Odpouštět?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
20. Duben 2024, 01:18:34

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Odpouštět?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Anketa
Otázka: Davat další šanci??  (Hlasování ukončeno: 19. Říjen 2006, 22:12:45)
ano - 23 (60.5%)
ne - 15 (39.5%)
Celkem hlasů: 37

Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Odpouštět?  (Přečteno 26102 krát)
Mates



Karma: 0
Místo: Havirov
Příspěvků: 9


Zobrazit profil
« kdy: 19. Říjen 2006, 22:12:45 »

Slepované vztahy.Jaky na ne mate nazor?? Otázka Myslite že je dobre davat další šance?

Osobně si myslim že je si každý zaslouži druhou a mozna i třetí šanci ale co uz je moc??CO Říkáte?? Smějící se Otázka
Zaznamenáno
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 19. Říjen 2006, 22:14:47 »

hodne zalezi na tom, proc se ten vztah rozpadl... osobne mam velkou snahu prekousnout hodne veci a vztah udrzovat pohromade, ale kdyz uz se rozhodnu pro ukonceni vztahu delam to vedome a po zvazeni vsech okolnosti a zatim se mi nestalo, ze bych se chtela k dotycnemu vratit...
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 19. Říjen 2006, 22:19:57 »

Dostala jsem za vyucenou poslednim vztahem, takze rikam jasne ne, pokud neni ke slepovani vztahu duvod jako dite, spolecne jmeni manzelu ci aspon nakej ten uredni papir. Jinak pryc... je to smutne, ale je to tak...
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 19. Říjen 2006, 22:27:39 »

Citace: "daemoniack"
Jinak pryc... je to smutne, ale je to tak...


Sice je to klišé...ale tady myslim platí, že...nevstoupíš dvakrát do téže řeky...
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 19. Říjen 2006, 22:29:24 »

Znám spoustu lidí, kteří to zkoušeli znova, někteří i znova a znova a stejně se zase rozešli. Prostě to nemá cenu, jestliže se nedokáží dohodnout nebo předejít rozchodu.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 19. Říjen 2006, 22:29:53 »

Citace: "kvarkopako"
Citace: "daemoniack"
Jinak pryc... je to smutne, ale je to tak...


Sice je to klišé...ale tady myslim platí, že...nevstoupíš dvakrát do téže řeky...


Tohle je dvousecna zbran a dost hluboka pravda.
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Ondrash
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Neverhood
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 20. Říjen 2006, 00:13:20 »

Do téže řeky dvakrát nevstoupíš je prastare indicke prislovi z dob, kdy se lide koupali bezne v rece. U nas casto velmi chybne aplikovano prave na vztahy s tim, ze se nemate k nikomu vracet. Kdyz se nad nim totiz zamyslite, tak ma uplne jiny vyznam...
Podle vaseho vykladu, by clovek dvakrat nemohl vstoupit treba do Vltavy - to by byla hloupost, protoze treba do Vltavy muzete vstoupit kolikrat chcete, staci vylezt a zase se do ni namocit (aplikovano na vztah - rozejdu se s Vendulkou N. - muzu zase chodit s tou samou Vendulkou N.)
Cele prislovi o neustale zmene. Reka uz neni stejna, protoze se vlivem proudu zmenila. I kdybych vypocital rychlost prutoku a posunul se presne o pozadovanou vzdalenost za urcity cas a vstoupil uplne presne do te reky, nebyla by stejna ale jina - vlivem vnitrich proudu uvnitr reky, cast vody zustala nekde v klidu, cast zcela zmenila smer vlivem narazu, cast se zkali, cast zase cistejsi - voda se meni radou vnejsich faktoru. Uz to neni ta sama reka, do ktere jsem vstoupil predtim.. (kdyz se rozejdu s Vendulkou N. tak s ni mohu zacit znovu chodit, ale uz to nebude nikdy stejne jako na zacatku, protoze se vsichni menime kazdou chvilku - mame nove zkusenosti, resime jine problemy, vyvijime se, divame se na veci z jineho pohledu, co jsme kdysi odsuzovali nam najednou prijde normalni a naopak - podle tohot prislovi jsme voda, ktera tece a menime se vlivem prostredi, ktere na nas pusobi)
A co se tedy tyka druhe sance? Byly holky, kterym jsem nedal sanci i kdyz chtely - nemrzi me to - mel jsem v tom jasno, ale  jednou jsem to zkusil (podle mne jsme se rozesli kvuli hovadine) - chvili to fungovalo docela dobre, ale pak to padlo, kazdopadne nemuzu ted sedet a narikat, ze ja vul to tenkrat aspon nezkusil a ani chvilku jsem nikdy nelitoval, ze jsem do toho podruhe sel...(nevyslo nam to kvuli uplne jinym vecem, nez kvuli kterym jsme se rozchazeli poprve - na podruhe byly duvody takove, ze uz mi to za to nestalo) kazdy si musi sam zvazit, za jakych okolnosti to skoncilo a jestli mu to stoji za to, ale nikdy to uz nebude jako poprve Mrkající
Zaznamenáno
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 20. Říjen 2006, 09:55:36 »

Ondrash: k tomu nevstoupis dvakrat do jedne reky... jo, presne, jenom se mi to nechtelo rozepisovat Úsměv
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Martin 79
**
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 157


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 20. Říjen 2006, 14:04:39 »

Napsal, jsi to přesně, jak to asi bude. Ovšem dovolil bych si doplnit pouze s časovým omezením. Když budu s někým jiným, tak nic dávat nebudu ani náhodou. Sám už na tom pracuju, abych o druhé šanci ani nemusel uvažovat. O druhé šanci není moc dobré ani přemýšlet, neb to jenom svazuje myšlení a činy. Stačí zahodit ty růžové brýle a ani vás druhá šance nenapadne.
Zaznamenáno

yšlenka ženy je jako kometa - buď způsobí zázrak nebo katastrofu.
Žena umí napravovat muže jedině tím, že ho tak dokonale znudí, že muž ztratí vůbec všechen zájem na životě. (O.Wilde)
Mikmik
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: icq na požádání v PM
Příspěvků: 284


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #9 kdy: 20. Říjen 2006, 14:35:55 »

no tak k rozchodu musi byt duvod, a ten duvod musi byt na tolik presvedcivej aby vas presvedcil o tom ze se opravdu musite rozejit.myslite si ze najdete jeste silnejsi duvod proc to zkusit jeste??porad tu bude ten ohromnej duvod proc jste se rozesli...imho jasne NE
Zaznamenáno

World isn't bad but people are S jazykem
New systems generate new problems S jazykem
když nejde o život jde o howno S jazykem
--------------------Dixi--------------------
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 20. Říjen 2006, 14:46:34 »

Jinak podobné (možná stejné) téma se řešilo kdysi dávno zde Mrkající
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
Mates



Karma: 0
Místo: Havirov
Příspěvků: 9


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 23. Říjen 2006, 21:18:02 »

. Reka uz neni stejna, protoze se vlivem proudu zmenila. I kdybych vypocital rychlost prutoku a posunul se presne o pozadovanou vzdalenost za urcity cas a vstoupil uplne presne do te reky, nebyla by stejna ale jina


Ale nakonec ta reka stejne plyne stejnym smerem Mrkající
Zaznamenáno
slada



Karma: 0
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 24. Únor 2007, 10:52:26 »

Asi jsem jinej a mam trochu odlisny nazor na toto tema. Predstavte si situaci - mate partnera/ku/ OPRAVDU MOC rad a udelate chybu a je zavazna, ale vy ji /ho/ mate rad natolik, ze o sobe vite na 100%, ze uz to neudelate....! A ted prosim, zavrete oci a jenom si predstavte co je napsano vyse. A vim, ze vetsina z vas co jste tu psali NE jako NEODPOUSTET, budete prosit a zadonit o odpusteni a o druhou sanci. A kdyz ji dostanete, tak budete dekovat.  A BUDTE UPRIMNI SAMI K SOBE, NEMUSITE TO TADY PRIZNAVAT, /JEN ODPOVEZTE SAMI SOBE/.  Mrkající
Zaznamenáno
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 24. Únor 2007, 17:39:33 »

jo a ted si predstav, ze jsi na te druhe strane a ty jsi ten kdo bud podveden/zklaman/bylo mu ublizeno a vis, ze sice odpustis, ale nezapomenes a pokazde kdyz situace bude pripominat tu predchozi, tak ten cervik zahloda a bude si rikat, a neudela mi to znovu?

je to ztrata duvery a ne primo ten cin, co nakonec rozvraci ten vztah a i kdybys to nastokrat uz nikdy neudelal, tak jen malokdo ma tak velke srdce, ze je schopny jak odpustit, tak i skutecne zapomenout...
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
Ondrash
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Neverhood
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 25. Únor 2007, 01:01:01 »

Kdyz nekdo neco provede, tak musi pocitat s nasledky, jeslti odpustite je na vas, zalezi co vam druhy provedl, kazdopadne si promyslete, jestli vam ta osoba jeste stoji za to a jestli ji jeste muzete verit...
Sve byvale pritelkyni jsem rekl, ze jestli mi nekde uleti a nic to pro ni nebude znamenat, at se sakra dobre snazi, abych to nikdy nezjistil...
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 25. Únor 2007, 18:13:59 »

2x poslepovano a vzdy prodlouzeno o kvalitnich +- 5 mesicu Úsměv Nelituju.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 25. Únor 2007, 18:43:55 »

Já bych asi neodpustil. A i kdyby jo, moc dobře bych si to pamatoval a cítil bych potřebu odplaty. Ale je fakt, že jsem v té situaci ještě v podstatě nebyl.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 25. Únor 2007, 18:50:51 »

Zalezi to clovek od cloveka, nekdo si to nebere tolik osobne, jiny to bere skoro jak vrazdu Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 25. Únor 2007, 19:59:15 »

Citace: "Avaranger"
Zalezi to clovek od cloveka, nekdo si to nebere tolik osobne, jiny to bere skoro jak vrazdu Úsměv

Taky bychom asi měli používat stejná měřítka i na sebe, což se mi teda nedaří. Ze svého pohledu beru nevěru velmi volně Mrkající
Zaznamenáno
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 25. Únor 2007, 21:34:18 »

Druha sance a dost  Super!  Jo, kazdej muze neco posrat, tak by mel dostat druhou sanci...ale kdyz to posere znova, tak se asi  moc neponaucil a dal to nema smysl.
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 25. Únor 2007, 22:57:13 »

Jen podotknu, ze ne vzdy se lide rozchazi kvuli nevere.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 25. Únor 2007, 22:58:21 »

I tak si myslim, ze druha sance by se zkusit mela...nebo aspon mohla. Ale dalsi podle me fakt ne.
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
slada



Karma: 0
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 26. Únor 2007, 09:17:25 »

Citace: "Lee Cougan"
Druha sance a dost  Super!  Jo, kazdej muze neco posrat, tak by mel dostat druhou sanci...ale kdyz to posere znova, tak se asi  moc neponaucil a dal to nema smysl.
 NAPROSTO S TEBOU SOUHLASIM, TO JE PRESNE TO CO JSEM MYSLEL!!! Mam te rad a pokusim se zapomenout a odpustit, ale pokud to udelas podruhe, tak navzdy ZBOHEM!!!!   Úsměv
Zaznamenáno
rider

Karma: 0
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 27. Únor 2007, 13:29:09 »

Citace: "noghri"

je to ztrata duvery a ne primo ten cin, co nakonec rozvraci ten vztah a i kdybys to nastokrat uz nikdy neudelal, tak jen malokdo ma tak velke srdce, ze je schopny jak odpustit, tak i skutecne zapomenout...


jo to je presny, ty ikdyz odpustis, tak pokud radikalne nezmenis styl zivota, misto, znamy... budes mit toho cloveka zafixovaneho takoveho, jaky byl, kdyz jste se spolu rozesli. Nemam tu zkusenost, ale myslim ze si musi oba "nabit hubu" jinde, aby jim jiny spatny veci vymazali ze zivota to spatny mezi nima a hlavne, aby pochopili sami sebe. Nápad  Mrkající
Zaznamenáno
slada



Karma: 0
Příspěvků: 32


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 27. Únor 2007, 16:00:51 »

At tady ctu cokoliv, tak ve sve podstate ma PRAVDU kazdy!!! Nic mene, kdyz se podivate jak zatim probiha hlasovani, tak vetsina lidi  je pro odpusteni. A zajimalo by me a moc, jestli tito lide by odpustili, protoze se sami neceho dopustili a nebo jestli maji "TO VELKE SRDCE". Ja se priznam bez muceni, ze patrim mezi TY prvni a opravdu MOOOOOOC me to mrzi, ale zpatky to nevemu ikdyz bych chtel sebevic,........ Velmi smutný  Velmi smutný  Velmi smutný
Zaznamenáno
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS