Jak najít sama sebe

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 01:02:48

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak najít sama sebe
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak najít sama sebe  (Přečteno 16258 krát)
Nojby

Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« kdy: 06. Prosinec 2010, 19:25:53 »

Ahoj všem, předem řeknu že negativní hodnocení si strčte za klobouk,

a kecy typu že se ptám na kraviny si taky nechte....

Mám kamarádku, která pro mě moc znamená, přijde mi poslední dobou že není ve své kůži. No nedalo mi to a zeptal jsem se jí, chvíli jsme se bavili a pak z ní vypadlo že hledá sama sebe. Vím je to samo o sobě takové zvláštní... ale chtěl bych jí pomoct, neb mi na ní hodně záleží. Měl byste někdo nějakou radu jak jí pomoci ?

Díky moc všem za vaše kloudné a smysluplné odpovědi.

N.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 06. Prosinec 2010, 19:33:39 »

Rozklíčuj, kvůli čemu chce hledat sama sebe. Pak ti můžeme pomoc. do té doby je to jak hledat jehlu v kupce sena.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Nojby

Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 06. Prosinec 2010, 19:52:51 »

Rozklíčuj, kvůli čemu chce hledat sama sebe. Pak ti můžeme pomoc. do té doby je to jak hledat jehlu v kupce sena.

Asi jsem se málo rozepsal, znám jí už de facto 3,5 roku, s hodně věcma se mi svěřuje, vím že je asi 14 dní po rozchodu, a ten chlap se k ní nechoval ke konci vztahu dobře, no prostě jak mi řekla tak jí 5 let vztahu změnilo, a co já usuzuju tak se chce vrátit do doby kdy jsme si byli fakt hodně blízcí... prostě "odnaučit se to špatné co pobrala z toho vztahu" .. tak bych to viděl ze svého pohledu ale budu se snažit víc se dozvědět...
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 06. Prosinec 2010, 20:16:54 »

Aha, můj názor je, že jen potřebuje čas a že jí můžeš podpořit tím, že bude vědět, že se na tebe může spolehnout, ale víc udělat nejspíš nemůžeš.

Nehrotil bych to.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. Prosinec 2010, 20:28:10 »

Má výčitky kvůli něčemu z toho vztahu. Kvůli něčemu, s čím už nechce mít nic společného. Zachovat se můžeš třeba, jak řekl joei - dej jí čas a podpoři jí... V tom popisu ale nevidím nic co by ukazovalo, jestli se chce nebo nechce vrátit do nějaký doby kdy jste si vy dva byli blízcí.
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Nojby

Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 06. Prosinec 2010, 23:43:28 »

Tak jsem trošku sondoval,... má totálně v prd.li psychiku, dal jsem si za úkol jí do vánoc aspoň o trochu zvednout. Je relativní o kolik, ale prostě zvednout, bohužel jsem teď mimo město, studuje v Praze, takže nemám moc šancí se s ní vidět, ale hodlám jí aspoň ve čtvrtek překvapit. Drobností, která už jednou dříve (hodně) zabrala. Přemýšlím že zvedat jí náladu chce pořád, ale zase si řikám všeho moc škodí.... abych to nepřepísk. Je jasné že potřebuje čas. Ono 14 dní po rozchodu je asi moc brzy po pětiletém vztahu. PoraĎte mi prosím byť to budou i drobnosti, v čem se dá člověk podpořit, že je v tom dobrý...

Další otázka rozklíčování -> sama o sobě řiká že se k lidem chová jako "mrcha". Snaha změnit chování  ??? Asi bude muset začít sama, když se jí budu snažit pomoci a ona se snažit nebude tak to určitě nepujde .... Nějaké tipy "Jak z 'mrchy' udělat aspoň přívětivě se chovající mladou slečnu ( je jí 20)
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Prosinec 2010, 11:52:52 »

Další otázka rozklíčování -> sama o sobě řiká že se k lidem chová jako "mrcha". Snaha změnit chování  ???

Spíš jakáso autoobrana vůči výčitkám svědomí, když se pak jako mrcha zachová...nemusí si to pak vyčítat když "to přece avizovala předem" ne? Mrkající
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Nojby

Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Prosinec 2010, 12:43:09 »

Další otázka rozklíčování -> sama o sobě řiká že se k lidem chová jako "mrcha". Snaha změnit chování  ???

Spíš jakáso autoobrana vůči výčitkám svědomí, když se pak jako mrcha zachová...nemusí si to pak vyčítat když "to přece avizovala předem" ne? Mrkající

No to sice nemusí , ale vyčítá si to protože jí to zjevně vadí, že je tou mrchou.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07. Prosinec 2010, 13:40:51 »

Další otázka rozklíčování -> sama o sobě řiká že se k lidem chová jako "mrcha". Snaha změnit chování  ???

Spíš jakáso autoobrana vůči výčitkám svědomí, když se pak jako mrcha zachová...nemusí si to pak vyčítat když "to přece avizovala předem" ne? Mrkající

No to sice nemusí , ale vyčítá si to protože jí to zjevně vadí, že je tou mrchou.
spíš bych řekl, že je to přesně tak, jak říká Mr.LiWu
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07. Prosinec 2010, 13:42:41 »

Copak není zjevný, že je to z její strany jen a pouze emoční pseudo filozofickej průjem?

"Vadí mi, že se chovám jako mrcha." Ale no tak! Kdyby jí to vadilo, tak se tak přece nechová. Věřím, že si prochází něčím těžkým, ale zrovna těmdle kecům bych váhu nepřisuzoval.

- Paul C.
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07. Prosinec 2010, 14:25:51 »

Tak tak. To sou hrozný shity, co lidi plodí místo, aby se k věcem postavili čelem a řekli jak to je ve skutečnosti. Bohužel to taky něco říká o tom, jakej ten člověk je.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 07. Prosinec 2010, 14:44:56 »

Spíš je smutný, že to někdo takhle moc řeší (Nojby)... jsi do ní zamilovanej, co? Smutný upřímnou soustrast...
Zaznamenáno

joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 07. Prosinec 2010, 15:16:41 »

(Nojby)... jsi do ní zamilovanej, co? Smutný upřímnou soustrast...

taky to tak vidím, ale tím, že jí podrží dveře a podpoří ji, tím si ji nezíská... bohužel
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Aleš
***
Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: Hranice/Ostrava
Příspěvků: 304


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 07. Prosinec 2010, 16:38:35 »

Pamatuj si, že jiného člověka nezměníš. Fyzicky nějaký zlozvyk ano, ale v duši zůstává stejný.
To ona je v tom od začátku až do konce, ona si musí uvědomit, že změna je nevyhnutelná a musí to chtít sama a sama na sobě pracovat. Pokud chce, může ti umožnit ji pomoct s tou změnou, je to ale dlouhodobá věc, člověk se psychicky nezmění během roku... Vím o čem mluvím, protože taky mám jeden zlozvyk, na kterém už přes rok pracuju a myslím, že se mi celkem daří.

Za každou změnou musí stát důvod. Když ty ji ty důvody a podněty budeš zlehčovat, zůstane taková, jaká je! Stejně tak i na hranice rámce chování "jak nebýt mrcha" si musí přijít sama.

Máš dvě možnosti a je na tobě, kterou si zvolíš.

"Spíš jakási autoobrana vůči výčitkám svědomí, když se pak jako mrcha zachová...nemusí si to pak vyčítat když "to přece avizovala předem" ne? Mrkající"

No to sice nemusí , ale vyčítá si to protože jí to zjevně vadí, že je tou mrchou.


Viděl bych to tak půl na půl. Z části má pravdu Mr.LiWu a zčásti ji samotnou štve její pověst...

"Vadí mi, že se chovám jako mrcha." Ale no tak! Kdyby jí to vadilo, tak se tak přece nechová. Věřím, že si prochází něčím těžkým, ale zrovna těmdle kecům bych váhu nepřisuzoval."

Jednoznačný souhlas, ve 20 už musí být dostatečně inteligenčně a emocionálně vyspělá, aby tohle chápala. Možná si to uvědomila už v průběhu toho vztahu, ale na ty důsledky došlo až teď...(její pověst)

(Nojby)... jsi do ní zamilovanej, co? Smutný upřímnou soustrast...
taky to tak vidím, ale tím, že jí podrží dveře a podpoří ji, tím si ji nezíská... bohužel


Kluci mají pravdu, taky si myslím, že když ti na ní záleží, tak to není jen tak nezištně, já osobně bych ji napsal, že ji nebudu dělat emocionální tampon,
a vykašli se na ni i na úkol, a hledej na jiných místech. Holek jsou miliardy! Mrkající
Když na tebe bude mít fajn vzpomínky, třeba se ozve sama. Vím, o čem mluvím, byl jsem ve tvý kůži, život ale není romantika, abys ji pomohl se změnit a pak jste spolu zůstali. Takhle to nefunguje! Já jsem si tím prošel, připadal jsem si jak učitel nebo vychovatel a pak se se mnou po 2,5 letech rozešla. Eh?

Vím ale jaký to je, když chlap, který stojí pevně na nohou poslouchá tyhle řeči a vidí "psí oči" holky, která se mu ještě ke všemu líbí, to je pak těžký to ustát, měl bys to ale zvládnout, jinak s tebou ta holka bude cvičit a potáhne tě ke dnu. Mrkající
Al.
« Poslední změna: 07. Prosinec 2010, 16:58:19 od Aleš » Zaznamenáno

Jde všechno,když neschází kuráž!
Dosáhnout můžeš i toho,co není na dosah!
V životě je každý konec novým začátkem.
Je jedno, co si o tvé výšce nebo síle myslí ostatní,důležité je,co si o sobě myslíš ty sám.
Vztah, kterej nekončí rozchodem, končí smrtí.
Nojby

Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 07. Prosinec 2010, 18:47:36 »

(Nojby)... jsi do ní zamilovanej, co? Smutný upřímnou soustrast...

taky to tak vidím, ale tím, že jí podrží dveře a podpoří ji, tím si ji nezíská... bohužel

Přiznám že jo. A vím že tímhle jí asi nezískám ale jinym způsobem třeba jo.

--------
Pamatuj si, že jiného člověka nezměníš. Fyzicky nějaký zlozvyk ano, ale v duši zůstává stejný.
To ona je v tom od začátku až do konce, ona si musí uvědomit, že změna je nevyhnutelná a musí to chtít sama a sama na sobě pracovat. Pokud chce, může ti umožnit ji pomoct s tou změnou, je to ale dlouhodobá věc, člověk se psychicky nezmění během roku... Vím o čem mluvím, protože taky mám jeden zlozvyk, na kterém už přes rok pracuju a myslím, že se mi celkem daří.

Za každou změnou musí stát důvod. Když ty ji ty důvody a podněty budeš zlehčovat, zůstane taková, jaká je! Stejně tak i na hranice rámce chování "jak nebýt mrcha" si musí přijít sama.

Máš dvě možnosti a je na tobě, kterou si zvolíš.

"Spíš jakási autoobrana vůči výčitkám svědomí, když se pak jako mrcha zachová...nemusí si to pak vyčítat když "to přece avizovala předem" ne? Mrkající"

No to sice nemusí , ale vyčítá si to protože jí to zjevně vadí, že je tou mrchou.


Viděl bych to tak půl na půl. Z části má pravdu Mr.LiWu a zčásti ji samotnou štve její pověst...

"Vadí mi, že se chovám jako mrcha." Ale no tak! Kdyby jí to vadilo, tak se tak přece nechová. Věřím, že si prochází něčím těžkým, ale zrovna těmdle kecům bych váhu nepřisuzoval."

Jednoznačný souhlas, ve 20 už musí být dostatečně inteligenčně a emocionálně vyspělá, aby tohle chápala. Možná si to uvědomila už v průběhu toho vztahu, ale na ty důsledky došlo až teď...(její pověst)

(Nojby)... jsi do ní zamilovanej, co? Smutný upřímnou soustrast...
taky to tak vidím, ale tím, že jí podrží dveře a podpoří ji, tím si ji nezíská... bohužel


Kluci mají pravdu, taky si myslím, že když ti na ní záleží, tak to není jen tak nezištně, já osobně bych ji napsal, že ji nebudu dělat emocionální tampon,
a vykašli se na ni i na úkol, a hledej na jiných místech. Holek jsou miliardy! Mrkající
Když na tebe bude mít fajn vzpomínky, třeba se ozve sama. Vím, o čem mluvím, byl jsem ve tvý kůži, život ale není romantika, abys ji pomohl se změnit a pak jste spolu zůstali. Takhle to nefunguje! Já jsem si tím prošel, připadal jsem si jak učitel nebo vychovatel a pak se se mnou po 2,5 letech rozešla. Eh?

Vím ale jaký to je, když chlap, který stojí pevně na nohou poslouchá tyhle řeči a vidí "psí oči" holky, která se mu ještě ke všemu líbí, to je pak těžký to ustát, měl bys to ale zvládnout, jinak s tebou ta holka bude cvičit a potáhne tě ke dnu. Mrkající
Al.

Vykašlat se na ní můžu vždycky, a proč to dělat hned na začátku. To mužu udělat kdykoliv, a vykašlat se na ní nechci, kdybych to chtěl tak taky vubec nepíšu tohle vlákno. Bohužel musím taky konstatovat že to co jste tu napsali že ve 20 už musí být vyspělá ... tak to nemusí, znám i jiný slečny který mají s tím trochu problém, sice ne tak velký ale mají a je jim 24 a 23. Ael to je vedlejší, tím ji nechci hájit, tu cestu musí najít sama, já jen chci být tím kdo jí pochválí, a neschodí, já už jsem pevně stojící na nohou a vím že stát pevně zůstanu. Mám nastavené své hranice a jakmile by to zašlo za ně tak vím jak budu reagovat. Taky jsem si prošel obdobím kdy jsem byl pesimista ale pak jsem našel lidi, kteří mě svým pozitivnem nakazili a prostě já se v tom dál přestal potácet a našel cestu. Ona si tu cestu musí najít sama, já jí tu cestu nevyšlapu, můžu jí být pomocnou rukou ale šlapat před ní a být učitelem to fakt ne, zase tak blbej nejsem.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 07. Prosinec 2010, 20:51:24 »

To nedopadne dobře tohle
Zaznamenáno

Nojby

Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 07. Prosinec 2010, 21:23:54 »

To nedopadne dobře tohle

FAkt dík, ... tohle jsem přesně čekal ...
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 07. Prosinec 2010, 21:31:17 »

To nedopadne dobře tohle

FAkt dík, ... tohle jsem přesně čekal ...
a tak chceš, abychom ti mazali med kolem pusy? Vypadá to, že s tím asi všichni už máme nějaký zkušenosti a asi se nám nikomu nepovedlo z toho vybruslit vítězně.
Neznám vlastně nikoho, kdo se dostal do téhle zamilované, podporující spirály a nevyšel z toho zklamanej. Snad se ti bude dařit lépe.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 07. Prosinec 2010, 21:36:44 »

To nedopadne dobře tohle

FAkt dík, ... tohle jsem přesně čekal ...
Přeju ti, ať se D9 mýlí Úsměv Ale taky mám pocit, že má pravdu Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 07. Prosinec 2010, 21:36:51 »

Je nesmysl ti radit, že se na to máš vykašlat, že jí máš nechat bejt, že si máš najít jinou, atd... protože tyhle rady nikdo na světě nikdy neuposlechne... potřebuješ se prostě spálit jako většina z nás... jen mam strach, abys tim zbytečně neztratil extrémně moc času...
Zaznamenáno

puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 07. Prosinec 2010, 21:39:10 »

Většina lidí se spálí. A co je horší, většina lidí se spálí na tom stejném opakovaně. Přeju ti, aby to u tebe tak nebylo. Úsměv
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 07. Prosinec 2010, 22:19:18 »

A co je horší, většina lidí se spálí na tom stejném opakovaně.
To zas nee...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 07. Prosinec 2010, 23:09:59 »

A co je horší, většina lidí se spálí na tom stejném opakovaně.
To zas nee...
Musíš počítat, že ať chceš nebo ne, tak větěšina populace jsou nepoučitelní blbci. Ať jde o vztahy, politiku nebo řízení aut Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Nojby

Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 08. Prosinec 2010, 09:57:05 »

A co je horší, většina lidí se spálí na tom stejném opakovaně.
To zas nee...
Musíš počítat, že ať chceš nebo ne, tak větěšina populace jsou nepoučitelní blbci. Ať jde o vztahy, politiku nebo řízení aut Úsměv

Všem vám děkuju za komentáře, rady a "nerady" . Potřeboval jsem si jen srovnta myšlenky v hlavě. Tím bych toto TÉMA UZAVŘEL .... (admina prosím aby ho nezavíral, jestli bude zájem napíšu za pár týdnů jak si stojím)
Zaznamenáno
MusicMan
***


Karma: -5
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 325


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 08. Prosinec 2010, 13:53:02 »

Pozri, dufam, ze ti ide o nu, nie o Vas, lebo o to jej teraz asi nejde. Moze byt  rada, ze sa spoznat vobec chce. Tento link a ostatne vsetky clanky na tomto blogu jej vysvetlia viac, ako mozno chcela, ale to zalezi len na nej, ci si bude citat dalej a bude sa chciet dozvediet viac, neber ma teraz , ze som z "vesmirni lide" alebo co. mne to pomohlo, viem o tom svoje, mam s tym bohate skusenosti, moji priatelia s tym maju bohate skusenosti a vsetci, cim sa lepsie pozname, tym sme stastnejsi a druhi su na nas uz kratki. Kazdy sme mali tazke obdobie, ale nemyslim, ze toto, co ona schce, vobec nejako suvisi s vztahom, ktory prekonala. skor teraz po nom sa vynorila z vody a chce vidiet, kto je. to je cele. tak tu je ten clanok http://www.poznanie.sk/vnimanie/egoisticke-ja.php , ukaz jej to, nech si myslis o tom co chces, ona moze mat na to iny nazor Mrkající vela stastia Vam (zatial kazdemu zvlast Šťastný )
Zaznamenáno

Nejde o to, co robis, ale ako to robis.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS