Tomáš Hajzler: Snaž se to daleko dotáhnout! vs. Dělej, co miluješ!

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 12:52:52

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Tomáš Hajzler: Snaž se to daleko dotáhnout! vs. Dělej, co miluješ!
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Tomáš Hajzler: Snaž se to daleko dotáhnout! vs. Dělej, co miluješ!  (Přečteno 5750 krát)
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« kdy: 21. Listopad 2010, 15:27:15 »

Mám pro vás výborné video. Video trvé zhruba hodinu a půl, nicméně doporučuji zhlédnou.

http://vimeo.com/16842923
Zaznamenáno
Steamfox
*


Čím jsme, víme jenom my sami.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 122


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 21. Listopad 2010, 16:44:02 »

Jdu to zkouknout. Jinak mi to připomnělo přednášku od chlápka, co měl rakovinu a asi 6 měsíců života (teď už bude nejspíš mrtvej), co byla na podobný téma. Je to v angličtině a už je to nějaká doba, co jsem to viděl, ale zkusím to najít Úsměv

EDIT: http://www.youtube.com/watch?v=ji5_MqicxSo - tady je. Rozhodně stojí za to, koukněte se!
Zaznamenáno

Dredwerkz



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Kladno
Příspěvků: 29


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 21. Listopad 2010, 17:58:44 »

Paule, můžu se tě zeptat, proč je to pro tebe výborný video? Nemyslim to vůbec ve zlym. Mně prvních 45 minut přišlo docela o ničem, pak už to bylo lepší, ale přijde mi, že to má nádech businessu. Úsměv

Odnes jsem si asi jednu dobrou myšlenku a to je makat na tom, v čem jsem dobrej, ale zase úplně se vykašlat na zlepšování těch horších věcí je myslim taky blbost.

Snad jsem pochopil dobře co tím chtěl pan Hajzler říct.
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 21. Listopad 2010, 18:33:50 »

Je to pro mě dobré video, protože si myslím, že velice jasným způsobem ukazuje pan Hajzler to, co většina lidí není schopných vidět. Neučit se zbytečně to, v čem nejsem tak dobrý, nedělat většinu času to, co nás nebaví a celkově si zařídit život právě tímto směrem. Má to nádech businessu, což se mi líbí. Líbí se mi příklad Southwestern airlines, IKEA a jiné, protože na praktických příkladech ukazuje, že teorie "dělat co chci a více se angažovat" je cesta k úspěchu i v korporátním světě, nejenom ve svém vlastním soukromém životě. A v neposlední řadě se mi líbí, že to nejsou řeči od člověka, který neví o čem mluví, ale od člověka, který si vyzkoušel oba dva přístupy k životu a až poté sám zjistil, co je výhodnější a podle toho se sám zařídil.
Zaznamenáno
Steamfox
*


Čím jsme, víme jenom my sami.

Karma: 3
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Příspěvků: 122


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 21. Listopad 2010, 18:35:19 »

Video pěkný, právě ho dokoukávám a líbí se mi všechno, kromě takovýho "useknutýho" konce Úsměv A znova doporučuju, koukněte na to video, co jsem postoval, to je řekl bych ještě o kousek vejš Úsměv
Zaznamenáno

puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 21. Listopad 2010, 18:41:16 »

Citace
A znova doporučuju, koukněte na to video, co jsem postoval, to je řekl bych ještě o kousek vejš Úsměv

Koukal jsem na začátek a pak jsem si uvědomil, že pro dnešek mám těch přes-hodinu-dlouhých videí dost Úsměv Ale zaujalo mě to a kouknu na to třeba zítra Úsměv
Zaznamenáno
Matth3w
**


Life lover

Karma: 34
Pohlaví: Mužské
Věk: 28
Místo: Maloměst o/a
Příspěvků: 265


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 21. Listopad 2010, 18:41:51 »

Kdyby jste někdo chtěl přes večer to stahuju do FLVéčka tak vám to třeba i upnu na požádání Šťastný
Zaznamenáno

Jak se můžete bát něčeho co vás osvobodí ?
Na světě existuje jen jedno hrdinství : Vidět svět takový, jaký je a milovat ho.
Dredwerkz



Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 31
Místo: Kladno
Příspěvků: 29


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 21. Listopad 2010, 18:51:58 »

Je to pro mě dobré video, protože si myslím, že velice jasným způsobem ukazuje pan Hajzler to, co většina lidí není schopných vidět. Neučit se zbytečně to, v čem nejsem tak dobrý, nedělat většinu času to, co nás nebaví a celkově si zařídit život právě tímto směrem. Má to nádech businessu, což se mi líbí. Líbí se mi příklad Southwestern airlines, IKEA a jiné, protože na praktických příkladech ukazuje, že teorie "dělat co chci a více se angažovat" je cesta k úspěchu i v korporátním světě, nejenom ve svém vlastním soukromém životě. A v neposlední řadě se mi líbí, že to nejsou řeči od člověka, který neví o čem mluví, ale od člověka, který si vyzkoušel oba dva přístupy k životu a až poté sám zjistil, co je výhodnější a podle toho se sám zařídil.

Ukázka SouthWestern Airlines a dalších mi přišla u nás jako sci-fi Úsměv Každý asi řekne, že by to uvítal a přesto to nikde neni, to nechápu. To je pro businessmana sen mít firmu, která nabízí službu jako jediná a nemá konkurenci ne? Proč to u nás teda neni? Úsměv Neberte to moc vážně, tomuto odvětví nerozumim.
Zaznamenáno
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 21. Listopad 2010, 19:01:39 »

Je to pro mě dobré video, protože si myslím, že velice jasným způsobem ukazuje pan Hajzler to, co většina lidí není schopných vidět. Neučit se zbytečně to, v čem nejsem tak dobrý, nedělat většinu času to, co nás nebaví a celkově si zařídit život právě tímto směrem. Má to nádech businessu, což se mi líbí. Líbí se mi příklad Southwestern airlines, IKEA a jiné, protože na praktických příkladech ukazuje, že teorie "dělat co chci a více se angažovat" je cesta k úspěchu i v korporátním světě, nejenom ve svém vlastním soukromém životě. A v neposlední řadě se mi líbí, že to nejsou řeči od člověka, který neví o čem mluví, ale od člověka, který si vyzkoušel oba dva přístupy k životu a až poté sám zjistil, co je výhodnější a podle toho se sám zařídil.

Ukázka SouthWestern Airlines a dalších mi přišla u nás jako sci-fi Úsměv Každý asi řekne, že by to uvítal a přesto to nikde neni, to nechápu. To je pro businessmana sen mít firmu, která nabízí službu jako jediná a nemá konkurenci ne? Proč to u nás teda neni? Úsměv Neberte to moc vážně, tomuto odvětví nerozumim.

V business světě se, i díky svému věku, moc nevyznám, tak odpovím tak, jak to cítím. V první řadě si myslím, že nějaká ta firma s tímhle přístupem se tu najde nebo minimálně se pomalu začíná formovat. Stejně tak si myslím, že přístup firmy závisí i na společnosti. V ČR jsou lidé kolikrát dost pasivní a tak mají i zaměstnavatelé nejspíš pocit, že nic víc dělat nemusí. No a také jsme tu měli po dlouhá léta komunismus, který k pasivitě a jisté neangažovanosti přímo vybízel, takže lidé jsou tím pořád dost postižení a kolikrát si i kvůli tomuhle ani neuvědomí, jaké skvělé by bylo vyzkoušet něco jiného.
Zaznamenáno
joei
*****


Happy in a relationship

Karma: 150
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Místo: Východní Čechy
Příspěvků: 2 537


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 21. Listopad 2010, 19:08:52 »

8 z 10 lidí nikdy v životě neudělá nic navíc a co hůř, ještě si stěžují na to, že nic nemohou dělat, protože tohle a tamto.

Je to výchovou a prostě tím, že těch pasivních je mnohem víc než těch aktivních a proto od většiny slyšíme "nepodnikej", "pořádně se uč" (ve škole), "jinak z tebe nic nebude"... taková kravina... to je můj názor.

Společnost totiž škodí sama sobě
Zaznamenáno

* "Ukaž holce, že máš koule a ona ti je ráda olíže."
* "Ze srdce jsou vždycky nejlepší zážitky. Z rozumu je vždycky nejméně trápení. Je na tobě co si vybereš" Ava
* Luck is what you have left over after you give 100 percent *
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS