Jak byt mily, ale ne slizky a snizovat svoji hodnotu

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
16. Duben 2024, 13:38:44

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak byt mily, ale ne slizky a snizovat svoji hodnotu
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Jak byt mily, ale ne slizky a snizovat svoji hodnotu  (Přečteno 8551 krát)
Harekrshna
*


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: PRG
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« kdy: 30. Červen 2015, 07:39:26 »

Ahoj, netusim, zda-li se neco podobneho jiz neresilo, nicmene mi vrta hlavou jedna vec. Soustavne mi bylo vtloukano do hlavy, ze holce nikdy nelichotit, vypadat, ze tu holku az tak nezeru, jakoze ta holka ma stesti, ze se mnou muze byt na veceri atd. Spoustu holek mi tvrdilo, ze takovy ty lichotky (jsi hezka, mas pekny voci azd) jsou slizky a snizujou uroven chlapa. Nicmene jeden 50 co podle cseho na tom s holkama nani tak zle, i mladyma mi tvrdil, ze musis lichotit.
Tak me napada, jak byt mily, ale nesnizovat svoji hodnotu? Diky za konkretni typy.
Zaznamenáno

City jsou zlo, které člověka omezuje.
Život je jen jedno velký divadlo. Je to jedna velká sranda.
Problémy si člověk dělá sám, a to jen tím, že si je připouští.
Odmítnutí dělá muže silnějším.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 26. Červenec 2015, 11:12:01 »

Musíš to mít vykalibrovaný Úsměv

Nesmí to být ta věc, na kterou tu holku balíš. Ten primární zájem musíš vyvolat jinak. Buď tím, že jsi na první pohled hezký/zajímavý, nebo tím, že dokážeš pobavit společnost (tam je jen problém jak ji izolovat a udržet si hodnotu). Případně můžeš být zajímavý tím, že jsi tajemný Úsměv

Lichotky jsou IMO OK, ale musí být od srdce. Neměl by to být jen prostředek k tomu, jak ji dostat. To je slizký. Pokud dokážeš nějak ocenit nějakou věc na ni, která je pro ni důležitá, tak to zafunguje, protože to pro ni bude příjemné tím že je to validace nějaké její snahy. Holky mají typicky nízké sebevědomí a když ji řekneš, že má hezké oči, tak tomu nevěří a proto to nezafunguje...
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 26. Červenec 2015, 14:44:36 »

Ono taky záleží, jaký lichotky. Zrovna chválit holce vzhled mi moc efektivní nepřijde. Většina holek víc ocení, když jim pochválíš jejich osobnost (inteligenci, talent, smysl pro humor, atd.), protože tam mají o sobě silný pochyby i ty hezký holky.
Zaznamenáno

Harekrshna
*


Karma: -16
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: PRG
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 01. Srpen 2015, 18:06:15 »

Já vím, je to slizký, ale ono to normálně u ostatních kluků platí. Já to nechápu. To je pořád "Musíš jim lichotit" a mě to zaprvé nejde přes pusu, někomu lézt do zadku. Neumím to prostě. A za druhé mi to přijde slizký a naprosto souhlasím s tím, že to s čím se ta holka narodila, by se chválit nemělo, protože jí to dala příroda (prsa, oči, vlasy). Paradoxně na tohle je ostatní kluci balí a vychází jim to Šťastný
Zaznamenáno

City jsou zlo, které člověka omezuje.
Život je jen jedno velký divadlo. Je to jedna velká sranda.
Problémy si člověk dělá sám, a to jen tím, že si je připouští.
Odmítnutí dělá muže silnějším.
petanx
****


Karma: 72
Pohlaví: Mužské
Věk: 38
Místo: Brno
Příspěvků: 1 082


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 01. Srpen 2015, 18:31:33 »

Já bych to formuloval tak, že lichotka "jen tak" je divná a nepřirozená. Pokud někdo lichotí správně, nejspíš je to v souvislosti s ostatní konverzací, prostředím nebo se lichotka stane součástí nějaké záminky apod. A navíc se to musí umět podat. Jinak to může být cokoliv, ať už vzhled nebo jiné vlastnosti holky.
Abych to přeložil do srozumitelnějšího jazyka, dám příklady:
Špatně: "Máš hezké oči" (holka: no to už jsem slyšela tisíckrát)
Trošku lepší: "Víš že máš strašně hezký oči? Kde jsi k nim přišla?"
Lépe: "Já se normálně nemůžu přestat dívat do tvých očí, něco se mi na nich líbí" ... a konverzace pokračuje.

A podobně. Prostě všechno musí mít nějakou souvislost, vycházet spontáně a tak. Říct, že je něco hezký je prostě špatně, musíš to třeba okecat, že se ti líbí na ní něco, a odkud to má (třeba hodinky). Nebo že má hezkej účes, jestli se chystá za chvíli do divadla a tak.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS