Jak docilit dusevni pohody?

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
24. Duben 2024, 10:56:59

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Jak docilit dusevni pohody?
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2  Vše Tisk
Autor Téma: Jak docilit dusevni pohody?  (Přečteno 16207 krát)
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« kdy: 06. Říjen 2009, 22:28:22 »

Nazev tematu je v podstate celym tematem. Kazdy clovek ma problemy, ale cim je clovek chytrejsi tim vice jich dokaze vnimat. (Zkuste mi to vyvaratit jestli nesouhlasite ;-p). Nicmene i nejvetsi tupec ma sve osobni/ vnitrni problemy. Jak se pres ne prenes a dosahnout dusevni pohody? Jak by jste to udelali vy/ jak jste to udelali? Pro ilustraci,.. nedokazi se bavit s holkama protoze se potim a smrdim ( je to jen priklad neberte me za slovo  Provokatér ), tohle se da jeste resit pomoci vonavek, pripravku apod,.. ale co jine veci? Clovek muze silhat a prijit si meneceny, clovek muze byt obezni, clovek muze mit penis pri erekci velky 2cm a proto se boji styl s holkou vubec navazat aby nahodou nedoslo na sex  Šokovaný , muze mi extremnim zpusobem smrdet z pusy ze ani zvykacky nepomahaji nebo muzu mit hlas jako smoula.
Nevtrdte ze to nikomu nevadi. Jak se pres to prenest?

Ted se ukazte v praxi panove  Stydlivý S jazykem
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 06. Říjen 2009, 22:55:08 »

dostatečně vynikat v jiných oborech, ikdyž pokud člověk neuspěje a není spokojený v 7 bodech maslowy piramidy, nemůže údajně docílit rovnováhy.
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 06. Říjen 2009, 23:18:56 »

jj, přesně to s tou pyramidou sem chtěl napsat (btw: joei - píše se tvrdé i když nevim proč přesně Úsměv ).

Aniž bys naplnil všechny stupně, tak nemůžeš být 100% spokojen. Štěstí ovšem je, že se některé části dají nahrazovat jinými. Například (3) lze neúspěchy v lásce kompenzovat přátelstvím přpadně jiným spojením s ostatními (např. vírou).

Ale souhlasím s tebou, že čím je člověk "chytřejší", tím více má problémů a tím jsou jeho problémy palčivější. Vedl jsem jednu takovou filosofickou debatu - proč je skvělé být primitiv Úsměv Z pozice "neprimitiva" nám sice přijde, že je o hodně věcí ochuzen, ale on sám ty "vyšší" hodnoty vůbec nevnímá a proto mu nechybí a je pro něj mnohem snadnější dosahnout štěstí.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Beduin
***


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Praha
Příspěvků: 553


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. Říjen 2009, 10:55:58 »

S tou pyramidou to je tak, že nemůžeš uspokojit ty horní potřeby, dokud jsi neuspokojil ty spodní. A ten poslední bod (seberealizace) nejde nikdy 100% naplnit, vždycky budeš chtít víc, než máš zrovna teď. (zdroj: můj sešit z ekonomie ze začátku letošního školního roku S jazykem )

Takže jak dosáhnout duševní pohody? Postupně naplňovat ty spodní potřeby (fyziologické, bezpečí), a pak ty horní (sounáležitost, uznání) s tím, že budeš mít nějaký pevný životní cíl (seberealizace).
Zaznamenáno

I pád na hubu je cesta dopředu.
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 07. Říjen 2009, 14:53:19 »

Tak to sem asi zkoncil j potreb bezpeci a zajisteni, protoze mam pocit ze souvisi s potrebami nad tim : Stydlivý
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. Říjen 2009, 15:50:43 »

Tak to sem asi zkoncil j potreb bezpeci a zajisteni, protoze mam pocit ze souvisi s potrebami nad tim : Stydlivý
Souhlasim....
ono je nesmysl vztahovat to na každýho člověka... taky mi přijde, že to nad potřebama bezpečí je nutný k nim...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. Říjen 2009, 16:13:57 »

Větší část toho druhého patra ti dává to, že žiješ v civilizovaném státě, kde platí zákony.

Takže pokud nejsi paranoidní, tak bys neměl mít příliš výrazný strach o své bezpečí. Tahle část se bortí v případě války či jiné "zásadně převratné" události. To také částečně např. vysvětluje proč měli vojáci z WW2 problémy po válce s partnerským životem - protože si zvykli žít v situaci, kdy nemají jisté ani první dva stupně a láska nebo sounáležitost pro ně byly druhotné ... 
« Poslední změna: 07. Říjen 2009, 16:17:27 od Avarang3r » Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 07. Říjen 2009, 18:15:22 »

A co kdyz za pocit jistoty, bezpeci a stalosti clovek povazuje rodinu? Lasku? Hupss  Ďábelský
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 07. Říjen 2009, 19:37:17 »

Tak to má problém. A protože v tomhle nejsem studován či jinak vzdělán, tak si další komebntáře odpustím a budeme považovat, že jsi mě přesvědčil.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 07. Říjen 2009, 19:53:08 »

Když tě bude honit medvěd, tak budeš se cítit v bezpečí, když u toho bude rodina? Když se nebudeš moct nadechnout a bude u toho rodina, budeš se cítit v bezpečí?
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 07. Říjen 2009, 19:54:19 »

Jo, takhle nějak jsem chtěl argumentovat, ale ono to není jen o bezpečí, ale o jistotě a pořádku Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 07. Říjen 2009, 20:01:37 »

Kenich: ne, ale když mě nehoní medvěd, jen sedim doma na posteli a nic mi nehrozí, stejně necítim jistotu a bezpečí, pokud u sebe někoho nemam
Zaznamenáno

Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 07. Říjen 2009, 20:04:40 »

aha, takže mi chcete namluvit, že se cítíte v ohrožení, jen kvůli tomu, že vedle vás nesedí princezna? A co vás jako ohrožuje?
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 07. Říjen 2009, 20:05:33 »

samota -> pocit "budu někoho mít?" -> nejistota -> strach, obavy
Zaznamenáno

Kenich
***


Jste k sežrání! stttt

Karma: -7
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Třebíč
Příspěvků: 331


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 07. Říjen 2009, 20:11:50 »

 Šťastný Tak to vám nepomůžu. Dřív jsem měl taky takové myšlenky, ale od tý doby co mám zaplněnej den a furt se něco děje, takový kraviny neřeším. K životu nikoho dalšího nepotřebujete. Nudíte se, protože sedíte doma na zadku a nioc neděláte a myslíte si, že až sbalíte sexbombu, tak vám ten váš život naplní, ale tak to nefunguje.
Zaznamenáno

Pamatuj si tohle: Říkej „miluji tě" jen tehdy, když o tom nepřemýšlíš.

Nikdy si neříkejte, že něco nemá cenu, dokud to nezkusíte.

Můj názor nemusí být nutně pravdivý a já nemusím být nutně čestný. Pro mě je důležité bavit se a zábava má mnoho forem.
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 07. Říjen 2009, 20:53:16 »

Kenich:
Nejvetsi lez kterou jsem kdy videl  S jazykem S jazykem S jazykem Kazdy clovek potrebuje jineho k zivotu,.. clovek = tvor spolecensky.  Stydlivý

A verim ze by se zde nasli lide kteri by radsi trpeli hladem a zaroven meli partnerku, nez byt nejeden a sam  Stydlivý Provokatér
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 07. Říjen 2009, 21:03:27 »

Tam jde o to, že tohle si myslíš teď, ale ve chvíli kdy bys měl umírat hladem, tak budeš řešit jak si sehnat jídlo a ne, jak si sehnat partnerku Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 07. Říjen 2009, 21:12:16 »

Avaranger:

Tot otazka,.. kdyz to trosku nadnesu a udelam z toho "legendu" a postavim laska na prvni misto - Jezis taky umrel na krizi pro lidi i kdyz se na to moh vykaslat a vsechny je poslat do <> .

Myslim ze se najdou situace kdy se v zivote (samozrejme zalezi na charakteru) muzes blizit tomuhle "idealu" . Je to teda hodne obrazne, ale uprednostnovani lasky (k zene) pred jidlem v jakekoli situaci by se tak dalo brat!  Provokatér
Zaznamenáno
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 07. Říjen 2009, 21:30:43 »

Ne, tys nepochopil o čem ta pyramida je Úsměv

Ten tvůj příklad s Ježíšem naráží na to, že to byla spíš seberealizace - ve smyslu realizace své myšlenky. Přijmu-li to jako "legendu", tak smrt byla dobrovolné rozhodnutí, protože by nebyl problém aby něco udělal a smrti ušel. Pominu-li to, že (stále v duchu "legendy") není člověk v pravém slova smyslu, ale jakási vyšší forma bytí (otec-syn-duch svatý), což tu celou argumentaci trhá na kousky Úsměv

Obstojný příklad by byl porovnání hladovějícího člověka někde v Africe a tebe. Mám za to, že on by život bez partnerky viděl jako menší problém, než to že nemá co jíst Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 07. Říjen 2009, 21:39:40 »

Abych si dokazal svoji pravdu rozhodnu se podstoupit test ktery jsem si ted, (kdyz jsem dobre najeden Šťastný) vymyslel. Pokud se stane ze potkam divku o ktere si myslim ze je mi milejsi nez jidlo (laska) prestanu na dobu 7mi dnu jist. Pokud nevydrzim - rozejdu se.  Smějící se To jen tak na okraj moji jesitnosti,.. (stejne zadnou nenajdu  Smějící se )

Jinak cela nejspodnejsi cast pyramidy jsou zvireci pudy, to co je nad tim je clovek. Je mozny ze se clovek vyvinul z opice, nicmene me to neutvrzuje v tom ze ROZUMEM nemuzu potlacit PUD. Mozna to zavisi na vnitrnim presvedceni, nevim...  Super!

Kazdopadne seberealizace je vys nez sex -> a proto jsem ochoten umrit pro svou zenu - neni dulezity jestli to je laska nebo seberealizace ale je to vys v pyramide nez pud sebezachovy  Stydlivý Stydlivý Stydlivý Stydlivý Stydlivý
Zaznamenáno
Paul C.
***


Love Yourself.

Karma: 41
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Místo: Brno
Příspěvků: 457


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 07. Říjen 2009, 21:53:46 »

Milý Ulrichu, tak trochu nevím, jestli chceš pomoct, nebo nás "obrátit na svou víru". Říkáme ti, jak to ve většině případů funguje, ale ty se pořád držíš nějakého vsugerovaného ideálu nepodloženého realitou. Chceš potlačit pud rozumem, ok, ale pak se nediv, že se necítíš duševně v pohodě. Ať chceš nebo ne, tak člověk je pořád součástí přírody její zákonitosti ho přímo zasahují. Máme o proti jiným zvířatům možnost volby a dokonce se můžeme snažit násilně přehazovat hodnoty v pyramidě, ale to nezmění naše evoluční naprogramování, které nám káže naplňovat potřeby hezky od spodu. Když uspokojíš potřebu, pak docílíš duševní pohody.
Jediné východisko pro tebe, je, zdá se, uspokojení potřeby sadismu a sebemrskačství tím, že vyhladovíš abys nás přesvědčil o svojí pravdě.  Smějící se
Zaznamenáno

Only death is a matter of time. The rest is a matter of you.
Tev



Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Orlová / Praha
Příspěvků: 26


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 07. Říjen 2009, 21:57:09 »

Je mozny ze se clovek vyvinul z opice, nicmene me to neutvrzuje v tom ze ROZUMEM nemuzu potlacit PUD.
Rozumem lze potlačit pud? A na to jsi přišel jak? Oo (Nemám hlad! Nemám žízeň! Nechcu dýchat! Nechcu jebat! . . . xD)
Zaznamenáno
Ulrich
*
Karma: -4
Příspěvků: 56


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 07. Říjen 2009, 21:58:29 »

Jediné východisko pro tebe, je, zdá se, uspokojení potřeby sadismu a sebemrskačství tím, že vyhladovíš abys nás přesvědčil o svojí pravdě.   Smějící se

Ano je to tak, plne souhlasim s tvym prispevkem a vracime se k tomu ze clovek tedy nikdy nemuze byt spokojeny, tedy pokud premysli nad svym zivotem  Provokatér
Skoda  Stydlivý

Tev:

Myslel jsem to spis tak ze rozumem se dokazu presvedcit k tomu abych se na ten pud "vykaslal" a drzel se svyho cile Podivený
Zaznamenáno
Tev



Karma: 4
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Místo: Orlová / Praha
Příspěvků: 26


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 07. Říjen 2009, 22:17:06 »

Vykašlat? Spíš bys měl říct odložit jejich uspokojení, a to nevyřeší nic, akorát po tom budeš podvědomě toužit ještě více (a nárůst té touhy nebude lineární) . . . pokud to budeš dělat dost dlouho, tak se možná naučíš ignorovat ty podvědomé impulsy, ale k duševní rovnováze (pohodě, štěstí etc.) ti to vůbec nepomůže. A to se ti tu všichni snaží říct Mrkající A o tom je také ta pyramida - jednoduché, "zvířecí" pudy jsou podvědomě upřednostňovány před komplexními touhami (nebo nějakými "cíly", které si vědomě stanovíš).

Ofc bavíme se předpokládám o běžném životě, v laboratorních podmínkách formátu klášter v horách se může člověk celkem bez problémů přinutit k všelijakému chování.

edit typo
« Poslední změna: 07. Říjen 2009, 22:22:05 od Tev » Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 07. Říjen 2009, 22:26:11 »

Tev: nemáš pravdu... základní pudy lidé potlačují velice často a z různých důvodů...
Zaznamenáno

Stran: [1] 2  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS