Prosím o radu

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 11:31:22

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Prosím o radu
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Prosím o radu  (Přečteno 5412 krát)
Sany

Karma: 0
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« kdy: 30. Říjen 2008, 16:04:49 »

Dobrý den, potřebovala bych radu, moje kamarádka si našla asi o 15 let staršího partnera, poznala ho jako trenéra, když jí mohlo být kolem 14-15 let, každý se na ní koukal dost divně, hlavně její rodina ho dost odsuzovala, že je to úchyl atd. myslím, že si v tomhle směru užili oba dva dost, a možná tím více je to semknulo, opravdu si moc rozuměli, alespoň to ona tvrdila a to dost přesvědčivě, nehnuli se od sebe skoro na krok, byly na sobě docela dost závislý, byl to její první partner. Když se jí někdo zeptal, proč si nenajde věkově podobného přítele, tak říkala, že mladý jsou blbý a, že by si s nimi nerozuměla. Přišlo mi, že si snad ani neprošla pubertou. Byly spolu skoro pořád, jen spolu nebydleli, nechtěla svůj volný čas trávit s nikým jiným, než s ním. Abych to zkrátila tak takhle to trvalo zhruba 6 let. Nedávno se mi ozvala, a poprvé mi pověděla o jejím vztahu, že už delší dobu prožívají krizi, trochu mě to zarazilo, to jsem opravdu nečekala. Naposled se prý viděli asi před měsícem, že si občas napíšou sms nebo zavolají, ale je to něco jiného, říkala, že je tím vztahem unavená, prostě, že si dali pauzu. To by ani nebylo tak zvláštní, jenže se mi pochlubila, že potkala někoho nového (25 letého) , ale že to zatím nebere vážně, že ho zatím bere jako kamaráda, vždy rozhovor prolínala, že jí na tom 6-ti letém vzathu stále záleží, a že ho nechce jen tak zahodit, že jí přítel chybí a, že se už snažila to trochu zlepšit, ale prý z jeho strany se moc nesnaží, a pokud bude osud chtít, tak se k sobě vrátí, o novém příteli se mu také pochlubila. Podle toho jak psala, tak se mi zdá, že se jí ten nový začíná pěkně vrývat do hlavy, prý se to snažila už ukončit, ale byl neodbytný, říkala, že snad má také nevyřešený vztah, cítí, že se do ní asi začíná zamilovávat a mě přijde, že ona také jen si to nechce přiznat. Že poslední dobou se cítí být také dost sama a že to nezná, proto se novému „kamarádství“ nebrání, že prý alespoň pozná nové lidi a tak, nevím tedy co si mám myslet a hlavně jak jí třeba pomoct, i když sem jejího staršího partnera moc nemusela, tak mi je ho docela líto, nemyslím si, že by ten vztah měl nadobro skončit, vždyť spolu ještě nezačali ani žít, byly opravdu jak dvě hrdličky, dost si rozuměli a na začátku jí asi i dost psychicky pomáhala, i když si myslím, že jí spíš trošku poštvával proti její mamce, určitě jí byl trošku otcem, protože její vlastní se dost brzy odstěhoval a moc se neviděli. Tak nevím, kdyby jste někdo měl něco k tomu co napsat nebo trochu poradit, tak se nebráním. Budu vděčná za každý názor ….. Šťastný
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 30. Říjen 2008, 16:07:59 »

6 let je dlouhá doba na to že spolu, navíc on byl její první tak se dá předokládat že časem půjde zkusit jaké to jinde. Jenom nevím v čem konkrétně poradit, chceš jí dát dohromady s tím novým nebo starým?
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Sany

Karma: 0
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 30. Říjen 2008, 16:14:32 »

ona se stejně bude dělat to co chce, spíš jí možná nějak nasměrovat, jestli raději nemá ted zůstat chvíli sama, aby si pročistila hlavu, aby se třeba nehrnula do nového vzathu a tak, aby třeba neudělala zbytečně chybu..... aby si třeba nezavřela dveře před tím starším vztahem....
Zaznamenáno
Kazisvět
****


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 625


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 30. Říjen 2008, 16:30:42 »

hele, nic ve zlym, ale nebylo by lepší, ať si to vyřeší sama? Nemusíš se jí montovat do života. Pokud by se tě pžímoz eptala, co má dělat a ty se pak zeptáš tady, tak nic proti, ale takhle mi to přijde dost ujetý. Nehledě na to, že ses najednou dozvěděla, že jim to skřípe. Ale řekla ti ta kamarádka všechno? Dyt se musí ta tvoje kamarádka rozhodnout, koho miluje a s kým chce být a ty nějakým usměrňováním buť nezpůsobíš nic a nebo se na tebe třeba naštve, pokud to nějak zesloníš...
Já bejt tebou,tak se jim do toho vůbec nemíchám.

btw. Todle chování holek uplně nesnášim, jak si takhle kamarádky říděj život. U kolika holek jsem pohořel, protože jsem nesedl jejich kamarádkám a od několik lidí jsem se dozvěděl, že jí to vymluvily?!
Zaznamenáno
Sany

Karma: 0
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 30. Říjen 2008, 16:37:21 »

hele, nic ve zlym, ale nebylo by lepší, ať si to vyřeší sama? Nemusíš se jí montovat do života. Pokud by se tě pžímoz eptala, co má dělat a ty se pak zeptáš tady, tak nic proti, ale takhle mi to přijde dost ujetý. Nehledě na to, že ses najednou dozvěděla, že jim to skřípe. Ale řekla ti ta kamarádka všechno? Dyt se musí ta tvoje kamarádka rozhodnout, koho miluje a s kým chce být a ty nějakým usměrňováním buť nezpůsobíš nic a nebo se na tebe třeba naštve, pokud to nějak zesloníš...
Já bejt tebou,tak se jim do toho vůbec nemíchám.

btw. Todle chování holek uplně nesnášim, jak si takhle kamarádky říděj život. U kolika holek jsem pohořel, protože jsem nesedl jejich kamarádkám a od několik lidí jsem se dozvěděl, že jí to vymluvily?!

rozumím, nechci se jí do toho plést, určitě jí nechci řídit život, to v žádném případě, jen nevim, co jí na to mám říct ... myslím, že je dost zmatená ... každopádně je to její věc, sice mi to přímo nenepsala, tak bude nejspíš dost zoufalá ...
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 30. Říjen 2008, 18:21:32 »

Kazisvět: tys nepochopil, že neni žádná "kamarádka" ?
Zaznamenáno

saila

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 30. Říjen 2008, 22:43:20 »

Jako správná kamarádka (pokud jí tedy opravdu jseš a cítíš to tak, i když mně osobně to přijde z tvé strany trošičku divné) bys měla vědět, jak jí v její situaci poradit a (podle tvých slov) co jí na to máš říct .........  Vykřičník Vykřičník
Zaznamenáno

Flowers chiiiiiilld Úsměv
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS