Rozchod = těžce vykoupená zkušenost

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
19. Duben 2024, 12:14:11

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O rozchodech (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Rozchod = těžce vykoupená zkušenost
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Rozchod = těžce vykoupená zkušenost  (Přečteno 11747 krát)
Balu



Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prague
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« kdy: 13. Březen 2008, 17:55:59 »

Tak jsem dostal ve svých 28 letech poprvé rozchodovým kladivem po hlavě a můžu říct, že to moc nezvládám. Věřil jsem na lásku, důvěru a přátelství, ale teď mi ta slova nějak hořknou v krku.

Známe se už skoro 4 roky a chodili jsme spolu 2,5 a bydleli spolu 2 roky. Krásná léta společných zážitků a koníčků. Naše hlavní pouto, kromě lásky, bylo sport a sportovní klub.
Musím přiznat, že jsem se zamilovával postupně a o to silnější byla moje láska.

Je tomu už lehce přes měsíc(těsně před sv. Valentýnem), co se probudím vedle milované a zlehka jí políbím. Ona se vztyčí a se slzami v očích mi řekne, že se zamilovala. Já se cítím jako nejšťastnější chlap, dokud se mými neurony neprobije jméno mého dobrého kamaráda ze sportovního klubu. Prý už tam není ta jiskra. Vzal jsem to sportovně, dal si jogurt, vypadl do fitka a v hlavě jak v úlu. Po návratu se mě zeptala, jestli prý bych byl v danou chvíli raději sám a jestli má tedy odejít.  Cynikem se člověk nerodí, cynikem se stává. 
Vztahovým reverse engineeringem jsem se dopracoval k faktu, že jsem byl podváděn alespoň 2 měsíce. To nepotěší a osel je asi to nejlichotivější, co o sobě můžete říct.
První týden jsem prožil v iluzi dovolené. Oprášil jsem svůj starý seznam věcí, co nemůže dělat chlap, když má přítelkyni a užíval si to. Nereagoval jsem na zprávy typu "miluji vás oba", "moc mě to mrzí" a "chybíš mi". Pak to ve mně začalo hlodat a další týden jsem z ní mámil, jak na tom jsem a co se vlastně děje. Podotýkám, že jsem jí nenapsal ani jedno špatné slovo, nic nevysvětloval a o nic neprosil. Teď už vím, že to byla chyba korunovaná větou "Mám Tě moc ráda, ale miluji někoho jiného a chci s ním žít".Napsal jsem jí, že to beru, ať mi dá čas, že potřebuji být nějakou dobu bez jejího kontaktu s čímž souhlasila. Po bezkontaktním týdnu mi přišel do práce balíček s plyšákem a dopisem. V dopise stálo, jak je jí moc smutno a jak můžu být tak necitlivý a nechtít jí kontaktovat a jak můžu zapomenout na ta krásná společná léta. Někdo to dopracuje až na samotný etalon cynismu.
Pokud se divíte, že to beru tak v pohodě, nikoho nemlátím a na nikoho nekřičím, tak je to tím, že mám velké srdce, do kterého se vejde hodně emocí, ale bolí to úplně stejně a možná ještě víc. Do velkého srdce se snáze trefí a rány zůstávají hluboké.

Svět ve kterém teď žiji:
Znáte to, jak máte najednou moře volného času na vylepšování vaší fyzické i duševní stránky, a tak se do toho vrhnete, ale pořád cítíte, že ten o koho vám nejvíc jde už to neocení.
Znáte to, když se v noci budíte s tupou bolestí a rukou na prázdném polštáři a vaše mysl zpracovává dozvuky snu s opakujícím se obrazem důvěrně známého obličeje.
Znáte to, jak se marně snažíte vzpomenout na šťastné období singla, kdy jste mohli mít každou a svět Vám ležel u nohou.
Znáte to, jak jste ze všech potencionálních přítelkyň udělali kamarádky, protože pro Vás existuje jen ta jediná, a teď toho litujete.

Vše špatné je k něčemu dobré a já jsem po rozchodu dost ožil jak v zaměstnání, tak i ve snaze udělat ze sebe lepšího člověka.

Pár otázek na závěr:
   1) Jsem nenormální, když jsem nikdy nikoho nepodvedl a vím, že to ani neudělám? Pokud jsem věděl, že mi vztah nevyhovuje, tak jsem inicioval rozchod a až poté si někoho našel.
   2) Lze se kamarádit s člověkem, který:
      a) Nemá vaši důvěru
      b) Vás delší dobu podváděl
      c) Vás po tom všem citově vydíral
    3) Lze se kamarádit s dobrým přítelem, o kterém se dozvíte, že se poslední půlrok snažil přebrat vaši holku, až se mu to povedlo?
   4) Může být někdo hrozně hodný a zároveň hrozně sobecký?

Zaznamenáno
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 13. Březen 2008, 19:39:47 »

Pár otázek na závěr:
   1) Jsem nenormální, když jsem nikdy nikoho nepodvedl a vím, že to ani neudělám? Pokud jsem věděl, že mi vztah nevyhovuje, tak jsem inicioval rozchod a až poté si někoho našel.
   2) Lze se kamarádit s člověkem, který:
      a) Nemá vaši důvěru
      b) Vás delší dobu podváděl
      c) Vás po tom všem citově vydíral
    3) Lze se kamarádit s dobrým přítelem, o kterém se dozvíte, že se poslední půlrok snažil přebrat vaši holku, až se mu to povedlo?
   4) Může být někdo hrozně hodný a zároveň hrozně sobecký?

Ad 1: nejsi nenormální.
Ad 2: ne a je nesmysl se o to snažit (co ti to dává?).
Ad 3: ne a je nesmysl se o to snažit.
Ad 4: stýská se jí. Mluvíš o cynismu, ale ten plyšák a spol. není cynismus, ale fakt, že takový rozchod bolí i toho, kdo ho způsobil, a jsou tu taky výčitky svědomí a snaha "neubližovat" a harmonizovat to á la "budeme kamarádi" (která v těchto situacích vede vesměs k ubližování ještě daleko většímu). Ty řeči o tom, že to krásné ničíš a zapomínáš ty, jsou už ovšem trochu jiná kategorie... Pořád bych v tom ale neviděl cynismus, ale to, že účinně klame sebe samu, aby se na sebe mohla podívat do zrcadla.

Omezení kontaktu: velmi správné. Přerušení kontaktu: nejlepší, možná i s tím, že se (kvůli sobě) nejdřív vůči "její verzi" jasně vymezíš a řekneš jí, co si o tom myslíš ty. Jdeš na to dobře, ale tak jako tak to chce čas, dost času... GL, kámo, je to drsné, ale ty to zvládneš!
Zaznamenáno

Happiness under construction!
gammarus
**


Karma: 4
Příspěvků: 240


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. Březen 2008, 19:49:24 »

Tak pár mích odpovědí na Tvé otázky:
1) Podle mě jsi naprosto normální (možná si to myslím proto, že já jsem taky takový  Šťastný).
2 a) Proč ne? Normálně se můžeš bavit s téměř každým.
2 b) Jo tak to záleží na Tobě. Mě by to docela dost na...lo a s takovým člověkem (holkou) bych se asi moc nebavil.
2 c) S takovou holkou už bych se nebavil.  Proč taky? Prvně Tě podvádí, pak Ti to řekne a ještě se pak diví, proč s ní nekomunikuješ a začně Tě citově vydírat. Vykašlal bych se na ni, ať si to taky trochu vyžere. Někdy ty ženské opravdu nechápu.
3) Pokud věděl, že ji miluješ apod. a ještě Ti ji chtěl přebrat, tak to zřejmě nebyl moc dobrý kamarád.  Fyzickou reakcí vůči němu by se Ti mohlo dost ulevit, jestli mi rozumíš.
4) Tak tohle nevím.  Každý je jiný.

Všechno jsou pouze mé názory na věc.

Mě nejvíc pomohlo úplné přerušení kontaktu.  Vidím, že na to jdeš podobně. Stačí nepolevit, ale i tak to bude nějakou dobu trvat.
Zaznamenáno
rees



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 42


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 13. Březen 2008, 21:40:31 »

Na uvod musim rict, ze te obdivuju, protoze se s tim vyrovnas dost dobre.

Ja to vidim tak:
Z tveho prispevku vyplyva, ze jsi hodny a slusny clovek..... bohuzel takovych lidi na tomto svete moc neni, mame zde prevazne zmrdy, kteri hodne a slusne lidi vyuzivaji, k dosazeni svych cilu. Velice dobrym prikladem takoveho zmrda je tvuj "kamarad", ktery ti prebral holku.

K otazkam:
1) Jak uz jsem psal, jsi slusny clovek, takovych moc neni. Za normalni se povazuju vetsina, takze normalni nejsi
2) To zalezi na povaze cloveka. Myslim, ze si po case uplne zvyknes na zivot bez ni.
3) Tady to vidim celkem jasne: ten tvuj "dobry pritel" neni dobry pritel, protoze dobry pritel v obtiznych situacich pomaha, nevytvari je. Moc dobre vedel, co dela. Znicil ti vztah. To uz je dost duvodu, proc ho nepovazovat za pritele.
4) Myslim, ze ne. Mozna sobecky clovek, co lituje svych cinu, muze vypadat jako hodny.
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 15. Březen 2008, 12:09:23 »

1) Jsem nenormální, když jsem nikdy nikoho nepodvedl a vím, že to ani neudělám? Pokud jsem věděl, že mi vztah nevyhovuje, tak jsem inicioval rozchod a až poté si někoho našel.
   
  Jsi normální. Taky jsem nikdy nepovedl a beru to jako ctnost

2) Lze se kamarádit s člověkem, který:
      a) Lze ale není to ono
      b) To pořeší čas
      c) To už je horší..to napovídá cosi o tom člověku
    3) Ano, lze ho například skamarádit s přehradou a tvárnicí
   4) Občas to tak je
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Theresa



Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Místo: Praha
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 15. Březen 2008, 13:42:29 »

Bali, tvuj prispevek jsem uplne zhltla, opravdu krasne pises. Vis to?  Mrkající  Z toho tveho prispevku na me uplne sala tve charisma  Stydlivý

1) Urcite jsi normalni a je fajn, ze takovy jeste v dnesni dobe nekdo dokaze byt.

2) Myslim si, ze to nejde. Mozna za nejakou dobu ano, az to preboli... ale urcite ne hned. Akorat ti to prinese jen dalsi bolest, prohlubovani ran.

3) No ona chyba asi nebude jen na jedne strane. Na to jsou vzdy potreba dva. Jasneze to je od neho hodne hnusny a je to podraz, kterej se jen tak neodpousti, ale mozna to casem budes videt jinak. Vidas se s nim? Co ti k tomu rekl on?

4) Jak uz bylo napsano, ono ji to urcite taky boli, neni to pro ni lehke. Je to od ni strasne alibisticke, ale chapu ji Stydlivý
Zaznamenáno

Where are we now?
I've got to let you know
A house still doesn't make a home
Don't leave me here alone...

And it's you when I look in the mirror
And it's you that makes it hard to let go
Sometimes you can't make it on your own
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 15. Březen 2008, 19:35:37 »

Bali, tvuj prispevek jsem uplne zhltla, opravdu krasne pises. Vis to?  Mrkající  Z toho tveho prispevku na me uplne sala tve charisma  Stydlivý

Přidávám se k pochvale. Všiml jsem si toho taky hned.
Zaznamenáno

Happiness under construction!
Balu



Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Prague
Příspěvků: 3


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 16. Březen 2008, 17:15:45 »

Děkuji za pochvaly. Zvedlo mi to sebevědomí, které teď tak potřebuji Úsměv

Tréningy jsme si rozdělili, abychom se míjeli. To je ale stejně jen dočasné řešení, a proto zkusím na nějakou dobu jiný sport.

Já si ani dost dobře nedokáži představit, jak bych na tohoto svého pseudokamaráda reagoval. Prezentuje se jako hrozně hodný kňouravý typ. Před rokem mu utekla přítelkyně za jiným, takže vůbec nechápu, že je sám něčeho takového schopen.
Dostal jsem dokonce radu, že bych mu měl poděkovat. Prý lepší teď, než v manželství s dětmi a společným majetkem. Něco na tom bude, ale děkovat mu opravdu nehodlám. I když možná nějaká děkovačka v uvozovkách...  Mrkající

Jinak všechno teď vnímám intenzivněji. Cítím, že ve mně nastávají změny, tak se to snažím směrovat do dobrých vod.
Pro ty, kteří jsou na začátku mám jednoduchý postup:
   1) Poslechněte si "Runaway Train" od "Soul Asylum"
   2) Přečtěte si "Všechno, co potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce" od R. Fulghuma
   3) Koukněte na "The Big Blue" od L. Bessona, stopáž 2:20
Po téhle kůře Vám nezbude nic jiného, než se na lidi kolem sebe usmívat  Šťastný

Díky
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 16. Březen 2008, 17:23:29 »

ještě to koťátko na fotce a ukápla mi slza Šťastný

Mimochodem... říká se "je lepší lásku ztratit než nikdy žádnou nemít" ... a... je to pravda...
Zaznamenáno

daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 22. Březen 2008, 17:22:55 »

Balu: Ty musis byt uplne zlaticko.. az takove, ze ta slecna s Tebou nejspis jenom zametala Úsměv
Mas v infu, ze jsi z Prahy, nevim, jaky sport delas, ale jiste najdes i jine telocvicny, kde budes moc trenovat a vyhnes se jak jim, tak kamaradum, kteri na Tebe budou soustrastne koukat, tak prostredi, ktere Ti je bude pripominat... ale mozna ze to ani nepotrebujes, aspon z toho co pises se zdas dost v pohode, nicmene, zdani mnohdy klame.

1) Jsem nenormální, když jsem nikdy nikoho nepodvedl a vím, že to ani neudělám? Pokud jsem věděl, že mi vztah nevyhovuje, tak jsem inicioval rozchod a až poté si někoho našel.

Asi jsi svaty, neverim, ze tohle chlapy delaj...jak jednou rekl jeden kamarad o zenskych "jsou jak opice, ty se nikdy nepustej jedne vetve, dokud se pevne nedrzej za nakou jinou" a tohle same jsem si teda po svych zkusenostech myslela o chlapech. Bohuzel, jeden ve vztahu to vzdycky odnesel.


   2) Lze se kamarádit s člověkem, který:
      a) Nemá vaši důvěru

me to moc nejde, je to znamy, ne kamarad... klidne mu pohlidam psa, ale vikend s nim asi travit nebudu

      b) Vás delší dobu podváděl

"ahoj jsem tady,pokud o me chces oprit kolo, popr. me pouzit misto hadru na podlahu"
nejsem tak svobodomyslna

      c) Vás po tom všem citově vydíral

tak tohle neodpoustim, takoveho cloveka bych poslala do kytek, minimalne sama pro sebe - takovy maly ritualni pohreb.

    3) Lze se kamarádit s dobrým přítelem, o kterém se dozvíte, že se poslední půlrok snažil přebrat vaši holku, až se mu to povedlo?

Asi bys mel prehodnotit, zda je ten clovek stale dobrym pritelem. Pokud to teda nedelal jen proto, ze ta slecna byla neco jako upir a on se Ti pouze nesnazil zachranit krk

   4) Může být někdo hrozně hodný a zároveň hrozně sobecký?

ano.. mam takoveho kamarada. Je to zlaticko a soucasne nejvetsi kreten a sobec, ktereho znam. Chova se ke me podle potreby a spolecnosti ve ktere jsme... Myslim,ze potrebuje dospet (pak bude jen to zlaticko Úsměv na druhou stranu trosku pochybuju, ze se to nekdy stane, pac by take na sobe musel trosku pracovat Smutný

A s tim, ze lepe, kdyz jste se rozesli tedka nez pozdeji - ano, rozvod a deleni SJM nic moc. Ale neboj, nejspis to potka nas vsechny :-D
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Theresa



Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Místo: Praha
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 24. Březen 2008, 17:36:06 »

Balu, tak dvojku z tveho navodu mam splnenou z minulosti. Jednotku jsem ted splnila, ale tu trojku asi nesezenu  Neutrální  Kazdopadne ty jsi tak uzasny clovek  Stydlivý aspon tak na me pusobis. Ta tva byvala bude jeste pekne litovat  Mrkající
Zaznamenáno

Where are we now?
I've got to let you know
A house still doesn't make a home
Don't leave me here alone...

And it's you when I look in the mirror
And it's you that makes it hard to let go
Sometimes you can't make it on your own
brand

Karma: 0
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 04. Červen 2008, 09:31:35 »

Ozajstni kamarati by mali vediet viac, nez by priatelka jedneho z nich nieco tusila. Mali by si to povedat na rovinu, ze sa nieco deje a je jedno, ze kto z nich inicioval balenie.
Mam 28r a ani ja som nikdy nepodviedol. Momentalne prezivam peklo, zostal som sam a viem, ze to bola ta vynimocna - prava.
V dobrom som prerusil kontakty, aby si viedla svoj stastny zivot bez mna. Nechcem ju otravovat. A to ju budem vydavat v praci stale. Snazim sa byt silny.. Smutný
A paradox je, ze sa mi vyrozpravala az ked bola rozhodnuta opustit ma. Neslo o neveru, len sa trapila a ja tiez.
Zaznamenáno
p@lo
Host
« Odpověď #12 kdy: 04. Červen 2008, 10:00:21 »

aj napriek tomu, ze to je smutny post, je zaroven aj krasny. prajem ti vela stastia Mrkající dnesny svet je kruty...
Zaznamenáno
SpeedMaster
*
Karma: 6
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 07. Srpen 2008, 00:26:28 »

Zvládáš to velmi dobře a spíše ty bys mohl poradit ostatním, kteří nějaký rozchod zvládají
mnohem hůře, než ty.
Zásadní problém byl v tom, že jsi až příliš hodný. Vzhledem ke své lásce k ní jsi pravděpodobně nezanedbával žádný
podstatný aspekt vztahu. Byl jsi "jen" moc hodný.

S ženskými to máš jako s dětmi. Když jsi na ně moc hodný, když tvá dobrota nezná hranic, tak je rozmazlíš.
Budou z nich velmi rozmazlené děti. Neříkám tím, že při výchově musí být člověk jako ras,
ale i když své děti bezmezně miluje a udělal by pro ně všechno, občas musí být ve výchově přísný.
Když něco provedou nepěkného, tak jim někdy třeba střihnout pohlavek, či zakázat televizi, nekoupit nový mobil apod.
Pokud zkrátka výchova není vyvážená na všechny strany, děti jsou zmatené, neví co si mohou dovolit (myslí si, že všechno), nemají žádnou zpětnou vazbu a jsou jakoby odtržené od reality. Velmi ploše vnímají okolní realitu a svou roli v ní. Proces vyzrávání a utváření jejich osobnosti je velmi narušen.

U žen to máš homologické. Byl jsi na tu svou moc hodný. (=příliš sis ji rozmazlil) Vnímá tě jako bezmezně hodného člověka, proto ti např. posílá medvídky, protože ví, že jsi tak hodný, že ji odpustíš. Kromě toho taky občas platí moc hodný = někdy dost nudný.

Poděkovat bys tomu kňouravému sokovi mohl například tak, že bys mu ji jednu natáhnul. (Víme, není to jen jeho vina, lví podíl nese i tvá rozmazlená přítelkyně, nicméně tímto chlapským řešením bys nic nezkazil a třeba by ti na chvíli přestala posílat medvídky)

Taky, v případě, že vás miluje oba, jí může nabídnout trojku. Nemusíte ani být bi. A je možné, že kňouravý sok by to dlouho nevydržel.
Tak či tak stávající řešení je velmi racionální a dobré, takže jen tak dál.

P.S: Otázka, zda li je někdo (ne)normální když ne(podvádí) nemůže být objektivně zodpovězena. Je to individuální a záleží to
na osobních preferencí. Mě by například nebavilo a neuspokojovalo napichovat pouze jednu buchtu, opačná varianta (více buchet)
mě baví, těší, inspiruje, je mi příjemnější a poskytuje mi radostný pohled na rozmanitost přírody. A zároveň se nepovažuji za nenormálního. A někdo jiný (viz tvůj případ) je nejvíc saturován, když svou lásku fyzickou a duševní spojí s jednou osobou.
Čili tato otázka spadá do množiny smysluplných otázek jako např. "Jsem normální, když mi nechutná vepřo-knedlo-zelo?
Zaznamenáno
P1R3K
*****


Hank Moody method :)

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Moravské Budějovice
Příspěvků: 1 209


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 07. Srpen 2008, 08:27:45 »

Skvělý. Fakt. Zachoval ses jako chlap Vykřičník
Zaznamenáno

...::Vykřičník::...
GR77A
***


Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Brno
Příspěvků: 347


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 11. Srpen 2008, 22:29:27 »

Držím ti palce a obdivuju, seš fakt borec...

Mimochodem... říká se "je lepší lásku ztratit než nikdy žádnou nemít" ... a... je to pravda...

Tohle teda nemůžu posoudit objektivně, ale je to pro mě jedna velká otázka. A naopak z neznalosti a ze strachu se klaním k opaku. Radši lásku nepoznat, než umírat její ztrátou. Těžko říct, co bych říkal na realitu...
Zaznamenáno

.: In Trance We Trust :.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS