Texty, obrázky či videa k zamyšlení..

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 23:22:53

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Texty, obrázky či videa k zamyšlení..
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 [3] 4 5  Vše Tisk
Autor Téma: Texty, obrázky či videa k zamyšlení..  (Přečteno 82212 krát)
Josh
**


štěstí přeje připraveným!

Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 205


Zobrazit profil
« Odpověď #50 kdy: 07. Prosinec 2012, 22:07:11 »

Slyšeli jste někdo už o pránické výživě? Nebo o Henry Monfortovi, který se tak už přes 10 let vyživu místo obyčejné stravy?  Úsměv

http://www.novinky.cz/zena/zdravi/254808-henri-monfort-clovek-ktery-uz-devet-let-nejedl.html
Zaznamenáno

"Po třiceti letech se naučil číst lidské myšlenky. Tři dny na to umřel nudou."

"But I want something good to die for,
To make it beautiful to live."
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 07. Prosinec 2012, 22:39:47 »

Četl jsem o tom.  Šťastný
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #52 kdy: 08. Prosinec 2012, 21:06:38 »

Máš k tomu nějakou aspoň trochu věrohodnou studii? Zní to cool, leč novinky.cz... Šťastný
Zaznamenáno
Josh
**


štěstí přeje připraveným!

Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 205


Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 08. Prosinec 2012, 22:37:56 »

Novinky.cz jsem sem postnul jenom kvůli tomu že je  to asi jedinej článek s ním v češtině.
Existuje pár knížek, v Kalifornii je rozsáhlá komunita se kterou spolupracuje např. i Tom Cruise a u nás v Čechách je to třeba Jaroslav Dušek. Na jeho přednášce a představení jsem právě byl a oslovilo mě to. K Vánocům jsem si napsal o jednu z jeho knížek  Úsměv .
Mě ani nejde o to, že to zní "cool", ale spíš o to, že je tu vážně plno věcí které nám hlavně americká vláda zatajuje. Ale musím tě zklamat, žádné veděcké studie o tom určitě existovat nebudou... Jestli ano, pochybuju, že já budu schopen je najít.  Šťastný
Zaznamenáno

"Po třiceti letech se naučil číst lidské myšlenky. Tři dny na to umřel nudou."

"But I want something good to die for,
To make it beautiful to live."
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #54 kdy: 08. Prosinec 2012, 22:47:59 »

To je to samé jako s astrálním cestováním. Lidé tyto věci považují za bláznovství.
Ale dokud nezkusíš, tak nezjistíš. Občas jsou to zajímavé věci.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #55 kdy: 09. Prosinec 2012, 01:24:03 »

Josh: lol? co nám americká vláda zatajuje u tohohle? Šťastný .... o energiích páté a šesté čakry už přeci víme ....  Projel jsem to  Projel jsem to  Projel jsem to

Odjakživa existovaly věci, kterým lidé nerozuměli a tyhle věci měly jedno společné - vždycky se interpretovaly špatně, dokud se nepřišlo na to, jak to vlastně je doopravdy. Či-li pokud to neni fake a někdo doopravdy celý život nejí, určitě to má naprosto racionální vysvětlení a žádný nesmyslný energie v tom nejsou.

"Magií nazýváme to, čemu zatím nerozumíme" - Arthur C. Clark

Tahle lidská vlastnost se od pravěku nezměnila. Pořád budem nacházet nové "úžasné, nevysvětlitelné, nadpřirozené" jevy a přikládat jim nesmyslná vysvětlení vycucaná z prstu a nezaložená na jediném vědeckém podkladu. Nejvíc mě ale překvapuje, že dokonce i dnes, po celé lidské zkušenosti na Zemi, když se objeví něco, co nechápeme, tak nikdy nikoho nenapadne: "aha, to bude zřejmě stejný případ jako u všeho ostatního, co jsme nechápali".... NE... vždycky na prvním místě je víra v to iracionální, až pak postupné odhalování pravdy. To jen dokazuje, že kritické myšlení není lidskou přirozeností. Přirozené pro člověka je věřit všem blábolům. Zajímalo by mě, jaký to má evoluční podtext.  Šokovaný


puzzle: neboj, samozřejmě žádná věrohodná studie na toto téma neexistuje
Zaznamenáno

puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #56 kdy: 09. Prosinec 2012, 15:33:48 »

Já myslel vědeckou studii, kde bych se dočetl něco jako "má poškozený žaludek... není schopný trávit, takže celý život je vyživován nitrožilně." Samozřejmě tohle není v rozporu s větou "celý život nejí."...
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #57 kdy: 09. Prosinec 2012, 16:04:34 »

jo takhle to myslíš.... tak to nevim no.... dost o tom pochybuju, protože podle mě je to vše jednoduchý fake, či-li k žádné studii nikdy nedojde Úsměv ... ale to je jen můj názor
Zaznamenáno

pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #58 kdy: 09. Prosinec 2012, 21:31:52 »

To je to samé jako s astrálním cestováním. Lidé tyto věci považují za bláznovství.
Ale dokud nezkusíš, tak nezjistíš. Občas jsou to zajímavé věci.
Jedinej problém astrálního cestování je ten, že se nedá nějakým způsobem zjistit, jestli doopravdy cestuje. (Teda možná by to třeba s nějakým super přístrojem šlo, ale nevím o něm, tak mě kdyžtak opravte.)
Zato zavřít člověka do místnosti a nedát mu rok najíst jde hodně snadno Šťastný
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #59 kdy: 09. Prosinec 2012, 22:07:25 »

To je to samé jako s astrálním cestováním. Lidé tyto věci považují za bláznovství.
Ale dokud nezkusíš, tak nezjistíš. Občas jsou to zajímavé věci.
Jedinej problém astrálního cestování je ten, že se nedá nějakým způsobem zjistit, jestli doopravdy cestuje. (Teda možná by to třeba s nějakým super přístrojem šlo, ale nevím o něm, tak mě kdyžtak opravte.)
Četl jsem knihu od Monroa, ten různě experimentoval a zjistil, že opravdu umí cestovat v reálném čase. Ale bohužel to byly soukromé studie. Navíc, já sám jsem si dokázal, že to opravdu jde. Pár zkušeností jsem měl, ač to zní opravdu šíleně.  Šťastný
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #60 kdy: 10. Prosinec 2012, 21:59:16 »

Ježiš, tak já si taky umim sednout a představovat si, že jsem někde jinde... na tom nic zajímavýho neni...
Zaznamenáno

pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #61 kdy: 10. Prosinec 2012, 23:21:44 »

Tady jde o něco trochu jinýho. Tady jde o to fakticky existovat jako "duch", vím, že něco takového bylo zaznamenáno při operacích, kdy pacienti viděli sebe na stole a kolem tým chirurgů při klinické smrti, prý někteří dost dobře popisovali průběh operace. Myslím, že se dělal i pokud kde dali obrázky na skříňky, tak aby byli vidět jenom zhora. Navíc se lidé, co astrálně cestujou mohou pohybovat extrémně rychle.
Takhle jsem to pochopil já, snad se tak trochu blížím tomu jak to je spávně definované.
« Poslední změna: 10. Prosinec 2012, 23:25:30 od pata07 » Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #62 kdy: 11. Prosinec 2012, 11:24:31 »

Definované to může být jak chce a stejně to bude píčovina... co se týče těch operací - tys něco takového zažil nebo znáš někoho, kdo to zažil?.. protože já neznám nikoho, kdo by znal někoho, kdo to zažil.... pouze lidi, co viděli hromadu "dokumentů" (lol), kde jakoby někdo vypráví, jak se viděl jako duch při operaci....

Je nutné si uvědomit určité věci. Lidská mysl je velice složitá, nicméně do určité míry už jí dost dobře rozumíme. Drtivá většina případů, kde lidé tvrdí, že se viděli během operace, se odehrává v USA. USA je velice věřící země s minimem ateistů, kde jsou lidé od malička vychováváni v určité víře. Nikoliv extrémistickým způsobem, ale takovým běžným lidovým. 80% američanů tedy věří v nějakou formu posmrtného života, v lidskou duši, atd. V tomhle duchu se taky odehrává celý jejich život. V televizi, ve škole, v rodině, všude přicházejí do styku s drobným nepatrným tlakem, který jim podvědomě zarývá do mysli jakousi všeobecnou pravdu o Bohu. Ne, nejedná se o žádné spiknutí, prostě je to tak a je to, dá se říct, naprosto nevinné.

Pointa toho je následující: lidé, kteří sebe sami vidí na operačním lůžku, se ve skutečnosti nevidí. Tento zážitek si vytvoří v hlavěi až po operaci (možná i během operace, protože mysl pracuje neustále, těžko říct), protože jim je od malička sumírován ze všech stran, společně s dalšími jevy, které jsou typické pro tento druh iracionálního smýšlení.

Jednoduše řečeno, je to ten samý princip, jako s vidinou panny Marie. Někdo něco zahlídne a řekne, že viděl pannu Marii. Ateista zahlídne to samé a vidí toust namazaný máslem. Lidé vidí, co chtějí vidět, a vytváří si v hlavě zážitky, které skutečně neprožili. Ateistické smýšlení je samozřejmě pokřivitelné stejným způsobem jako teistické, nicméně přeci jen trošku míň, protože narozdíl od teistického je z principu kritické. Aneb "neviděl jsem to, tak to neexistuje," což je na jednu stranu velice omezené, ale na stranu druhou zcela empirické a těžko ovlivnitelné.
Zaznamenáno

Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #63 kdy: 11. Prosinec 2012, 14:33:51 »

Ježiš, tak já si taky umim sednout a představovat si, že jsem někde jinde... na tom nic zajímavýho neni...
Tím pádem dokážeš říct sousedům, co přesně dělali v bytě danou chvíli, aniž bys tam byl fyzickým tělem.. Respect bro!  Úsměv
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #64 kdy: 11. Prosinec 2012, 15:20:01 »

Každej večer moc dobře vim, co dělaj, aniž bych u nich byl
Zaznamenáno

Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #65 kdy: 11. Prosinec 2012, 15:24:08 »

Každej večer moc dobře vim, co dělaj, aniž bych u nich byl
Říkám, respekt. Tohle "dokáže málo lidí".  Šťastný
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #66 kdy: 15. Prosinec 2012, 21:47:26 »

Definované to může být jak chce a stejně to bude píčovina... co se týče těch operací - tys něco takového zažil nebo znáš někoho, kdo to zažil?.. protože já neznám nikoho, kdo by znal někoho, kdo to zažil.... pouze lidi, co viděli hromadu "dokumentů" (lol), kde jakoby někdo vypráví, jak se viděl jako duch při operaci....

Je nutné si uvědomit určité věci. Lidská mysl je velice složitá, nicméně do určité míry už jí dost dobře rozumíme. Drtivá většina případů, kde lidé tvrdí, že se viděli během operace, se odehrává v USA. USA je velice věřící země s minimem ateistů, kde jsou lidé od malička vychováváni v určité víře. Nikoliv extrémistickým způsobem, ale takovým běžným lidovým. 80% američanů tedy věří v nějakou formu posmrtného života, v lidskou duši, atd. V tomhle duchu se taky odehrává celý jejich život. V televizi, ve škole, v rodině, všude přicházejí do styku s drobným nepatrným tlakem, který jim podvědomě zarývá do mysli jakousi všeobecnou pravdu o Bohu. Ne, nejedná se o žádné spiknutí, prostě je to tak a je to, dá se říct, naprosto nevinné.

Pointa toho je následující: lidé, kteří sebe sami vidí na operačním lůžku, se ve skutečnosti nevidí. Tento zážitek si vytvoří v hlavěi až po operaci (možná i během operace, protože mysl pracuje neustále, těžko říct), protože jim je od malička sumírován ze všech stran, společně s dalšími jevy, které jsou typické pro tento druh iracionálního smýšlení.

Jednoduše řečeno, je to ten samý princip, jako s vidinou panny Marie. Někdo něco zahlídne a řekne, že viděl pannu Marii. Ateista zahlídne to samé a vidí toust namazaný máslem. Lidé vidí, co chtějí vidět, a vytváří si v hlavě zážitky, které skutečně neprožili. Ateistické smýšlení je samozřejmě pokřivitelné stejným způsobem jako teistické, nicméně přeci jen trošku míň, protože narozdíl od teistického je z principu kritické. Aneb "neviděl jsem to, tak to neexistuje," což je na jednu stranu velice omezené, ale na stranu druhou zcela empirické a těžko ovlivnitelné.

Už to začíná zavánět flamem, ale neodpustím si krátkou reakci.

Je jedno jestli toho člověka znáš osobně, přes kamaráda, přes několik...... Furt jde o to, že mu nevidíš do hlavy. Někoho prostě nepřesvědčíš.
To o USA je pěkné, nicméně vhledem k tomu, že mám zkušenosti s křesťanama v ČR i USA, tak musím říct, že oni to tak nehrotěj tak jako tady, navíc náboženství je běžné ve většině zemích, spíš bych řekl, že ČR je ateistická vyjímka.

Co je iracionální? Kdyby ti někdo řekl, že urychlením tělesa téměř na rychlost světla zvýšíš jeho hmotnost (ne to, že při nárazu poletíš jako kdybys měl 300 kg), tak taky budeš říkat, že to je blbost, že to je proti zdravému rozumu, nicméně to tak je.
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #67 kdy: 23. Leden 2013, 19:13:33 »

Velmi pěkný.
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OPKR0ISKK30
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #68 kdy: 23. Leden 2013, 23:06:17 »

Definované to může být jak chce a stejně to bude píčovina... co se týče těch operací - tys něco takového zažil nebo znáš někoho, kdo to zažil?.. protože já neznám nikoho, kdo by znal někoho, kdo to zažil.... pouze lidi, co viděli hromadu "dokumentů" (lol), kde jakoby někdo vypráví, jak se viděl jako duch při operaci....

Je nutné si uvědomit určité věci. Lidská mysl je velice složitá, nicméně do určité míry už jí dost dobře rozumíme. Drtivá většina případů, kde lidé tvrdí, že se viděli během operace, se odehrává v USA. USA je velice věřící země s minimem ateistů, kde jsou lidé od malička vychováváni v určité víře. Nikoliv extrémistickým způsobem, ale takovým běžným lidovým. 80% američanů tedy věří v nějakou formu posmrtného života, v lidskou duši, atd. V tomhle duchu se taky odehrává celý jejich život. V televizi, ve škole, v rodině, všude přicházejí do styku s drobným nepatrným tlakem, který jim podvědomě zarývá do mysli jakousi všeobecnou pravdu o Bohu. Ne, nejedná se o žádné spiknutí, prostě je to tak a je to, dá se říct, naprosto nevinné.

Pointa toho je následující: lidé, kteří sebe sami vidí na operačním lůžku, se ve skutečnosti nevidí. Tento zážitek si vytvoří v hlavěi až po operaci (možná i během operace, protože mysl pracuje neustále, těžko říct), protože jim je od malička sumírován ze všech stran, společně s dalšími jevy, které jsou typické pro tento druh iracionálního smýšlení.

Jednoduše řečeno, je to ten samý princip, jako s vidinou panny Marie. Někdo něco zahlídne a řekne, že viděl pannu Marii. Ateista zahlídne to samé a vidí toust namazaný máslem. Lidé vidí, co chtějí vidět, a vytváří si v hlavě zážitky, které skutečně neprožili. Ateistické smýšlení je samozřejmě pokřivitelné stejným způsobem jako teistické, nicméně přeci jen trošku míň, protože narozdíl od teistického je z principu kritické. Aneb "neviděl jsem to, tak to neexistuje," což je na jednu stranu velice omezené, ale na stranu druhou zcela empirické a těžko ovlivnitelné.

Už to začíná zavánět flamem, ale neodpustím si krátkou reakci.

Je jedno jestli toho člověka znáš osobně, přes kamaráda, přes několik...... Furt jde o to, že mu nevidíš do hlavy. Někoho prostě nepřesvědčíš.
To o USA je pěkné, nicméně vhledem k tomu, že mám zkušenosti s křesťanama v ČR i USA, tak musím říct, že oni to tak nehrotěj tak jako tady, navíc náboženství je běžné ve většině zemích, spíš bych řekl, že ČR je ateistická vyjímka.

Co je iracionální? Kdyby ti někdo řekl, že urychlením tělesa téměř na rychlost světla zvýšíš jeho hmotnost (ne to, že při nárazu poletíš jako kdybys měl 300 kg), tak taky budeš říkat, že to je blbost, že to je proti zdravému rozumu, nicméně to tak je.

Nevidím tam žádný rozpor s tím, co jsem řekl. Netvrdil jsem, že to v USA hrotěj  Šokovaný ... jen říkam, že ti lidé věří v nějakou formu posmrtného života (jak říkáš, je to tak ve většině zemí), a proto si tyto zážitky vytvoří v hlavě na základě podnětů, které jim jsou sumírovány celý život... a ano, lidské mysli opravdu už poměrně dobře rozumíme (obzvlášt v těchhle věcech)...
Zaznamenáno

pata07
**
Karma: 7
Pohlaví: Mužské
Místo: Východní čechy
Příspěvků: 177


Zobrazit profil
« Odpověď #69 kdy: 25. Leden 2013, 16:37:28 »

Nevidím tam žádný rozpor s tím, co jsem řekl. Netvrdil jsem, že to v USA hrotěj  Šokovaný ... jen říkam, že ti lidé věří v nějakou formu posmrtného života (jak říkáš, je to tak ve většině zemí), a proto si tyto zážitky vytvoří v hlavě na základě podnětů, které jim jsou sumírovány celý život... a ano, lidské mysli opravdu už poměrně dobře rozumíme (obzvlášt v těchhle věcech)...

Tak může v tom hrát roli podvědomí, ale nevěřím, že to bude tak silný. Furt mi totiž nejde na rozum jak můžou vidět i to, co je nemožné, aby viděli, když přichází do sálu. Někde jsem totiž četl, že někdo řekl co přesně bylo na obrázcích, které byli umístěné tak, aby byli vidět jenom z vrchu (na skříni). Snad to je srozumitelný píšu to v lehký kocovině Šťastný
Zaznamenáno
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #70 kdy: 25. Leden 2013, 17:25:48 »

Aha, takže někdo umístil v nemocnici na sále na vršek skříně obrázky pro případ, že by přišel někdo umírající na sál, aby se ho pak mohli zeptat, jestli to viděl?... nebo to bylo dokonce tak, že tam ty obrázky dali a pak nějakého dobrovolníka na sále uvedli do stavu skoro před smrtí, aby se ho na to posléze zeptali?.... doufam, že nemyslíš tyhle absurdity vážně Šťastný... resp že tomu nevěříš
Zaznamenáno

puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #71 kdy: 05. Únor 2013, 21:36:37 »

David Logan o kmenovém vůdcovství

http://www.ted.com/talks/david_logan_on_tribal_leadership.html
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #72 kdy: 10. Únor 2013, 14:57:38 »

http://www.ted.com/talks/brene_brown_on_vulnerability.html
http://www.ted.com/talks/lang/cs/brene_brown_listening_to_shame.html
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #73 kdy: 11. Únor 2013, 17:08:32 »

Smích zabíjí strach - Rafael Espitia


Největší lidskou tragédií je nechat se odvrátit od cesty za posláním - v důsledku let prožitých na mrtvém bodě, v lenosti, v závislosti či ve vztazích, jež jsou hrubé, bez perspektivy, vyčerpávající či svazující. Náš velký potenciál se může rozplynout, nikdo nehne ani prstem, aby rozkladu zabránil. Pokud svou příležitost zahodíme, svět bude jen nečinně přihlížet. Zahodíme sami sebe, uvízneme na místě.
Výzva proto zní: najděme svoje osudové poslání právě v tom, čemu se vzpíráme.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #74 kdy: 13. Únor 2013, 16:53:01 »

Co si o tom myslíte?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1653-autor-konspiraci-o-11-zari-phillip-marshall-byl-nalezen-mrtev-se-svymi-detmi
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4 5  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS