Vysoká škola

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 09:49:02

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  Vysoká škola
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] Tisk
Autor Téma: Vysoká škola  (Přečteno 3917 krát)
Atto
*


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« kdy: 03. Září 2011, 20:07:08 »

Zdravím harcovníci  Úsměv

Rok se s rokem sešel a já jsem se prokousal do čtvrťáku. Posedávám a přemejšlim, co mě (a mé vrstevníky) tento rok čeká. Když sem si uvědomil kolik toho bude, připadal sem si takovej mrňavej a zapil to havanou s kolou (teď sem si za to nafackoval!). Konec rozjímání. Čeká mě výběr VŠ a ač věřim, že každý svého štěstí strůjcem, tak vím, že se jedná o životní křižovatku a rozhodnutí o tom, kam se vydat je třeba nepodcenit, jelikož může ( z části) ovlivnit další roky života co přijdou.

Rád bych vás poprosil, pokud máte nějáký tipy, co je fajn udělat či čemu se naopak vyhnout, zkušenosti ze škol, který studujete (nebo jste studovali), jestli byste se o ně nemohli podělit, poněvadž jedním z největších nepřátel člověka je neinformovanost, proto bych se s tím rád popral co nejdřív.

Osobně si teďka kroutim čtvrťák na všeobecnym gymplu v Praze a co bude dál ještě jasný nemam. Osobně uvažuju o Dopravní fakultě ČVUT; VŠE (nejspíš obor finančnictví); žurnalistice na UK; měl jsem v oku škodováckou školu v Boleslavi, ale tu jsem zavrhnul (auta jsou moje vášeň, ale člověk tam k nim zřejmě moc nepřičichne); kamarádova sestra chodí na Policejní akademii, minimálně předměty jako terorismus nebo střelba ( Šťastný) zněj skvěle. Upřímně, jsou to spíš takový výkřiky do tmy, neni to něco, co by mě vyloženě chytlo za srdce.

Věřim, že připíšete svý poznatky, aby z tý malý studnice mohli čerpat i ostatní (ať už ti, co je to letos čeká nebo ti, co jim pár let chybí)

Díky, Atto
Zaznamenáno

Don’t follow, lead.
Don’t copy, create.
Don’t start, finish.

or even,

Don't sit still, move.
Don't fit in, stand out.
Don't sit quietly, speak up.

Not all the time, sure, but more often.

Seth Godin
puzzle
****
Karma: 15
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: Praha
Příspěvků: 1 004


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 03. Září 2011, 20:16:36 »

Já zastávám názor, že nejdřív je dobrý se rozhodnout, co chceš v životě dělat a až potom se pídit po vzdělání a školách. Přijde mi, že máš trochu opačný přístup.

Každopádně konkrétně ti neporadím, teprve tenhle rok jdu do prváku VŠ, takže praktické zkušenosti nemám.
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03. Září 2011, 20:25:49 »

Puzzle má pravdu. Nejprve se rozhodnout co chceš od života.

Ale jinak já plánuju VŠE, obor účetnictví. Protože se tam lze naučit číst v číslech, a trošku by to mohlo souviset s učením Roberta Kiyosakiho.
Zaznamenáno

Atto
*


Karma: 21
Pohlaví: Mužské
Věk: 30
Místo: Praha
Příspěvků: 129


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 03. Září 2011, 20:41:47 »

Musim se přiznat, že přečtení několika Kiyosakiho knížek bylo hlavním impulzem pro zjištění informací o VŠE  Úsměv

Co bych chtěl dělat? Hádat takhle dopředu je těžký. Snu o tom býti sexy automechanikem sem se dobrovolně vzdal. Do budoucna se chci vidět v čele podniku (idéálně něco přes auta,síť myček & servisů, případně vedení dealetství), ale to si vždy žádá vstupní kapitál, kterej neni nejmenší. Variantou, která mi je taktéž blízká, je penzion někde v alpách, co by měl v pžízemí príma bar  Úsměv. Uvědomuju si, že je tu tenká hranice mezi naivním plkánim a realitou.
Ze škol, co jsem zmínil výše, je mi nejblíže pravděpodobně žurnalistika. Otázkou je, jak moc mam nasazený růžový brejle o týhle práci.

A aby se to ještě zamotalo, tak předměty, co mě na škole bavěj jsou angličtina, zeměpis, dějepis, možná zlehka biologie. Letos sem se zapsal na seminář finánční matematiky, tak sem na to zvědavej...
Zaznamenáno

Don’t follow, lead.
Don’t copy, create.
Don’t start, finish.

or even,

Don't sit still, move.
Don't fit in, stand out.
Don't sit quietly, speak up.

Not all the time, sure, but more often.

Seth Godin
Buchy
***


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 33
Příspěvků: 392


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 03. Září 2011, 22:00:23 »

To rozhodnutí je důležité. Je dobře, že si and tím lámeš hlavu.
Školu ti tu ale nikdo neporadí - to rozhodnutí je jen na tobě. Vždy mě na střední bavila matika a fyzika, takže jsem podle tohoto oříznul okruh škol. Zůstaly my nějaké mat-fyz fakulty a samá teorie. Teoreticky zaměřené obory mě však děsily - co budu dělat po škole? Skončím tak leda zase na střední, ale budu vědomosti předávat, nikoli brát. Chtěl jsem do toho dostat trochu praxe. Pak mě osvítila příručka VUT a zaujmul mě obor nanotechnologie. No právě jdu do druhého ročníku. Ke konci prváku na mě dolehla krize. Litoval sem své volby. Pak mi muselo okolí pomoct a otevřít mi oči, že to je to, co jsem chtěl. Přesvědčil jsem se, že jsem se rozhodl správně a že toho dál litovat nebudu.
Jak vybrat teda vysokou školu? Hledat informace. Samozřejmě má každá vysoká škola své stránky, kde najdeš prezentace oborů, cíle studia, které předměty tě čekají a spousta dalších informací, podle kterých si o daném oboru uděláš obrázek. Pozor! ... V těch prezentacích všichni strašně rádi přehání a ukazují jen ty světlé stránky.
Podle mě si nikdo nikdy nemůže vybrat obor, kde by mu seděly veškeré předměty a vše by ho bavilo...  Nápad
Základem je se dívat a hledat informace. Určitě tě něco zaujme. Vždycky si uděláš představu o tom, co z tebe může a nemůže být, když dostuduješ právě tento nebo tamten obor. Přihlášek si podej víc (samozřejmě). Pokud však najdeš obor, kam chceš jít a máš dobrý prospěch, což znamená, že by jsi byl přijat bez přijímacích zkoušek, tak nevyhazuj zbytečně prachy za dvě a více přihlášek.  Úsměv
No a kdyby si nevěděl co by, tak jdi na podnikatelku... Nic proti lidem studujícím na podnikatelce, mě to však přijde jako takový obor o ničem, kam chodí právě ti, kteří se nějak nedokázali rozhodnout.
Přeji hodně štěstí při volbě vysoké školy.
PS: Samozřejmě mají ostatní pravdu v tom, že nejdřív si vyber, kam by jsi chtěl v životě dojít a co by jsi chtěl dělat... pak teprve můžeš na tu cestu jít...  Úsměv
Zaznamenáno

"Sex je dědičný. Jestliže jej vaši rodiče nikdy nezažili, je docela pravděpodobné, že vy také ne." N.N.
Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 05. Září 2011, 13:00:51 »

Doporučuju se spíš popútat někoho, kdo už tam je. Třeba TUL je známá jako "horší" škola v porovnání s VUT/CVUT/UK. Je to do značné míry pravda. Ta škola není tak těžká, jako ostatní jmenované. Ale je tam o mnoho osobnější přístup, protože je menší. A když máš do toho chuť, tak máš šanci se do látky dopodrobna dostat. Na druhou stranu je výhoda v tom, že když zjistíš, že tě baví nějaká praktická věc a začneš jí dělat, tak pokud se jí nemusíš věnovat od osmi do čtyř, tak stíháš pracovat při škole. A navíc sice ta škola nemá takových úspěchů, jako jiné (mluvím teď o té technické části - FStrojní, FMech., FTextilní), ale v některých věcech jsou špičky (nanotech, zvlákňování, rozpoznání řeči) AFAIK. Takže pokud by tě neco takového zajímalo, tak se tam můžeš rychle dostat nahoru, protože většina lidí jen proplouvá a pokud se snažíš, tak jsi okamžitě vepředu a to prof. nenechají bez odezvy. To je výhoda oproti masovým školám typu CVUTu. Na TUL většinou po půl roce chodí na přednášky tak 30 lidí (za 100), takže není ani pak těžké se zapovídat s přednášejícím.

Co tímhle celým chci říct je, že stejně hodně bude záležet na tom, jak se k té škole postavíš. Pokud se jí budeš věnovat naplno, tak i ta nejhorší a nezapadlejší škola ti toho dá hodně. Ale zas přijdeš o studentský život (sex, drugs & rock 'n roll). Lidi se na VŠ dělí na ty co paří a na ty co dělají věci do školy. A nemůžeš mít oboje IMO. Takže taky bacha na to aby sis nevybral školu, která na tebe bude klást velké nároky (viz medicina) a ty bys přitom radši kalil a pařil Mrkající
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Stran: [1] Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS