Změna fóra?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 01:12:15

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Připomínky, náměty a další
| |-+  Tohle fórum
| | |-+  Změna fóra?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Anketa
Otázka: Vadila by vám změna fóra z phpBB na SMF  (Hlasování ukončeno: 11. Duben 2007, 19:45:40)
Ano, vadila! - 1 (5.3%)
Ne, nevadila... beru to. - 18 (94.7%)
Celkem hlasů: 18

Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Změna fóra?  (Přečteno 34619 krát)
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« kdy: 11. Duben 2007, 19:45:40 »

Vážně uvažuji o změně fóra z phpBB na SMF

phpBB mě ukrutně štve. Příšerný kód, je pomalé, na zcela základní věci je třeba kdejaký MOD, který se instaluje tak, že ručně přepisujete třeba 10 minut něco ve zdrojácích. Bezpečnost nízká. Neustále se protlačují nějací spamboti a registrují se.

Se SMF si dneska hraju celé odpoledne a moc se mi líbí. Rychlé, parádní administrace, množství nastavení. Jednoduše dostupné MODy jako pretyurl, rss, zobrazení věku a města u postu uživatelů, atd. Jednoduchá instalace MODů... prostě paráda.

Mám i konvertor, který převede všechno z phpBB na SFM, takže by nikdo nepřišel o data.

Jen by mě zajímalo, co vy na to. Obzvláště bych byl vděčný za vyjádření se lidí, kteří mají s SMF zkušenosti.
 
Když budete proti, napište proč!
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
LordAli
****


Karma: 8
Věk: 1017
Místo: Mousillon
Příspěvků: 895


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 11. Duben 2007, 19:59:10 »

Po vizuální stránce to vypadá skoro stejně, nicméně phpBB je opravdu dost pomalé. Proč ne.
Zaznamenáno

Láska jest plna jedu i medu!
Láskou se sluha nenasytí.
Škoda krásy, kde rozumu není.
Bez opatrnosti i moudrost slepa.
Benik
Host
« Odpověď #2 kdy: 11. Duben 2007, 20:01:38 »

Bezny uzivatel zmenu nepozna, jenom mozna v tom ze bude jiny design a polozky trosku nekde jinde.
Kamos kdysi neco delal v SMF a vim ze si strasne stezoval ze mu furt pada ci co, neuklada zmeny a je to cele takove nedokonale. Ja osobne jsem to v ruce nikdy nemel, jenom tlumocim.
Zaznamenáno
noghri
*****


deadly assassin ;)

Karma: 81
Pohlaví: Ženské
Věk: 41
Místo: Honoghr
Příspěvků: 1 271


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 11. Duben 2007, 23:02:05 »

zadny kus sw neni dokonaly... pokud mas pocit, ze je to lepsi a v testovacim provozu ti to bezi lip, tak proc to nezkusit? navic je-li mozna snadna konverze tam i zpet, tak v podstate neni duvod proti. uzivatele jsou lide prizpusobivi i kdyz maji tendence k remcani Mrkající mozna by bylo docela hezke kdyby forum a web mely stejny nebo alespon podobny design... to by mohlo zamaskovat tu podstatnou zmenu (z phpBB na SMF) Úsměv))
Zaznamenáno

Jen stekam, nekousu...
Mikmik
**


Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: icq na požádání v PM
Příspěvků: 284


Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: 12. Duben 2007, 20:12:52 »

ale jo, vypada to ze to bude po vsech srankach lepsi tak s chuti do toho  Mrkající
hlavne to zobrazeni veku by bylo velmi uzitecne  Super!
Zaznamenáno

World isn't bad but people are S jazykem
New systems generate new problems S jazykem
když nejde o život jde o howno S jazykem
--------------------Dixi--------------------
infiniti
*


Karma: 0
Příspěvků: 67


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 12. Duben 2007, 20:50:37 »

Citace: "Qark"
Vážně uvažuji o změně fóra z phpBB na SMF

phpBB mě ukrutně štve. Příšerný kód, je pomalé, na zcela základní věci je třeba kdejaký MOD, který se instaluje tak, že ručně přepisujete třeba 10 minut něco ve zdrojácích. Bezpečnost nízká. Neustále se protlačují nějací spamboti a registrují se.

Se SMF si dneska hraju celé odpoledne a moc se mi líbí. Rychlé, parádní administrace, množství nastavení. Jednoduše dostupné MODy jako pretyurl, rss, zobrazení věku a města u postu uživatelů, atd. Jednoduchá instalace MODů... prostě paráda.

Mám i konvertor, který převede všechno z phpBB na SFM, takže by nikdo nepřišel o data.

Jen by mě zajímalo, co vy na to. Obzvláště bych byl vděčný za vyjádření se lidí, kteří mají z SMF zkušenosti.
 
Když budete proti, napište proč!


Osobne bych spis pockal na phpbb3, ale je to tvoje volba.

Je logicky, ze do nejrozsirenejsiho fora jako je phpbb se cpou spamboti, ale tohle bude odstraneno ve v3.

Ten konvertor jsem nasel jen na verzi 1.1 toho SFM, a druha vec je, mas to v realu vyzkouseny? Treba konvertor u phpbb2 na phpbb3 (zatim beta) vubec nedokazal prevest cestinu a kdyz ma tohle fungovat mezi dvema forama od ruznych developeru... hmm
Zaznamenáno
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #6 kdy: 12. Duben 2007, 21:37:46 »

Nevím, jestli má takové čekání smysl. Dneska jsem od rána tvrdě testoval a upravoval SMF a jsem velmi spokojen. Balíčky (mod) se instaluji tak, že vybereš zip soubor, ve kterém jsou. A pak to odsouhlasíš. To je vše. Na phpBB dostaneš obrovskej texťák a v něm je napsaný najdi v souboru tom a  tom tento řádek a pod něj napiš to a to... děsná práce na desítky minut. phpBB je prostě čuňárna šílená. Jen třeba design fóra je v 54 souborech! na SMF cca v sedmi - logicky udělaných.

do phpBB lezou spamboti, protože je blbě udělaný, ne proto, že je nejrozšířenější. Chceš-li tomu zabránit, opět přepisuješ desítky souborů podle texťáku (předokládaná doba přepisu je dokonce v jednom balíčku napsaná jako 30 minut). Šílenej vopruz.

Konvertor mám, sám jsem si ho přepsal a upravil. Funguje báječně. Tabulky jsou v UTF-8. Stačilo po přihlášení k databázi přidat v konverzním skriptu řádek SET NAMES utf8; a je to. Podle mě by to tak šlo i při konverzi mezi phpBB2 a 3. Znaková sada se sama od sebe nedodrbe.

Doma mám už druhý den SMF a testuji ho jak můžu a ještě budu, než jej případně nasadím tady. Kdybys viděl jen tu administraci a ty základní funkce, které jsou přímo na fóru. Paráda. Perfektní přehled o uživatelích, statistiky, log chování moderátorů, nastavení skoro všeho. Opravdu se mi to líbí.

Ukázky fóra, které testuji doma na localhostu a upravuji:

 
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 13. Duben 2007, 01:44:01 »

Nezapomen na ten vek Mrkající  Tanec
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #8 kdy: 13. Duben 2007, 12:01:55 »

Neboj, věk tam je... Jen bude potřeba si vyplnit datum narození Úsměv

 

Přesun fóra plánuji někdy na tento víkend. Po dobu přesunu bude fórum nedostupné.
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 13. Duben 2007, 14:04:53 »

Krute S jazykem Uz se tesim Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
infiniti
*


Karma: 0
Příspěvků: 67


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 13. Duben 2007, 18:24:35 »

Qark: souhlasim, ze jakykoliv MOD do phpbb je prasarna nejvyssiho stupne; prakticky po nekolika MODech provest upgrade na vyssi verzi je tak komplikovane, ze se na to clovek radsi vykasle a pak se mu cpou do systemu spamboti Úsměv

souhlasim taky, ze administrace v phpbb2 je dneska uz spis komedie, ale na druhou stranu v ty posledni bete je videt, ze se zamakalo fest; pokud ale zustane takovej trapnej system MODu, asi nema cenu na to cekat

tak teda novy forum go go Mrkající
Zaznamenáno
L1ST3r
**


Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: někde u Prostějova
Příspěvků: 209


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 13. Duben 2007, 18:43:28 »

co je to karma
Zaznamenáno
mm5mm

Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 26


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 13. Duben 2007, 20:08:35 »

Citace: "L1ST3r"
co je to karma


http://cs.wikipedia.org/wiki/Karma

Ale jinak to je něco jako hodnocení uživatele  Smějící se
Zaznamenáno

Šťastný
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 13. Duben 2007, 20:28:52 »

Qark: Jenom prosím o zachování vzhledu. Nevím jestli to máš zcela v plánu - screeny vypadají oproti tomuto designu velmi nevzhledně.
Zaznamenáno
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #14 kdy: 13. Duben 2007, 23:00:25 »

Tak to tě asi nepotěším. Předpokládám, že používáš taky červený design, jako já. Bohužel ten v novém fóru nebude. (Leda by měl někdo chuť ho do SMF předělat, já zatím opravdu nemám čas) Uživatelé se subSilverem to budou mít jednodušší.

Vím, že změny designu jsou vždy nejvíce propírány. Předpokládám, že právě design bude předmětem mnoha komentářů na téma, že předchozí fórum bylo lepší. Zvyk je prostě železná košile. Ale doufám, že si po pár dnech zvykneš, tak jako já za tu dobu, co to mám doma na testování.
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 13. Duben 2007, 23:05:19 »

V tom případě - i když to asi nic nezmění - jsem proti přeměně...
Zaznamenáno
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #16 kdy: 13. Duben 2007, 23:20:05 »

Chápu a respektuji. Všechno má svá pro a proti, tak už to bývá. Ale vážně není v mých silách, abych červený design z phpBB předělával na SMF fórum. To je práce na X hodin, které k dispozici nemám. (už několik dní dokonce dlužím článek na web - Velký test)
Pro mě je primární si poradit se spamboty a snížit zátěž serveru. A taky ulehčit sobě a moderátorům správu celého fóra - a to s minimálním dopadem na uživatele.
Nové fórum nabízí opravdu zajímavé možnosti. Od zobrazení věku a pohlaví, přes vlastní volby rychlé odpovědi a jasného přehledu o tématech, kde máš nastaveno posílání nových příspěvků na mail, s možností odhlášení... a další.
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 13. Duben 2007, 23:30:42 »

A co třeba požádat chlapíky z 3f3x.com (pokud jsem správně pochopil, design je jejich prací) Mrkající

Ad. zátěz serveru - to je jedna z mála věcí, který u webu neřeším, to je problém poskytovatele hostingu, obzvlášť používám-li celosvětově používané fórum...

No, doufám, že to dopadne dobře... hodně štěstí.
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 13. Duben 2007, 23:49:07 »

Me na tom novem designu nesedi jedine ty bitmapove udelana tlacitka REAGOVAT a tak Mrkající Tady, textove, jsou lepsi. Ale jinak se uz tesim...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #19 kdy: 13. Duben 2007, 23:53:01 »

Obávám se, že chlapíci z 3f3x.com stáhli tento design z nějakého důvodu ze všech lokací. Vypátral jsem ho tenkrát opravdu jen náhodou. Spíš to vypadá, že ani nechtějí, aby ho někdo používal Smutný

Vynikající hosting, (který mám mimochodem zdarma - sponzorován od igloonet.cz - děkuji Mrkající) rozhodně nehodlám přetěžovat jen proto, že to celosvětově poskytované fórum je tak mimořádně špatně udělané a napsané jako je phpBB. Ono, když je něco celosvětově používané, tak to není automaticky synonymem slova "nejlepší" či "dobrý".
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
B961
***


Civic 1.6ESI VTEC

Karma: 12
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Brno
Příspěvků: 426


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 13. Duben 2007, 23:58:07 »

Určitě, to netvrdím, jenom říkám, že dokáže fungovat i v mnohem objemnějších verzích a bez problémů Mrkající

Pokud je ten design jen otázkou času, zkontaktuj mě na mailu, možná bych mohl pomoct...
Zaznamenáno
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #21 kdy: 13. Duben 2007, 23:58:37 »

Citace: "Avaranger"
Tady, textove, jsou lepsi.


Tě asi zklamu. Ale ta "textová" tlačítka o kterých mluvíš jsou v designu "red3f3 XL" (který používáš) taky pouhé obrázky Smějící se
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 14. Duben 2007, 00:45:08 »

Grr... no, ale jsou psana hezkym arialem Šťastný a ne jak tam nejake techo pseudo-pismo Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Qark
Administrátor
*****


Karma: 87
Pohlaví: Mužské
Věk: 44
Místo: Brno
Příspěvků: 246


precechtel
Zobrazit profil WWW
« Odpověď #23 kdy: 14. Duben 2007, 01:28:18 »

Ten hezký Arial je spíše Verdana...  Šokovaný Teda sám bych to taky netrefil, ale schválně jsem si ten soubor vyhledal na disku Úsměv Tak jen dělám chytrýho.

Ale taky moc neholduji grafickým tlačítkům, osobně bych bych dal přednost textu.. ale co nadělám... Přemýšlím
Zaznamenáno

Chceš-li věci zkomplikovat, požádej ženu. Chceš-li věci zjednodušit, použij hlavu. Qark.net -- testováno na ženách
Je-li to alespoň trošku možné, pak je to jisté -- Qarkovo pravidlo dokonalé komunikace.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 14. Duben 2007, 01:33:46 »

No jo... Arial, Veranda a Helvetica... nikdy nevim ktere ej kter Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS