Přebírání zvyku

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 14:06:41

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Přebírání zvyku
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Přebírání zvyku  (Přečteno 5469 krát)
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« kdy: 14. Červenec 2012, 17:50:52 »

Zdravím, po delší odmlce jsem znova nakoukl na Qarka :--). Vděčím foru a vám za hodně!

Byl jsem se skupinkou kámošu, kamošek a s přítelkyní u moře. Po druhém dnu, jsem si začal všímat toho, že jeden z kamarádu byl sebevědomej kluk ( to už o něm vím dlouho, něco máme za sebou), vtipnej, plno příhod u kterých mi praskala bránice od smíchu, prostě kluk do nepohody. Použival hlášky a sem tam mluvil jako jedna kreslená postavička z Futurami  Šťastný. Co bylo ale zajímavější, po dvou dnech ho začali postupně všichni napodobovat. Styl mluvení ale postavička jsem slyšel častějí než normálni větu. Hlášky které řikal, začli všichni opakovat a slyšet hlášku : Guláš s pěti knedlama, jaa?! 5* denně mě začala dohánět k šílenství.  Naštěstí jsem zůstal v klidu.

Zajímalo by mě, proč tohle někteří kluci dělají? Nedostatek sebevědomí? Snaha vyrovnat se či nahodit si svůj "status"?..

Díky Qarkovi a vám, jsem se posunul hodně dopředu. Našel jsem si přítelkyni, se kterou jsme spolu skoro půl roku a šlape nám to pohodlně :--). Posledních pár týdnu jsme sice pomalu padal dolů, bral jsem si zase všechno osobně, urážel jsem se jako za starých času ale uvědomil jsem si to a díky bohu vrátil jsem se zase do "staronových kolejí".. Jenže, pořád mi vrtá hlavou otázka položena o pár řádku nahoru.
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 14. Červenec 2012, 18:37:49 »

Takhle funguje sociální dynamika ve skupince. Popsal si úplně normální jev, který se děje dnes a denně. Důležité je říct, že ti kluci ho nenapodobují úmyslně, to je podvědomá reakce na vůdce skupiny. Děláš to i ty nebo možná ne, pokud si ty ten, kdo skupinku vede... pak zase ostatní napodobují tebe.

Nebo ještě jinak: pokud seš ten nejdominantnější člen skupinky, prokážeš největší odvahu, umíš se rychle rozhodovat a vyřešit problémy, tak tě ostatní nevědomky vysadí do pozice vůdce, což v praxi znamená tak, že ti dávají největší status a přizpůsobují ti svoje chování, svoje myšlení, BL nebo se tě zastanou, když ti někdo nadává, podrží tě, když se ti nedaří. Jednoduše seš pro ně alfa, ten kdo je vede. Tohle jde v extrémních případech tak daleko, že ti přizpůsobují i fyziologické procesy, přizpůsobí se tep, rychlost dýchání a já nevím co všechno. Obecně jako vůdce si ten, kdo dokáže zajistit přežití skupinky, kdo je schopný zajistit zdroje, takže je pro ostatní výhodné ti snést modré z nebe a přizpůsobovat se ti. O tom se dá psát hodiny, všechno to souvisí s evolucí, důvod, proč to nyní mírně rozepisuju, je ten, že chci poukázat na fakt, že takovéto chování je hluboko zadrátované v mozku, a tím pádem to nejde lehce zastavit a najednou se začát chovat jinak jenom proto, že to vědomě chci. Takže jediný způsob, jak se nepřizpůsobovat ostatním, je být právě vůdce, pak ostatní kopírují tebe.

Pokud máš kvalitní vztah, úplně stejně se přizpůsobuje tvá holka tobě. Schválně si toho příště všimni až se uvidíte.

Být právě v té roli vůdce skupinky je zároveň nejefektivnější způsob balení holek! Nechci některé své zážitky psát přímo sem (mám zkušenost, že tomu většina lidí nevěří, že to prý není možný, takže i proto to sem nechci psát), leč v některých kolektivech jsem už několik let ostatníma dosazený do té role vůdce a to je fakt neuvěřitelný, co to s holkama a obecně s lidma a hlavně se mnou dělá. Naprostá bomba. Kdybys měl (nebo někdo jiný) zájem, můžu se trochu rozepsat přes PM.
« Poslední změna: 14. Červenec 2012, 19:08:07 od puzzle » Zaznamenáno
Spokey
***


Karma: 27
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Ostravsko
Příspěvků: 369


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 15. Červenec 2012, 09:17:41 »

Puzzle, díky za odpověd. Když to tak vemu ( žádné chvástání ) tak se kopírovali jako já a kámoš. Prostě bylo vidět to, že kam jdu a on jdou i oni.

Určitě, rozepiš mi to přes PM
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 16. Červenec 2012, 22:39:13 »

Ano, z toho mála, co tě znám, tak seš přesně ten typ, který je hned na první pohled dominantní. Takže vedení lidí ti jde dobře.

Něco do PM pošlu.
Zaznamenáno
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS