Umíte kreslit? Komiks...

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 19:24:00

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Různé
| |-+  Soutěž o knihu
| | |-+  Umíte kreslit? Komiks...
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Umíte kreslit? Komiks...  (Přečteno 103246 krát)
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« kdy: 23. Březen 2007, 22:43:20 »

Napadla mě taková vtipně laděná reklama na knihu Ulovte si ji, která by byla komiksově kreslená.

Moje představa je taková: 4 komiksová okýnka.

1. okýnko - obličej slintajícího kluka (slintal by třeba na zadek nějaké holky). Obzvláště detailně bych bych se zaměřil na jeho jazyk (kapičky odletujících slin) a takový ten slintající pohled.
2. okýnko - například ruce držící časopis o módě a opět slintající jazyčisko (aby bylo jasné, kdo na co slintá) Eventuálně opět slintající kluk jako v prvním okně, jen slintající na něco jiného - třeba na prsa.
3. okýnko - text "Přestaňte na holky jen slintat a nějakou si ULOVTE"
4. okýnko - líbající se kluk s dívkou (obličej) - pro efekt by se mohli dotýkat jazyky .. opět to spojení s kapičkami slin kolem (komiksově vyjádřeno)

Ale jak asi čekáte, je tu menší problém. Neumím kreslit.
A tak se ptám, dokázal byste to někdo nakreslit? A měli byste zájem tuto moji představu ve svém volném komiksově zpracovat?

Na rovinu říkám, že to bude zdarma. Nabízím za to na oplátku pouze svoji knihu "Ulovte si ji" s věnováním. Takže, pokud máte chuť na trošku "charity" a dokázali byste to zpracovat, klidně dejte vědět - případně rovnou postnite sem. Budu rád. (v případě více dobrodinců by se o nejlepší zpracování asi hlasovalo a výherce by dostal zmiňovanou knihu.)
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
Mourn
***


Karma: 8
Příspěvků: 313


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 24. Březen 2007, 01:24:49 »

Zkus udelat aspon storyboard. Me to z tech popisku neni jasny Úsměv.

Btw, sliny nekapu, siny se tahnout. Kapicky by delal pot.
Zaznamenáno
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: 27. Březen 2007, 21:38:04 »

Inu, řekl sis o to...  Šťastný Já fakt kreslit neumím, ale překonal jsem se a storyboard udělal.
Souhlasím s tebou ohledně slin, ony opravdu většinou kanou. Jenže já ve své představě fakt viděl jen odslintávající kapičky a ani nevím proč. Takže v tom slintajícím duchu je i můj storyboard.

Náhled:


Plný obrázek: zobrazit
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
Benik
Host
« Odpověď #3 kdy: 09. Duben 2007, 00:20:18 »

Sel bych do toho, ja sam kreslit neumim ale chodim na Umeleckoprumyslovou skolu ( ja jsem to prumyslovou Šťastný )  a mam hodne kamaradek na umeleckem oboru, tak zkusim rict, ukazat navrh, vylicit predstavy a dodat. BTW v jake forme to chces.
Zaznamenáno
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 22. Duben 2007, 08:48:07 »

tak jo ja bych do toho sel ale musel bych to nakreslit na papir a pak to naskenovat nebo vyfotit a pak to sem dat pac v pocitacovy grafice musim priznat ze ja nic moc
Zaznamenáno

Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 22. Duben 2007, 17:12:07 »

jeslti tak soutez este bezi tak to tady zejtra mate...   a knizku bych bral aspon bych se neco priucil nejsem zas takovej svudnik
« Poslední změna: 22. Duben 2007, 20:00:35 od Edwin » Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 22. Duben 2007, 20:51:07 »

Sme zvedavi Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. Duben 2007, 09:33:27 »

 

velkej pak tady http://ukazto.com/img/celej.jpg

tak jo tady to je jen mi neslo udelat to jak se vykousnout szail jsem se to nakreslit tak 50x a furt to vypadalo blbe tak jsem je poslal do kina ale kdyby ste to chteli tak bych to asi zvladl
Zaznamenáno

B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 23. Duben 2007, 15:04:47 »

A co ty jazyky a zbytek, co je v zadání? Kroutící očima
Zaznamenáno
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 23. Duben 2007, 16:59:26 »

no jeslti to tam cete tak jo ale bude to tak tejdnem mozna dyl...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 23. Duben 2007, 18:23:43 »

Jen me zajima proc je ta slecna v obliceji tak kriva, ale pravda, lepe bych to neumel Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 23. Duben 2007, 19:42:26 »

Jen me zajima proc je ta slecna v obliceji tak kriva, ale pravda, lepe bych to neumel Šťastný
jo ja to nak zmaknu dneska jsem to kreslil od 9 co jsem vstal asi do obeda jsem na stredni  a denska sem meli kvuli prijimackam volno ale rad se poucim nekni problem prekleslit vybarvit ci s tim udelat neco jinyho klidne piste kritiku ja se poucim a vychytam mouchy dik
Zaznamenáno

Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #12 kdy: 23. Duben 2007, 20:24:02 »

Edwine, díky za snahu. Styl kreslení se mi líbí, poznámky a připomínky budu mít spíše jen k obsahu:

Obrázek jedna: Ten je jak z nějaké knížky, líbí se mi hodně. Jenže je bohužel obsahově naprosto mimo zadání. Smutný Ti dva vypadají jako kamarádi a nebo jako pár. Oba se na sebe usmívají. Potřeboval bych spíše nějaké to "slintaní" - nemusí to být doslova (jestli se ti to nedaří tak nakreslit). Ale aby bylo vidět, že ten kluk není balič a jen po holkách pokukuje.
Možná bych třeba zkusil dát tam napravo holek víc a dolů doleva jen klukův obličej z profilu s vypoulenějšíma očima - jako že na ně civí. A nebo mu dát například do ruky dalekohled... Pozici postav bych volil spíše tak, aby kluk byl blíže k nám a holka (holky) dál od nás, aby tam byl zřetelnější pohled kluka na ně.

Obrázek dva: Tady jsi si skvěle ulehčil kreslení. Je to dobrý nápad. Možná bych tam ale ještě dokreslil na obálku časopisu, někam dolů či do rožku, siluetku ženské. Nic propracovaného. Jen siluetka, pár čárek.

Obrázek poslední: Velmi dobrý nápad s kinem. Koresponduje to s takovou zažitou představou "Kam pozvat holku na rande". Držení se za ruce tomu dává právě ten pocit, že jde o zamilovaný pár. Teď je přemýšlím, jestli mi trošku nevadí, že ty postavy nemají prsty na rukách, kterýma se nedrží. U té dívky je to více zřetelné, že chybí. Ale na druhou stranu to je komiks a váha tohoto obrázku je dobře zaměřená na "pár zamilovaných lidí", takže bych to asi neřešil.
« Poslední změna: 23. Duben 2007, 20:27:57 od Qark » Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 24. Duben 2007, 15:20:58 »

Edwine, díky za snahu. Styl kreslení se mi líbí, poznámky a připomínky budu mít spíše jen k obsahu:

Obrázek jedna: Ten je jak z nějaké knížky, líbí se mi hodně. Jenže je bohužel obsahově naprosto mimo zadání. Smutný Ti dva vypadají jako kamarádi a nebo jako pár. Oba se na sebe usmívají. Potřeboval bych spíše nějaké to "slintaní" - nemusí to být doslova (jestli se ti to nedaří tak nakreslit). Ale aby bylo vidět, že ten kluk není balič a jen po holkách pokukuje.
Možná bych třeba zkusil dát tam napravo holek víc a dolů doleva jen klukův obličej z profilu s vypoulenějšíma očima - jako že na ně civí. A nebo mu dát například do ruky dalekohled... Pozici postav bych volil spíše tak, aby kluk byl blíže k nám a holka (holky) dál od nás, aby tam byl zřetelnější pohled kluka na ně.

Obrázek dva: Tady jsi si skvěle ulehčil kreslení. Je to dobrý nápad. Možná bych tam ale ještě dokreslil na obálku časopisu, někam dolů či do rožku, siluetku ženské. Nic propracovaného. Jen siluetka, pár čárek.

Obrázek poslední: Velmi dobrý nápad s kinem. Koresponduje to s takovou zažitou představou "Kam pozvat holku na rande". Držení se za ruce tomu dává právě ten pocit, že jde o zamilovaný pár. Teď je přemýšlím, jestli mi trošku nevadí, že ty postavy nemají prsty na rukách, kterýma se nedrží. U té dívky je to více zřetelné, že chybí. Ale na druhou stranu to je komiks a váha tohoto obrázku je dobře zaměřená na "pár zamilovaných lidí", takže bych to asi neřešil.

OK prekrelsim prvni adruhy obrazek a vzhledem k prvnimu obrazku predelam text toho tretiho a ke ctvrtemu dokreslim ruce aby to bylo jak se patri pokusim se co nejdriv ale vidim to asi az po vikendu mozna v patek

Ale dik vsem za kritiku... aspon vim v cem se zlepsit
Zaznamenáno

Beru
*


Karma: 5
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 30. Duben 2007, 17:53:49 »

Ahojky, tak jsem zkusila neco nakreslit ... je to jen takovy nacrtek, pokud by se to libilo, tak to zpracuji nejak lepe ...



navic kvalita fotky nic moc, je to jenom fotakem ... kdyztak zitra nebo pozitri bych dodala lepsi scan ... jinak druhy obrazek se mi moc nezamlouva, asi ho predelam, ale dneska se mi uz nechce ...  Mrkající

tak se zkuste mrknout a klidne kritizujte ... Smějící se
Zaznamenáno
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 30. Duben 2007, 18:46:45 »

takze muj druhej pokus je tady
a pak velkej je tady http://ukazto.com/img/komiks.jpg


ale uznavam ze Beru to ma hezci
« Poslední změna: 30. Duben 2007, 18:57:45 od Edwin » Zaznamenáno

B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 30. Duben 2007, 18:51:27 »

Oceňuji snahu, ale stále se mi jako nejlepší jeví Qarkův "storyboard".
Zaznamenáno
Beru
*


Karma: 5
Pohlaví: Ženské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 65


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 30. Duben 2007, 19:53:28 »

asi máš pravdu, ale pochop ... za dva tydny maturuju Kroutící očima a tak jakakoli jina aktivita nez uceni je strasne lakava Smějící se proste jsem si nemohla pomoct... 

ale jestli mas nejakou konkretni pripominku, tak sem s ni ...
« Poslední změna: 30. Duben 2007, 19:58:39 od Beru » Zaznamenáno
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #18 kdy: 30. Duben 2007, 23:03:43 »

Beru, líbí se mi to. Studoval jsem to skoro pod lupou, takže moje připomínky ber s rezervou...

obr1: pěkný... mladík je opravdu rádoby slintající. Má to šťávu.  Šťastný
obr2: celkově se mi líbí, ale po bližším zkoumání mi jen hlodá v hlavě "copak ten klučík dělá s pravou rukou při čtení?"  Šokovaný Každopádně celkový pohled je dobrý. Prakticky se mi nelíbí jen ten text "Jak na lepší sex".. protože jde o kapitolu z nabízené knihy a tak se to trošku bije (vždyť tu knihu nabízím, takže z ní nemůžou být předchozí ukázky - byl by to protimluv) Raději bych tam místo toho přidal do časopisu třeba ještě jednu ležící - horizontální slečnu, bez textu.
obr4: přimlouval bych se za lepší prsa dívky... jako jsou na prvním obrázku. Ale jinak super.

Těším se na scan... jestli to budeš náhodou překreslovat celé, tak nešrafuj pozadí... nech ho bílé. Přemýšlím o verzi, kde budou 4 obrázky vedle sebe.. a ne jen dva a dva pod sebou. Ale i tak bych si s tím jistě poradil.

Co se týče případného textu k obrázkům (a to platí i pro další kreslíře), tak výsledný text bude dělán v grafickém editoru nějakým fontem. A to hlavně z toho důvodu, že konečný komiks bude zmenšen a na to se opravdu nehodí ručně psaný text. Takže na text se zbytečně nezaměřujte. Klidně nechávejte prázdné obláčky (a pište to někam pod to)


Edwine: Nejde o to, kdo to má "hezčí", ale první tvůj obrázek je docela mimo. Mladík za kamerou označený jako perverzák... docela to rozbíjí celý příběh komiksu. Předtím to bylo lepší. Zkus se toho držet. Zacílení je hlavně na toho kluka, který by měl slintat či pokukovat po nějaké dívce (případně po více dívkách).


Rozhodně není kam spěchat. Máte-li práci či školu... nikdo vás nehoní. Berte to jako zábavu, ne jako šibeniční termín. Já si klidně počkám.  Mrkající
« Poslední změna: 30. Duben 2007, 23:07:30 od Qark » Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 01. Květen 2007, 11:15:35 »

jo ja nakreslim neco lepsiho je mi 15 a jsem na stredni a uceni mam docela dost tak jsem rad ze to nechvata kdyz budu mit vic casu tak jsem schopnej tvorit umelecka dila ja jsem hlavne zvyklej kreslit pri hodinach a ted jsem meli hodne pisemek a pri tech se kreslit moc neda... ale ted uz je po nich a tak to pujde zase lip  a navic mame ve tride hafo holek a tak mam poradnou inspiraci
Zaznamenáno

Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 03. Květen 2007, 13:05:20 »

tak jo tady je muj treti komiks je to foceny fotakem pac sjem nemocnej a nemuzu do skoly kde je scanner ale trochu jsem pozmenil dej snad se to bude libit a pak tady je velkej http://ukazto.com/?img=Celej-av41.jpg

tak a tady bez usmevu http://ukazto.com/?img=Celej2-6ta1.jpg
« Poslední změna: 03. Květen 2007, 16:02:03 od Edwin » Zaznamenáno

Tom Riddle
*


Karma: -8
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 55


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 03. Květen 2007, 15:01:18 »

preco sa ten typek na prvom obrazku usmieva?  Šokovaný ved to je proti logike..
(ale inak celkom fajn napad)
Zaznamenáno

Artificial intelligence is no match for natural stupidity.
Optimism stems from lack of information.
Edwin
*


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Příspěvků: 125


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 03. Květen 2007, 15:47:13 »

tak jo ja mu upravim "usmev"
Zaznamenáno

Mourn
***


Karma: 8
Příspěvků: 313


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 05. Květen 2007, 05:31:15 »

Ahojky, tak jsem zkusila neco nakreslit ... je to jen takovy nacrtek, pokud by se to libilo, tak to zpracuji nejak lepe ...



navic kvalita fotky nic moc, je to jenom fotakem ... kdyztak zitra nebo pozitri bych dodala lepsi scan ... jinak druhy obrazek se mi moc nezamlouva, asi ho predelam, ale dneska se mi uz nechce ...  Mrkající

tak se zkuste mrknout a klidne kritizujte ... Smějící se

Kreslit ruce a nohy je narocne, vid? Proto je asi schovavas Úsměv. Je ale znat, ze mas urcity cit pro prirozene lidske proporce, zkratka uz to nevypada jako detska maluvka. U druheho obrazku je nesmyslna perspektiva. IMHO by u takto jednoducheho stripu bylo nejlepsi ze uplne obejit bez tretiho rozmeru.
Zaznamenáno
Mourn
***


Karma: 8
Příspěvků: 313


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 05. Květen 2007, 05:36:51 »

Inu, řekl sis o to...  Šťastný Já fakt kreslit neumím, ale překonal jsem se a storyboard udělal.
Souhlasím s tebou ohledně slin, ony opravdu většinou kanou. Jenže já ve své představě fakt viděl jen odslintávající kapičky a ani nevím proč. Takže v tom slintajícím duchu je i můj storyboard.

Náhled:


Plný obrázek: zobrazit

Nakreslit slintajici hlavu neni problem, ale nejvetsi potiz jsem mel s tim, jak ji nejak logicky umistit pobliz prs nebo zadku. Dostal jsem ted ale takovy napad, tak az bude cas skusim to skicnout ;-).
Zaznamenáno
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS