jeji vyznani (vira)

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
09. Květen 2024, 01:09:55

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  jeji vyznani (vira)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3  Vše Tisk
Autor Téma: jeji vyznani (vira)  (Přečteno 30403 krát)
Paaja
*
Karma: 0
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« kdy: 06. Prosinec 2006, 18:35:00 »

ahoy ahoy, vadi hodne kdyz nejaka uznava krestanstvi, i se vsemi jeho pravidly? tim zrovna myslim asi hlavne "hratky" erhm, jeste pred manzelstvim...
Zaznamenáno

8
0254
****


Karma: 25
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: praha
Příspěvků: 1 162


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 06. Prosinec 2006, 18:44:11 »

toz to snad zalezi jestli to vadi tobe ne?
Zaznamenáno

NC jsou vlastne jen takove drobne IOI
MystiQ



Karma: 0
Příspěvků: 35


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 06. Prosinec 2006, 18:44:53 »

no tak to je velmi rozne, tu uz ide o konkretneho cloveka a tak a aj o celu situaciu
Zaznamenáno
Paaja
*
Karma: 0
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 06. Prosinec 2006, 18:46:46 »

mozna je to jen nejaka spatna vlastnost tak budiz, ale nevadilo by mi to kdyby uz na to nebyl rekneme nejvyssi cas (dle dnesnich norem mlade generace), a kolem tak malo moznosti :\ takze prave nevim  Kroutící očima
Zaznamenáno

8
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. Prosinec 2006, 18:59:52 »

Stoji si za tim naprosto neoblomne?  Mrkající
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
Paaja
*
Karma: 0
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 06. Prosinec 2006, 19:12:15 »

ano  Kroutící očima  a prave kvuli tomu co dal, bud to proste neresit a pak byt to byt nahovno protoze budu zas o neco starsi a porad "cisty" Šťastný a nebo s ni uz taky muzu zustat az do te doby kdy se ji zeptam na ano ci ne (coz opravdu netusim, na to jsem moc mlad Šťastný a proto nvm co s tim  Kroutící očima  mivam nekdy trochu problem presne vystihnout co myslim takze pokud to moc nedava smysl, sry  Smějící se
Zaznamenáno

8
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 06. Prosinec 2006, 20:36:08 »

Jo...chapu co tim myslis. Ja nevim tyjo...jedna cast myho nitra mi rika, ze sex proste ke vztahu patri, takze to neni plnohodnotny a nema to smysl, jenze ta druha mi zase rika, ze to neni vsechno, a kdyz ji mas rad, bez sexu se obejdes.
All in all bych asi nechal zvitezit tu prvni, precejen je to v dnesni dobe prezitek  Velmi smutný  a ani na viru uz neni kladen takovy duraz jako kdysi.
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
Paaja
*
Karma: 0
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 06. Prosinec 2006, 21:01:03 »

Citace: "Lee Cougan"
Jo...chapu co tim myslis. Ja nevim tyjo...jedna cast myho nitra mi rika, ze sex proste ke vztahu patri, takze to neni plnohodnotny a nema to smysl, jenze ta druha mi zase rika, ze to neni vsechno, a kdyz ji mas rad, bez sexu se obejdes....


no prave, mne to ale prijde pak i na tuhle dobu jeste stale takove, nvm jak to popsat, proste spatne ta prvni moznost Kroutící očima  ale jinak to vydim uplne stejne prave  Kroutící očima  Podivený
Zaznamenáno

8
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 06. Prosinec 2006, 21:22:44 »

Resis sebe nebo ji - rozhodne ji do niceho nenut - mohla by z toho mit nechutne vycitky jeste pekne  dlouho. Ber nebo nech byt - Tvoje hledisko neni to jedine a spravne pro vsechny
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Paaja
*
Karma: 0
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 06. Prosinec 2006, 21:44:52 »

Citace: "daemoniack"
Resis sebe nebo ji - rozhodne ji do niceho nenut - mohla by z toho mit nechutne vycitky jeste pekne  dlouho. Ber nebo nech byt - Tvoje hledisko neni to jedine a spravne pro vsechny


 nejake hledisko nikomu nevnucuju nebo tak, je to jen muj vnitrni boj, a zajimaji mne jen nazory ostatnich na tohle tema :\
Zaznamenáno

8
Lenny
*


Karma: 2
Příspěvků: 96


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 08. Prosinec 2006, 09:08:37 »

Já už jsem tenhle problém řešil (a vyřešil), takže až budu mít chvilku času, tak se hodím delší povídání. Hodilo by se pár informací; kolik vám oboum je, její přesná víra (přímo katolické, nebo nějaké odnože), jak se k víře dostala, apod.
Zaznamenáno

esta do pekel jest dlážděna dobrými úmysly.
Paaja
*
Karma: 0
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 08. Prosinec 2006, 14:42:51 »

Citace: "Lenny"
Já už jsem tenhle problém řešil (a vyřešil), takže až budu mít chvilku času, tak se hodím delší povídání. Hodilo by se pár informací; kolik vám oboum je, její přesná víra (přímo katolické, nebo nějaké odnože), jak se k víře dostala, apod.


to by bylo fajn, no takze mne je 18, ji 17, jeji presnou viru opravdu netusim, moc se v tom totiz nevyznam  Stydlivý  Kroutící očima  dostala se k tomu asi tim, ze je na tom zalozena cela jeji rodina, ale zminila se, ze kdyz jedno spatne obdobi v kostele nebyla skoro rok, tak ji to zaclo chybet, ze to asi nebude jen rodinou a tak, ze uz neni tak verici jako byla, ale ze tam nekde je porad krestanka... coz mne, jakozto ateistiovi moc nevysvetluje  Stydlivý

to by tak mohlo byt neco k tomu  Kroutící očima
Zaznamenáno

8
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 08. Prosinec 2006, 14:58:24 »

Tak, kdyz uz neni tak verici, jak byla (ale ipresto tam neco z krestanstvi zbylo), tak at si klidne veri v boha, nicmene nemusi zit podle dva tisice let staryho pravidla, ktery uz se do dnesni doby proste nehodi.
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 08. Prosinec 2006, 14:58:54 »

Mozna Vam prijdu moc radikalni, ale tak to proste vidim ja.  Kroutící očima
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
Paaja
*
Karma: 0
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 08. Prosinec 2006, 15:13:19 »

nejsi radikalni bych rekl, zrovna o tohmel jsem si cetl, a uz se to hodne resilo, i na vyssich mistech, ale proste proste je to tak no Šťastný jsem moc rad za kazdy Vas nazor, co si o tom myslite, ale vysledek uz moc asi hrat roli nebude  Provokatér
Zaznamenáno

8
Rachel
**


Karma: 2
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 08. Prosinec 2006, 15:35:56 »

Ja myslím, že je to její věc, podle jakých pravidel se chce nebo nechce řídit, a taková holka mi rozhodně přijde zajímavější, než nějaká husa, kterou zajímá jen co si koupí na sebe, a co vyspí se s každým druhým. Jste oba opravdu docela mladí, asi by se vůbec nic nestalo, kdybyste spolu ještě nic neměli.

Hlavně záleží na tom, jak moc ji máš rád. Jestli moc, zkus jí říct, že to budeš respektovat a budeš čekat, až ona bude chtít. Kdyby vám to spolu vydrželo, tak třeba budeš překvapený, že to bude chtít, i když nebudete svoji.

Navíc spolu mezitím můžete dělat spoustu jiných příjemných věcí, jen pozor, když se oba dostanete do ráže při nějakém mazlení, abys odolal pokušení tak trochu zneužít situace a přitlačit, aby to šlo až do konce, protože to by pro ni opravdu pak mohlo být trauma.

Sice na to teď opravdu není moc doba, ale znám i takové, kteří se spolu vyspali opravdu až po svatbě, a mají můj obdiv. (Jen nevím, jak pak zvládají takový ten pocit, že se před svatbou nevybouřili a nic si takzvaně neužili, ale to už je jejich problém)Úsměv
Zaznamenáno
Lenny
*


Karma: 2
Příspěvků: 96


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 08. Prosinec 2006, 18:55:36 »

Je ti 18, to je fajn. Nebudu to tady nějak okecávat. Dle mého názoru je nejlepší z toho vycouvat. Napíšu proč:

1) Její víra. To že je je věřící je v pořádku, každý jsme nějaký, ale záleží jak je to v ní hluboko. Ten problém je, že ty nikdy nebudeš na prvním místě (nevím jak moc je věřící, možná to tak nebude). U ní bude vždycky na prvním místě Bůh. Možná to teď není tak markantní, ale postupem času si toho budeš všímat víc.

2) Její víra. To že je je věřící je v pořádku, ale pokud po ní nemůžeš chtít sex (a to nemůžeš) je to na pytel. Co si budeme povídat, chodit s holkou se kterou nemůme mít sex je, obvzláště v tomhle věku spíš za trest. Gagantuju ti, že to nejde dlouho vydržet. Dřív nebo později to povolí a ty ten sex po ní budeš vyžadovat, což jí dost ublíží, nebo prostě půjdeš za jinou. Jak je na tom s antikoncepcí?  Mrkající

3) Její víra. To že je je věřící je v pořádku, ale zkusil jsi se s ní bavit na nějaké zásadní téma? Opět nevím jak je to v ní hluboko, ale z mojí zkušensoti je to chvlílemi jako bavit se s marťanem.

Moje doporučení: ruce pryč. Jestli tady není naděje, že by se v brzké době své víry vzdala (o čemž silně pochybuju), nemá váš vztah budoucnost. Když v tom budete pokračovat buď to zničí tebe, nebo to zničí ji, ale nejspíš vás to zničí oba.
Zaznamenáno

esta do pekel jest dlážděna dobrými úmysly.
Lenny
*


Karma: 2
Příspěvků: 96


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 08. Prosinec 2006, 19:00:28 »

Citace: "Rachel"
Ja myslím, že je to její věc, podle jakých pravidel se chce nebo nechce řídit, a taková holka mi rozhodně přijde zajímavější, než nějaká husa, kterou zajímá jen co si koupí na sebe, a co vyspí se s každým druhým.


Pro mě každopádně ta druhá. U ní mi vadí jenom to, že jsem vždycky ten první.
Je pro tebe zajímavější jehovista, nebo týpek co se vyspí s každou druhou?  Mrkající
Zaznamenáno

esta do pekel jest dlážděna dobrými úmysly.
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 08. Prosinec 2006, 19:40:57 »

Citace: "Lenny"
U ní bude vždycky na prvním místě Bůh.

Nekde sem slysel hlasku, ktera vlastne opisuje to, cos napsal, ale pripada mi to fajn  Úsměv
"Nechci byt v zebricku hodnot az na druhem miste a navic za necim, co ani neexistuje!"
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
Rachel
**


Karma: 2
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 08. Prosinec 2006, 20:53:06 »

Citace: "Lenny"
1) Její víra. To že je je věřící je v pořádku, každý jsme nějaký, ale záleží jak je to v ní hluboko. Ten problém je, že ty nikdy nebudeš na prvním místě (nevím jak moc je věřící, možná to tak nebude). U ní bude vždycky na prvním místě Bůh. Možná to teď není tak markantní, ale postupem času si toho budeš všímat víc.


Tak to důrazně nesouhlasím!!
Je rozdíl mezi člověkem, který si spíš namlouvá, že je věřící, ale spíš si léči svoje mindráky nebo hledá v životě nějaký záchytný bod, ale křesťanství si vybral spíš namátkově - a mezi člověkem, který věří opravdu a hluboce, nikomu to necpe a vlastně to na něm ani nepoznáš; pouze mu to určuje jakýsi vnitřní hodnotový systém.
Nevím, jak zralým způsobem může člověk věřit v osmnácti. Nevím, jak je na tom tahle konkrétní holka.
Tohle bude těžko hodnotit někdo, kdo věřící není a vlastně o tom nic neví a považuje to za jakousi anomálii.

Ale úvaha typu že u ní nikdy nebudeš na prvním místě, a že když ti nedá, tak od toho, je křupanství.

Kdybys to měl brát takhle, tak by bylo pro vás pro oba, a především pro ni, opravdu lepší se rozejít.
Zaznamenáno
Lenny
*


Karma: 2
Příspěvků: 96


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 08. Prosinec 2006, 21:46:48 »

Rozdíl mezi pózou a skutečnou vírou tu snad nemusíme rozebírat. Vycházím z toho, že ta holka je skutečně věřící.

Nikde jsem nepsal, že víra je nějaká anomálie. V textu jsem 3x! zdůraznil, že je to v pořádku. Nevím, jak bych to mohl ještě víc zdůraznit.

Nevím jak pro tebe, ale u mě je skutečnost, že jsem pro holku na prvním místě poměrně zásadní. Pokud pro tebe ne, neznamená to, že mě musíš nazývat křupanem.
To samé platí i o sexu. Nevím, nakolik se dovedeš vcítit do 18. letýho kluka, se kerým házejí hormony od stěny ke stěně. Přidej k tomu holku do který je zblázněnej a ona do něho. Jak dlouho myslíš, že se to dá vydržet?
Zaznamenáno

esta do pekel jest dlážděna dobrými úmysly.
Rachel
**


Karma: 2
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 08. Prosinec 2006, 22:04:05 »

To Lenny:
Jestli jsou do sebe opravdu zblázněný, tak to nejspíš dlouho nevydrží. Je spousta věřících lidí, kteří s tím rozhodně až do svatby nečekají - mimo jiné z tohoto důvodu. Třeba se spolu vyspí až po nějaké době, když si ověří, že s tím druhým je to vážné. Jak má třeba ta Paajova holka vědět, že to není jen chvilková záležitost? Až budou spolu třeba půl roku, tak se možná rozhodne, jestli jo nebo ne.
Brala bych to tak, že když je někdo věřící, tak ho to nutí k větší rozvážnosti ve vztazích, a to nemůže být na škodu...leda z pohledu toho 18-tiletýho kluka, se kterým hází hormony a on neví, co s tím.

Sice jsi 3x zdůraznil, že je to v pořádku, že je věřící, ale tím, co píšeš dál, to vlastně nerespektuješ.
Zaznamenáno
Rachel
**


Karma: 2
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 08. Prosinec 2006, 22:05:48 »

Citace: "Lee Cougan"
"Nechci byt v zebricku hodnot az na druhem miste a navic za necim, co ani neexistuje!"


Ty tomu nějak rozumíš! Jak víš, že to neexistuje? Když to neexistuje, tak by ti to tím pádem mohlo být jedno.
Zaznamenáno
Tomassimo
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Pomalý bar
Příspěvků: 240


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 08. Prosinec 2006, 22:13:16 »

Jednak si myslím, že sex bys měl ovládat ty a ne on tebe, ale to je na jinou debatu...hlavně si myslím, že jak psala Rachel, jde o tu rozvážnost a a aby to bylo opravdu z Lásky(s velkým L). ne chtíčem...
A ještě jedna drobnost-být na prvním místě, jo, ale asi je trochu jiná rovina... Eh?
Zaznamenáno

Life is outside!
Lenny
*


Karma: 2
Příspěvků: 96


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 08. Prosinec 2006, 22:28:24 »

Citace: "Rachel"
To Lenny:
Jestli jsou do sebe opravdu zblázněný, tak to nejspíš dlouho nevydrží. Je spousta věřících lidí, kteří s tím rozhodně až do svatby nečekají - mimo jiné z tohoto důvodu. Třeba se spolu vyspí až po nějaké době, když si ověří, že s tím druhým je to vážné. Jak má třeba ta Paajova holka vědět, že to není jen chvilková záležitost? Až budou spolu třeba půl roku, tak se možná rozhodne, jestli jo nebo ne.

Asi je to tou pokročilou hodinou, ale já vážně nevím co tím chceš říci.

Citace
Brala bych to tak, že když je někdo věřící, tak ho to nutí k větší rozvážnosti ve vztazích, a to nemůže být na škodu...leda z pohledu toho 18-tiletýho kluka, se kterým hází hormony a on neví, co s tím.


Nikolivěk. Je to stejné jako u jiných, jenom jsou ti lidé více neštastní, když třeba  zjistí, že ten druhej je vlastně vůl a oni se nemůžou ani rozvést.


Citace
Sice jsi 3x zdůraznil, že je to v pořádku, že je věřící, ale tím, co píšeš dál, to vlastně nerespektuješ.

Budeš mi muset napsat v jakých konkrétních věcech to nerespektuju.
Zaznamenáno

esta do pekel jest dlážděna dobrými úmysly.
Stran: [1] 2 3  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS