Chlastací hry, společenské hry

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 17:37:40

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Chlastací hry, společenské hry
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Chlastací hry, společenské hry  (Přečteno 17272 krát)
A.R.

Karma: 1
Příspěvků: 45


Zobrazit profil
« kdy: 22. Duben 2013, 09:43:55 »

Nazdar lidi,

Blíží se nám konec školního roku a pro mě to znamená třeba i třídní výlet. Letos připadla organizace na mě a potřeboval bych tedy poradit nějaké hry, aktivity apod. Z toho důvodu chci založit téma, které by bylo jakýmsi skladištěm takových her ať už třeba na ten výlet, nebo nějakých "chlastacích" her na večer Mrkající.

předem díky za Vaše nápady,

A.R.
Zaznamenáno
Term757



Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Brno
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 22. Duben 2013, 15:19:18 »

čoveče za mně co znám tak:

Macháček

http://cs.wikipedia.org/wiki/Mach%C3%A1%C4%8Dek_%28hra%29

z lesa, do lesa
potřebuješ:
pivo (malé pro začínající hráče; 0,5 pro ošlehané profesionály), zelenou
Pravidla:
Každý si objedná pivo a pokaždé, když se někdo napije, musí dolít sklenici po okraj zelenou.

Když má hráč pivo krásně zelené…je v lese… no a aby se dostal z lesa, tak pokaždé, když se napije zelené, tak musí opět dolít vypitý díl, tentokrát pivem po okraj.
Až je sklenice opět celá piva, je z lesa venku.


člověče napij se

normální človeče nezlob se, avšak místo figurek hraješ s malými panáky (třeba morgan). Když ti figurku vyhodí nepřítel piješ svého panáka.


Aktivity
sice to chlastací hra není, a je jen společenská. Tak je naprosto užasná a plná zábavy. Neznám lepší a s prima partou a trochou alkoholu se dá skvěle strávit nejeden večer  Super!


Beer pong
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8oIZ9bZoi3c

Flaška  Smějící se netřeba komentovat
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 22. Duben 2013, 20:10:11 »

Aktivity
sice to chlastací hra není, a je jen společenská. Tak je naprosto užasná a plná zábavy. Neznám lepší a s prima partou a trochou alkoholu se dá skvěle strávit nejeden večer  Super!
Dokonalá hra, u které jsem se na silvestra nasmál až až.
Alkohol piji pouze na silvestra, takže mi stačí málo a jsem v tom. Kamarád měl za úkol nakreslit mi telefon a já to měl uhodnout. Všichni byli ještě střízlivý, všichni věděli co to je, ale mě to přišla jako abnormální čmáranice, kterou nelze vydedukovat. Když jsem zjistil, že to je telefon, tak do dnes si říkám, pokud bych byl střízlivý, tak to stoprocentně uhodnu, ale pod vlivem alkoholu to vypadalo fakt zvláštně. :- ))

Doporučuju.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 22. Duben 2013, 22:19:34 »

Já přidám ty "na pochopení":

Na koho se dívá občanka
Cílem hry je umět správně odpovědět na koho se dívá občanka a neříkat to ostatním, aby na to přišli sami. Hraje se to tak, že vezmeš občanku a hodíš ji na stůl. A zeptáš se "na koho se dívá občanka?" - občanka se vždycky dívá na toho, kdo první promluví. Takže pokud jsou všichni zticha a někdo něco tipne, tak kouká na něj. Nebo často se stane, že někdo řekne "tyvado ja nevim" nebo něco takovýho. A občanka pak kouká na něj.  Vypadá to jako blbost, ale lidi se tim dokážou zabavit na hodně dlouho. Nejzajímavější je to ve chvíli, kdy první člověk zjistí princip a najednou víc a ostatní netuší a tipují - všichni to chtějí zjistit! Úsměv

Ťu-ťví
Stejný princip. Dáš před sebe ruku a přejíždíš si zleva doprava na špičky prstů (ťu) a mezi prsty (ťví). Je úplně jedno jak to děláš - jestli postupně, nebo třeba děláš ťu ťu ťu ťu jen na špičky prstů nebo , ale zásadní je to, do jaké polohy si dáš ruce, až skončíš. Pak vyzveš ostatní, jestli to někdo po tobě dokáže správně zopakovat. Všichni správně zopakují ten začátek, ale nikdo nedá pak ruce stejně. Chvilku ze začátku to dělej normálně - třeba ruce do klína a pak zkus nějaké výrazné gesto. Ideální je, když to prozradíš někomu druhému, kdo pak může marchovat, že to umí zopakovat správně - a současně tím mají ostatní šanci to odhalit - když si všimnou, že děláte na konci stejné gesto rukou.

Križom-nekrižom
Stejný princip. Je třeba hrát tak aby lidi na sebe viděli na celé (tj ne u stolu). Máš nůž a vidličku. A různě náhodně je dáváš přes sebe nebo k sobě a ptáš se lidí jestli križom nebo nekrižom. Oni tipuje nejdřív logicky, že když se kříží, tak je to križom nebo naopak. Ale finta je v tom, že záleží jak máš nohy - jestli křížem přes sebe (križom) nebo vedle sebe (nekrižom).

Pro výše zmíněné platí, že je důležité, aby ve skupině alespoň dva znali princip, protože jinak to chce docela trenink abys někoho navedl na správný způsob řešení a přitom to nebylo moc okaté. Je to současně takový social proof pro tebe - protože ty jsi jediný/jeden z mála kdo ví jak to funguje a všichni to chtějí chápat, takže můžeš "odměňovat" (výjmečně!) některé lidi tím, že jim to prozradíš - aby si mohli užívat ten pocit, kdy vědí a ostatní se ještě trápí. Ale opatrně s tím, protože tím, že to prozradíš to ztrácí to kouzlo.

Ze společenských her:
Time's up!
Karetí hra s pantomimou - dá se koupit.

Kartáč
Potřebuješ rejžák (tj. hrubý kartáč) nebo smetáček na zametání (ne moc špinavý - spíš čistý). Lidi si stoupnou do kroužku aby neměli mezery mezi sebou a dají si ruce vzájemně za záda a ob-jednoho je zkříží. Někdo má kartáč. A jeden dobrovolník je vybrán doprostřed. Rozhlíží se po lidech v kruhu, kteří si za zády podávají kartáč mezi sebou. Když někdo chce, může vyndat ruku zpoza zad a toho ve středu "učesat" kartáčem. Cílem toho uprostřed je, aby trefil kdo ho učesal a ukázal na něj. Takže logicky ho česáš nejlépe, když je k tobě zády. A pak rychle ruku s kartáčem zpět. Když ten vprostřed na někoho ukáže, tak dotyčný musí (!) okamžitě ukázat obě ruce. Tedy pokud učeše a nestihne předat kartáč dál, nebo mu kartáč upadne, tak jde do středu.
Takhle hra je fakt sranda, ale je potřeba to hrát trochu s rozmyslem. Občas se stane, že někdo fakt nemá šanci a nejde mu to, tak je potřeba aby byl ve skupině někdo rozumný, komu "náhodou" kartáč vypadne a vystřídá ho, než to přestane být sranda a začne to být šikana Úsměv To vidim jako trochu jako nebezpečí - protože ve třídě je vždycky někdo outsider a pokud se zasekne veprostřed, tak to pro něj neni nic moc Smutný Já to vždycky hrál s kamarády, takže se tohle neprojevovalo.

Noviny
Sezmanovací hra. Potřebuješ noviny, případně větší kus papíru ~ A3 a kbelík. Lidi sedí na židlích v kruhu a někdo začíná veprostřed. Noviny se stočí do takové "ruličky", aby z nich byl jakože "obušek". Určený člověk v kruhu řekne jméno někoho. Člověk ve středu má za cíl ho praštit novinama. Jenže jmenovaný může místo sebe říct jiné jméno. A člověk ve středu musí praštit toho místo něj. A takhle furt dokola. Pokud někdo nestihne říct jiné jméno a je trefen novinama, tak začíná druhá fáze - ten kdo je ve středu musí vrátit noviny do kbelíku a sednout si na místo trefeného. Trefený má naopak za cíl noviny z kbelíku vzít (nesmí se jich dotknout dříve, než jsou v kbelíku!) a toho, kdo byl ve středu majznout zpátky. Ten kdo je ve středu může noviny do kbelíku hodit z dálky (aby se trefený musel víc projít a nestihnul ho praštit zpět). Nebo si přenést kbelík na lepší místo. Trefený se nesmí dotýkat kbelíku ani novin, pokud se jich dotýká ten, kdo je ve středu. Smí mu ale bránit tělem, aby okolo něj proběhl a zasedl mu místo. Nesmí ho ale držet.
Takhle hra je trochu víc fyzická. Je zas potřeba, aby u ní byl někdo, kdo to uhlídá, aby se lidi nemlátili, nepodráželi si nohy, atp. Ale je s tim hodně velká sranda a je to skvělé na seznámení.

To je asi zatim vše, co mě napadá. U všech her doporučuji nejdřív vyzkoušet s pár lidma na nečisto - třeba doma s rodinou - aby ses pak neztrapnil, že to vlastně ani neumíš.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24. Duben 2013, 19:07:56 »

Souhlasim, že Aktivity jsou na párty super, ale na takový ty komornější normálnější párty a spíš na začátku. Na divoký rozjetý chlastačky se moc nehoděj (field tested Šťastný)

Av4: tu první hru absolutně vůbec nechápu Šťastný ... jak jako na koho se dívá? jako na koho se dívá fotka na občance? fotka se přece dívá na všechny, to ví uplně každej blb :O ... fakt tu hru nějak nechápu Šťastný
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 25. Duben 2013, 01:43:52 »

Teď se dívá na tebe, protože jsi první promluvil S jazykem
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS