Teorie (nejen mužského) výběru

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 13:36:52

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O ženských (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Teorie (nejen mužského) výběru
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Teorie (nejen mužského) výběru  (Přečteno 15055 krát)
Fuujin



Jsem chlap, jen mate obrázek

Karma: 2
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« kdy: 05. Červenec 2009, 12:55:35 »

Každý tu asi určitě někdy slyšel o tom, že muž (žena) si vybírá partnera(ku) podle své matky (otce) - podle povahových nebo vzhledových znaků, nebo obojího.

Myslím si, podle toho co sem si všiml u sebe a několika známých, že to tak vážně je. Ale nemusí to být přímo matka nebo otec, prakticky i babička nebo dědeček.
Osobně musím říct, že z mých šesti dosavadních vztahů bylo 5 podobných na matku a 1 na bábi (z matčiny strany - souvislost ?).
Povahové rysy které sem zaznamenal jako společné bylo vždy výřečnost a upřímnost, ty byly asi u každého vztahu. Také podvědomě asi toužím po ženě která má něco hlavě, ale některé z nich se tak jen zdály a ve skutečnosti v jejich hlavě byla nesmírná jednoduchost.
Každopádně ten jeden rozdílný vztah byl tedy podobný ne povahově na matku, ale na moj bábi - taky vzhledově. A mám na myslim bábi za mlada, aby nedošlo k omylům.
Tím se dostávám k vzhledovému výběru podle určitých znaků.
Osobně se mi líbí vždy malé kulaté obličeje, např. taky křivkové obočí, menší rty. To měly společné všechny které mě přitahovaly kromě psychické stránky i fyzicky. Ale také se mi líbí i jiné "typy", celkově bych řekl 2 možná 3.

Taky kamarád například co mi ukazoval holky kterému se mu líbí nebo s kterými chodil, tak většina z nich měla stejné rysy tváře - stejný typ očí, rtů, podobný nos, celkově rozestavení (Jsem portrétista prakticky, takže to vidim asi jinak..). Povahy nemůžu říct, znal jsem osobně jen jednu.

Musím teda poznamenat že si všímám nejvíc těch obličejů, u postavy nevim, ale to bych mohl do budoucna nějak studovat (to zní dobře Šťastný) nebo by mohl někdo jiný odtud.

Mám otázky:
Souhlasíte s tím ?
Všimli jste si toho na sobě, nebo na známých, rodině, atp ?
Pokud ano, jaká "sada vlastností" vás přitahuje ?
Zaznamenáno
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 05. Červenec 2009, 13:22:17 »

Pokud tě matka vychovávala, tak byla tvým vzorem. Napodoboval si její chování. Takže jsi některé její vlastnosti zdědil. Podobné přitahuje podobné. Takže pokud tě vychovával někdo nesebevědomí jako mě třeba, pak máš sám málo sebevědomí a pravděpodobnost, že sbalíš sebevědomou holku dost klesá, takže si vybereš nějakou nesebevědomou.
Pak ale můžeš začít na sobě pracovat a tyto stereotypní vzorce chování narušit, třeba tím že se začneš zajmat o pickup a aplikací v praxi, takže nakonec to může dopadnout jinak. Přesto si na své nové sebevědomé přítelkyni všimneš, že má jinou vlastnost společnou s tvojí matkou, třeba pečlivost, smysl pro humor, ....  a zase si potvrdíš, že tvá teorie je funkční, ale opomeneš spoustu jiných vlastností, které společné nemají.

Co se vzhledu týče, nejsem odborník, ale pokud nemáš koule sbalit pěknou holku a že dle tvých měřítek může být krásný někdo jiný než pro mě, pak nastane situace, kdy balíš jenom holky, na které si troufneš, takže můžou mít podobné rysy v obličeji. Pak se staneš sebevědomím a opustíš "nižší ligu" a budeš balit zase jinou skupinu holek, podle tebe krásných, kteřé budou mít zase podobné rysy obličeje.





Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 05. Červenec 2009, 13:55:18 »

Podobné přitahuje podobné.

Obecně je známo, že se přitahují protiklady Andílek
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 05. Červenec 2009, 14:09:29 »


Obecně je známo, že se přitahují protiklady Andílek

Nedávno jsem četl knihu, kde se tento mýtus vyvracel. Nepamatuji si název, takže to nebudu nikomu vyvracet. Však si věřte, čemu chcete.

Moje nejoblíbenější knížky o psychologii jsou od Derrena Browna a Niella Walshe. Podotýkám, že jeden věří v Boha a druhý ne a oba jsou dost přesvědčiví.
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
Fuujin



Jsem chlap, jen mate obrázek

Karma: 2
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 05. Červenec 2009, 14:26:09 »

Hm. I krásná a ne příliš hezká holka můžou mít podobný obličej, sestavením atp, asi to jenom málokdo vidí takovým pohledem
Zaznamenáno
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 05. Červenec 2009, 14:38:24 »

Můžeš o někom prohlásit, že má pěkné oči a myslet si, že je to jediný atribut podle kterého se ti líbí, ale klidně svoji roly může sehrát i vzdálenost očí. Ty si tento atribut neuvědomuješ. Nechodíš s pravítkem a něměříš vzdálenost očí. Ale i přesto si podvědomě vybíráš lidi s podobným atributem.
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 05. Červenec 2009, 17:26:55 »

Ano,kenich má pravdu, tvůj mozek vědomí: Bere má hezké oči=líbí se mi
Ale nevědomí zhodnotí celou postavu,každou buňku...ok přeháním...každou tkáň ti zhodnotí a podle toho se ti líbí
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
Rend
***


Thoughts become things.

Karma: 55
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 525


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 05. Červenec 2009, 17:53:31 »

Ano,kenich má pravdu, tvůj mozek vědomí: Bere má hezké oči=líbí se mi
Ale nevědomí zhodnotí celou postavu,každou buňku...ok přeháním...každou tkáň ti zhodnotí a podle toho se ti líbí

No ono nejde jen o jednotlivé části těla... Jde spíš o celkový dojem. Rozdělil bych to na kategorie Povaha x Vzhled. Potom pod každou kategorii desítky dalších faktorů. Ale bude to u každého individuální - například já jsem ještě na holce neviděl oči, které by se mi nelíbily (spíš koukám na postavu a tak komplexněji).

K tématu - to je jasné. Přeci si nějaký nažehlený šprt nenajde ošklivou hloupou holku, to ani nejde. Navíc jací jsou rodiče (prarodiče), takové je potom dítě (teď se nedívejte na vzhled, ale na povahu).
Zaznamenáno

Jen mrtvé ryby plavou s proudem!
Comanch
*****


Karma: 70
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 316


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 05. Červenec 2009, 17:55:35 »

Fuujin: Nad tímhle jsem v poslední době taky dosti přemýšlel. Musím říci že máš pravdu a dokonce jsem se chtěl (a stále chci) o tomto bodu zmínit i na svém semináři.
Moje přítelkyně má taky hroznou spoustu vlastností shodných jako moje mamka. (jinak dávám +)

EcLiPs3: Říká se sice že se protiklady přitahují, ale obecně to platí tak na 50%. Musíš mít s holkou něco společného, ale nadruhou stranu ona i ty musíte mít něco odlišného, aby jste si navzájem mohli dávat poznání z jiných oborů a činností, než kterými se zabýváte společně.
Zaznamenáno
rua
**


Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Ostrava
Příspěvků: 237


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 05. Červenec 2009, 18:39:11 »

Vzhledově určitě nechci mít partnerku stejnou jako máti (nebo spíše proporcemi  Šťastný), ale s povahou to je trochu jinak - tady právě tuto shodu pozoruji právě u jedné holky, s kterou mám takový menší vztah (jediná kterou mám opravdu rád), ale už jsem nad tím taky  přemýšlel dříve.
Zaznamenáno

Padáme proto, abychom opět vstali!
Fuujin



Jsem chlap, jen mate obrázek

Karma: 2
Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 05. Červenec 2009, 19:12:02 »

Vždyť já říkám to samý co Kenih, ten výběr jde hlavně podvědomě..
Za + děkuju
Zaznamenáno
Hox
***


Ikdyž zrovna nepíšu,forum pročítám

Karma: -3
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 443


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 05. Červenec 2009, 20:51:57 »

No,je pravda že se mi líbí spíš holky jemnější než nějaké divošky..ale kdyby to mělo být podle mamky,tak to ne děkuji  Šťastný
Zaznamenáno

Fortis cadere, cedere non potest
Femina varium et mutabile semper
Amor tussisque non celat
king666
****


Názor je jako zadek. Každý má nějáký...

Karma: 51
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 667


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 06. Červenec 2009, 00:20:50 »

souhlas s comanchem... nezapomeňte, že co se škádlívá, to se rádo mívá... takže krom toho, že u dotyčné si podvědomě vybíráme vlastnosti, které měly naše matky, tak hledáme i tu příslovečnou "jiskru" a aspoň částečné rozdíly, které nám otevřou nové obzory...
Zaznamenáno

Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno. (Cato)
Moby



Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Příspěvků: 36


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 06. Červenec 2009, 22:56:35 »

Ono teorií o vybírání partnera je celá řada. Pokud bych se měl přidržet té s rodičovskými vzory, tak to funguje tak, že rodiče jako určité vzory chování buď přijímáme nebo odmítáme. Pokud přijímáme, tak potom vyhledáváme lidi charakterově podobné. A odmítnutí rodičovského vzoru funguje něco jako varovné znamení, že tudy vážně ne. Ta druhá možnost je samozřejmě komplikovanější a funguje jako spolehlivý zdroj mnoha problémů.
Zaznamenáno
h0n24

Karma: 0
Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 16. Říjen 2010, 17:46:44 »

Ahoj, protože mě tohle téma zaujalo, přidám taky trochou do mlýna.

Obecně si vybírám holky podle charakteru. A protože nejsem zrovna běžný kluk, vybírám si i netradiční slečny Úsměv

Jakékoli vzhledové podobnosti se svou matkou, či jiným příbuzenstvem jsem si nikdy nevšiml. Barva, druh vlasů, velikost a tvar očí, uší, nosu... Nic.

Ale všiml jsem si jedné šílenosti!

Máma má hnědé oči. Otec světle modré.

Jakékoli dotyky (líbání, milování etc.) byly s hnědookýma úžasné, naplnující, prostě dokonalé - jako bychom se doplnovali. Kdežto s jinými barvami očí jsme spolu měli někdy tendenci bojovat (aluze na můj postoj vůči otci? Možná.).

Máte to taky tak? Šťastný
Zaznamenáno
defekt



Karma: 0
Místo: Brno
Příspěvků: 39


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 29. Srpen 2012, 13:07:23 »

Podle mě je tahle celá teorie úplně ku hovnu. I kdyby to byla pravda, tak co jako? Nechodím po městě a nehledám holky podobný na svou máti. A už vůbec se holek nevyptávám, jestli umí tak dobře vařit, jako moje máti, jestli umí žehlit a prát, jestli je to mateřskej typ, jako moje máti. Prostě budto se přitahujete, nebo ne. Teorie o tom, že hledáme ženu podobnou na svou matku je už hodně extrémní (a dle mého názoru hloupá). Hlavní je přitažlivost, ne to, že si řeknu, jooo, tak ta má vlastnosti, jako moji rodiče, s tou si budu rozumět. Lol
Zaznamenáno

ts time to kick ass and chew bubble gum
skel

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 7


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 08. Září 2012, 09:29:20 »

Pokud tě matka vychovávala, tak byla tvým vzorem. Napodoboval si její chování. Takže jsi některé její vlastnosti zdědil. Podobné přitahuje podobné. Takže pokud tě vychovával někdo nesebevědomí jako mě třeba, pak máš sám málo sebevědomí a pravděpodobnost, že sbalíš sebevědomou holku dost klesá, takže si vybereš nějakou nesebevědomou.
Pak ale můžeš začít na sobě pracovat a tyto stereotypní vzorce chování narušit, třeba tím že se začneš zajmat o pickup a aplikací v praxi, takže nakonec to může dopadnout jinak. Přesto si na své nové sebevědomé přítelkyni všimneš, že má jinou vlastnost společnou s tvojí matkou, třeba pečlivost, smysl pro humor, ....  a zase si potvrdíš, že tvá teorie je funkční, ale opomeneš spoustu jiných vlastností, které společné nemají.

Co se vzhledu týče, nejsem odborník, ale pokud nemáš koule sbalit pěknou holku a že dle tvých měřítek může být krásný někdo jiný než pro mě, pak nastane situace, kdy balíš jenom holky, na které si troufneš, takže můžou mít podobné rysy v obličeji. Pak se staneš sebevědomím a opustíš "nižší ligu" a budeš balit zase jinou skupinu holek, podle tebe krásných, kteřé budou mít zase podobné rysy obličeje.

No nevim ja jsem s jednou holkou napriklad docela dost protiklad a hodne mne prave pritahuje kvuli tomu a ja ji.
Ja nemam moc sebevedomi takovou slabsi osobnost a ona je opak ze je hrozne sebevedoma a ma silnou osobnost...

Podle mě je tahle celá teorie úplně ku hovnu. I kdyby to byla pravda, tak co jako? Nechodím po městě a nehledám holky podobný na svou máti. A už vůbec se holek nevyptávám, jestli umí tak dobře vařit, jako moje máti, jestli umí žehlit a prát, jestli je to mateřskej typ, jako moje máti. Prostě budto se přitahujete, nebo ne. Teorie o tom, že hledáme ženu podobnou na svou matku je už hodně extrémní (a dle mého názoru hloupá). Hlavní je přitažlivost, ne to, že si řeknu, jooo, tak ta má vlastnosti, jako moji rodiče, s tou si budu rozumět. Lol

Ty mas asi opravdu nejakej defekt kdyz nechapes smysl tohodle postu.
Je to i vedecky dokazana ze se nam podvedomi libi zenska ktera ma podobny vlastnosti, vzhled nasi matky...
Tak to pozuruju u jedny holky kterou mam hodne moc rad, proste je videt ze je to hrozne silna osobnost, nenecha se jen tak rozhodit, samostatna, vsechno zvladne sama no a tohle sedi presne skoro na mou matku...





Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS