlili a žili v relativnej pohode.lenže problem je ten že s tym kamaratom a manželkou robime všetci na jednej smene,manželka mi povedala že ma zase miluje a zaleži jej na rodine a rodina je pre nu všetko.Mame 16-ročnu dceru. Co sa týka jeho že pre nu nič neznamená a že mna miluje. Odrazu po 15 mesiacov sa zničoho nič rozhodla odist o do mna a samozrejme k nemu. Bol to pre mna šok na ktory nedokažem zabudnut,prešiel mesiac a ja neviem co mam robit. Velmi mi na nej zaleži,milujem je a rodina ma pre mna nesmiernu cenu. Tu len pracujeme a na Slovensku mame rod. dom a dcera tam chodi do školy.Proste sa len pozbierala a odišla byvat k nemu pritom všetci robime na jedne smene a spolu sa vidime skoro každy den.Neviem som z toho cely bez seba ,odrazu som prestal pre nu exzistovat ja aj rodina. On je samozrejme od nej o 5 rokov mladši. Chcel som od nej šancu zachranit rodinu lebo dcera študuje ale ona sa zmenila na nepoznanie aže ma už nema rada,pred maesiacom ešte mi pisala sms že ma miluje. Nechce sa mi žiť,matka sa rozhodne pre prietela než pre rodinu. To som od nej nečakal a pri tom mi stale tvrdila že on je pre nu minulost.
Zaznamenáno
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 12. Říjen 2008, 17:22:16 »

Moc mě to mrzí ... je škoda, že matka 16tiletého dítěte ani neví, co chce a neuvědomuje si své závazky a z toho vyplývající povinnosti .....
Asi jí ten jinej chlap nějak zamotal hlavu ... nebo si asi té rodiny tak moc neváží, jak tvrdí ... Každopádně, jestli se jen tak sbalila a odešla, potom by nebylo od věci, si s ní o tom promluvit, aby se vzpamatovala a vrátila se do reality, že má dítě a rodinu a nějaké závazky ...
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 12. Říjen 2008, 18:10:08 »

je tam ten problem ze ona sa mu zdvoverila že si mysli že ju nemam rad že si ju nevažim a ine,ale ja som o tom ani netušil že je niečo zle,preživali sme pekne chvile ,chodili sme s kamaratmi bavit sa aj v intimnom vztahu všetko fungovalo. A on ako kamarat aby mi dal vediet že je niečo zle tak jej začal davat to čo jej chybalo a očom vedel. A pritom nič pre nu neurobil ani sa jej nezastal ked som na to prišiel.Tu je ten problem že ona je donho zblazdnena a on to len využiva. To je samozrejme len moj nazor,on sa ani nechce so mnou porozpravat. .S manžlkou komunikujeme normalne aj v praci ,aj chodime spolu domou k dcere akurat ked prideme do čiech tak ona ide k nemu. velmi mi chyba, ja viem že a ja som urobil chybu ale prečo po 18 rokoch odide a neda šancu mne a dcere ale uprednosti chlapa ktory je da len to čo vie že jej chyba.
Zaznamenáno
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 12. Říjen 2008, 18:18:03 »

saaakra, rodinne vztahy jsou fakt komplikovanejsi, nez nejake chozeni.
a) bud te zenske na tobe vubec nezalezi => idealni odkopnout pryc, ale je to spatny pro tvou dceru
b) nechat to tak jak to je a najit si jinou, ktera s tebou bude => tim to v jejim povedomi bude jeste horsi a ta nova zena taky nebude zrovna bez řečí bydlet napůl s tvou ženou
c) dát jí nějaké ultimátum, rozhodnutí, ať se teda rozhodne jestli bude s tebou nebo s ním. => špatný bude, když se rozhodne pro něj.

Nevidím žádné východisko, možná se začni o dceru starat sám a svou ženu začni brát jen jako "občasnou spolubydlící". Prostě to neřešit
Zaznamenáno
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 12. Říjen 2008, 18:43:48 »

Vtejte chvili ked jej niečo poviem tak všetko je na prd,odpoved je že ma nemiluje a že sa nevrati,ale pred par mesiacmi ma milovala a čo sa tyka jeho tak pre nu nič neznamenal aže ho už davno nema rada-tak mi to povedala.proste že on je pre nu nič a odrazu po tych 15 mesiacoch čo som sa dozvedel o tom vztahu odchadza k nemu.tvrdi že to je kvoli mne,a ja som jej povedal že ked je to kvoli mne nech odide ale nie k nemu.Takže to nie je kvoli mne ale kvoli nemu,je pre nu všetko a najhoršie je na tom to že jej v tom pomahali jej kamaratky a pri tom si navedia predstavit ako može s nim žit. Ja neviem zabudnut na 18 rokov spoločneho života,je to aj laska ale aj zavezky,povinosti a zodpovednost za ten život a hlavne voči dcere. Jej odpoved je že dcera to pochopi ,ale prečo nepochopi matka že dcera chce rodinu.
Zaznamenáno
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 12. Říjen 2008, 19:56:40 »

Tady se řešilo skoro to samý :
zde
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 12. Říjen 2008, 20:50:05 »

ono je to ine lebo jej zaleži na dcere a ona je ina-proste ona je fajn,je spoločenska,kamaradska s každým si pokeca-je velmi oblubena a všade kde pride tak ju maju radi. Preto ked to urobila že odišla odomna k nemu tak to nikdo nevedel pochopit a nikdo by to ani onej nepovedal že to dokaže. Ale teraz sa strašne zmenila,ona si to ani neuvedomuje ale ja to poznam aked jej to poviem tak som za blbca.Predstav si že on robi 3 metre odo mna,stale ho mam na očiach,takže ako sa asi cítim a čo sa mi honi hlavou ked viem že žije s mojou ženou nie priatelkou. Citi sa ako hrdina že dokazal ziskať vydatu ženu,pre ktoru prestala rodina odrazu existovat,vidi len jeho a urobi všetko pre neho. Je to super robime spolu  ja on a moja žena,tekže v robote maju o čom rozpravat-same blbosti a vymysli,každy na nas pozera čo asi sa stane alebo čo urobim.Prečo to urobila ked pre nu rodina znamenala všetko a odrazu to nie je pravda . Všetko čo predtým povedala tak teraz to stratilo význam. Ako sa ludia dokažu rychlo zmenit ani si to neuvedomuju.Neviem či to zvladnem,zaleži mi na rodine na dcere ale stale aj na nej,lebo ju mam stale velmi rad a je pre mna doležita.
Zaznamenáno
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 13. Říjen 2008, 16:41:48 »

Jsem ti to sem napsal, aby jsi si to přečetl. Nic jinýho v tom není. Je to špatný, když se toto stane, ale lidi jsou holt dneska svině i když to jsou tvoji nejlepší kamarádi.

Ještě bych možná dodal, že tvoje žena je asi ještě nevyzrálá podle toho co dělá.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 14. Říjen 2008, 12:28:12 »

S tym že je nevyzrala celkom suhlasím,pripada mi ako keby preživala pubertu a pre nu existuje len on a všetci ostatny stracaju význam. A naopak dcera ktora by mala byt v puberta sa zečina chovat ako dospela, snaži sa dat najavo že je samostatna,len sa bojím  že to je ešte skoro,teraz by si mala uživat svoju mladost  a nezaoberat sa našim problemom.V kutiku srdca dufam že sa vrati ale ked viem a vidim ako je nanho zavesena tak tažko tomu verim,on nmezmenil svoj životný štyl ale ona sa snaži všetko menit.Ked som predtim chcel niečo urobit alebo niekde ist tak to bola blbost a teraz je to o.k.Ako dlho može trvat to očarenie z neho kym pochopi že ma rodinu ktorej na nej zaleží?Je to take jednoduche zabudnut na 18 rokov spoločneho život ,proste to vymazat a odrazu sa venovat človeku ktoreho vlastne ani poriadne nepozna? Úsměv
Zaznamenáno
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 14. Říjen 2008, 19:14:51 »

Já do vašeho života nevidim, ale jestli to bylo poslední roky stereotypní nebo přibližně něco na ten způsob, tak chtěla zkusit něco jinýho. Těžko říct, ženský myslí jinak. V tomto se težko dá něco poradit. O to hůř, jestli tvůj kamarád ještě přidá ruku k dílu.

Je dobré doufat v dobré, ale očekávat nejhorší. Zatím jsme tu na fóru nepřišli na způsob, jak proti tomu bojovat. Něco málo je v tom odkazu na podobný problém, ale tam se to nevyřešilo. Je mi to líto, ale je to těžké i pro ostatní něco vymyslet. Navíc drtivá většina fóra se ani nikdy neženilo/nevdávalo, takže pořádně ani neví co to obnáší.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 15. Říjen 2008, 14:25:46 »

Je jasne že po určitych rokoch ten stereotyp tam je ale prečo hned hladat podporu u druhych a neporozpravat sa medzi sebou. Poviem pravdu mrzi ma to všetko a som z toho cely mimo a to prešiiel len mesiac,neviem si predstavit čo bude dalej.Neviem ako sa mam k nej zachovat lebo mi na nej zaleži achcel by som aby sa vratila ale neviem či to ma vyznam,podla mna ma všetko svoj význam ale ked ona o tom vobec nechce rozpravat ale inak sa bavime v pohode. Niektori hovoria že to chce čas ,že sa uvidi či najde u neho to čo hladala a možno pochopi že ta dcera ju potrebuje ovela viac ako on. Tak neviem čo dalej?          Fakt tym ženam sa niekedy  neda porozumiet,hovoria že deti je to najcenejšie ale daju prednost sebe a svojim citom  a pritom vedia že oni si možu vybrat ale deti nie.                                                                             
Zaznamenáno
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 15. Říjen 2008, 15:56:47 »

dnes mi kamarat poradil ako vyriešit moj problem že mi velmi cyba a ona je snim. je to jednoduche-naklonovať Super! a budem ju mat aj ja aj on-aspon trocha usmevu v tejto ťažkej situaci a zase do tvrdej reality
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 15. Říjen 2008, 18:12:11 »

Zajímalo by mě, jak to vidí tvoje dcera. Přitáhni si jí na svojí stranu, a pak zkus manželce trošku zahrát na city.
Zaznamenáno
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 16. Říjen 2008, 09:37:05 »

Ako to vidi dcera? Pravdu povedat tak mi povedala že bude stat pri mne,ale na tie jej citi teraz tlači manželka. Dcera je zviknuta že chodime domou len raz za mesiac,takže to bere trochu inak ,povedala mame nech sa vrati ku mne ale vicitil som že prosit ju nebude. Prave že ma rada mna aj mamku ale teraz ma aj svoje starosti a citi nedava až tak najavo a toho sa prave bojim. Chce aby sme boli spolu ale pochopit to musi manželka ale ona jej nedala ani šancu,povedala jej že pre nu je rodina všetko a neodide a ked odišla tak jej povedala že nech to pochopi že mna nemiluje ale miluje jeho. Neviem presne čo preživa dcera ale viem že prosit ju nebude lebo vie ked to skušala že ju stale len odbila že ona vie čo robi a že ju nikdy neopusti.Ako som už raz napisal,pripada mi že dcera ma viac rozumu ako jej mama ktora nevie pochopit že pre dceru v tomto veku 16 je ked su rodičia spolu a že je pre nu doležitejsia ako niekdo druhy.
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 16. Říjen 2008, 16:26:22 »

No já si myslim, že se tvoje manželka chtěla opět vrátit do svých mladých let a udělat nějký úlet. Je "zamilovaná" takže to jako dočasnou situaciu nebere. Ale za určitý čas si uvědomý že to co udělala je chyba, a nadšení po dobrodružnosti pátrání jak moc je všeho ve svém životě ještě schopná, jí opustí. Prostě jí chytá nostalgie a třeba jí to s tebou nebaví, poněvadž se znáte už moc dobře. Ale za nedlouho z toho vystřízlivý, a uvědomý si svoje pravý priority
Zaznamenáno
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 16. Říjen 2008, 16:45:44 »

keby si mal pravdu,stale mi na nej zaleži ved mame dceru ale bojim sa že to nebude take jednoduche-je velmi tvrdohlava. Vieš mi sa spolu rozpravame a vlastne mame dohodu že pokial dcera neskonči školu budeme spolu travit čas ked budeme doma na slovensku ato je ešte 2,5 roka. Lenže ja neverim že to ona vydrži,slubila to mne aj dcere.A ked to zoberiem čo on nato-bude jej to tolerovat ? A ked tak do kedy? Neviem čo nato povedat alebo čo si mam o tom myslieť. Chcel by som aby sa vratila-asi som magor ale stale ju lubim.
Zaznamenáno
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 20. Říjen 2008, 16:24:26 »

Mam ešte šancu ziskat ju alebo to mam vzdat-tato otazka mi vrta hlavou den čo den,a priznam sa naozaj neviem čo mam robiť lebo ju velmi milujem ale viem že mi  tym aj velmi ubližila a pritom nedala šancu. Ako a čo dalej? Zabudnuť na 18 rokov-nedokažem,alebo čakať či nahodou nepochopi že rodina ešte stoji za to.
Zaznamenáno
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 20. Říjen 2008, 17:18:11 »

Hlavně nemá cenu to hrotit. Pokud tě fakt nechce a nepodařilo se ti jí přesvědčit, tak se na to vykašli. Protože aby se k tobě vrátila a pak ti akorát vyčítala že s tím druhým to bylo lepší, to ti za to nestojí.
Vztah musí bejt vždycky oboustranej, a pokud to z její stany selhalo tak už je to v háji celkově... Smutný
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 20. Říjen 2008, 19:00:18 »

Comanch: No, ve chvíli, kdy máš rodinu už to neni tak jednoznačný. Musíš si rozmyslet, jestli ten nový objev stojí za to, abys opustil svůj dosavadní život, který třeba nebyl špatný, jen ti nedával to, co ten nový objev.

Nerozhoduješ se už jen podle sebe, ale musíš brát ohled i na ostatní (myšleno děti).
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 20. Říjen 2008, 19:13:17 »

prave preto by som chcel aby sa vratila,kvoli tej rodine-trochu zodpovednosti za ten život vo dvojici,je to o nas nie len o  nej.Ako som spomynal my robime všetci traja na jednej smene takže počujem aj ohlasy na to čo sa stalo. Jedny jej fandia druhy krutia hlavou či je normalna a dalši ho maju za hrdinu že zbalil kamaratovi ženu.Je to ťažke ked nikdo nevie čo vlastne chce, tu žije s nim a doma so mnou a dcerou.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 20. Říjen 2008, 19:18:24 »

Těžko říct jestli to chce spíš odvahu a nebo nevyspělost se takhle chovat Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 20. Říjen 2008, 19:26:42 »

ja neviem,asi to chce len ten čas ako to každy spomina.Možno sa niečo zmeni alebo nie.Možno pochopi že ta rodina stoji za to,alebo zisti že ten novy vztach je super a na nas sa vykašle Smutný.Pre mna je to tak na zblaznenie.
Zaznamenáno
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 21. Říjen 2008, 21:25:05 »

dnes sme boli spolu nakupovat.tvarila sa ako keby sa nič medzi nami nestalo,rozpravala mi čo si varili a čo bude zajtra.Pritom asi celkom zabudle že ma opustila a čo asi možem preživat ja ,ked to všetko predtim robila ked bola so mnou. Naozaj neviem čo mam robit,či je tam nadej že sa vrati alebo som len pre nu -neviem čo. Ked som jej povedal že mi chyba a nech sa vrati,nepovedala nič len sa tak čudne zatvarila,vicitil som že o tom nechce rozpravať.Prečo to všetko?
Zaznamenáno
ajfel

Karma: 0
Příspěvků: 17


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 02. Listopad 2008, 21:24:02 »

teraz sme boli na slovensku.Vysvetli mi niekdo čo mam robiť-na slovensku sme boli doma ako rodina,nakupy s dcerou,niečo sme robili na dome proste pohoda okrem citov a sexu. ako je možne že sa takto dokaže chovat ako keby sa nič nestalo a pritom vie že tam ju čaka niekdo druhy a vobec si neuvedomuje čo preživam ja ked ju lubim?
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 02. Listopad 2008, 23:35:38 »

Protože jeden řídí a druhý se veze. A ty se teď vezeš. Ona řídí jak se k sobě budete chovat. Proto je ti tak hrozně. Jsi ovládaný. Nemusíš se jí nijak mstít, nebo jí nutně dávat nějaká ultimáta. Ale měl by si začít rozhodovat o tom, jak se k sobě budete chovat. Chceš, abyste se tvářili jakoby se nic nestalo, OK, tvařte se tak. Chceš, abyste se vyhýbali, dej to jasně najevo a neustupuj z toho. Ona je ta která udělala chybu a teď musí nést následky - podřídit se.

Když si necháš podsouvat to, jak to mezi vámi je, tak se bdueš cítit pořád špatně.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS