Poradte prosim moje slecna je anorekticka :-(

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
20. Duben 2024, 04:44:10

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Poradte prosim moje slecna je anorekticka :-(
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Poradte prosim moje slecna je anorekticka :-(  (Přečteno 12578 krát)
ZiriX

Karma: 0
Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« kdy: 23. Říjen 2006, 18:47:08 »

Ahoj, mam takovy problem, noo spis mam starost o moji slecnu... ona je tak trochu anorekticka, ze ji polovicni porce a nekdy ani nesnida a da si cigo misto toho aby zahnala hlad... ted se vsadila se svoji kamaradkou o neco ze kdo z nich vydrzi co nejdyl nejist (pripada mi to uplne silenej napad) tak chce co sni vyzvracet aby vyhrala sazku...
Me se to ani vubec nelibi, protoze se o ni docela bojim aby nezkoncila tak ze neco sni a potom to hned vyzvrati jinak ted ma 51kg na 168cm a chce mit furt kolem 50kg... muzete mi nejak poradit jak ji mam domluvit aby jedna normalne (uz to takhle je dela s tema polovicnima porcema apod. docela dlouho snad 3roky, nevim) ?
Fakt diky za vsechny rady a pokud mate nekdo taky nejakou zkusenost tak sem sni Úsměv


Přesunuto do sekce O ženských
LordAli
Zaznamenáno
Ondrash
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Neverhood
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 23. Říjen 2006, 19:23:28 »

co na to rict - to je proste stupidita. Kdyz chce mit nekdo dobrou postavu, tak musi cvicit a jist pravidelne - takhle z ni bude akorat kost a kuze a to neni zrovna pekna postava. Tohle uz je mozna pripad pro psychologa...
Zaznamenáno
rundll32
*


Karma: 1
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 120


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 23. Říjen 2006, 19:27:57 »

No, tak ji zkus nejak vysvetlit, ze kdyz chce mit peknou postavu, tak to neznamena ze nebude jist popr. jist maly porce, nybrz ze bude jist normalne a treba nejak sportovat. Ja si drzim dalo by se rict dobrou postavu a to "zeru jak prase" ale potom si treba du zabehat, projet se na kole, proste si zasportovat.
Zaznamenáno

Dead girl never says no... Smějící se
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 23. Říjen 2006, 20:26:27 »

Ja bych ji objednala a dotahla na psychiatriii...
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
Mikmik
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: icq na požádání v PM
Příspěvků: 284


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 23. Říjen 2006, 20:35:42 »

nebo zacit vyhrozovat ze jestli nezacne jist tak pude za psychologem  S jazykem
Zaznamenáno

World isn't bad but people are S jazykem
New systems generate new problems S jazykem
když nejde o život jde o howno S jazykem
--------------------Dixi--------------------
flax

Karma: 0
Příspěvků: 23


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 23. Říjen 2006, 20:54:26 »

Bejt tebou tak ji řeknu že poslední dobou nějak hodně shodila a že se ti přestává líbit a že si nejseš jistej budoucností atd...(nebo trošku jinak) A to pro ni bude asi šok a třeba přestane Mrkající Když by se něco posralo tak ji to vysvětlíš a vyžehlíš to.
Zaznamenáno
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 23. Říjen 2006, 21:47:33 »

Ve vší úctě ke všem diskutujícím - na jejich rady se vykašli a jdi se zeptat někam, kde tomu rozumějí. Do nějaké poradny, nebo jesli třeba nemáte ve škole katedru psychologie (ta naše má například pravidelné hodiny, kdy radí zdarma studentům) a nebo někam k doktorovi - ideálně do Motola na dětskou psychiatrii, ale nevím, kolik je slečně let.
Měl jsem v tomhle stavu kamarádku, takže trošku vím, o co jde.

A jestli Ti můžu poradit jednu věc...teda dvě...v žádném případě jí neříkej něco, ať jde na psychiatrii atd. Bude si myslet, že jí máš za blázna a přestane Ti věřit atd.
Ta druhá...zkus ji bez ustání přesvědčovat, že je hezká...že pro Tebe je ta nejhezčí na světě...a v momentě, kdy uvidí, že její tělo je pro Tebe to nejhezčí dívčí tělo na světě, lépe se přinutí k tomu mít jej ráda také...takové jaké je...a přejdou jí chutě na podobné ptákoviny
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
Mourn
***


Karma: 8
Příspěvků: 313


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. Říjen 2006, 23:58:55 »

Nic ve zlym, ale 51kg na 168cm neni anorexie. To je bezna stihla postava. Anorexie neni ani to, co popisujes jako jeji chovani. Pokud je schopna normalne jist a drzi si pravidelny stravovaci rezim, je to naopak chvalihodne.

Az sem tedy normal.

Vyvolavat zvraceni je uz samozrejme nesmysl a na rovinu ji rekni, ze mas strach o jeji zdravi, at to nedela.

Co se tyce rady - spis nez nejake mudrovani ji obcas vem na kolo, do bazenu, na brusle atp. ;-) Pak si spolecne zajdete na neco k snedku a sam uvidis, jak to do ni bude padat. A klidne ji i vysvetli, ze kdyz jste ted vynalozili takove energie, muze se najist s cistym svedomym, neb vse pujde do svalu Úsměv.
Zaznamenáno
PachezZ



Karma: 0
Místo: Někd u Třeboně
Příspěvků: 43


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 24. Říjen 2006, 10:28:45 »

Taky mi tech 51kg na 168cm prijde normální. Kámoška má na přibližně stejnou výšku 45kg (žere jak nezavřená takže anorektička fakt neni)...
Jen s tim vyvoláváním zvracení už je to horší...
Zaznamenáno

quot;Cítim bezprávie, prečo on hej, prečo ten hej, prečo ty hej a prečo ja nie."
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 24. Říjen 2006, 10:32:33 »

51 na 168 je BMI 18.06 mel by byt mezi 20-25.
Priklanela bych se k odborne pomoci...
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
SpeedMaster
*
Karma: 6
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 24. Říjen 2006, 20:45:09 »

Mentální anorexie, dost často kombinována s bulimií, či dráždivým tračníkem je nemoc. Toto je učebnicový příklad této diagnósy. Pro chytráky bych jen dodal, že je nepodstatné, kolik měří, nebo váží -to ukazuje jen na stádium té nemoci, problém je v hlavě nikde jinde a je třeba ho léčit. Neprodleně. Rady, domluvy - nic nepomůže. To je to samé, jako kdybyste schizofrenikovy vymlouvaly jeho bludy. To VYMLUVIT NEJDE. Protože se to reálně odehrává v hlavě nemocného pacienta.
Existují pouze dvě možnosti: 1. je, že jí dáš přes držku a zavedeš k psychiatrovi,
2. možnost je že půjde dobrovolně k psychiatrovi.
V případě neochoty jí nechat okamžitě se souhlasem rodičů hospitalizovat. (pokud jí není 18)
Neexistujé žádná jiná možnost, jak bys jí mohl ty, nebo rodina, kamarádky laicky pomoci.
Je tu samozřejmě, ještě jedna možnost, že jí kopneš do prdele a nebudeš se o ní starat. To s největší pravděpodobností za pár let, kdy dojde k progresi mentální anorexie, skončí sama v nemocnici, nicméně to už změny v jejím těle budou irreverzibilní (nevratné)  nebude moci mít děti, bude mít poškozené vnitřní orgány a rozbitý metabolismus.
Takováto holka není do budoucna perspektivní. Děti mít nebude moci s určitou pravděpodobností, zdraví bude mít zničené. Zkrátka nic, o co by člověk stál. A to ještě abstrahuji od toho, že kráva kouří.
Zaznamenáno
Ondrash
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Neverhood
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 25. Říjen 2006, 20:54:11 »

...ano - stale myslim, ze to je pripad pro psychologa...

jen pripojuji taktickou:

Citace: "Mourn"

Co se tyce rady - spis nez nejake mudrovani ji obcas vem na kolo, do bazenu, na brusle atp. ;-) Pak si spolecne zajdete na neco k snedku a sam uvidis, jak to do ni bude padat. A klidne ji i vysvetli, ze kdyz jste ted vynalozili takove energie, muze se najist s cistym svedomym, neb vse pujde do svalu Úsměv.


Mel jsem moznost setkani s podobne uvazujicimi slecnami(vetsinou modelky), ktere jsou toho nazoru, ze se dobra postava udrzuje hladovkou a kdyz jdou v sobotu na ples, tak od stredy nejedi, at je zadna jina nemuze pomluvit, ze ma v satech bricho a u techto holek je jedna velka nevyhoda - nemaji rady sport - je to pro ne neco co boli a proto to tedy proste delat nebudou a lepsi je podle nich tedy nejist - ja to nepochopim, ty to nepochopis, vetsina lidi tady to nepochopi, ale tak mi to bylo z jejich strany vzdy vysvetleno - sport boli - to delat nebudu... hold kazdy jsme nejaky
Zaznamenáno
djlj

Karma: 1
Příspěvků: 27


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 26. Říjen 2006, 10:49:26 »

Citace: "daemoniack"
51 na 168 je BMI 18.06 mel by byt mezi 20-25.
Priklanela bych se k odborne pomoci...

Já měřím 170 a vážím 50. Jím úplně normálně jako všichni ostatní (možná i víc) a nemám šanci přibrat. Mám to v genech. Každej nepotřebuje odbornou pomoc jen proto, že má nízkej BMI Mrkající.
Zaznamenáno
SpeedMaster
*
Karma: 6
Příspěvků: 86


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 26. Říjen 2006, 13:27:27 »

2djlj:

index BMI není podsttaný, víceméně není postatná ani váha. Fyzická konstituce je majoritně dána geneticky a liší se člověk od člověka. Někdo je subtilnější, někdo mohutnější. Existuje několik základníchj lidských somatotypů. Při anorexii je problém v mozku, je to nemoc, která nutí člověka si myslet, že je pořád tlustý a vypadá příšerně, jedno jestli váží 60, 50, nebo 30kg.
Zaznamenáno
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 26. Říjen 2006, 14:14:23 »

Citace: "SpeedMaster"
2djlj:

index BMI není podsttaný, víceméně není postatná ani váha. Fyzická konstituce je majoritně dána geneticky a liší se člověk od člověka. Někdo je subtilnější, někdo mohutnější. Existuje několik základníchj lidských somatotypů. Při anorexii je problém v mozku, je to nemoc, která nutí člověka si myslet, že je pořád tlustý a vypadá příšerně, jedno jestli váží 60, 50, nebo 30kg.


Takk cemu je teda dobrej ten BMI, kterej nam porad nekdo vtlouka do hlavy??
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
daemoniack
****


Karma: 58
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Praha
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 26. Říjen 2006, 14:15:58 »

Citace: "Ondrash"
...ano - stale myslim, ze to je pripad pro psychologa...

jen pripojuji taktickou:

Citace: "Mourn"

Co se tyce rady - spis nez nejake mudrovani ji obcas vem na kolo, do bazenu, na brusle atp. ;-) Pak si spolecne zajdete na neco k snedku a sam uvidis, jak to do ni bude padat. A klidne ji i vysvetli, ze kdyz jste ted vynalozili takove energie, muze se najist s cistym svedomym, neb vse pujde do svalu Úsměv.


Mel jsem moznost setkani s podobne uvazujicimi slecnami(vetsinou modelky), ktere jsou toho nazoru, ze se dobra postava udrzuje hladovkou a kdyz jdou v sobotu na ples, tak od stredy nejedi, at je zadna jina nemuze pomluvit, ze ma v satech bricho a u techto holek je jedna velka nevyhoda - nemaji rady sport - je to pro ne neco co boli a proto to tedy proste delat nebudou a lepsi je podle nich tedy nejist - ja to nepochopim, ty to nepochopis, vetsina lidi tady to nepochopi, ale tak mi to bylo z jejich strany vzdy vysvetleno - sport boli - to delat nebudu... hold kazdy jsme nejaky


Nedela spot protoze to boli - no, to co delam ja je spis umeni a moc me to bavi a takovych slecen, je tam hodne Úsměv a je to zalozeno na tom, ze to obcas boli :-D
Zaznamenáno

Zitrek nebo pristi zivot. Nevime nikdy, co prijde driv.
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 26. Říjen 2006, 14:35:10 »

Citace: "daemoniack"
Takk cemu je teda dobrej ten BMI, kterej nam porad nekdo vtlouka do hlavy??


BMI je pouze jeden z ukazatelů, který poskytuje informace o tom, jak je na tom člověk se svojí vahou. Sám o sobě je ale vcelku k ničemu, protože nezohledňuje to, z čeho je ta hromada kilogramů jménem člověk složena. Vezmi si dva muže - výška dejme tomu u obou 180 cm - oba váží kolem 110 kg. Podle BMI jsou oba obézní, ovšem jeden z nich má kolem 10 % tuku. Je to hora svalů, u které nemůže být o obezitě, ani nadváze, vůbec řeč. Že se to někomu nelíbí na pohled, to je jiná věc.

Toto dokazuje, že BMI je potřeba doplnit ještě o nějaké další měření, například výše uvedený obsah podkožního tuku.


Stran té váhy ještě - existuje taková "pověra", která praví, že člověk by měl vážit tolik, kolik měří nad jeden metr výšky, tj. muž 180 cm má vážit 80 kg. Možná na tom něco bude pravdy, ale u žen to asi neplatí Mrkající

Taky se o někom říká, že má "těžké/lehké kosti"...a něco na tom pravdy je, protože kolikrát někdo na pohled hubený váží více, než "špekoun" od pohledu.

Řešit tělesnou hmotnost je zbytečné, dle mého názoru - hlavní je, jak to "celé" kompletně vypadá Mrkající  Je třeba být sebekritický, ale přiměřeně a věřit taky tomu, co říkají lidé kolem...nelpět zatvrzele na tom, jak člověk sám sobě připadá a věřit zpětné vazbě od ostatních... Pískající
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
Ondrash
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 42
Místo: Neverhood
Příspěvků: 270


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 26. Říjen 2006, 14:44:15 »

Citace: "daemoniack"

Nedela spot protoze to boli - no, to co delam ja je spis umeni a moc me to bavi a takovych slecen, je tam hodne Úsměv a je to zalozeno na tom, ze to obcas boli :-D


jj - takovych slecen je nastesti taky dosto Mrkající Tobe samo fandim, at ti to vydrzi co nejdele Mrkající

Co se tyce BMI, tak si taky myslim, ze je celkem k nicemu, spise si sem tam na vaze zjistuju mnozstvi tuku a vody v tele a to se pak snazim nejak korigovat - ne hladovkou ale zmenou jidelnicku(malo vody= vice ovoce a zeleniny, hodne tuku=to je myslim jasne) Vyborny porad na prime "jste to co jite" - libi se mi, ze ukazuji lidem, ze na zhubnuti neni dobra hladovka, ale uprava jidelnicku(v kazdem poradu nejaky zajimavy recept) a pohyb - osobne myslim, ze je to jedina spravna cesta. Ja uz zacal pred rokem neprijemne fotrikovatet, coz je u mych vrstevniku celkem normalni (zvetsuje se bricho a ochabuje svalstvo - hold se clovek prestane hybat a zacne se flakat), ale pak jsem se rohodl, ze s tim jeste neco udelam a jsem zpet v docela slusne kondici (10 kg slo dolu behem cca tri mesicu - uprava stravy /prestal jsem se prejidat a zacal si vybirat, co do sebe nacpu - ted hodne zeleniny, drubez maso, ovoce, testoviny, ryze - cas od casu si i zahresim a snim i nejakou tu cokoladu - hold se neomezuju uplne, to zatim nemam zapotrebi/ a pohyb - ted jsem vsude v tabulkovych hodnotach a citim se skvele - ne jak mi ufuneni kamaradi - hihi) Úsměv

Pokud mam hovorit za sebe, tak je pravda, ze jsem na stihle holciny a nejsem vyznavacem holek krev a mliko, ale take ne na pohubliny, co jsou sice hubene, ale pohnout se je pro ne nadlidsky vykon. Nejkrasnejsi postavu, s kterou jsme mel tu cest, patrila sympaticke holcine, co zavodne tancovala Úsměv
Zaznamenáno
kvarkopako
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 532


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 26. Říjen 2006, 14:56:58 »

Citace: "Ondrash"
spise si sem tam na vaze zjistuju mnozstvi tuku a vody v tele

Takovou váhu mám taky doma - ovšem si myslím, že ty údaje jsou dosti zkreslené, ovšem jako hrubý odhad to naprosto stačí Mrkající  Spíše je to o pocitu a soudnosti - stačí pár pohybů, hmatů a pohledů do zrcadla a člověk hned ví, jak na tom, je. S jazykem
Citace: "Ondrash"
Nejkrasnejsi postavu, s kterou jsme mel tu cest, patrila sympaticke holcine, co zavodne tancovala Úsměv

Ano, s tím musím souhlasit - dívky, které provozují takové aerobní aktivity, tak mívají super tělo - většinou nemívají problémy s nabíráním kilogramů, takže nemusí dřít v posilovně...a tancem, aerobikem a podobnými aktivitami udržují tělo pružné, pevné a celkově krásné Potlesk
Zaznamenáno

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
E.Burke
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS