Svádění dle "staré školy"

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 15:14:17

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Svádění dle "staré školy"
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Svádění dle "staré školy"  (Přečteno 12307 krát)
Alucard

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« kdy: 12. Leden 2012, 23:29:13 »

Zdravím,
jak si tak pročítám jednotlivé příspěvky na fóru, mám takový pocit, že každý chce osobu která ho "zaujala" svést nejlépe v 5 větách
Tady napíšu takový "modelový" příklad, vím že v reálu to je složitější, ale pro názornost to myslím to stačí.
Citace
1.) Ahoj, jmenuji se Jóžin, nevíš prosím kolik je hodin ?
2.) Ahoj jsem Eržika, je 17:10.
3.) Moc děkuji, jsi milá, nechceš se podívat na mou sbírku motýlů ? Provokatér
4.) Ty opravdu sbíráš motýly ?
5.) Tak to se ráda půjdu podívat...

Ale někdy si říkám, zda to není škoda, podle mě se tím ochuzujeme o takový ten pocit "protahování magických okamžiků", kdy na obou stranách je pomalu hmatatelné napětí, které je dále jen stupňované jistou dávkou tajemna.

Představoval bych si to například jako "hru" na Tajemného ctitele. Kdy by se "vyvolené" posílala třeba každý (druhý apod.) den růže s dvojverším básně, balady (nejlépe vlastní, ale bohužel ne každý máme tyto schopnosti) a podpisem Tajemný ctitel. Potom, když by to okolnosti umožnili, si s ní dá schůzku například na maškarním plese a jít např. za "tajemného muže v černém" + škraboška(ta k tomu dle mého názoru patří) atd. V průběhu zábavy zvyšovat napětí pomocí dotyků, hezkých slovíček pronášených tím správným hlasem, potom jí doprovodit domů, tam se s ní  ve vší galantnosti rozloučit a v tomto duchu (samozřejmě fantazii se meze nekladou) několikrát zopakovat(samozřejmě podle podle reakcí dívky, když jí to bude bavit může to pokračovat déle, když jí to po druhé schůzce začne nudit, tak nač to protahovat).
A potom si až vychutnat zaslouženou "koncovku". Provokatér


Vím, že toto není nijak univerzální postup(chce to dívku, která by byla ochotná tuto hru hrát, u které budete vědět kde jí zanechat "propriety" na první fázi, pak nějaký způsob jak zjistit její reakci atd.), který nejspíše hodně čtenářů fóra zavrhne už v zárodku a předpokládám, že se ozve/si pomyslí i několik lidí že jsem snílek nebo romantik, který ztratil kontakt s realitou. Ale podle mě tato "stará škola" má pořád  své kouzlo.

Předem děkuji za každé vyjádření názoru. Především bych chtěl požádat dámské osazenstvo co si o tomto "stylu" myslí a zda má vůbec cenu snažit se najít "pokusný cíl" na kterém bych to mohl vyzkoušet nebo toto ocení jen jedna z tisíce.
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 12. Leden 2012, 23:36:22 »

Dnes je doba jina. Tohle by funogvalo pred emancipaci, jeste nekdy z dob valek..
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 13. Leden 2012, 09:00:36 »

Myslíš si, že toto někdy fungovalo? Já jsem nikdy podobný příběh neslyšel. Ani od rodičů, ani od babiček ani od nikoho jiného.... leda ve filmu.

Určitě může být zajímavé si takhle hrát, ale musíš na to najít i tu herečku, romantickou duši, která to ocení.... a mezitím, co ty budeš zkoušet jednu, jiný ozkouší 4 a třeba si vybere daleko lepší. Já jsem taky romantik, ale romantiku si představuju jinak.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Alucard

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 13. Leden 2012, 09:17:30 »

Já jsem nikdy podobný příběh neslyšel. Ani od rodičů, ani od babiček ani od nikoho jiného.... leda ve filmu.
Něco podobného mi vyprávěla jedna kamarádka, že se takhle dali dohromady s přítelem se kterým už jsou spolu asi 3 roky. A že jí tímhle přístupem i zaujal, protože tohle byl první kluk co "na to šel jinak"...

Jj, jak jsem psal není to vhodné na každou. Proto mě zajímají vaše názory, jestli to byla vyjímka nebo to má nějakou "použitelnou" šanci na úspěch... Šťastný
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 13. Leden 2012, 11:20:58 »

Tak jak sám píšeš, šanci to má. Ovšem jsou metody, které budou účinnější. Pravděpodobně i na ty holky, které by se na toto chytly.
Spíš jde o to, aby jsi pak ve vztahu nebyl ten, který pro ni udělá první a poslední a nebude myslet vůbec na sebe a svoje zájmy. to už je pak způsob, jak si ji můžeš udržet.

Obecně se dá říct, že svést holku je snadný, dostat ji ke vztahu míň snadný a být spokojený ve vztahu tak, aby se to líbilo oběma, to už je docela hardcore. Chce to, aby se na tom vztahu pracovalo neustále.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 13. Leden 2012, 14:19:17 »

Proto mě zajímají vaše názory, jestli to byla vyjímka nebo to má nějakou "použitelnou" šanci na úspěch... Šťastný
Dle meho nazoru je sance miziva.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 13. Leden 2012, 15:03:27 »

Upřímně, moc šancí bych tomu nedavál. Dnes je doba někde jindé a jiné metody zabírají 100% líp.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 16. Leden 2012, 01:09:00 »

Když to použiješ na správnou holku, tak ano. Ale na většinu to nebude fungovat. Ve skrytu duše si to představuje, ale když by to nastalo, tak svolá kamrádky a bude jim ukazovat co jí "nějakej magor" píše. Musel bys trefit tu správnou náladu, musela by být zoufalá a opuštěná a citově rozhozená.

Mnohem jednodušší je model Belmondovského "romatnického drsňáka" - ten zabírá skoro na každou.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Alucard

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 17. Leden 2012, 00:00:54 »

Děkuji všem za projevené názory.
Na podobné téma jsem se bavil i s pár kamarádkami/kamarády a od kamarádů se mi dostalo podobných názorů jako tady. Kamarádky se na druhou stranu tvářili, že by to "mělo šanci na úspěch" nebo by to alespoň vzbudilo zvědavost, ale možná je to jak píše Av4: něco o čem tajně sní, ale doopravdy to nechtějí.  Super! Tak jsem dospěl k názoru, že nejjednodušším způsobem jak to ověřit je to vyzkoušet naživo. Provokatér

Jsem docela zvědav jak to dopadne, ale určitě sem dám vědět.... : Mrkající
Zaznamenáno
stoudy
**
Karma: 28
Příspěvků: 173


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 17. Leden 2012, 13:46:09 »

Kámo nedělej to, pohoříš!

Podobné gesta jsou hezké v představách, ale v reálu vyzní strašně křečovitě.

Zaznamenáno

"Brány svého vězení si nosíme v sobě".   Jean Paul Sartre

"Žena neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane".   Oscar Wilde

"Je hezky, hormony se bouří, sukně se zkracují a na qarkovi se objevují nadrženci, kteří se bojí holku svést...."  joei
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 18. Leden 2012, 08:46:52 »

Ať to zkusí, mě výsledek zajímá:-)
A když to nevyjde, skončíme stejně u toho, že ženských jsou miliony, tak bude mít aspoň jiná možnost ho poznat.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
stoudy
**
Karma: 28
Příspěvků: 173


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 18. Leden 2012, 14:04:39 »

Vždyť výsledek známe oba :-D
Zaznamenáno

"Brány svého vězení si nosíme v sobě".   Jean Paul Sartre

"Žena neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane".   Oscar Wilde

"Je hezky, hormony se bouří, sukně se zkracují a na qarkovi se objevují nadrženci, kteří se bojí holku svést...."  joei
Alucard

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 26. Únor 2012, 01:56:50 »

Tak jsem jsem si dal tu práci a teorii ozkoušel v praxi...
Našel jsem slečnu která byla ochotná tuhle hru hrát, ale ve výsledku jsem dospěl k názoru, že pro mě tento styl není(nebo alespoň zatím není)...
Z počátku mě to bavilo, ale po pár schůzkách mě to už "netěšilo" a začal jsem mít pocit, že by to mohlo směřovat k "needy chování" a tak jsem změnil taktiku. Nevím, jestli to bylo "nezkušeností s tímto stylem" nebo mám v tomto směru nedostatečnou fantazii nebo něco jiného...

Takže abych to shrnul:
Pořád se mi to zdá jako zajímavý postup, který vnese změnu do zažitých stereotipů pokud se pro něj vhodné podmínky, a proto se budu pokoušet ho v příznivých případech rozvíjet (už jenom jako určité duševní cvičení  Mrkající ), ale asi se zatím pro běžné použití vrátím k jiným metodám, které už mám více zažité...
 
Zaznamenáno
Barzini de Tutto
****


Karma: 200
Pohlaví: Mužské
Místo: LA, Milano
Příspěvků: 1 121


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 26. Únor 2012, 17:12:09 »

Já myslím, že ten styl jde upravit do dnešní doby, sice ne úplně jak si to psal, ale šlo by to.
Podle mě celá tato "kostřička" jak si zmiňoval skrývá jednu z nejlepších emocí: záhadnost.

Pokud dokážeš být záhadným celou dobu, klidně ji překvapíš malým vzkazem (př. za stěrač auta) může to v holce vytvořit
velkou přitažlivost. Ale pozor! Ne každá holka to ocení, myslím, že na klasickou desítku, která kluky bere jako kus hadru to asi nebude.
Dívka, kterou jsem sbalil mi řekla, že by jí nejvíc překvapilo, kdyby jí někdo během práce (byla prodavačka) dal třeba tyčinku se vzkazem a číslem, prý je to
něco nevšedního a udělá to velký dojem.

Na druhou stranu se mi líbí Tvoje myšlenka, jen dodám, že by fungovala za předpokladu, že to vše mezi Vámi dvěma je jakýsi osud a ona Tobě nemůže odolat..

Styl staré školy funguje moc dobře, ale maškarní masku bych do toho asi netahal;-) ale kdo ví..
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS