Problém s kámoškou - chce něco víc

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
26. Duben 2024, 15:29:36

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Prosby o radu a dotazy
| |-+  Jak na ženský (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Problém s kámoškou - chce něco víc
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Problém s kámoškou - chce něco víc  (Přečteno 3903 krát)
klmpl
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« kdy: 16. Září 2009, 23:38:40 »

Mám ze školy jednu známou, jo, je fajn, občas je s ní sranda, v pohodě. Přes net se docela bavíme i o důvěrnějších věcech, o intimnějších tématech a tak. Ale tím to končí, takto mi to vyhovuje.
Chápu, že to měla dřív těžší - máti ji bila i do krve, byli na ni přísní, ona si to ještě moc brala, tak se to asi odrazilo na psychice, trpí nějakými úzkostnými poruchami, chodí k psychiatrovi, na terapie, léčí se. Tím že se mi začala svěřovat, se na mě nějak upjala. Hrozně často mi píše, jak má zase úzkost, jak je na tom špatně, jak ji bolí břicho, řeší nějaké problémy (samozřejmě z našeho pohledu má depku víceméně z blbostí), jenže potíž je, že já na to většinou ani nemám co říct. Řekl jsem ji názor, ale víceméně je to každý den to samé, názor psychiatra se liší, tak postupuje podle něho - ale já ji bohužel nemám jak pomoct, i kdybych chtěl... Sice to vyzní blbě, ale už mě to docela i leze na nervy, přenáší tím na mě takové ty negativní pocity, nálady apod. No a několikrát mi naznačovala, že by chtěla něco víc, ale teď nevím, co se stalo, ale ona už s tím snad i počítá, přitom já jsem ji nikdy nedal jeden jediný náznak, že by mé city k ní byly opětovány. Začala tak víc flirtovat, zlato moje, fotky na facebooku mi komentuje s kym ji to zase zahybam, ale i driv mela naznaky jak jsem fajn kluk, to bych byl blby kdybych nepoznal ze neco chce. Za 14 dni ma jit k nam, ja to chtel pouze jako takovou pratelskou houseparty, ale ona za tim vidi neco vic, kdyz prisla rec na tema masturbace, tak rikala ze nemusim mit strach, ze jak zacne skola, tak uz na to nebudu sam.... Proste se mi doslova vnutila...
Nikdy nikoho nemela, ale ja se obavam, ze budu dalsi, kdo ji odmitne a tim ji privodim dalsi depresi. Nekolikrat zminovala i sebevrazdu - ale nevim, jak to tito lidi mysli vazne. Jednak mam vycitky a pripadam si sobec, ze ji odmitam kvuli tomu ze ma nemoc, za kterou nemuze, ale na druhou stranu bych zajem nemel, ani kdyby tyto problemy nemela.  Diky te psychice je porad takova bez elanu, porad unavena, na dne...  Vadí mi to. Taky mě v pubertě šikanovali, taky mi doma dávali najevo, že jsem blbý, ale přenesl jsem se přes to, život jde dál a to je minulost.

Já nevím jak na ni. Odmítnutí bude znamenat asi další depku, tak nevím, jestli jí nakecat že se nechci vázat, nebo že mám zájem o někoho jiného, tak že vážnější vztah nehledám. Nebo jí říct pravdu.... A nebo zase naopak využít situace, že o mě má někdo zájem, protože já jsem taktéž bez zkušenostíí a nikoho jsem neměl a pak když to nebude klapat (nedovedu si představit že by klapalo) tak se rozejít... Ale přijde mi to trochu prasárna..

Jak byste se asi rozhodli vy? Mám pocit že ať udělám co udělám, tak je to špatně.

P.S. měli byste výčitky, že nechcete holku s takovou poruchou, jestli to není to samé jak kdybych např. nechtěl někoho s handicapem? Smutný
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 16. Září 2009, 23:57:51 »

zásadní otázka: je hezká?

btw... když jí odmítneš, tak to udělej přesně takhle: najdi věc, o který by si ona mohla myslet, že je to důvod, proč jí nikdo nechce (třeba vzhled) a řekni jí opak... tj např situace: chce tě holka, která tě nepřitahuje a má nízký sebevědomí kvůli svýmu vzhledu... ty jí nechceš... v tom případě řekneš přesně tohle "sice mě docela přitahuješ, ale..." a jako důvod odmítnutí řekneš nějakou totální blbost, jakože jí nechceš ztratit jako kamarádku nebo něco takovýho.... tohle je nejlepší způsob, jak odmítnout člověka se sraženou psychikou a sebedůvěrou... prostě dát uplně JASNĚ najevo, že TOHLE neni ten problém, ale že je to jinde...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 17. Září 2009, 11:24:56 »

Tyjo, D9 to vymyslel hezky.

Ona je typ člověka "upír". Přilepí se na tebe a saje z tebe energii. Něco jako moje bývalka. Věčně v depce a já sem jí musel doplňovat dobrou náladu.

Obecně jsou tihle lidi hrozně sobečtí. Spoléhají na to, že vzhledem k tomu v jakém jsou stavu a ztrápené, tak že si nedovolíš je odmítnout. Myslim, že bys neměl mít výčitky svědomí. Myslim, že ten postup co navrhuje D9 je správný. Připrav se na nějaké citové vydírání ve stylu "děkuju, žes mi zničil život" Úsměv Ale nesmíš si z toho nic dělat. Jestli víš, kdo je její psychiatr, tak možná není úplně špatný nápad mu zavolat a oznámit mu to a poprosit ho, aby na ní trochu víc dohlédl.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 17. Září 2009, 15:16:05 »

Avaranger: přesně tak.... já mam mam bohužel trochu zkušenosti s těmahle holkama a prostě jsem se naučil odmítat je timhle způsobem a opravdu to funguje, snesou to docela dobře, protože ty je sice zároveň odmítáš, ale zároveň jim posiluješ sebevědomí...
Zaznamenáno

klmpl
*
Karma: 0
Pohlaví: Mužské
Věk: 35
Příspěvků: 63


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 17. Září 2009, 15:39:59 »

Hezká, nehezká, asi tak průměr Úsměv Tady to není moc o sebevědomí, teda jako obcas z ní vypadne že je tlusta, asi tak jak to tvrdi 80% ženských, ale jinak problém bych viděl jen v těch depresích a návalem úzkostných nálad, ony nemají ani moc příčinu, to přijde samo od sebe. Psychiatra bohužel neznám, my spolu chodíme do školy, jinak bydlíme každý na druhém konci republiky.
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 17. Září 2009, 16:48:35 »

j tohle jsou právě kecy... vždycky to má příčinu
Zaznamenáno

Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS