vzdělání,tituly,práce

Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
28. Březen 2024, 11:46:45

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Vyhledávání:     Pokročilé vyhledávání
JSI TU NOVÝ?
Nezapomeň si přečíst pravidla tohoto fóra!
68 112 příspěvků v 2 569 témat od 3 709 uživatelů
Nejnovější uživatel: sordson
* Domů Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat
+  forum.QARK.net
|-+  Pokecání
| |-+  O čemkoliv (Moderátoři: Av4, Mistar)
| | |-+  vzdělání,tituly,práce
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma. « předchozí další »
Stran: [1] 2 3 4  Vše Tisk
Autor Téma: vzdělání,tituly,práce  (Přečteno 31430 krát)
WannaHer2

Karma: 1
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« kdy: 18. Květen 2010, 08:38:57 »

Ahojte lidi, píšu sem, protože bych se chtěl zeptat na pár věcí ohledně vzdělání, práce atp. Nebudu se moc rozepisovat,jen snad to, že jsem v 3. roč. vš IT, ale bohužel jsem nestihl jeden(dva) zápočet,tak asi končím(přiznám se,už bc studuju 6 let). Celý život cítím,že jsem si nevybral správný obor (informatika a technika na mě nikdy nebyla,ale když už jsem se tam dostal,tak jsem válčil a překonával,ale nikdy ani náznak zájm-na vš jsem šel bez přijímaček, protože brali když člověk měl maturitu z matiky). No a teď asi konec - bez ničeho,"jen" maturita ze ssoš(se zaměřením na počítače). Celý život jsem tak nějak přežíval, nic moc mě nebavilo. Nemám představu,kam bych měl jít pracovat, co dělat. Jinak asi slabší soc. fobie (která ustupuje,ale furt nějak je), nevidím nějaký smysl, proč.Umíte si představit, že neoplívám moc kamarády - ne snad proto, že by se se mnou nebavili, že bych byl "špatný" člověk, ale nezapojoval jsem se atd....

No, takže můžete mi poradit, co mám dělat, byl bych rád. Ale proč jsem vlastně píšu je důvod ten -  chci se zeptat, co kdo máte za vzdělání, jestli a jaký máte titul a jakou práci máte, jestli vás baví, jestli jste věděli od začátku,že to budete dělat atp.. budu Vám moc vděčný za každou reakci... díky..
Zaznamenáno
Varg
**


per aspera ad astra

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 162


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: 18. Květen 2010, 11:49:21 »

Čo sa týka strednej školy to som sa rozhodol veľmi ľahko. Mal som prihlášku na chemickú školu odbor ochrana životného prostredia, veterinárnu školu a nakoniec gymnázium iba ako poslednú možnosť, pretože také niečo bez zamerania je možno výhodné keď sa človek nevie rozhodnúť, ale ja by som tam zomrel asi od nudy. Tak nakoniec vyhrala veterina.
Ešte študujem strednú školu, aj ešte budem. No a po strednej škole mám zatiaľ primárny cieľ číslo jedna - veterinárna fakulta, sekundárny cieľ číslo dva, ak by nevyšla zverina - prírodovedecká akadémia, aký smer neviem.
Rozmýšľal som ale aj nad humánnou medicínou, psychológia alebo nejaké to rezanie. Tiež by ma možno bavila filozofická, politológia, tá už spomínaná ekológia.

Možno ťa niečo z toho zaujme, ja sa pravdepodobne dám na veterinárnu medicínu, ale človek nikdy nevie kde v živote skončí. Zvlášť v 17 rokoch.

 Úsměv

Takže hej, vedel som už pomerne dlho že chcem robiť práve toto, ale nemôžem ti na sto percent zaručiť že to vôbec robiť nakoniec budem.
Svet je neskutočne plný možností.
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 18. Květen 2010, 12:27:05 »

No, nejdřív si napiš seznam toho co umíš. Napič ho dvakrát.... jednou podle toho kolik myslíš, že by mohl být plat kdybys to dělal, podruhé podle toho jak moc by tě to asi bavilo. Očísluj to odshora dolu.

Pak si ty čísla sečti a vyber některé z těch co budou mít nejnižší číslo (tzn. byly na obou seznamech nahoře). Případně si udělej ještě třetí podle toho jaká je podle tebe šance skutečně sehnat místo na tuhle práci Mrkající

A až to budeš vědět, tak můžeš řešit něco dál. Ale nechápu, jak jsi mohl strávil 10 let studiem něčeho, co ti nic neříká Šťastný
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 18. Květen 2010, 19:04:14 »

Maturita se zaměřením na počítače. Můžeš zkusit IT obory.

(citace z praktické příručky pro kancelářské krysy o ajťácích)

Ajťáci jsou většinou klučíci, kteří jsou příliš uhrovatí na to, aby dělali obchodníky a příliš inteligentní na to, aby dělali třeba v marketingu. Ale mají prý nehorázně vysoké platy a přitom celý den jen sedí u počítače, diskutují na iDnes.cz a tisknou si na barevné tiskárně vtipy z netu.

Mě se to zdá celkem pohodovej obor  Super!

Zaznamenáno

Maxx
**


Karma: 17
Pohlaví: Mužské
Věk: 34
Příspěvků: 264


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 18. Květen 2010, 19:53:20 »

Tvoj problém nie je to, že zrejme skončíš na škole, ale to že sám nevieš, čo vlastne chceš robiť. Zamerať sa dá buď s VŠ pokiaľ si niečo vyštudoval (špeciálne obory ako Architekt, lekár, právnik atď.)
Zamestnáš sa na slušnej pozícii aj bez VŠ, ale to bude v obore, ktorý je tvojim koníčkom už teraz, máš s neho nejaké poznatky, vynikáš v ňom. Nájdi to v sebe, až potom sa môžeš posunúť! Pokiaľ posilňuješ, bicykluješ, môžeš byť nejaký poradca v tejto oblasti, manažér predaja produktov, neviem...
« Poslední změna: 18. Květen 2010, 19:58:38 od Maxx » Zaznamenáno

I am not ugly, God challenged me to pick up women in Legendary Mode.
Varg
**


per aspera ad astra

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 162


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 18. Květen 2010, 20:13:22 »

Začni obchodovať s komoditami alebo akciami  Smějící se
Zaznamenáno

Nonkomunikátor:)
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 18. Květen 2010, 20:38:51 »

IT to je příliš širokej pojem... někdo dělá grafiku, stříhá video, (nejen) webový aplikace, sítě, procesory a vestavěný systémy... Někdo zase umí kecat tak dělá obchoďáka, někdo umí psát, takže o tom píše... Jsou to perspektivní obory, ale musíš něco umět. Samozřejmě že né každej má předpoklady bejt technik, ale v IT se uživí i celá řada netechnickejch profesí. To co máš v hlavě a jak umíš vystupovat je důležitější než diplom.

Varg: Co když je poměr cena/výnos ve finančnictví menší než u alternativních příležitostí?
Zaznamenáno

Kdo nemluví v číslech, neví o čem mluví.

(E/I)NTJ
0hax

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 18. Květen 2010, 20:53:52 »

zaujimalo by ma ako rozmyslas nad takymi pracami ako je obchodnik, manazer a taketo prace s ludmi, kedze ako si napisal mas nejaku soc. fobiu....nelakaju ta nahodou? tak v kutiku duse?
Zaznamenáno
WannaHer2

Karma: 1
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 18. Květen 2010, 22:17:26 »

Varg:  Zajímavé, pěkné, celkem ti závidím, že už v tak mladém věku víš, co bys chtěl dělat... Líbí se mi tvá poslední věta - Svět je neskutečně plný možností - možná dodám jen - pro člověka, který je chce vidět Úsměv A souhlasím s tebou Úsměv

Ava : Jo, tak takový jsem já - furt musím něco analyzovat, hodnotit, hlavně svůj život, co můžu dělat atd. Možná to zkusím, co jsi mi radil (a pěkně mě pobavila ta druhá věta "Napič ho dvakrát" Šťastný to bylo pěkné, tak si ho možná napiču Šťastný...

Taky nechápu, proč to dělám deset let, asi proto, že když už mě nějak nic moc nebavilo, tak jsem dělal "aspoň" něco. Ono se to hrozně těžko vysvětluje, to by bylo na delší text - ale asi tak - nevěděl jsem na jakou střední,co by mě bavilo,na gympl jsem se nedostal,tak jsem šel na ssoš(díky průměru bez přijímaček),která byla nedaleko domova (pamatuju si,že jsem listoval novinama se středníma šk. a vybíral si vpodstatě mezi těma počítačema a fotografováním Úsměv

Abruzzi : jj,pohodovej obor Úsměv, asi jo, pro toho, koho to baví a jde mu to, jinak takový ten typický ITák jsem byl(jen vzhledem), možná i ty uhříky se našly Šťastný ale naštěstí jsem se z toho vyhrabal, ale i díky tomu asi je to s mým sebevědomím takové,jaké to je a doteď se toho zbavuju.

Maxx : ano, trefil jsi to, nevím,co chci dělat. Jsem asi totiž moc náročný, kamarád na střední mi jednou řekl, že jsem takový, že se vždycky pro něco nadchnu, a pak to rychle poleví.. Ale to bylo na střední, teď už to tak není.. Teď už se moc "nenadchýnám"(jak je správný výraz pro nenadchnu do budoucna v průběhovém času Šťastný. A taky se asi bojím toho, nastoupit do práce a už prostě dělat jednu věc, nemít "volný čas", ale na druhou stranu si zase říkám, že bych už měl něco dělat. Se mnou je to totiž hrozně těžké asi. Pořád v sobě cítím nějaké "literární, spisovatelské, umělecké střevo",ale co jako s tím?... Už moc odbíhám.. Najít v sobě, co by mě bavilo - to dělám hodně dlouhou dobu.. No tak, posilování ano, to miluju (ikdyž teď jsem povolil kvůli škole) ale zrovna nedávno jsem radil svému kámošovi ohledně posilování,suplementace,stravy atd, a to bylo pěkné "zadostiučinění", že něčemu trochu rozumím Úsměv. Každopádně díky za rady, fakt mě zaujaly..

Varg : obchodovat s komoditami, akciemi Úsměv pěkné, no, možná, třeba i tak skončím Úsměv

Nonkomunikátor:) - psát o tom (čemkoliv) - zajímavý nápad.. díky za inspiraci..

0hax : tak to jsi trefil přesně do černého Úsměv ne,ale fakt - i přes svou nějakou soc. fobii mě paradoxně lákají nějaké takové profese, které pracují s lidmi - manazer, obchodnik, motivátor Úsměv, spisovatel atd.. to je fakt pravda. Sice nevím, jak bych se choval a jestli by mi to šlo, ale doopravdy by mě asi něco takového lákalo - možná taky proto,abych si dokázal, že na to mám.(nevím proč, ale od nějaké doby si o sobě myslím, že bych byl docela dobrý herec, že bych to prostě uměl Úsměv

Já se těch lidí ani tak nebojím, jen musím vidět, že o mě mají zájem, že se mě nasnaží zesměšnit,ponížit, že mě berou takového,jaký jsem.. Popsal bych se asi tak, že jsem svou budoucnost vždycky viděl docela růžově, jenže jsem nikdy neměl konkrétní plán, protože jsem nemohl najít to, co by mě bavilo alespoň tak, aby mě to alespoň zčásti "naplňovalo", ale to už asi zas moc kecám Úsměv - jako vždy, když píšu, tak je to sloh, když mluvím, tak je většinou problém ze mě dostat pár slov Úsměv    

Jo, a jinak si vážím všech Vašich komentářů a připomínek, protože mi to tak nějak vždycky zvedne náladu a otevře nové pohledy na věc..Úsměv
« Poslední změna: 18. Květen 2010, 22:25:21 od WannaHer2 » Zaznamenáno
Nonkomunikátor:)
*
Karma: 2
Pohlaví: Mužské
Věk: 36
Příspěvků: 99


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 18. Květen 2010, 22:38:28 »

Neber to nějak zle, ale na to že ti je tak 24-25 tak na mě působíš dojmem nezkušenýho ucha...
Zaznamenáno

Kdo nemluví v číslech, neví o čem mluví.

(E/I)NTJ
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 18. Květen 2010, 23:56:05 »

Začni obchodovať s komoditami alebo akciami  Smějící se

Rada nad zlato...na to ale potřebuje kapitál...a aby se tim slušně uživil slušnej kapitál...a pochybuju že co by student má našetřen kapitál v řádu statisíců....
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 18. Květen 2010, 23:58:46 »

Tenhle problém nemáš sám... možná se budeš divit, když ti řeknu, že většina lidí, co znam, neví, co má dělat, jakym směrem se vydat atd... a je jim třeba 28 a jen střídaj jedno zaměstnání s druhym...

K otázce vzdělání: můžu ti říct s naprosto čistym svědomim, že vzdělání dnešní studenstká generace přeceňuje... v podstatě vůbec nejde o to, co máš za školu, ale co umíš... 90% soukromníků přijme raději schopnýho člověka než někoho, kdo má Mgr, ale umí hovno...

První věc, co ti radim, je se na tu školu vysrat... mam kamarádku, která dělá bc taky 6 let (na ekonomce) a v podstatě 6 let se bez přestávky trápí... nejhorší je dělat celej život něco, co tě nebaví a nenaplňuje... dostaneš se totiž do situace, kde už jiná možnost nebude, než se držet toho jednoho, co trochu umíš, protože tim ztratíš spoustu času, a nakonec skončíš jako řadovej pracovník v oboru, co tě nezajímá...

Určitě něco, co tě baví, existuje... problém je spíš v tom, že většinou věcí, co lidi baví, se uživit nedá... doporučuju ti zkusit co nejvíc věcí (na amatérský úrovni)... a když se v něčem najdeš, tak už budeš vědět, co s tim dělat...

Jinak ti taky poradim, abyses nenechal moc nahlodat myšlenkama o tom, že "to nikam nevede" a "nevim, co budu dělat" atd... existují profese, který můžeš dělat vždycky... např. Policie ČR nabírá nový lidi prakticky pořád a policajt je dneska poměrně výhodnej flek... neni tam sice moc profesní svobody, je tam trošku buzerace, ale jinak slušnej plat a po několika letech služby doživotní renta... a policajt nerovná se strážník, co chodí po ulici a buzeruje skejťáky... u policie je spousta míst v kancelářích... maj tý administrativy víc, než by člověk tušil Šťastný... (to je jen jeden takovej návrh, kdybysis vůbec nevěděl rady)...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 19. Květen 2010, 01:34:17 »

A policajt je přesně ta profese, při které chceš mít VŠ, protože aniž bys hnul prstem jsi o tabulku vejš S jazykem (tolik k "nemusíš dodělat školu").

Ovšem pravda, že u soukromníků je to jedno. Pokud nechceš dělat něco co tě naučí na VŠ - např. ekonom, analytik, manager, atp. Nevím o firmě, která by vzala jako managera někoho s IT SŠ, jen proto, že vypadá, že umí jednat s lidma.
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
Tenpa_Gocha



Love women. Not the theory.

Karma: 6
Pohlaví: Mužské
Místo: Praha
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 19. Květen 2010, 08:03:31 »

Zkus si přečíst knihu Bohatý táta, chudý táta od Robert.T. Kiyosaki, věřím, že pomůže.
Zaznamenáno

"What we fear doing most is what we most need doing." - Asian Playboy
"A man who reads too much and uses his brain too little falls into lazy habits of thinking." - Asian Playboy
0hax

Karma: 1
Příspěvků: 13


Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 19. Květen 2010, 08:09:08 »

Citace
tak to jsi trefil přesně do černého...

no tak to sme mozno natom dost podobne
Zaznamenáno
WannaHer2

Karma: 1
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #15 kdy: 19. Květen 2010, 08:38:35 »

Neber to nějak zle, ale na to že ti je tak 24-25 tak na mě působíš dojmem nezkušenýho ucha...

No tak zle to brát budu, ale ne zas moc, snad jen do té míry,abych se dozvěděl, z čeho přesně ti tak připadám, jako to "ucho" (neříkám že nejsem ) - to kvůli těm smajlíkům?

D9:   Mně nepřijde, že jen studenti to vzdělání přeceňují - přijde mi, že to dělá hodně velká část lidí(ale zase se nechci omlouvat). A že se mám vykašlat na školu - no, to vypadá že se tak stane, a ne dobrovolně. Možná bych se měl fakt pustit do více věcí a zjistit, jestli by mě nějaká něco víc říkala.
O tom nahlodávání myšlenkama "to nikam nevede" atd. - vím, jak funguje lidská psychika a podvědomí (dost se o to zajímám, rád čtu knížky na tyto témata), a snažím se to aplikovat, ale málo. A ty policajti - o tom jsem taky slyšel, že by to nemuselo být k zahození)

Zkus si přečíst knihu Bohatý táta, chudý táta od Robert.T. Kiyosaki, věřím, že pomůže.

Hm, možná si ji ještě jednou přečtu  - četl - nebo spíš poslouchal jsem ji už před nějakým časem..

Citace
tak to jsi trefil přesně do černého...

no tak to sme mozno natom dost podobne

Aha, no, možná to bude takový znak takových lidí, jako jsme my dva Úsměv
Zaznamenáno
Mr.LiWu
*****


Advocatus diaboli

Karma: 40
Pohlaví: Mužské
Věk: 39
Místo: Praha
Příspěvků: 2 153


Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 19. Květen 2010, 10:40:28 »

Nebo vstup do nějaký pyramidy Šťastný:D
Zaznamenáno

Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce hledá důvody
D9
*****


Karma: 88
Pohlaví: Mužské
Místo: v lese
Příspěvků: 2 325


Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 19. Květen 2010, 13:05:07 »

A policajt je přesně ta profese, při které chceš mít VŠ, protože aniž bys hnul prstem jsi o tabulku vejš S jazykem (tolik k "nemusíš dodělat školu").
Ano, ale je uplně jedno jakou a existujou školy, který udělá každej... např bánská v Mostě, kde učitel dal tenhle rok celýmu ročníku zápočet, protože mu přinešli flašku...
Zaznamenáno

Av4
Globální Moderátor
*****


Married since 2017

Karma: 228
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 5 415


Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 19. Květen 2010, 14:24:52 »

No, proč ne zápočet je stejně o ničem Úsměv Ale pokud je člověk na Bak. už 6 let, tak počítám, že mu musí zbývat přibnližně asi tak 1-2 předměty. Takže to nestojí za to, aby kvuli tomu dělal znova celou školu. A pokud během 6ti let nebyl schopný udělat těch 30 předmětů (to je 2,5 na semestr)... tak myslím, že neudělá žádnou VŠ Úsměv
Zaznamenáno

Upozornění: Veškeré informace v tomto příspěvku jsou mým osobním názorem. Pokud se nimi chcete řídit, tak vizte, že mám mnohem víc teorie než praxe.
WannaHer2

Karma: 1
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 19. Květen 2010, 22:40:18 »

Asi to je úplně mimo mísu (jen tak pro zajímavost) jsem si udělal dva testy z přijímaček na ff mu psychologie, no a byl jsem celkem překvapen, že jsem dosáhl "docela" vysokých výsledků na to, že jsem nikdy psychologii nestudoval, jen ji mám jako "koníček", že mě baví číst "psychologické" knížky (ne přímo psycholog. učebnice, spíš "aplikované" - populární - Ivo Toman, Dr. Murphy aj.).

A moje výsledky? První test z roku 2004 jsem dal z fleku za 45 minut na 38 správných odpovědí z 60 a druhý (tam bylo moc odborých termínů a byl těžší) jsem udělal na 29 správných z 60. Což mě mile překvapilo, protože jak už jsem psal, jsem nikdy psychologii nestudoval ani nic podobného, jen mě to prostě zajímá a sem tam něco čtu na netu..
Tady jsou testy(je jich tam i víc), můžete si je zkusit taky udělat, zajímalo by mě, jak budete úspěšní, budu rád, když se podělíte o výsledky (jen ze zvědavosti).

http://files.psychologie.webnode.cz/200000021-9671e976c2/oborovy_test_psychologie_2004.pdf

http://files.psychologie.webnode.cz/200000022-84e7d85e23/oborovy_test_psychologie_2006.pdf

(ps: zkopíroval jsem text z pdf do txt abych samozřejmě neviděl správné odpovědi)
Zkuste si je někdo udělat a napsat, že jste je dali na alespoň 50 bodů, aby mi "spadl hřebínek". Úsměv
Zaznamenáno
sam

Karma: 0
Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 03. Duben 2011, 18:57:48 »

Tenhle problém nemáš sám... možná se budeš divit, když ti řeknu, že většina lidí, co znam, neví, co má dělat, jakym směrem se vydat atd... a je jim třeba 28 a jen střídaj jedno zaměstnání s druhym...

Njn, koukám, že toto téma už je krapet starší, ale jsem v podobné situaci. V 15ti jsem se měl rozhodnout co dál a jelikož jsem všude okolo slyšel, že budoucnost je v elektronice, tak jsem si podal přihlášku na elektro průmku a na jakýsi učňák s oborem elektro slabobroud. Na průmku jsem se ale bohužel nedostal, sic to bylo těsně, ale ani na odvolání to nevyšlo a tak jsem nastoupil na učňák. Na základku jsem chodil do výběrové třídy mezi nejlepší děcka ze školy a tak na učňáku to šlo nejprve v pohodě, ale jak to tak bývá, tak jsem najednou viděl, že to má každý na háku a rychle jsem se přizpůsobil. Po 4letech jsem odmaturoval, ale s tím, že teorii jsem tak nějak zvládal, ale neuměl jsem ji využít v praxi. Práci v oboru jsem nemohl najít a tak jsem vzal první práci, která se naskytla. Nakonec jsem zakotvil na cnc soustruhu v jedné velké nadnárodní společnosti, kde se ale vše obrábělo v sériovce, takže např. s programováním jsem se do styku nedostal. Po roce mi už neprodloužili smlouvu a jelikož mi nabídli práci ve městě, ve kterém žiju, tak jsem ji hned vzal s tím, že uvidím, co bude dál a když tak si najdu něco nového. V této práci jsem už 6let, zjišťuji, že za tento plat bych zřejmě případnou přítelkyni s dítětem neuživil a pokud ano, tak by to bylo spíš živoření a říkám si co teď. Práce mě nebaví, o jednání ze strany nadřízených ani nemluvím, nějakou praxi sice mám, ale v oboru, který mi stejně nic neříká, elektronika je už pro mě španělská vesnice a koníčky, které mám, mi jsou k práci k ničemu.
Nejraději bych vrátil čas a začal od začátku, ale toto bohužel není možné. Zvažuji, co bych mohl dělat, co by mě bavilo a v čem bych byl dobrý, ale nic mě nenapadá. Neměl bych problém se v něčem zaučit a něčemu novému naučit, ale je jasné, že firmy většinou chtějí už někoho, kdo má aspoň základní rozhled v daném oboru.
Navíc jsem si na 99% jist, že ikdybych si už nějakou tu práci našel, tak nynější zaměstnavatel bude uplatňovat nárok na 2měsíční výpovědní lhůtu, protože mě v současné době nemá kdo nahradit a musel by za mě najít náhradu a zaučit ho na danou pozici. Vzít si volno je pro mě nadlidský úkon natož odejít ze dne na den.
Je mi 27 a začínám propadat panice. Snad ani nečekám nějakou radu. Jen jsem toto fórum použil jako zpovědnici Úsměv
Zaznamenáno
Abruzzi
***


Karma: 159
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 594


Zobrazit profil
« Odpověď #21 kdy: 03. Duben 2011, 19:44:22 »

Dospěl jsi pozdě. Proč sis vybíral něco co tě nebaví ? Nejsi houževnatej, jsi takovej rozvážnej a odhaduju, že nevíš pro co se rozhodnout. Musíš vzít život do vlastních rukou. Jsi dospělej, za svoje činy odpovídáš ty sám, nikdo tě nebude zachraňovat. Buď se o sebe postaráš ty sám nebo nikdo. Dneska kopem všichni za sebe, a je všem jedno jak se daří tomu druhýmu.


Nadruhou stranu má mince i druhou stranu. Jo, je to hrozně supr mít vejšku. Všichni ti od mala ryjou do hlavy vystuduj vysokou školu a budeš se mít dobře. Budeš inženýr, budeš se mít dobře. Ono to zní hrozně nóbl, pán je inženýr ING, PhDr, CsC ale upřímně za titul si chleba nekoupíš. Život neni o tom jestli máš titul, to si jen naše společnost vymyslela.

Proto vem okovy života do vlastních rukou a začni vydělávat. Máš možnosti. Je jen na tobě jestli je využiješ nebo ne. Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem. Sedět doma u compu a brečet na fóru, že tě vyhodí ze školy a že nevíš co máš dělat je pod úroveň. Seš chlap tak se sebou něco udělej. Myslíš, že třeba Bill Gates v tvym věku vůbec nevěděl co má dělat a litoval se  ? Ne, promyslel si možnosti, dostal nápad a šel si za tim. Když si nepudeš za něčim co chceš, nikdy nebudeš úspěšnej.
Zaznamenáno

WannaHer2

Karma: 1
Příspěvků: 48


Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 03. Duben 2011, 20:58:02 »

Pro Abruzzi: Taky bych řekl, že jsem tak nějak dospěl pozdě, nebo že od svých 22-23 let prožívám svou "opožděnou" pubertu, kterou jsem v těch 17-19 neměl myslím takovou, jaká obvykle bývá, protože jsem byl neprůbojný, nesebevědomý a tichý. To že nejsem houževnatý a jsem rozvážný (až moc) jsi trefil dobře, a že nevím, pro co se rozhodnout mě provází celým mým životem. A dobře vím, že to musím vzít do svých rukou. Jinak teď zrovna práci mám (zatím jsem v ní měsíc a prodloužili mi to o další dva) ale je to práce dělnická, ikdyž docela ok, ale rozhodně ji nebudu dělat delší dobu než ty tři měsíce(doufám). V průběhu si budu muset urovnat, co bych chtěl a taky hledat další uplatnění.
Zaznamenáno
norek
*


Karma: 10
Pohlaví: Mužské
Věk: 32
Místo: U.B / Brno
Příspěvků: 74


Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 03. Duben 2011, 22:23:00 »

Same, já ti samozřejmě nebudu říkat co máš dělat to víš jenom ty, ale ten příspěvek na mě trochu působi jakože "už je pozdě". Pokud to tak cítíš tak mám jeden super příklad ze života....Albert Schweitzer. Ve svých 30ti letech se rozhodl, že se stane lékařem a začal studovat medicínu. Asi za 7 let dostudoval, odjel do Afriky a tam založil nemocnici. Tolik k vracení času. Jen to chce vědět co chceš.
Zaznamenáno

Znal jsem chlápka , kterej si jednou sundal šaty a skočil nahej mezi kaktusy .
Když se ho pak ptali , proč to udělal , odpověděl , že mu to přišlo jako dobrej nápad .
stoudy
**
Karma: 28
Příspěvků: 173


Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 04. Duben 2011, 13:22:29 »

Noviny dneska nabízej miliony prací. "hledám zaměstnance do mladého týmu.....nabízíme slušný plat...apodobně" Stačí zvednout telefon pak zadek a jít za svym cílem.

S tím samozřejmě souhlasím. Něco dělat a nebrečet. Jenže nadruhou stranu, z podobných inzerátů se nakonec vždy vyklube call centrum, pouliční prodej nebo nějaké letadlo (OVB, Partners apod.) Opravdová práce (kde vytvářiš nějakou hodnotu, nemusíš se za ni stydět a vyděláš nějakou korunu) se hledá trochu hůř.
« Poslední změna: 04. Duben 2011, 13:25:51 od stoudy » Zaznamenáno

"Brány svého vězení si nosíme v sobě".   Jean Paul Sartre

"Žena neví, co chce, ale nedá pokoj, dokud to nedostane".   Oscar Wilde

"Je hezky, hormony se bouří, sukně se zkracují a na qarkovi se objevují nadrženci, kteří se bojí holku svést...."  joei
Stran: [1] 2 3 4  Vše Tisk 
« předchozí další »
Skočit na:  

Copyright © 2005–2024 QARK.net Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC sitemap | RSS