Medoda sebeanalýzy

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 14:26:38

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Medoda sebeanalýzy
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Medoda sebeanalýzy  (Přečteno 11242 krát)
Alucard

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« kdy: 15. Červenec 2012, 00:23:56 »

Zdravím,

neznáte někdo nějaký způsob, pomocí kterého by se dalo zjistit, co mě na určitých lidech vadí ??

Myslím si, že se po většinu času projevuji jako "alfa", ale u některých lidí mám pocit, že "jsou stále na živu jen proto, že jsem zatím nenašel kličku v zákonech, abych je mohl legálně zabít". Jestli víte jak to myslím.  Mrkající U většiny dokážu přijít na to proč, ale u některých mám pocit, že mě neštve ani tak co/jak/kdy/apod dělají, jako spíše že "vůbec existují".

To se ale podle mě k chování alfy nehodí. Správný alfa by měl podle mě tolerovat bez problému všechny, protože se si je jistý svou "nadřazeností". Uvažoval jsem to řešit stylem "zatnout zuby", chovat se jako by nic a "nejkratším přiměřené čase" se plynule přesunout do "příjemnější společnosti". To ovšem nejde vždy. 

Například v poslední době mám takový pocit i z bratra se kterým žijeme v jedné domácnosti, i když v k tomu nevidím důvod.
Původně jsem si myslel, jestli mu ve "skrytu duše" něco nezávidím. Když jsem se nad tím ale zkusil zamyslet, tak jsem dospěl k závěru že nemám co. V podstatě s ním nemám společné zájmy, okruh lidí se kterými se stýkáme, cíle, styl ( oblečení které nosí on bych já nevzal ani na vytírání dílny a naopak )... takže mu v nemám co závidět a ani proč.
Přesto mám někdy chuť na něm vyzkoušet metody inkvize, i když ho třeba slyším jen v předsíni.

To je ovšem něco co se mi nelíbí a rád bych to na sobě změnil. K tomu je ale podle mě nutné příjít na to, co mi na něm/nich vadí.



Předem děkuji za každý návrh a doufám, že jsem to podal dostatečně srozumitelně.
Alucard
Zaznamenáno
Noon

Karma: 4
Příspěvků: 47


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 15. Červenec 2012, 09:39:47 »

v pubertě zcela běžné  Úsměv ... jinak nevim, podle mě tohle má i ta největší alfa, akorát nevybuchne a sklidní si to uvnitř sebe sám
Zaznamenáno
Atto
*


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 15. Červenec 2012, 12:59:08 »

U slova tolerance si vždycky vzpomenu na bejvalou profesorku psychologie: "A vy ste říkal, že jste tolerantní člověk? Takže byste toleroval například rasisty, bezpráví...?"

Čas od času si projdu něčim podobnym. Mám dojem, že to pramení z mé vlastní vnitřní frustrace, kterou si promítnu na nějákou osobu, například bratra, a následně si na něm ulevim. Imho to je o snaze najít vnitřní klid sám se sebou, nikoliv hledat, co je špatně s ostatníma. Tam chyba neleží  Mrkající
Zaznamenáno

Don’t follow, lead.
Don’t copy, create.
Don’t start, finish.

or even,

Don't sit still, move.
Don't fit in, stand out.
Don't sit quietly, speak up.

Not all the time, sure, but more often.

Seth Godin
Daidalos
***


Live free, live happy

Karma: 35
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 550


Daidalos117
Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 15. Červenec 2012, 16:20:26 »

Někde jsem četl, že nejvíce nám na lidech vadí špatné vlastnosti, které máme i my sami (i když si to většinou ani nepřipouštíme).
Každopádně mě taky příjdou občas lidi dost nesympatický, ale když je poznám blíž je to v pohodě Úsměv

http://dreamlife.cz/osobni-rozvoj/mysleni/stve-me-na-tobe--/article.html?id=2705
« Poslední změna: 15. Červenec 2012, 16:25:21 od Daidalos » Zaznamenáno

“And in the end, we were all just humans...Drunk on the idea that love, only love, could heal our brokenness.”  -  Christopher Poindexter

And remember, it's only a matter of what you believe in.
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 15. Červenec 2012, 22:17:55 »

Máš asi perfektně nastudovaný co je to alfa, co dělá alfa, jak se chová alfa. Ale po mnoholetých zkušenostech ti řeknu...že je to hovadina. Ty se musíš naučit zaprvné milovat sebe, musíš se naučit milovat a přijímat svět jako takovej, naučit se bejt pozitivní a milovat lidi takové jací jsou a ne takové jací by mohli být.

Hrát si na alfu, v sobě vidět dokonalého jedince a na ostatní být naštvanej protože jsou jiný... Promiň tohle je vrchol arogance a ignorantství.

Mam pocit, že ti jednodušše chybí láska a naplnění.



Neber to jako útok, je to pouze můj názor na to co jsem tady přečetl.

Abruzzi
Zaznamenáno

Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 16. Červenec 2012, 15:11:55 »

Abruzzi +
Zaznamenáno
Alucard

Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 15


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 16. Červenec 2012, 21:17:41 »

Atto: U ostatních chyby ani nehledám...  Mrkající proto jsem se ptal na nějaké metody sebeanalýzy  Andílek


Daidalos: Díky, přečtu zkusím...  Úsměv


Abruzzi: Neboj, jako útok to zaručeně neberu...  Mrkající jsem rád za každý komentář a nejradši za konstruktivní kritiku, protože jen to může člověka posunout dál...  Úsměv
Co je "alfa" jsem si v podstatě nikdy přímo nestudoval (i když tady na fóru se tomu tak úplně nevyhnout nedá   Úsměv ), ale vytvářel jsem si svoji představu na základě vlastních "pozorování".

Možná jsem se špatně vyjádřil nebo jsme se jen nepochopili. Já si o sobě samozřejmě nemyslím, že jsem dokonalý a lidi/svět  beru jací jsou.

Jen občas narazím na lidi, kteří mi ze zcela pro mě nepochopitelných důvodů vadí. A právě proto jsem psal, jestli někdo nezná nějaký způsob jak ve mně odhalit proč, abych na tom mohl zapracovat. Příklad se sourozencem jsem psal jen proto, abych ilustroval situaci, kdy se takovému člověku nemohu vyhnout.


Jinak děkuji za všechny komentáře...  Úsměv
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 16. Červenec 2012, 22:45:56 »

Podle mě si celý "problém" uchopil za špatný konec. Proč na to nejdeš raději pozitivně?

Jaké vlastnosti chceš mít? Sepiš si je. Najdi si lidi, které je mají a vídej se s nima. Najdi si nějaký vzor, kterému se chceš přiblížit - ideálně táta nebo někdo, s kým můžeš trávit svůj čas, mít jako vzor Hanka Moodyho je sice hezké, leč nepraktické.

Zaměř se na to, co chceš mít, ne na to, co nechceš mít. Zaměř se na to, co chceš získat, ne na to, čeho se chceš zbavit. Hledej u ostatních to dobré, co chceš mít i ty, ne to špatné, co ty mít nechceš.
« Poslední změna: 16. Červenec 2012, 22:51:25 od puzzle » Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 26. Srpen 2012, 11:56:16 »

Na to tady máme skvělý psycho-test! Poznejte svou skrytou tvář.  Šťastný

Mě je nejvíce odpudivé číslo 2! A co Vám?

http://ac24.cz/zpravy-z-domova/203-psychotest-poznejte-svou-skrytou-tvar
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Maťko
**


Kto si hraje, nezlobí ;)

Karma: 56
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Slovakia
Příspěvků: 274


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 26. Srpen 2012, 17:11:50 »

3 ale predsa najviac na mňa sedí
"Potlačené sklony: nestabilita, narcismus, exhibicionismus. Zdálo se vám, že se od této podivné dámy s těžkými víčky můžete dočkat lecjakých hanebností? To znamená, že ona ztělesňuje všechno, co na sobě nenávidíte - frenetickou chuť svádět, zálibu v okázalosti, touhu po uznání, sexuální přitažlivost...

Popření: Působíte dojmem rezervovaného, velmi do sebe uzavřeného člověka. Ve skutečnosti se ve vašem nitru stále hlásí o slovo a proti vaší vůli se neustále projevuje maskovaná faleš. Vaši touhu svádět často překrývají obsedantní projevy. Jste velmi pečliví, spořádaní ve svém chování, s puntičkářskými způsoby. Býváte "šik", máte klasický styl, jste zkrátka jako ze škatulky, ale vždycky s nějakým drobným doplňkem, který přitahuje pohledy.

Sublimace: Někdy si volíte neobvyklou specializaci (třeba latinskou filologii) nebo originální životní styl (rozhodnete se pro zaryté vegetariánství). Můžete mít po svém boku nápadnou osobu, aby s vámi kontrastovala. Nebo si osvojíte nějaký zvláštní zvyk - například olíznutí rtů, pokaždé než začnete mluvit."
Zaznamenáno

"Ty máš problém osloviť holku na ulici? Ty budeš určite pickuper Šťastný"
"Aj obyčajným "Ahoj" môže začať neobyčajný príbeh Úsměv"
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS