Jak ženy posuzují inteligenci muže?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 10:34:38

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak ženy posuzují inteligenci muže?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak ženy posuzují inteligenci muže?  (Přečteno 12880 krát)
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« kdy: 19. Červenec 2008, 13:32:37 »

Otázka je snad jasná. Ptám se, protože jsem se nedávno bavil s kamarádem - on má kamarádku, se kterou se taky znám (HB9) a bavili se spolu mimo jiné o mě. Mezi řečí s tím kamarádem prostě nějak došla k té věci, že podle ní nejsem tak inteligentní (nebo chytrý) jako ten můj kamarád. On mi to sám pak říkal, a sám mi to vyvrátil, že mě asi špatně poznala.

Takže jak ženy poznají muže, že je chytrý? Třeba podle toho, že má ke všemu co říct? Jenže jsem někde četl, že inteligentní lidé raději váži slova a nekecají do všeho. Je možný, že mě špatně poznala ona nebo se chovám divně já.

A otázka k tématu: když holka hledá kluka chytrého atd., jak se mám teda chovat (vím, že nějakou tu inteligenci mám v krvi, jen nevím, jak to dát najevo)? Vyprávět holce na rande nějaký teorie a moudra to by mě asi liskla, když se s ní budu bavit jen tak normálně, tak to asi nepozná (viz připad na začátku tématu)
Zaznamenáno
Monny
***


Karma: 13
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 506


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 19. Červenec 2008, 13:42:14 »

možná jsi ji jednoduše nesedl, není to nic neobvyklého, nemůže tě mít rád každý, víme....

Za inteligentního člověka nepovažuju toho, kdo kecá do všeho co slyší.Za chytrého považuju toho, kdo uvažuje racionálně, logicky, má všeobecný přehled, snáší kritiku a umí se s ní vypořádat, zvládá normálně řešit problémy (neobchází je) apod.

Když si uvědomuješ, kde by mohla být chyba není nic jednoduššího než ji napravit, ale asi bych na rande nerozebírala složité teorie. Taky by se ti to mohlo vymstít a místo inteligentního budeš křečovitý a namyšlený blbeček.
Zaznamenáno

Je krásné spolu mlčet, krásnější spolu se smát.
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 20. Červenec 2008, 09:53:21 »

Podle me predevsim zavisi na situaci/spolecnosti, ve ktere se s tou holkou poznas.
Pokud ji znas treba ze skoly, tak tam asi postupne behem delsiho casu pozna tvou inteligenci, kdezto pokud se s ni poprve setkas nekde na kalbe kde uplne nakasi skaces se spekem v hube do bazenu a kricis vsemozne vulgarity na kolemstojici opile kamarady, nemuzes ocekavat, ze budes vypadat jako inteligentni chlapec...a to i pres to, ze jinak treba svou inteligenci vyrazne prevysujes svoje okoli.

Jestli chces jeji postoj k sobe zmenit (a jakoze chces, proc bys taky nechtel), tak to chce trochu dopomoct nejak k setkani s alespon trochu intelektualni atmosferou.

BTW. Jak rikala Monny, ze te kazdy nemuze mit rad, zrovna vcera sem premejslel o necem podobnym a dosel sem k zaveru, ze silna osobnost ma vzdycky nejake "nepratele", jednoduse proto, ze nekteri nedokazou uznat, ze je v jejich okoli nekdo lepsi. (ale to je trosku mimo topic).
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
Monny
***


Karma: 13
Pohlaví: Ženské
Věk: 36
Příspěvků: 506


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 20. Červenec 2008, 09:59:37 »


BTW. Jak rikala Monny, ze te kazdy nemuze mit rad, zrovna vcera sem premejslel o necem podobnym a dosel sem k zaveru, ze silna osobnost ma vzdycky nejake "nepratele", jednoduse proto, ze nekteri nedokazou uznat, ze je v jejich okoli nekdo lepsi. (ale to je trosku mimo topic).
to je pravda a často takoví argumentují, že je ten dotyčný arogantní....
Zaznamenáno

Je krásné spolu mlčet, krásnější spolu se smát.
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 20. Červenec 2008, 10:02:23 »

BTW. Jak rikala Monny, ze te kazdy nemuze mit rad, zrovna vcera sem premejslel o necem podobnym a dosel sem k zaveru, ze silna osobnost ma vzdycky nejake "nepratele", jednoduse proto, ze nekteri nedokazou uznat, ze je v jejich okoli nekdo lepsi. (ale to je trosku mimo topic).

Mimo topic, ale je to naprostá pravda Vykřičník Už jako děcku mi babička říkávala, že není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem...a kdo se o to pokouší, je blázen nebo idealista...případně bezpáteřní jedinec.
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
Augi
****


hustodémon ;)

Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Místo: a prop de Praga
Příspěvků: 672


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #5 kdy: 20. Červenec 2008, 11:50:50 »

to je pravda a často takoví argumentují, že je ten dotyčný arogantní....
Co si budeme povídat, někteří vysoce inteligentní lidi bývají arogantní (jednoho takového máme v práci)...
Zaznamenáno
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 20. Červenec 2008, 18:02:07 »

Raději bych se vrátil k tématu, ať se diskuze nezačne ubírat špatným směrem
Zaznamenáno
dazed
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 226


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 20. Červenec 2008, 19:26:27 »

Hodně velkou roli v posuzování inteligence (a to nejen ženami) hraje komunikativnost, obecný rozhled a schopnost stát si za vlastními názory (spíš než IQ).
Zaznamenáno

Happiness under construction!
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 20. Červenec 2008, 19:46:40 »

No hlavně hraje největší roli to, co sama má ta která dívčina v hlavě...v závislosti na tom pak určuje jednak, co je projev inteligence a také jaký má pro ni váhu...
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
saila

Karma: 0
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 44


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 21. Červenec 2008, 08:44:46 »

Posuzuji to podle toho jaký má daný muž rozhled, jaké má vyjadřovací schopnosti, jak se chová, komunikuje ...
Zaznamenáno

Flowers chiiiiiilld Úsměv
J/R
****


Karma: 69
Pohlaví: Mužské
Věk: 40
Místo: Minas Morgul
Příspěvků: 748


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 22. Červenec 2008, 13:16:08 »

Mezi řečí s tím kamarádem prostě nějak došla k té věci, že podle ní nejsem tak inteligentní (nebo chytrý) jako ten můj kamarád.
To teda celekm nechápu smysl takových hodnotících soudů, když ani neuvede důvod, proč si to myslí. Já třeba lidi občas taky takto srovnávám, ale vždycky je to na popud něčeho (ne jen tak mezi řečí) a taky řeknu, proč si to myslím.
Takže to co řekla, je kravina a hodil bych to bejt tebou za hlavu...

zrovna vcera sem premejslel o necem podobnym a dosel sem k zaveru, ze silna osobnost ma vzdycky nejake "nepratele", jednoduse proto, ze nekteri nedokazou uznat, ze je v jejich okoli nekdo lepsi. (ale to je trosku mimo topic).

Nj, já občas mívám taky problémy s takovými "silnými osobnostmi". Ale nejde o to, že by mi vadila úžásná síla jejich osobnosti, kterou bych jim uboze záviděl Smějící se Spíš nemám rád to, když někdo někam přijde a má hned "ego roztažené přes celou místnost", musí být středem pozornosti a snaží se jakýmkoli způsobem dominovat nad ostatními a šéfovat. Toto jsou bohužel typické příznaky chování lidí, kteří se za silné osobnosti považují.
Ovšem je taky možnost, že se silná osobnost dokáže chovat přiměřeně a být tak nějak skromná a neagresivní; za takových okolností mi samozřejmě nevadí.
Zaznamenáno
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 22. Červenec 2008, 17:16:52 »

J/R: přesnou formulaci co řekla neznám, vím zhruba jen to, o čem se můj kamoš z ní bavil. Ale po pravdě bez důkazů to zřejmě bylo, prostě to byl její pocit.

Proč mě tak hodnotila? To jsem chtěl zjistit tady a možná jsem na to přišel. Byli jsme taková skupinka na dovolené, takže tam jsme byli v kontaktu. Akorát že si mě moc nevšímala, se mnou se moc nebavila (měla jiné objěkty zájmu Provokatér) a já jsem tam byl takový mírně odstrčený. Takže asi proto.

Jinak díky všem, všeobecný rozhled je asi to nejdůležitější co jsem potřeboval vědět. Prostě být takový suverénní, nerozhoditelný.
Zaznamenáno
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 22. Červenec 2008, 17:17:58 »

Spíš nemám rád to, když někdo někam přijde a má hned "ego roztažené přes celou místnost", musí být středem pozornosti a snaží se jakýmkoli způsobem dominovat nad ostatními a šéfovat.
Tohle člověk, který je skutečnou osobností...alespoň tedy jak já chápu význam tohoto pojmu...prostě neudělá Směrovka a nebo to alespoň udělá tak, aby to převážná většina lidí nevnímala negativně Super!

Toto jsou bohužel typické příznaky chování lidí, kteří se za silné osobnosti považují.
No ale to je přece jedno - když se někdo za někoho považuje...tak to jednak neznamená, že jím skutečně je...a už vůbec ne, že ostatní jej považují za totéž Mrkající

Ovšem je taky možnost, že se silná osobnost dokáže chovat přiměřeně a být tak nějak skromná a neagresivní; za takových okolností mi samozřejmě nevadí.
Ano, přesně tak...a to je potom člověk, kterého já nazývám osobností Kroutící očima
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 28. Červenec 2008, 19:07:23 »

Já osobně teda nedokážu vystát lidi, kteří jsou "silná osobnost" (ve smyslu vůdčích a organizačních schopností, preciznosti, názorů atp.) a tato jejich "vnější" dokonalost překrývá jejich vnitřní hrubé nedostatky. Úsměv

Ale B2T: Ony dámi si tu "inteligenci" (i.e.: být chytrý) tak nějak přelévají mezi různými významy. Ten kdo se učí 6h denně 6 dní v týdnu a má červený diplom není inteligentní, ale pracovitý. Ten, kdo raději spolkne kdejakou urážku, než aby se hádal není inteligentní, ale nekonfliktní. Podle mého skutečně inteligentní člověk dokáže dosáhnout maxima s minimem vynaloženého úsilí.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Eclectic

Karma: 3
Příspěvků: 18


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 03. Srpen 2008, 20:57:02 »

Tady už si lidé tak trochu pohrávají s definicí toho slova

To, co ženy nazývají "chytrý", nebo někdy také "inteligentní", je většinou složeno z několika věcí, které toho s "inteligencí" (jak ji vnímáme my, muži, tedy vysoké IQ atd) nemá moc společného.
Nejsem si naprosto jistý co všechno do toho zahrnout, ale první a hlavní je jednoznačně komunikační schopnost, například jmenovitě schopnost vytvářet rychle situační vtipy*. Každopádně nejde jen o situační vtipy, ale samozřejmě o všechno co komunikační schopnosti zahrnují.
Další věcí, kterou jsem si naprosto jistý (ozkoušeno), je jak se vy prezentujete, vaše osobnost - tedy například jestli víte, co v životě chcete. V tom případě jste inteligentní, protože nejste týpek co "neví". Dále také například vaše zájmy, tzn. zajímavé, čím všednější, tím jste "hloupější" (počítačové hry).

Asi by se do toho ještě pár věcí mělo přidat, ale jestliže ti jde o ženskou definici slova chytrý/inteligentní, tak tohle je podle mě 90% oné definice.

*nechtěl bych tohle tahat do té definice, takže jsem to vyřešil hvězdičkou - pokud jste někdy potkali člověka s vysoce nadprůměrnou schopností vytvářet situační vtipy, tak jste si asi i vy řekli, že to musí být génius. Tady se asi tedy naše a ženská definice určitě prolínají.
Zaznamenáno

Vyber si. Můžeš buď věřit ve svůj neúspěch, nebo ve svůj úspěch. V obou případech máš pravdu.
Neexistují neúspěchy, jen výsledky a ponaučení z výsledků.
Blaueminence
***


Přicházím z temnoty, já, FANTOM tohoto FÓRA!!! :D

Karma: 14
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha (alias Blaughriox - Deskaëlbah)
Příspěvků: 461


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 03. Srpen 2008, 21:33:49 »

Dá se to shrnout - ženský dávaj přednost sociální (emoční) inteligenci. Ta se obvykle pozná z prvních kontaktů....
Zaznamenáno

Axor cotumolmavar ilcuvar anaressë!!!!! Undulavuvalmet' mahtessë!!!!!!!
Beru
*


Karma: 5
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 03. Srpen 2008, 23:07:51 »

Ale B2T: Ony dámi si tu "inteligenci" (i.e.: být chytrý) tak nějak přelévají mezi různými významy. Ten kdo se učí 6h denně 6 dní v týdnu a má červený diplom není inteligentní, ale pracovitý. Ten, kdo raději spolkne kdejakou urážku, než aby se hádal není inteligentní, ale nekonfliktní. Podle mého skutečně inteligentní člověk dokáže dosáhnout maxima s minimem vynaloženého úsilí.

Anebo skutečně inteligentní člověk dosahuje absolutního maxima s tím, že tomu sice obětuje dost času, ale většina lidí by toho nebyla schopna dosáhnout ani kdyby se dané činnosti věnovali 24/7.

Jinak si myslím, že inteligence se asi tak po jednom delším rozhovoru prostě pozná. Druhá věc je ale, v jakém intervalu slečna hledá, předpokládám, že slečna s řekněme průměrnou inteligencí nehledá partnera vysoko nadprůměrného. Takže neplatí čím více, tím lépe.

Na druhé straně sociální inteligence je výhodou téměř pro každou, nezávisle na "klasické" inteligenci.   
Zaznamenáno
tomica



To jsem já xD

Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 10. Únor 2009, 22:10:41 »

Za inteligentního člověka nepovažuju toho, kdo kecá do všeho co slyší.Za chytrého považuju toho, kdo uvažuje racionálně, logicky, má všeobecný přehled,....


Jedno přísloví praví: ,,Není důležité vědět mnoho, ale vědět co je třeba" Tohle je u mě inteligence.

Jinak ze života:Měl jsem se spolužákama přednášku o adopci na dálku (sem v prváku).A mluvime rozvinula se diskuze (dokázal sem rozmluvit vystrašené sedmáky) a jeden klučina v nějakém uplně špatném kontextu pronesl větu:,,A proč teda mají jen 4% domácností v Novém Dillí tečkoucí vodu (souvislost s tématem přednášky???).Proto sem tam napsal to přísloví.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 10. Únor 2009, 22:41:10 »

Za inteligentního člověka nepovažuju toho, kdo kecá do všeho co slyší.Za chytrého považuju toho, kdo uvažuje racionálně, logicky, má všeobecný přehled,....


Jedno přísloví praví: ,,Není důležité vědět mnoho, ale vědět co je třeba" Tohle je u mě inteligence.

Jinak ze života:Měl jsem se spolužákama přednášku o adopci na dálku (sem v prváku).A mluvime rozvinula se diskuze (dokázal sem rozmluvit vystrašené sedmáky) a jeden klučina v nějakém uplně špatném kontextu pronesl větu:,,A proč teda mají jen 4% domácností v Novém Dillí tečkoucí vodu (souvislost s tématem přednášky???).Proto sem tam napsal to přísloví.

nedostal do ruky nejakej prospekt? pac to se casto stava, kdyz nekomu das neco do ruky, nebude te chvili vnimat, ale busese venovat te blbine nebo brozurce ci co ji/ mu das... to me tak napada, ze by se to dalo vyuzit pri pickupu:-D
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
tomica



To jsem já xD

Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 40


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 11. Únor 2009, 14:59:34 »

Nene.Čistě a jednoduše to byla přednáška a on normálně sledoval diskuzi, přičemž se pak přihlásil a pronesl to Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS