Podat ruku při představování se?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Duben 2024, 04:34:37

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Podat ruku při představování se?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Podat ruku při představování se?  (Přečteno 20668 krát)
Mikmik
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: icq na požádání v PM
Příspěvků: 284


Zobrazit profil WWW
« kdy: 25. Duben 2007, 20:26:46 »

dlouho sem nepřispěl, takže mám tu otázku:
Myslíte si, že je vhodné při představování se (př. Ahoj, já jsem Vašek.Čau, já jsem Eva.) podat holce ruku Otázka věk holky okolo 16ti.
hm co myslíte  Otázka já mam vždycky nutkání to udělat, ale připadá mi že holka to vůbec neočekavá tak radši nic nedělám...a nevim jetstli to neni špatně  Smějící se
Zaznamenáno

World isn't bad but people are S jazykem
New systems generate new problems S jazykem
když nejde o život jde o howno S jazykem
--------------------Dixi--------------------
pasijko



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Hradec Králové
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 25. Duben 2007, 20:47:34 »

Já teda ruku vždy podávám, takže proč ne. Klidně jí tu ruku podej určitě tím nic nezkazíš  Úsměv
Zaznamenáno
Tomassimo
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Pomalý bar
Příspěvků: 240


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 25. Duben 2007, 20:58:30 »

Já podám ruku a tou si ji přitáhnu na pusu... Super!
Zaznamenáno

Life is outside!
Jim
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Příspěvků: 55


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 25. Duben 2007, 21:02:42 »

...pokud holka sama nepodá ruku, tak já NIKDY nepodávám, myslím, že to patří mezi pravidla chování mezi muži a ženami...žena je ta, kdo rozhoduje první... Vykřičník Eh?
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 25. Duben 2007, 21:51:19 »

Kdyz ste dost blizko u sebe a nekde stojite tak mi to prijde OK Úsměv Nebo treba na plese. Ale v hospode jen zvednu oci od piva a lehce zvednu ruku a kyvnu hlavou ...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
MadMan



Karma: 1
Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 25. Duben 2007, 22:20:10 »


Ako vravel Jim, žena by mala podať rukú prvá, bohužial máloktorá to aj vie(myslím tie násťročné)
Zaznamenáno
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 26. Duben 2007, 09:22:03 »

Sice netuším, kdo by měl podávat první a poslední ruku, ale podání ruky je od dob dávných ukázka přátelského chování. Většina populace jsou praváci a podává se pravá ruka, protože když někomu podám ruku, tak už s ní automaticky nemůžu vytáhnout meč. A toto se dochovalo jako zvyk, jako normální běžná věc.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
msankh
***


Karma: 47
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 374


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 27. Duben 2007, 15:44:23 »

Při přestavování je dobrý podat ruku, ale hlavně aby nebyla ulepená :-D - ne to byl vtip
Ale třeba, když jsem někde na nějaký akci nebo tak a pozvu nějakou holku, tak si s ní (za předpokladu, že přijme) podám ruku a pokud s ní mám nějaký úmysly  Provokatér  tak když si tu ruku podáme, tak jí dávám pryč pomalu a jakoby omylem se jí dotknu a ono to nějak funguje, možná víc než jsem si myslel Mrkající
Zaznamenáno

NeverLetYouGo
*
Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Místo: Brno
Příspěvků: 112


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 29. Duben 2007, 17:11:57 »

ruka+pusa.... normálka  S jazykem
Zaznamenáno
dextera
***


Karma: 10
Místo: Praha
Příspěvků: 339


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 29. Duben 2007, 17:26:01 »

ruku podávám téměř vždycky, i když mě někdo představuje v hospě...ale líbilo se mi takové to olíbávání ve Francii...a nejen při představování, pokaždé, když jste toho člověka potkali...i když tady si některý lidi taky podávají ruku, když se potkají...
Zaznamenáno

"Na ranách na duši je krásné to, že z nich rostou křídla." (Jung)
vomi
*


Karma: 0
Místo: Křesín
Příspěvků: 60


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 29. Duben 2007, 19:45:27 »

Tak holky, kolem 18 uz to asi cekaj, nebo teda alespon ty ktery jsem potkal ja, u kluku je to skoro samozrejmost a u holek muzu rict ze taky Úsměv ...z myho okoli urcite.... proste podat ruku, usmat se...pak je videt ze mas zajem nebo ze ti ta holka neni lhostejna jako kdyz jen reknes "ahoj ja sem vasek"....
Zaznamenáno

ejhorší co může při rande nastat je ticho delší než 2 vteřiny...
SpeedMaster
*
Karma: 6
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 04. Květen 2007, 13:30:48 »

Podávání pravé ruky je společenský zvyk se staletými kořeny, který jsme převzali od Peršanů (Írán) a patří mezi zásady slušného vychování.
Ruka se podává vždy při představení a vynechání tohoto zdvořilostního základu je velké faux pas.
Je třeba ještě pamatovat, že ruku by měla podávat první žena. A ruku také vždy podává společensky významěji postavený člověk. V tomto hierarchickém pořadí.

V dnešní době ovšem některé holky nemají představu o etice, bontonu a slušném vychování (zvláště mladší ročníky), takže je i přípustné, pokud má člověk gentlemanské vystupování, podat ruku holce při představení jako první. (Předpokládáme li na základě nějakých indicií, které plynou z jejího chování, či absence nějakého chování, její neznalost společenského chování)
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 04. Květen 2007, 21:42:23 »

Myslim, ze slecny nemaji predstavu o ETIKETE (s etikou to nema nic spolecneho). Ty mas v tech cizich termitech nejaky brajgl, vid Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
ja
**
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 41
Příspěvků: 279


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 04. Květen 2007, 21:46:46 »

Ty mas v tech cizich termitech nejaky brajgl, vid Šťastný

 Smějící se Smějící se Smějící se Smějící se Smějící se jsem tady dostal zachvat smichu, lidi to mi nedelejte  Mrkající
Zaznamenáno

Když už člověk jednou je,
tak má koukat, aby byl.
A když kouká, aby byl, a je,
tak má být to, co je,
a nemá být to, co není,
jak tomu v mnoha případech je.

Jan Werich
Martin 79
**
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Příspěvků: 157


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 10. Květen 2007, 20:01:18 »

Tak podávání ruky normální, ale některé se chtějí líbat a pokud je škaredá, tak se mi do toho zrovna moc nechce Šťastný
Zaznamenáno

yšlenka ženy je jako kometa - buď způsobí zázrak nebo katastrofu.
Žena umí napravovat muže jedině tím, že ho tak dokonale znudí, že muž ztratí vůbec všechen zájem na životě. (O.Wilde)
Lee Cougan
****


Karma: 9
Pohlaví: Mužské
Místo: Fox River
Příspěvků: 802


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 10. Květen 2007, 20:33:42 »

Tak podávání ruky normální, ale některé se chtějí líbat a pokud je škaredá, tak se mi do toho zrovna moc nechce Šťastný
No hej  Smějící se Ale neco na tom bude!
Zaznamenáno

Strach brání lidem dosáhnout toho, co chtějí.
BouncyCastle
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Londýn
Příspěvků: 114


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 11. Květen 2007, 04:28:26 »

Podavani ruky je snad sanozrejmost. Vetsi problem je to libani (v pripade mene vreleho vztahu naznaceni polibku a pouhe obejmuti). U nas se to moc nedela, pokud se nejedna o nejlepsi kamaradky. V jizni Evrope pak nejmene jednou na kazdou tvar, nekolik za vecer Úsměv. V Anglii zase pri prichodu a odchodu z party/klubu.
Spis obcam resim, jestli ji mam polibit ja, nebo jestli polibi ona me. U kamaradek uz vim co cekat, ale kdyz potkam nekoho noveho nebo ji treba neznam tak dobre je to trosku dilema. Kdyz clovek nevi, je asi nejlepsi trosku pohnout hlavou a ono to slecne dojde a polibi vas:); nebo ji jen obejmete.
Zaznamenáno

O msn/Skype/ICQ si napište.
BouncyCastle
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Londýn
Příspěvků: 114


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 11. Květen 2007, 12:31:44 »

Tak ted jsem zjistil, ze tohle tema se uz diskutovalo tady - http://forum.qark.net/o-zenskych/objimani-x-naklonnost/
Zaznamenáno

O msn/Skype/ICQ si napište.
Alessi



Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 24. Květen 2007, 12:40:16 »

Určitě, ruku podávám vždycky ať je to kdokoliv. A pokud je to pěkná slečna tak ji tu ruku i políbím  Mrkající
Zaznamenáno

...a nejhorší jsou trpaslící...
MarŤas
***


Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Liberec
Příspěvků: 322


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 22. Červen 2007, 15:53:05 »

Určitě, ruku podávám vždycky ať je to kdokoliv. A pokud je to pěkná slečna tak ji tu ruku i políbím  Mrkající

Nepovídej... Smějící se
No, políbit ruku pěkný slečně je docela takový staromódní, ale ono pak dělá velký divy a holku to přivede do jinýho prostředí
Zaznamenáno
Paul Denton
**


bullshit proof

Karma: 13
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 273


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 22. Červen 2007, 16:44:56 »

I každý dobře vychovaný pejsánek ví že se sluší dát pac ...

A políbit ruku? Se mi zdá úchylné  Stydlivý
Zaznamenáno

Seize the moment -- and the moment will echo forever!
MarŤas
***


Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Liberec
Příspěvků: 322


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 22. Červen 2007, 17:07:18 »

I každý dobře vychovaný pejsánek ví že se sluší dát pac ...

A políbit ruku? Se mi zdá úchylné  Stydlivý

Si myslím, že ne. Ale záleží na tom jaký holce ruku políbíš. Úchylné by bylo líbat ruce všem holkám. Ale při tom políbení ruky chce takový jemný náklon a nežný dotyk rtů na její ruku. Ono to není jenom o tom, že na její ruku plácneš svou pusu, ale o tom celým procesu od postoje, po oči a způsob políbení.
Zaznamenáno
BouncyCastle
*
Karma: -1
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Londýn
Příspěvků: 114


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 22. Červen 2007, 17:17:39 »

Martas: a to jsi to nekdy zkousel??

Souhlasim s Paulem, nebudes vypadat jako gentleman ale prinejlepsim jako showman..
Zaznamenáno

O msn/Skype/ICQ si napište.
MarŤas
***


Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Liberec
Příspěvků: 322


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 22. Červen 2007, 18:08:18 »

Martas: a to jsi to nekdy zkousel??

Souhlasim s Paulem, nebudes vypadat jako gentleman ale prinejlepsim jako showman..

Nezkoušel, zatím to je ve snech.
Chtěl bych tu znát názor od dívek, které sem zavítají. Nechť se vyjádří na otázku: Jak byste se cítili, když kluk políbí vaši ruku?
Zaznamenáno
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 22. Červen 2007, 18:30:03 »

heh... kdyz je to nekdo kdo se mi libi? citila bych se fajn... takove pekne romanticke gesto... zavani davnymi casy a gentlemanstvim.
u nekoho kdo se mi nelibi? by me to asi moc nepotesilo ba co vic, citila bych se nejspis neprijemne. prece jen si radeji spis drzim odstup a tohle jsem fakt schopna si predstavit pouze u kluka, se kterym bych neco chtela mit... nebo u saskovskeho kamarada, ktery by jen tak blbnul...
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS