Dlouhodobý vztah a vliv na sebevědomí

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Duben 2024, 12:41:29

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Dlouhodobý vztah a vliv na sebevědomí
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Dlouhodobý vztah a vliv na sebevědomí  (Přečteno 9460 krát)
Score
*
Karma: 0
Věk: 33
Příspěvků: 54


Zobrazit profil
« kdy: 29. Leden 2011, 17:40:00 »

Zdravím Vás po dlouhej době sem zase něco napíšu nevím jestli to patří přímo sem do té sekce. Nedávno sem byl s jedním kamarádem a jeho přítelkyní posedět a pokecat, takže sme kecali o různých věcech znáte to. Pak jeho přítelkyně potkala nějakou svou starou kamarádku a tak šli spolu nachvilku pokecat k baru. No a mi sme zůstali s tím kamarádem chvilku spolu u stolu a začali sme tak kecat o ženských a ani nevím jak sme se k tomu dostali. Ale začali sme se bavit o vlivu dlouhodobého vztahu na psychiku, zkušenosti a sebedůvěry. On nikdy nebyl moc extrovertní a upovídanej co se týče holek, ale v poslední době co má tu svou jako by kněmu docházelo k určitýmu zlepšení není to sice nic extra ale je tam vidět nějaký zlepšení i co se týče sebedůvěry a komunikace. Tak mě tak zajímalo jestli myslíte, že na tom něco bude a nebo ne . Myslíte, že je možné díky dlouhodobému vztahu aby se člověk pozitivně změnil ? Je jasný, že co se týče oslovování holek zkušenosti tím nezíská ty se získají jen trénováním, ale příjde mi teď víc pozitivně naladěnej a myslím, že by ted neměl problém se seznámit s cizí holkou kdyby neměl tu svou Úsměv Znáte taky nějakej podobnej případ začal sem se teď zajímat všeho možnýho co se týče ovlivňování psychiky a změn povahy lidí tak sbírám informace Úsměv
Zaznamenáno
gammarus
**


Karma: 4
Příspěvků: 240


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 29. Leden 2011, 17:42:32 »

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že to možné je  Mrkající
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 30. Leden 2011, 20:56:37 »

je to možné, ale to souvisí s trojúhelníkem potřeb.

vztahy - zajištění - zdraví...čím víc cípů máš OK, tím jsi spokojenější.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Score
*
Karma: 0
Věk: 33
Příspěvků: 54


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 02. Únor 2011, 12:56:15 »

gammarus: takže tobě se stalo něco podobnýho jo ??

joei: trojúhelník potřeb ? můžeš mi prosímtě vysvětlit něco víc otom celkem mě to zajímá tohleto ? Úsměv
Zaznamenáno
Artist
****


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Praha
Příspěvků: 712


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 02. Únor 2011, 13:31:09 »

Score, to je hrozne jednoduché: Nezáleží na tom čo robíš ale ako sa pri tom cítiš / túto problematiku som skúmal mnoho rokov/. Ak si v LTR spokojný a si hrdý na dievča tak áno, sebavedomie rastie, ak sú problémy a niekto je pod papučou a pod, tak sa to prejaví skor negatívne. Čo sa týka skillu jasné: Chceš vedieť baliť - musíš HB baliť, inak to nejde. Ak si napr. prežil dobrý vzťah, ideš do ďalšieho balenia s očakávaním, že sa ti zase niečo podobné prihodí a je to z teba cítiť, ak si bo frustrovaný, bude to z teba cítiť aj pri balení.

Ešte by som doplnil vec, ktorú som veľmi nepríjemne objavoval: Keď si dlho strádal, napr. lásku, sex a tak budeš pri balení hrozne needy, ak si si užil dobré chvílky, budeš uvolnený a všetko pojde omnoho jednoduchšie. ženy zbožňujú spokojnosť, je to znakom úspešnosti.
Zaznamenáno

"Kombinace jeho brutalniho fyzickeho vzhledu s dobrosrdecnyma jiskricima ocima, musi mit na holky ultimatni effekt kdyz je v pohode"

popis Artyho jednym znamym Šťastný


"Polib mi můj naleštěnej zadek!" Bender Bending Rodrigue
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 02. Únor 2011, 14:56:52 »

Score, jde o to, že v životě má člověk 3 hlavní potřeby k uspokojení

1. vrchol trojúhelníku je zdraví
2. vrchol trojúhelníku je láska a vztahy
3. vrchol trojúhelníku jsou peníze a celkové hmotné zajištění

Pokud člověk v některém z vrcholů strádá, cítí se nespokojený, tím pádem se to na něm projevuje - hlavně na řeči těla.

Pokud někomu nefungují 2 a nebo 3 vrcholy, nemůže být opravdu šťastný. Nalhat si to může, ale nebude.

Já jsem teď v situaci, kdy jsem zdravotně ok, vztahy ok, ale peníze nic moc.
před rokem jsem měl vztah ok, peníze ok, ale zdraví nic moc

a během té doby jsem zažil průsečík asi 2 měsíců, kdy jsem měl vše tak, jak jsem potřeboval a bylo to na mně vidět. Působil jsem mnohem líp a vše se mi i mnohem líp dařilo.

Teď na tom musím zase pracovat hold no:-)
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 02. Únor 2011, 15:14:39 »

Člověk nemůže být na dosmrti šťastný ve všech vrcholech trohúhelníku. Vždycky se něco pomotá. Je to realita
To zdraví se nedá ovlivnit jako to ostatní, což je nejhorší.  Úsměv
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 02. Únor 2011, 15:20:34 »

Podle mne částečně ano, nějakým zdravým životní stylem. Sportem, kvalitním jídlem .. nekouřením atd. Úsměv
Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 02. Únor 2011, 16:04:44 »

Naopak člověk může kontrolovat zdraví víc než si myslí, ale to nesmí spoléhat na doktory, kteří nemoci léčí... musí najít způsob, jak nemocem předcházet a jak je vyléčit.
A jak říká Daidalos, stravou, životním stylem a správným pohybem tělu můžeš výrazně prospívat.

Navíc ne každý potřebuje mít všechny vrcholy v pohodě. Někdo neřeší rodinu, protože se upíná k budování majetku - viz. mnoho úspěšných podnikatelů.

Každý má hranici štěstí někde jinde.

Někomu stačí mít člověka, který ho má rád a peníze na jídlo a na slušné bydlení. Někdo potřebuje mít luxus, nejkrásnější ženskou na ozdobu a platí si exkluzivní lékařskou péči.... každý to má tak, jak si nastaví v hlavě.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 02. Únor 2011, 16:32:49 »

Máte pravdu, ale zapoměli jste, že i lidé se zdravím životním stylem mají rakoviny, oční zákali apod.  Mrkající
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 02. Únor 2011, 16:57:03 »

Něktrým nemocem můžeš předcházet a některým ne. Prostě když jsi v MHD a někdo na tebe ten bacil prskne tak můžeš žrát vitamínky jako lentilky, jíst zdravě a sportovat, ale pokud nebudeš mít dostatek protilátek, tak prostě lehneš (nebo budeš chodit do práce/školy nemocný), ať chceš nebo nechceš.
Zaznamenáno
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 02. Únor 2011, 18:55:57 »

Nechci se nějak hádat, ale pokud máš opravdu zdravý životní styl, jen tak tě něco nepoloží. Ono jíst syntetické vitamíny v prášcích není zrovna nejlepší řešení Úsměv . Přesně jak to píše Joei, zdraví se dá ovlivnit více než si většina z vás myslí a to hlavně předcházením. Když už jste nemocní je pozdě.
 Například můj otec už nebyl přes dva roky nemocný, a moje sestra je nemocná pořád takže nedostatkem bacilů to není.
Rakoviny a podobné věci jsou někdy dané geneticky, ale také by jste se divili jak se dají životní stylem neříkám uplně vyléčit, ale hodně potlačit. Samozřejmý je také vliv prostředí kde žijete, velkoměsta jsou na to nejhorší  Bláznivý
« Poslední změna: 02. Únor 2011, 19:00:37 od Daidalos » Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
MusicMan
***


Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 02. Únor 2011, 19:09:55 »

ono sa to potom moze zase este zhorsit po rozchode, takze byt nim, uz riesim dalsie  Smějící se teraz mu je fajn, ale co, ked bude sam?!? to mu zase padne hrebienok.
Zaznamenáno

Nejde o to, co robis, ale ako to robis.
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 03. Únor 2011, 11:06:02 »

add rakovina - rakovina u spousty lidí vzniká právě tím životním stylem. je to permanentním překyselením organismu, kde se daří rakovinotvorným buňkám a celkově je pak člověk velice dobře nastaven pro vznik nějakého onkologického onemocnění.

dneska lidi nejedí skoro ovoce a zeleninu, která je zásaditá a když už jedí, tak je to takovej brak z marketů, že v ní nejsou žádné prospěšné látky... za posledních cca 20 let se obsah vitamínů a minerálů v zelenine snad 10x snížil.... proč je dneska asi tolika lidí nemocných? proč mají lidi ve 20ti problémy s kloubama? Kdo si nepěstuje doma na zahrádce zeleninu sám a nehnojí to koňským hnojem a žere ty rádoby zdravý věci z marketu, tak se stejně akorát likviduje zevnitř.

Jenže dneska jsou hrozně omezený možnosti v jídle... máme asi 1000x víc druhů potravin než za komoušů, ale kvalita už tu dávno není.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 03. Únor 2011, 11:22:51 »

Když už se tu rozrostla diskuse o zdraví, tak také přispěju svojí troškou do mlýna. To, jak jste zdraví a nemocní závisí na správné funkci imunitního systému, který se nejvíce vyvíjí v dětství. Takže pokud jste jako děti neustále běhaly venku, olizovaly všechno možné, měly neustále odřené kolena a ruce etc. etc., tak si přirozenou cestou váš imunitní systém vybudoval odolnost proti různým bakteriím, virům a já nevím čemu všemu. Naopak pokud jste jako děti seděly doma na zadku nebo vás rodiče drželi v bytě a za každé odřené koleno jste dostali vynadáno, tak váš imunitní systém neměl příležitost se dobře vyvinout a v dospělosti budete daleko více náchylní k nemocem.

Co se týče potravin, v Česku jsme bohužel známí tím, že máme dost nekvalitní potraviny než jiné evropské státy (zejména ty na západ od nás). Třeba se běžně dělá to, že v Německu dojde na nějakém potravinovém výrobku trvanlivost, tak ony výborky naloží do kamionů a vesele nacpou do našich obchodů, kde si to my ještě několik dnů kupujeme.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 03. Únor 2011, 11:53:07 »

puzzle, to co říkáš je pravda z menší části řekl bych.

největší imunitní orgán je tlusté střevo, kde se vstřebávají živiny... a pokud člověk jí odpad, který se všude kolem nabízí, tak si střeva ucpává, špatně se tráví -> netráví se živiny a skoro vše odchází z těla nezpracované ven.

Pak je uplně jedno, že jsme byli jako malí pořád někde v luftu.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 03. Únor 2011, 15:07:37 »

add rakovina - rakovina u spousty lidí vzniká právě tím životním stylem. je to permanentním překyselením organismu, kde se daří rakovinotvorným buňkám a celkově je pak člověk velice dobře nastaven pro vznik nějakého onkologického onemocnění.
Když bydlí v Praze, tak nemůže mít nikdo maximální zdravotní životní styl. Tady je tolik sraček..  :- )

Při sportovním výkonu je imunita oslabena a můžeme chytit nějakou sračku. Beru nezbytně více vitamínu a minerálu než je doporučené na obalu pro necvičící lidi a přesto jsem byl přes zimu 2x nemocný. Také tu jde o to, co psal puzzle. atd., atd.
Máme tu také dědičné choroby.
Pořád se dá o něčem psát. Kdyby aspoň ve snu někdo zvládl svoje zdraví uhlídat po celý život, tak tu máme ještě dva zbývajíví vrcholy, o kterých se dá také hodně rozepsat.

Můj závěr stále zní, že na dosmrti nejde udržet všechny tři vrcholy na jedničku potrženou.  Šťastný
« Poslední změna: 03. Únor 2011, 15:15:30 od Jouda » Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 03. Únor 2011, 16:16:14 »

vna o tom vyšel takovej krásnej článek

http://instinkt.tyden.cz/rubriky/tema/popelnice-evropy_24549.html

hnus největší... češi jsou na sebe hnusní, závidí si.... přemýšlel jsem, že jít do jinýho státu je taky řešení. nedávno jsem mluvil s kamarádem, tkerej žije už 3 roky na Islandu, pěkně se vypracoval, bere 2 000 Eur za měsíc, jeho mladá taky. pohodový a poměrně stálý počasí, příjemní lidé....člověk o tom hned přemýšlí jinak:-)
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
WannaHer2

Karma: 1
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 07. Únor 2011, 13:34:23 »

Abych reagoval přímo na dotaz - asi určitě ano - v dlouhodobém vztahu (zdravém) by se člověku sebevědomí mělo zvýšit. Z mé zkušenosti - první přítelkyni jsem měl v 18 letech, kdy jsem ještě byl hodně nesebevědomý a ušláplý člověk. S touto přítelkyní už jsem 8 let a to sebevědomí z té doby 18 let se s dnešním nedá srovnávat. Samotný vztah na sebevědomí má určitě velký vliv, ale myslím, že je to dáno i tím, že je to "dlouhodobý", tzn. že se člověk v průběhu toho vztahu nějak vyvíjí(a vyvíjel by se i bez partnera).
Jinak k tomu s tím zdravím - je to bohužel pravda, že ty výživové hodnoty dnešních potravin (ze supermarketů) jsou hodně "okleštěné". Je to dáno vývojem - hledí se na kvantitu - všeho musí být moc, tak to nacpeme různýma urychlovačema růstu. Je to hodně smutné, a nevím jestli se z tohoto kolotoče dá ještě vycouvat (myslím tím v ČR-ale asi i jinde). Taky bych se nejradši odstěhoval někam, kde je to "zdravější", kde si lidé tolik nezávidí(závistivým nepřejícným způsobem), kde nejsou tak pomstychtiví, závistíví atp. Samozřejmě že tu není každý takový, ale myslím, že známá všeobecná mentalita českého národa se od toho (bohužel) moc neliší. Ale pořád věřím ve zlepšení Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS