Jak poznám, že je ta pravá?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 08:13:42

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak poznám, že je ta pravá?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak poznám, že je ta pravá?  (Přečteno 16362 krát)
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« kdy: 09. Září 2010, 11:49:00 »

Pánové i dámy, chci se zeptat, jak si myslíte, že člověk pozná, že Váš protějšek je ten pravý pro život?
jen mě zajímají názory a představy:-)
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 09. Září 2010, 13:27:56 »

podle mě to poznáš až teprve když přijde nějaká větší krize v životě...jestli i ve špatných časech bude stát partnerka při tobě.
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
Lonevolf



Já si prostě rád hraju!

Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 48


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 09. Září 2010, 14:30:46 »

To budeš poznávat celý život. Pořád přicházejí nové podněty jak z její tak ze tvojí strany a nikdy nevíš, co ti život nadělí. Každopádně dokud je ti s ní dobře a máte se rádi, tak to může být partnerka na celý život. Chce to hodně trpělivosti a ještě víc tolerance na obou stranách.
Zaznamenáno

Je to celkem jasná věc,
nestarám se o statky,
stejně ze mě nakonec
zůstanou jen ostatky.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 10. Září 2010, 23:25:25 »

Pravá je ta, se kterou to vydržíš do smrti Úsměv

I když v krizi selže, stále může být ta pravá. Každej člověk má právo dělat chyby. A že je pravá poznáš zpětně. Ne dopředně Úsměv Až s ní budeš, budeš moct vyjmenovat z fleku 10 věcí, kterýma tě tak neskutečně štve, že to ani není možný. A stejně nebudeš přemýšlet o tom, že bys s ní nechtěl být Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Barzini de Tutto
****


Karma: 200
Pohlaví: Mužské
Místo: LA, Milano
Příspěvků: 1 121


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 11. Září 2010, 09:16:03 »

Bude jiná než holky, které tě obvykle přitahují
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 11. Září 2010, 10:46:40 »

žádná pravá neni
Zaznamenáno

spinkos
*
Karma: 10
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 11. Září 2010, 12:16:35 »

žádná pravá neni
To určitě. Pro každého ale existují "vhodné" a "nevhodné".
Když už máš ve svém podpisu toho Meyers-Briggse (typologie osobnosti), hledej svůj protějšek. Jsi extravertní intuitivec, zajímavá by pro tebe mohla být introvertní sensuálka (IST-, ISF- ?). Na ty dvě zbývající škály (T-F, P-J) nehledět, ty jsou v této teorii osobnosti fakt jen "do počtu".
Zaznamenáno
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 12. Září 2010, 18:03:56 »

spinkos > Toi tak funguje obecne? Je to necim opodstatnene - jako nejakou psycho- vedeckou teorii?

jestli jo tak me to docela desi - to bych musel approachovat intuitivni extrovertky, protoze me za 10 let zadna sama nezbalila, a tezko uz zbali kdyz to neudelala dokud sem byl krasny jinoch Znepokojený
Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
Ondris

Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 14. Září 2010, 09:47:59 »

Metoda o které mi řekl známej. Nejdřív sem ho odbyl s tím že je to blbost, ale když se nad tím člověk zamyslí tak to smysl dává.

Odhadněte kolik partnerů za život můžete poznat. Poté, co vyzkoušíte třetinu z tohoto počtu berte prvního, který je lepší než všichni před ním, i když není ideální.

Ideální holka neexistuje, je potřeba se pouze snažit přiblížit k tomu našemu vysněnému ideálu. Problém tohoto postupu vidím v tom, že těžko můžu porovnávat holku, s kterou jsem chodil rok s holkou s kterou jsem byl například měsíc.
Zaznamenáno

mým cílem je vybudovat si harém
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 14. Září 2010, 10:46:09 »

Já si myslím, že ideální holka existuje. Dokonalá určitě ne.

Já mezi těma 2 pojmy vidím rozdíl.
Ale jak to poznám? Rozumíme si, máme společné cíle, máme se rádi, dokonce chápe i muj humor, kterej někomu může vadit a vadí. Je ke mně pozorná, pracovitá, šikovná, chytrá, vynalézavá. Co dělá vedle mě?Úsměv
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 14. Září 2010, 11:55:12 »

Problém tohoto postupu vidím v tom, že těžko můžu porovnávat holku, s kterou jsem chodil rok s holkou s kterou jsem byl například měsíc.
První opravdu zásadní problémy začnou teprve tak po dvou letech. Double fieldtested Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
cassies
***


Karma: 8
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 548


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 14. Září 2010, 20:41:37 »

Tak treba ja jsem si o kazdem myslela, ze je ten pravy  Super!
Zaznamenáno
spinkos
*
Karma: 10
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 15. Září 2010, 11:21:24 »

spinkos > Toi tak funguje obecne? Je to necim opodstatnene - jako nejakou psycho- vedeckou teorii?

jestli jo tak me to docela desi - to bych musel approachovat intuitivni extrovertky, protoze me za 10 let zadna sama nezbalila, a tezko uz zbali kdyz to neudelala dokud sem byl krasny jinoch Znepokojený
Různých teorií osobnosti je jako po dešti; ale ano, můžeme si stoupnout za hypotézu, že se "protiklady přitahují" - v urč. teorii osobnosti, kde opravdu existují protichůdné typy.

Pro rozdělení lidí dle přístupu k životu, způsobu komunikace a chápání reality mi osobně stačí dvě škály: introvert<->extrovert a racionální<->emocionální (takový zjednodušený meyers-briggs).
Je to určitě zjednudušení, protože takhle ti vzniknou čtyři archetypy ... a teď někteří lidé plavou na hranici mezi dvěma typy, vyvíjejí se, dle nálady mohou kolísat, atp. ... ale jako s orientačním vodítkem  se s touto typologií dá pracovat (tj. nebrat doslova).

(RI) racionální introvert ... zkrátka chytrák. třeba ty, nebo já. rád poučuje, čte knihy, atp.
(RE) racionální extrovert ... aktivní člověk. sportovec, přímočarý, atp.
(EI) emocionální introvert ... umělec, básník, citový člověk, tj. takový "emo"
(EE) emocionální extrovert ... sociální člověk, samá party, akce, spousta povrchních známých

Je potřeba si uvědomit, že tyto typy lidí se projevují různě. Z patra mě napadá takový blbý, kýčovitý případ ... dejme tomu, že šáhneš náhodné holce na zadek. RI se urazí, a řekne ti, že jsi nějaký nevychovaný uchyl. RE ti dá do držky. EI se začervená, či prostě uteče. EE z toho bude mít srandu, a třeba ti nějak tu tvoji drzost oplatí.

Když se ve vztahu potkají dva ...
RI, tak se budou poučovat, intelektuálně patlat. Nuda na druhou!
RE, tak se bude třískat dveřmi a hrát o moc. Vztah skončí drsně, a to sice tak, že jeden zničí toho druhého.
EI, tak se budou rýpat v intimnostech a nezdravě si vylívat srdíčka (kdo viděl Twilight ... Úsměv )
EE, tak nastane jeden divoký kolotoč bez cíle. Mohou např. skončit na drogách, atp.

Když se potkají RI <->  RE, či EI <->  EE, tak to skřípe míň, ale také to není ideální ...

Dlé této teorie je zdravá osobnost někde uprostřed, má to nejlepší ze všch čtyř světů (50% introvert a 50% extrovert, 50% emocionální, 50% racionální). Chápeme?
Dvě osy(R-E, I-E), takže si znázornění osobnosti urč. jedince můžeme představit na ploše - uvnitř čtyř kvadrantů čtverce.

Potkat toho pravého/ tu pravou znamená najít někoho, s kým se budeme doplňovat, s kým se "vycentrujeme". Znamená to umět vhodně komunikovat, rozumět si.
Takže, vhodné páry jsou:
RI <-> EE
RE <-> EI
Jasně, každý má určité charakterové vady. Ale s tímto přístupem budeš přesně to, co ten druhý potřebuje - svými přirozenými postoji nabídneš druhému to, co mu schází.
I určitá místa mají urč. subkulturu. RI např. nejlépe hledat na univerzitách, v v knihovnách; RE na sportovištích, v "praktichých" zaměstníních, EI v galeriích a v divadlech, EE na tanečních parketech ... atp.

Teď si rýpnu: v této pick-up komunitě spousta autorit a "guru" předpokládá, že jste EE (nebo se vás snaží předělat na EE). Když už tu vedle v diskuzi padlo jméno Mysteryho, našel jsem si ho na youtube.com, a tento pán je rozhodně EE. Jeho "metoda" pak, přirozeně, funguje různým lidem s různou úspěšností S jazykem

A nakonec dodám, že tento model osobnosti rozhodně není všechno. Rozhoduje např. vývojová úroveň charakteru (představ si třeba, jaký vztah by to byl s třináctiletou holkou, "táto"), náležitost k soc. skupinám, osobní zájmy.
Zaznamenáno
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 15. Září 2010, 17:18:57 »

spinkos > k tomu konci: uzazujeme li tuhle teorii jako platnou, pak je prave potreba jsi-li RI a hledas EE v jenim prirozenem prostredi, naucit se pozitivne pusobit v EE-prostredi. K tomu mi prave prijde ze ta Mystery method je. Mozna je to me zbozne prani, ale samotnemu mi prijde ze Mystery je RI (nebo prinejmensim RE) protoze mluvi a argumentuje (na youtube i v knizce) docela logicky a dukladne, a ze Mystery method je zcela synteticka zalezitost jak RI muze docasne fungovat jako EE.  Smějící se
Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
Scorpio
**


Ippen, Shinde miru? - Jigoku Shoujo

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Čelákovice - Sedlčánky
Příspěvků: 276


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 05. Říjen 2010, 13:19:33 »

Zamilovanost většinou dost kazí úsudek, já bych řekl, že ta "pravá" je děvče, na kterém miluješ její vady, nevadí Ti absolutně nic, co dělá, což samozřejmě nejde. Pokud se to vezme logicky, tak ta pravá je ta, která se k tobě nejvíce hodí, ať už vzhledem či dovednostma. Znám jednoho člověka, který by Ti to mohl říct na 100%. Dlouho jsem se s ním ale neviděl. Když mi napíšeš jména vás obou (jméno+přijímení), tak hned jak to půjde, tak se ho zeptám. Ale to jsou takové ty "kouzla". Spíš věř svému srdci.

P.S. Podle výzkumů potkáme za život až 7 partnerů, kteří by se k nám dokonale hodily, ale většino si jich ani nevšimneme...
Zaznamenáno

Možná bude lepší, když mi budete říkat "Ruki", už se to dostalo do širšího vědomí a mě se ta přezdívka líbí.
spinkos
*
Karma: 10
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 05. Říjen 2010, 20:29:22 »

P.S. Podle výzkumů potkáme za život až 7 partnerů, kteří by se k nám dokonale hodily, ale většino si jich ani nevšimneme...
Pak mluv o tom, že i dlouhodobý pocit sebenaplnění závisí na zužitkování každodenních drobných příležitostí ...
(nemusí jít rovnou o ideální partnerku; já si dnes šel koupit zmrzlinu)
Zaznamenáno
Fronam

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 01. Listopad 2010, 19:47:19 »

Někde jsem slyšel že když se musíš ptát, tak není. Jednoduše to víš Mrkající
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS