Texty, obrázky či videa k zamyšlení..

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
29. Březen 2024, 05:46:05

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Texty, obrázky či videa k zamyšlení..
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: 1 2 3 [4] 5  Vše Tisk
Autor Téma: Texty, obrázky či videa k zamyšlení..  (Přečteno 82219 krát)
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #75 kdy: 22. Únor 2013, 21:37:54 »

A: Bůh ví, jak to bylo. Ale pochybuji o té sebevraždě. Na té fotce vypadají velmi šťastně. Na světě je samé zlo..
_______________________________________________________

Jeden z mých snů je dostat profi kartu v kulturistice. A já tu cestu miluji, baví mě to. Jak jste na tom Vy?

Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #76 kdy: 24. Únor 2013, 22:53:29 »

Jouda: velká část sebevrahů neprokazuje žádné vnější známky deprese, a okolí ta sebevražda vždycky překvapí.

Jinak já mam hodně snů, ale všechny mi připadají hrozně vzdálené, takže nad nimi v podstatě ani neuvažuji, ani nedělám nic, co by k nim vedlo Smutný
Zaznamenáno

Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 28. Únor 2013, 19:18:52 »



Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #78 kdy: 05. Březen 2013, 11:03:53 »

"Náhoda" je jediný legitimní vládce vesmíru"

Napoleon
obraz ALEX ALEMANY
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #79 kdy: 06. Březen 2013, 22:22:42 »

Procitni
http://vimeo.com/53907603

Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 08. Březen 2013, 20:32:44 »

Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #81 kdy: 10. Březen 2013, 17:05:36 »

Motivace
http://www.youtube.com/watch?v=OsskAZPxMig&list=LLAPSbW-is-WIYQ1jVlSbXDA
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Pentrax



Karma: 5
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Zilina
Příspěvků: 33


Zobrazit profil
« Odpověď #82 kdy: 11. Březen 2013, 13:09:58 »

"Občas je potreba zatnout zuby a udělat to, co zrovna nechces, aby jsi mohl v budoucnu děat to, po čem toužíš!"


presne toto som si v tomto období potreboval prečítať
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #83 kdy: 11. Březen 2013, 20:43:43 »

"Naše myšlenky ovlivňují náš fyzický stav, reálně můžeme pomocí emocionálních pocitů
měnit strukturu DNA, což prezentuje zpětnou vazbu reality.."


Realita je relativní.

 William Buhlman

Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #84 kdy: 12. Březen 2013, 18:20:53 »

Taky vám přijde, že se lidi dokážou jen těžko soustředit na nějakou činnost?

Poslední dobou mě téma soustředění hodně zajímá. Ačkoli jsem si to dřív nemyslel, měl jsem problém se pořádně soustředit na nějakou činnost, nastavit svojí hlavu tak, abych se plně zapojil do nějaké činnosti. Uvědomil jsem si to, až když jsem začal hrát improvizační divadlo, kde je třeba být i několik hodin v kuse plně soustředěný a netěkat myšlenkama jinde. Začal jsem na soustředění pracovat, dneska je to o mnoho lepší, i když pořád jsou chvíle, kdy sklouzávám zpátky - a to hlavně ve chvílích, kdy jsem uvavený.

A právě takhle přes sebe jsem si toho začal všímat u druhých. A co vidím... ve škole je běžný, že po ani ne hodině přednášky lidi začnou hrát třeba hru na mobilu nebo se bavit o něčem jiném. Buď je přednáška nebaví, ovšem pak nechápu, proč zůstávají a věnují svůj čas něčemu, co dle nich nemá smysl. Nebo je to problém se soustředěním, kdy po hodině už nedokáží udržet pozornost, a tak ji přenáší jinam. Pozoruju to i jinde. Vrátil jsem se z hor, na kterým jsme v rámci fakulty byli. Poslední den proběhla diskotéka, docela jsme se vyblbli, jenže spousta lidí je schopných v polovině téhle zábavy odejít a překontrolovat si Facebook. Nejen, že mi to přijde neslušný k ostatním, přijde mi to jako problém se soustředěním, problém s prožíváním nějaké události na plno (buď se plně věnuju facebooku nebo pařím, ale jde dělat s plným zapojením oboje?) Podobných případů se dá jistě najít víc.

Jako častý rozptylovač pozornosti mi přijdou sociální sítě, jako by to byl velký magnet přitahující pozornost. Mně třeba nepřijde v pohodě, když jedna z prvních vět po příjezdu do Alp na lyže je, zdali je na hotelu wifi. Být v kontaktu s lidma na síti je kolikrát důležitý a člověku to může dát hodně nových podnětů, jenže proč to dělat zároveň s něčím jiným? Jako lepší řešení mi přijde vyhradit si speciální čas a v danou chvíli nědělat nic jiného.

Pak je tu kapitola jakéhosi soustředění dlouhodobého (jak tomu říkám). Uvedu to na příkladu. Chci třeba v létě cestovat, takže si spočítám, že na to potřebuju určitou částku peněz. Rozhodnu se vzít si brigádu. Jak jde čas, tak si vydělávám rabat na brigádě a léto se blíží. Sem tam se ozvou kámoši, ať s nima jdu zapařit. Jdu jednou, jdu podruhé a se začátkem léta zjistím, že jsem propařil víc, takže už toho cestování tolik nebude, protože na něj nezbývají prachy. Podle mě se děje to, že lidi ztratí svůj cíl a nechají se lehce zlákat k tomu, aby uspokojovali své krátkodobé potřeby spíše než ty dlouhodobé. Beru to jako chybu v soustředění, i když se to jistě dotýká více oblastí. S úžasem jsem před nějakou dobou pozoroval, jak lehce jsem dokázal rozprášit nějakých 30 tis. Kč a ani pořádně nevím za co. Leží mi tu třeba taneční podložka, na které jsem za ten rok, co ji mám, stál tak 4x. Udělal jsem tu chybu, že jsem si neřekl a nepřipomínal si, co vlastně chci, takže jsem se nechal zlákat kde čím. Dobrá zkušenost.

Co si o tom myslíte? Pracujete na zlepšení soustředění? Jak?

Na závěr odkaz na hru: http://www.soakyourhead.com/dual-n-back.aspx, která mi v mém snažení pomohla (mluvím-li o prvním případě, ne o cílech). Hrál jsem ji pravidelně po dobu 32 dní a pozoroval jsem zlepšení pozornosti.

Uvítám diskusi.

P.
Zaznamenáno
Atto
*


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #85 kdy: 12. Březen 2013, 23:02:56 »

Dnešní době vládne stimulace a většina z nás je v tom až po uši. Jdeme se projít, potřebujem špunty do uší. Snídáme, čteme u toho noviny. Obzvlášť na facku jsou borci, co poslouchaj mp3 při rozhovoru s dalšim člověkem (osobně jim to nemilosrdně vytrhávám). Zkrátka frčí dělat spoustu věcí najednou, multitasking létá vzduchem, ovšem vysvětlení, že svoji práci odvedu pořádně tehdy, když se soustředím jen a pouze na ní, už nikdo nedodá (já pokrytec, u psaní mi tu hraje Eminem  Znepokojený ). Čili produktivita se spíše rovná dělat méně a dělat to pořádně. (Ve finále dělat méně a udělat toho víc...?)

Odskakování (nejen) na FB apod může souviset s pocitem nedostatku podnětů, nejistotě nebo dokonce nízkému sebevědomí, že mi něco nevratně uteče, pokud nezkontroluju poslední fotku u který jsou všude jenom hastags a kvalita nikde. Kámoška to občas dělá v čajce, sejde se nás třeba šest a ona pak vedle nás chatuje na FB, že prý se nudí. Že nejsme šašci, co by měli za práci udržovat její hladinu zábavy na určitý výši, jí nedochází. Obecně se domnívám, že se vytratila schopnost setrvávat v přítomném okamžiku a užívat si to, co teď právě mám. S úsměvem vzpomínám na Strahov open air fesťák, kde jsem si to maximálně užil, přestože velmi reálně hrozilo, že si dívčina ponechá dítě a já budu otcem. Zatímco ostatní brblali, já si užíval hudbu, co neposlouchám, pil dobrý pívo a rád sdílel čas s přáteli (přestože brblali).

U dlouhodobých cílů, speciálně finančních, nemůžu nic konstruktivního dodat, já vždycky doufám, že to nějak dodatečně vyřešim. Což se většinou nestane  Šťastný

P.S. Je poměrně zajímavý, jak mi víří mysl po přečtení Myslete velkoryse, Moc přítomného okamžiku, respektive shlédnutí The Secret - vše v krátkém časovém úseku. Lidi dobíhající metro, nudící se na tělocviku (tai chi  Šťastný ), člověk jenom zírá  Úsměv
Zaznamenáno

Don’t follow, lead.
Don’t copy, create.
Don’t start, finish.

or even,

Don't sit still, move.
Don't fit in, stand out.
Don't sit quietly, speak up.

Not all the time, sure, but more often.

Seth Godin
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #86 kdy: 15. Březen 2013, 15:35:24 »

Buď je přednáška nebaví, ovšem pak nechápu, proč zůstávají a věnují svůj čas něčemu, co dle nich nemá smysl.
Oddělím se od Tvého lukrativního příspěvku, se kterým souhlasím. Také mam pár zlozvyků.  Pssst!

Pokud se bavíme o škole, tak ta nemá smysl. Studenti přežívají na školách, protože je jim to kázáno rodiči, kteří je učí stereotypnímu životu, jaký žijí oni. V 18ti se lze oddělit z vlastní vůle od škol a rodičů. Ale bohužel chceme žít v jistotě - rodiče je živí, nemusí hledat práci, resp. pracovat a dokonce věří tomu, že bez školy se člověk nikde neuchytí.

Osobně teď něco rozjíždím na vlastní pěst s kolegou, na škole už pouze přežívám. Nepracuji, mam placený zdravotní a sociální, rodiče mě živí. Až bude čas, odrazím se od dna.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #87 kdy: 15. Březen 2013, 23:34:01 »

Díky za příspěvky, pánové. Dalo mi to nové podněty.

Atto: K těch finančním cílům... děláš s tím něco? Jakože s tím teď také pracuju, diskuse mi pomůže.

Jouda:

Ke škole: zažil jsem si více postojů ke škole. Chápu, jak to myslíš. Loni jsem byl víc jak půl roku bez školy, zkoušel jsem vlastní projekt, ten nevyšel, nyní jsem ve škole. Dneska se na věc dívám tak, že škola je důležitá, když víš, co od ní chceš. Já teď dělám ve škole to, co mě přiblíží k mému životnímu směřování, takže si školu užívám. Pravda, většina chce jen papír s diplomem. Také jsem se o škole bavil s již dlouho pracujícími/podnikajícími lidmi a pravda je, že jejich názor, že VŠ vypovídá spíše o tom, jak dokážeš dotahovat věci do konce (přecjenom nějakých 10 semestrů je kurevsky dlouhá doba) či jaká je tvoje touha učit se, nejsou úplně mimo. Možná ne v tvých očích, leč žijem ve společnosti, a ta to takto často vnímá.
Zaznamenáno
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #88 kdy: 16. Březen 2013, 11:18:26 »

Dám do své sekce dvě písničky, které ve mě vyvolávají opravdu pozitivní energii. Racionální chlápek. :- )

Suvereno - Výzva
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=UBpili3Fayc

Suvereno - Nech sa darí
http://www.youtube.com/watch?v=01H9tk2OJ-g
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #89 kdy: 24. Březen 2013, 10:16:45 »

„Chlapec se procházel v horách se svým otcem. Najednou klopýtl, spadl, udeřil se a zakřičel : "Aaaaaa!" Vedle bolesti zaslechl z hor hlas, který zopakoval : "Aaaaaa !"

Ze zvědavosti se zeptal: " Kdo jsi?" A dostal odpověď : "Kdo jsi?"

Pak zakřičel: "Já Tě slyším! Kdo ale jsi?" A hlas odpověděl: "Já Tě slyším! Kdo ale jsi?"

Rozzlobený chlapec znovu zakřičel : "Hlupáku!" A dostal odpověď : "Hlupáku!..."
Tehdy se chlapec podíval na svého otce a zeptal se : "Tati , co se děje ?"
Otec se usmál a řekl: "Synu můj, teď pozorně poslouchej ." A pak muž zakřičel : "Ty jsi nejlepší!"
Hlas odpověděl: "Ty jsi nejlepší!"

Dítě bylo překvapené a nerozumělo.
Tak mu otec vysvětlil : "Lidé to nazývají ozvěna, ale ve skutečnosti je to ŽIVOT. Život - jako ozvěna, Ti vrací to, co Ty řekneš, nebo uděláš. Život není nic jiného než odraz našich činů. Pokud si Ty přeješ více Lásky na světě, musíš vytvořit v...íce Lásky v Tvém Srdci. Pokud chceš, aby Tě lidé respektovali, musíš Ty respektovat je. Toto je princip, který je třeba vložit do všeho v životě.

Život Ti vrací to, co si dal Ty jemu."
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #90 kdy: 29. Březen 2013, 00:56:43 »

Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #91 kdy: 02. Duben 2013, 17:50:20 »

Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #92 kdy: 05. Duben 2013, 18:49:14 »

Cesta sebeobjevování je pro každého jedinečná. Jádro pravdy je stejné pro všechny.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #93 kdy: 14. Duben 2013, 11:48:06 »

Na každém schodě je životní zkušenost.
Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #94 kdy: 15. Duben 2013, 17:40:17 »

Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Josh
**


štěstí přeje připraveným!

Karma: 23
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 205


Zobrazit profil
« Odpověď #95 kdy: 15. Duben 2013, 20:18:01 »

Bukowskiho sbírky "básní" jsou klasika  Úsměv
Zaznamenáno

"Po třiceti letech se naučil číst lidské myšlenky. Tři dny na to umřel nudou."

"But I want something good to die for,
To make it beautiful to live."
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #96 kdy: 21. Duben 2013, 14:33:51 »



Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Arfi
*


Karma: 39
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Žabeň/Ostrava
Příspěvků: 74


Zobrazit profil
« Odpověď #97 kdy: 01. Květen 2013, 09:20:10 »

Něco pro holky...
http://www.youtube.com/watch?v=-rCqk8Hr_f4&feature=player_embedded
Zaznamenáno

A passionate hour's never a wasted one
- Nightwish
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #98 kdy: 01. Květen 2013, 22:26:10 »

Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Jouda
****


Karma: 38
Pohlaví: Mužské
Věk: 29
Místo: Praha
Příspěvků: 924


Zobrazit profil
« Odpověď #99 kdy: 05. Květen 2013, 14:27:59 »





Zaznamenáno

Kdo ví, třeba i tady..
Stran: 1 2 3 [4] 5  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS