Proč si chlapi utíkají ze vztahu?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 09:41:55

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Proč si chlapi utíkají ze vztahu?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3  Vše Tisk
Autor Téma: Proč si chlapi utíkají ze vztahu?  (Přečteno 44416 krát)
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« kdy: 22. Duben 2007, 19:09:48 »

Zajímalo by mě, proč chlapi při první krizi ze vztahu zdrhnou? Byla jsem se svým bývalým 6 let. Všechno bylo super, pak jsem na 2 měsíce odjela do Francie a po mým návratu to trošku ochladlo. Byli jsme spolu ještě půl roku (bohužel ani jeden jsme to nějak neřešili) až mi po půl roce, jestli bysme si nemohli dát tak měsíc pauzu. Chtěla jsem vědět, tak mi vysvětlil, že se zamiloval do kolegyně z práce, že se teda k němu absolutně nehodí a že to asi tak za měsíc. Po 14 dní čekání mi řekl, že to asi do měsíce nepřejde. Tvrdil mi, jak mě strašně miluje, ale ji taky a že nejraději by byl s náma oběma a že si nedovede představit, že by mě ztratil a že už bysme spolu nikdy nebyli. Asi 2 měsíce jsme se ještě vídali až na moje narozeniny se se mnou rozešel. Rekl mi, že se se mnou vídá jen z alibismu, aby viděl, jak se mám...že už jsem jako v pohodě. Pak mě objal, políbil na čelo (já jsem se mu rozbrečela na rameni,pže jsem to nějak psychicky nezvládla) a řekl mi že je to smutná tečka za naším vztahem (teda spíš pak ještě napsal po smsce) a že dokud bude ten jeho vztah s kolegyní z práce křehkej (pže se často hádají a ona pořád na mě žárlí), tak se vídat nebudeme. Ze se asi neuvidíme dřív, než se vrátim z Francie ze stáže (jedu tam na rok). Vyčetl mi, že jsem do toho našeho vztahu pul roku nic nedávala a že se snažil jen on. Ze kdyby to tak nebylo, tak by ta jeho zamilovanost do jiné přešla mnohem dřív. Že se nebude ne mě dívat jak hubnu a hulím jedno cigáro za druhým, pže to ničí jeho a jeho vztah s novou přítelkyní. Stalo se to všechno po tom, co mi ještě tak před měsícem tvrdil, že jsem pro něho hrozně moc důležitá a ať ten rozchod neberu definitivně. Mohli byste mi někdo rozumně vysvětlit, co si mám o něm myslet? Je fakt, že po tom, jak mi vykládal, jak je ta jeho nová přítelkyně strašně hodná a chápavá a jak ji představil doma a jeho máti ji nesnáší jsem mu řekla, že je čur.k. Už jsem to nějak psychicky nevydržela. Nějak nechápu, proč mě 2 měsíce udržoval v naději a pak se mi ještě svěřoval s tím, jak ta jeho přítelkyně to má těžký, pže ji někteří lidi z jeho okolí nemají rádi a jak se mu ničí ten jeho novej vztah, pže ho začal hned co mi řekl, že je zamilovanej a pořád ke mě něco cítí....Možná je to strašně zamotaný, ale zajímal by mě váš názor. Co si mám o takovým člověku myslet?
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
curtis
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 22. Duben 2007, 19:48:01 »

No nemysli si nic spatneho, kazdy jsme nejaky ... 6 let je hodne dlouha doba, aby jsi pritele odhadla a pochopila. Nepises nic konkretniho, co Vas oba dva spojovalo a co rozdelilo. Zamilovanost je hrozna vec a neda se ji nijak poroucet. Nechci tady nikoho omlouvat kazdy vi, kde ma hranice za ktere je ochoten zajit. Za sebe mohu rict, ze neni problem se zamilovat do dvou zen "paralelne". Prozil jsem to ...  a tak vim, ze jednu nikdy mit nebudu (nemuzu mit na svete vsechno) ... vim, ze to spravne neni ... vim, ze to boli ... a taky vim, ze to nikam nevede ... vim, ze nechci nikomu ublizit a tak jsem se rozhodl tenkrat, ze zustanu sam. Nic to nevyresi, ale ani jednu to nebolelo, tak jak si myslim.Ja jsem vzdycky opoustel jakykoli vztah tak, ze jsem zavrel za sebou dvere (posledni pusa, pohled do oci a ...) a uz jsem se tomu druhemu v zivote neobjevil. Do dneska nevim jestli to bylo spravne nebo ne. Dotycne uz mi neodpovi a ja uz je take nikdy nevyhledam ... maji vlastni zivot - beze me !

Joo chlapy ...






Zaznamenáno
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Duben 2007, 20:57:30 »

No, zamilovanosti clovek neporuci a jeho chovani mi prijde OK... mela jsem to podobne, 6 let, akorat ne kolegyne ale kamoska z hospody - vedela jsem ze jsou kamosi, ale jinak to byla preci holka jednoho jeho kamarada.. no, takze jsme se "skororozesli" a to rikal totez, ze beze me to nepujde - ja byla presvedcena, ze je cas jit dal (priznavam, ze jsem si take vsimla, ze jsou jini), ale ukecal me... trvalo to jeste nakou dobu.... pak se prestal ozvyvat a po natlaku co se deje mi milostive poslal mail, ze uz me nemiluju... to uz jsem tu psala.
Takze i kdyz to tedka boli, ver ze bude lepe... a trebas ho pochopis.
Jinak s laskou je to tezke - take jsem chvili milovala dva soucasne... ale pokazde byl ten jeden tajny a ja tak nejak doufala, ze bud neco udela (pak bude stat za to), nebo nic neudela a tak to prejde
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. Duben 2007, 23:07:49 »

Nepochipitelný... Šokovaný
Sice jsem chlap, ale o tomhle ani nevim co si mám myslet  Mlčím
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
ja
**
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Příspěvků: 279


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 22. Duben 2007, 23:36:42 »

Mne teda takove chovani NEprijde OK  Ďábelský
Zaznamenáno

Když už člověk jednou je,
tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je,
tak má být to, co je,
a nemá být to, co není,
jak tomu v mnoha případech je.

Jan Werich
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 23. Duben 2007, 07:09:20 »

no, asi jsem se spatne vyjadrila... OK to neni... ale co ja bych dala za to, kdyby mi to muj ex. aspon dokazal rici osobne a na rovinu... v tomto smyslu, jinak samozrejme to nic super neni
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 23. Duben 2007, 15:00:57 »

jo, je pravda, že je hezký, že mi to řekl, ale až po dvou měsících, co mě vodil za nos. Navíc je strašně těžký pochopit, proč se se mnou vídal a když byl se mnou, psal si s tou druhou....a ještě mu to nebylo blbý. A rozdělilo nás údajně to, že já pořad studuji a on už pracuje. Podle něj jsme každý jinde. Taky mi vyčítal, že hodně cestuju, zatímco on nechce. ....tak si asi musel najít někoho v práci, aby mu byl pořád nablízku...nevím. Nejvíc mě štve, že tvrdí, že se k někomu ta jeho nová přítelkyně vůbec nehodí...ach jo...no, každopádně, teď už je to měsíc, co jsme se neviděli ani nenapsali a asi je to tak lepší....Každopádně se tak nějak za ten rozchod cítím vinna, pže mi to tak nějak vyložil....vím, že to bývá chyba obou, ale přece....Pořád se užírám tím, co kdybych udělala to a nedělala tamhleto...vím, že to nikam nevede, a pokud mě nebyl schopen akceptovat takovou, jaká jsem, tak by to asi stejně dřív n. později nikam nevedlo...Jsem ráda, že to tu některým moc normální nepřišlo, jak se se mnou rozešel...Aspoň se už nebudu tolik obviňovat a vidět to tak, že já jsem ten kdo dělal chyby a on je ten skvělej Úsměv Jinak obdivuju tě, curtisi, že jsi dokázal zůstat sám, když jsi miloval dvě ženský...to by jen tak někdo asi neudělal..Úsměv
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. Duben 2007, 15:14:32 »

Vem to z druhé stránky. Lepší skončit v čas, než potom žádat o rozvod.
Jsem taky dostal košem těsně po státnicích, podobné okolnosti - důvod rozchodu neznám, to co mi řekla jsem nebral jako důvod rozchodu. Tak jsem se sebral a odešel jsem studovat tam, kam mě nohy táhly a opravdu se mi to vyplatilo. Dostal jsem se na to, co jsem chtěl studovat a jsem rád, že mi to tímto způsobem umožnila, protože jinak bych zůstal doma a studovat jiný obor, který by mě nebavil. Sice to bylo od ní hnusný, ale pořád lepší před přijímačkama, než když bych nastoupil na to, co mě nebaví a pak mě dala košem. Šťastný/
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
curtis
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 23. Duben 2007, 15:34:49 »

Vis, na sve otazky "proc ?" snad ani odpoved nehledej, kazdy znas mame tu lepsi/horsi stranku a u nekoho se ta horsi projevy az pozdeji anebo zpusobem, ktery rozhodne necekas a dost Te zaskoci.

Vycitat Ti, ze cestujes apod. je podle me dost ubohe a jestli mu slo jenom o "tohle", tak jsi o nic neprisla. Vztah dvou milujich bytosti je postaven na trosku jinych zakladech a dle mych zkusenosti je jedno, jestli byla moje vyvolena blizko me anebo nekde daleko. To co nas dva spojovalo bylo vzdy "neco" mezi nebem a zemi a ver mi, ze mi stacil i rucne psany dopis, ktery jsem obdrzel ... abych "nezapomel" a ona na me, ktery jsem pak cetl stokrat a stokrat ...

Urcite se z niceho neobvinuj ... nas zivot jde pomalu dal a nekde urcite na Tebe nekdo ceka, kdo Ti bude nablizku a prozijes lasku s velkym "L".


-------------
Jinak to ze psal pred Tebou ty sms te druhe (a ze vis o jeho pritelkyny) ... to je primo strasne.  Ublizovat nekomu timto zpusobem, pokud me jeste miluje a prozil jsem s nim kus svyho zivota - bez komentaře. 

Zaznamenáno
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 23. Duben 2007, 15:53:08 »

Je pravda, že takovou bezohlednost jsem nečekala  Velmi smutný A vždycky se snažím, aby se za mě chlap nemusel stydět, aby se se mnou dalo bavit...fakt na sobě makám a pak příjde nějaká sekretářka a všechno je to pryč...Tak by mě zajímalo, jestli chlapům tak nějak vadí trošku ambicioznější ženský Úsměv ale to je asi téma na jinou diskusi...je fajn přečíst si názory  nezaujatých a aspoň trochu získat nadhled... Mrkající
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
curtis
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 23. Duben 2007, 16:12:14 »

Za sebe muzu rict, ze pokud se do nekoho zamiluju je jedno jestli bude ambiciozni nebo ne ! Budu ho millovat takoveho jaky je a urcite se za neho nebudu stydet, vzdyt jsem si ho preci vybral ...


Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 23. Duben 2007, 18:29:27 »

Jo. I když mužská ješitnost určitě utrpí, pokud se dámě daří více. Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
malutka.mc



Karma: 1
Příspěvků: 46


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 23. Duben 2007, 20:47:29 »

no, asi jsem se spatne vyjadrila... OK to neni... ale co ja bych dala za to, kdyby mi to muj ex. aspon dokazal rici osobne a na rovinu... v tomto smyslu, jinak samozrejme to nic super neni

respekt
Zaznamenáno

bčas si připadám jako dveřě, párkrát se namažu, někdy si vrznu a čekám až mě zavřou
triss



Karma: 3
Místo: praha
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 23. Duben 2007, 20:57:36 »

asi to není úplně ideální....Podle mě ti nejvíc ubližoval tím, že i když byl s ní,tobě pořád dával nějakou naději,pořád ti říkal jak bez tebe nemůže bejt....To byla jeho chyba,kdyby ten rozchod udělal definitivní a v jednu chvíli, bolelo by to,ale aspoň by si měla jasno:(.Bohužel sem se s tim taky setkala,sice ne po tak dlouhé době (jen půl roku),ale hodně podobně........Nadruhou stranu pro něj to taky muselo být těžký - taky sem byla jeden čas zamilovaná do dvou ačkoli dřív bych řekla že to nejde...... 

HLavně  si dávej pozor,kdyby se náhodou chtěl vrátit až vztah s jeho kolegyní z práce krachne....dobře si to promysli!
Zaznamenáno
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 24. Duben 2007, 10:22:02 »

Už jsem nad tím taky přemýšlela....co kdyby se vrátil....ale nějak by mi asi vadilo, že už je použitej od jiné... Velmi smutný jj, romantická představa o lásce a věrnosti je dneska na hovno...někteří z toho nevyrostou až do smrti Úsměv
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
curtis
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 24. Duben 2007, 14:29:44 »

To Dextera:

Jestli se vrátí a ty mu odpustíš ... už to nikdy nebude jako dřív ... bude to v Tobě a lasky, důvěry atd.  ve Vašem vztahu asi jako v ...

Myslím si, to že je použitej bys překousla ... třeba né hned ale překousla ... jinak láska a věrnost není na h...vo, ale má v dnešní době trošku jiná pravidla ...


 

Zaznamenáno
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 24. Duben 2007, 16:07:45 »

dextera: Pokud by se vrátil a ty mu odpustila po tom všem, co ti udělal, dokázala bys nejen jemu, že nemáš žádnou hrdost! Od něj ruce pryč!
Zaznamenáno
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 24. Duben 2007, 23:23:38 »

Mozna je porad lepsi verit v romantickou lasku, nez byt takovej cynik jako ja... Úsměv

No, vratit se... to ze je pouzitej od jine, to bych i prezila, ale to, ze se nechal pouzivat a jeste se k tomu priznal, to vazne ne (nedelam si iluze o vernosti, ale tak at aspon poradne zatloukaj a nemusim to zjistit, budu to delat stejne)... Po tomhle bych mu asi nedokazala verit a kdyz s nim nemas deti, nic... najdi si nakeho pekne francouze, aspon mi pak budes moc rici, co je pravdy na te jejich povesti (abych vedela, kam jet na staz Úsměv))
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
curtis
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 25. Duben 2007, 07:36:29 »

To Daemoniack, Dextera:

Prosím nebudťe cyničtí ... romantická láska existuje ...

Vím, našli jste si protějšky, kteří Vám dost ublížili a je to ve Vás ... už jsem to psal jinde ono zažít rozchod s takovými následky, to opravdu hodně bolí ... ale nepřestávejte věřit.





 





Zaznamenáno
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 25. Duben 2007, 08:03:50 »

daemoniack jen cynicky mluvi ale ve skrytu duse je to romanticka se vsim vsudy Smějící se (neodporuj, vis ze je to tak!!! Mrkající ) ale ta jeji pragmaticka stranka povahy mi dela mnohem vetsi starosti, co se lasky tyce nez ten cynismus...  Kroutící očima
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 25. Duben 2007, 17:36:59 »

Mozna je porad lepsi verit v romantickou lasku, nez byt takovej cynik jako ja... Úsměv

No, vratit se... to ze je pouzitej od jine, to bych i prezila, ale to, ze se nechal pouzivat a jeste se k tomu priznal, to vazne ne (nedelam si iluze o vernosti, ale tak at aspon poradne zatloukaj a nemusim to zjistit, budu to delat stejne)... Po tomhle bych mu asi nedokazala verit a kdyz s nim nemas deti, nic... najdi si nakeho pekne francouze, aspon mi pak budes moc rici, co je pravdy na te jejich povesti (abych vedela, kam jet na staz Úsměv))

Máš recht. Taky jsem mu říkala, že by bylo pro mě lepší, kdyby mi to neřekl a zatloukal...odpověděl mi, že by mi tak ubližoval a že by nejraději byl s náma oběma, ale že to nedokáže a že ji miluje víc, tak prostě bude s ní. Stejně nechápu, jak někoho můžeš milovat víc po měsíci....ledaže by mě nikdy nemiloval. Je do ní zamilovanej, to asi jo..ale milovat někoho je, sakra, přece o něčem úplně jiným než o vzbouřených hormonech.....
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
curtis
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 25. Duben 2007, 18:02:21 »

To Dextera:

Nemas tak docela pravdu ... Pisu teda jenom o sobe ... Ja jsem byl ve svem vztahu relativne stastny, zil jsem si par let svym zivotem a pritelkyni jsem miloval jako nikdo, zadne problemy ve vztahu ... nic

Pak se to stalo ... potkal jsem shodou okolnosti divku ... laska na prvni pohled ... u obou ... ani jsme nemluvili ... stacilo se jen koukat do oci a bylo to jasne ...

Nechci ani psat co se mi odehravalo tech par mesicu v hlave ... byl jsem presvedceny, ze se mi to nikdy nemuze stat, ze to proste nejde ... existuji preci "pravidla", ne ?
Jediny pohled do oci ... a byl jsem v tom az po usi ... to nejsou vzbourene hormony ... to je ... nevim ... nedokazal jsem to popsat ...

Rozhodnuti bylo na me ... a jake to uz vis ...

Od te doby se na "to" koukam uz trosku jinak ...





Zaznamenáno
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 26. Duben 2007, 08:57:50 »

curtis:a mluvil jsi nekdy s tou divkou?? Stravil s ni nakej cas?? Je to asi ten muj cynismus, ale po tom dlouhem stastnem vztahu, kdyz uz chlap neni hormonalne vazan a prijde naka, ktera ho na prvni pohled (pocuch, poslech, pohmat) takhle vyvede z miry ten chlap uz jaksi nevi, jake to bylo s tou predchozi a ani mu nak nedojde, ze tohle take nejspis nebude vecne... a je to LASKA... je to silnejsi, lepsi, je v oblacich. Pokud ji moc nezna, nezije s ni, tak je navic idealni, a on stejne jeste nake dva, tri mesice neuvidi jeji chyby...
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
curtis
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 100


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 26. Duben 2007, 17:29:15 »

To Daemoniack:

Na vsechny otazky musim napsat ANO ...

Ja jsem ten "pribeh" hodne zkratil.

1. nechci se moc o tom rozepisovat (porad to nejak boli)
2. Nechci, aby se v tom nekdo poznal ... sice je to uz davno, ale stejne ...

Za tech par let jsem potkal spoustu zen ... mijel sem je .. byli to zname, kamaradky, kolegyne atd., ale zadna ve me nevzbudila "to".

Nechci nikoho obhajovat, ale spis jsem chtel poukazat, ze neni nekdy tezke se zamilovat a staci na to par chvil.

Nikdy jsem s ni nespal, takze z meho pohledu jsem snad nebyl neverny a neudelal jsem nic spatneho, jen jsme se do sebe zamilovali a ja nevedel co mam delat ...
Na druhou stranu bych to nikomu nepral, aby jste se zamilovali do nekoho koho v zivote mit nebudete ... ale tak to je a bude ...

Snad je nekde s nekym jinym stastna ... 


 


   
Zaznamenáno
ja
**
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Příspěvků: 279


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 26. Duben 2007, 20:20:21 »

to curtis:

dik za prispevek. taky mam podobnou zkusenost, akorat bych to asi neumel tak naformulovat
Zaznamenáno

Když už člověk jednou je,
tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je,
tak má být to, co je,
a nemá být to, co není,
jak tomu v mnoha případech je.

Jan Werich
Stran: [1] 2 3  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS